Tato meditace mi zlepšila můj život! Jak? To se dočteš níže…

Mé první setkání s meditaci Kirtan Krija

Tato meditace mi byla doporučena všemi deseti.Tak jsem ji zkusila, ale ještě chvíli jsem nad ní váhala kvůli slabikám SA-TA-NA-MA…prostě se mi nelíbili a chápeš jistě proč.
Ale to bych to nebyla já kdybych to nezkusila a napoprvé jsem se hned do ní zamilovala!

Tohle musím dělat každý den…bylo mi při ní moc dobře a když jsem jí dělala poprvé cítila jsem po ní jemné mravenčení a točení v hlavě.
Dělám jí každý den odpoledne a už si to nějak bez ní nedokážu představit.

Kirtan Krija je součástí jógy kundalini. Tato technika je velice mocná. Pokud by sis měl vybrat jednu meditaci na celý život, všichni by ti doporučili Kirtan! Patří totiž mezi jednu z nejsilnějších meditací na světě. Já už jsem si jí zamilovala také.

Při této meditaci se používá mantra SA-TA-NA-MA. Pojďme si objasnit co tyto slabiky znamenají:

SAA: Nekonečno, vesmír, začátek

TAA: Život, existence

NAA: Smrt, změna, transformace

MAA: Znovuzrození

Každé opakování celé mantry trvá 3 až 4 sekundy. Toto je cyklus stvoření. Od Nekonečnosti přichází život a individuální existence. Ze života přichází smrt nebo změna. Od smrti přichází znovuzrození vědomostí k radosti Nekonečnosti, skrze kterou soucit vede zpět k životu.

Zpívá se ve třech jazycích vědomí:

Člověk: normální nebo hlasitý hlas (svět)

Milovník: silný šepot (touha patřit)

Božský jazyk: mentálně; tichý nekonečno)

 

Tato meditace trvá jen pouhých 11 minut. Jen 11 minut denně stačí k tomu, aby jsi si vylepšil život.

Minulost

Asi po 15 dnech se mi začali zdát sny o mé minulosti. Neustále jsem se tam vracela do stejného děje. A když jsem nespala tak jsem měla skoro celé dny živé obrazy z mé minulosti. Přicházeli jak mé bloky a různá bolístka tak i hezké vzpomínky na které jsem tak nějak zapomněla.
Necítila jsem ale, že by se mi ty bloky nějak čistily sami tak jsem si je vyčistila nakonec sama. Takže z mých zkušeností mohu říct že to hezky vytahuje bloky a různé bolesti na povrch ale nevyřeší se bez toho aby jsme tomu nepomohli sami. Proto bych moc nedoporučila tuto meditaci, pokud nevíš jak pracovat se svými bolestmi a bloky.

Hormony

Cítím se více klidněji a vyrovnaněji. Akné mi díky této meditaci zmizelo – byl to hlavní důvod proč jsem chtěla zkusit tuto metodu. Zjistila jsem že mé akné způsobuje hormonální nerovnováha. A zafungovalo to.

Únava

Po této meditaci vždy únava i různé bolesti zmizeli. To je prostě naprosto úžasné. Je to má malá domácí lékárnička kterou si můžu vzít kdekoliv a kdykoliv. Jsem za to moc vděčná.

Spánek

Má kvalita spánku se výrazně zlepšila. Cítím, že spím o dost kvalitněji a taky že si mé tělo dostatečně odpočinulo.

Smyslnost

Mnohem více prožívám vše. Hlavně u smíchu cítím jak si ho plnými doušky opravdu vychutnávám. :))

Menstruace

Po hodně dlouhé době jsem začala zase trpět velmi bolestivou menstruaci a to byl další důvod proč jsem dělala meditaci kirtan krija. A ano… bolestivá menstruace byla fuč. Je to opravdu úžasná věc.

Tak co, zkusíš taky krija meditaci po dobu 40 dní?

Pin It on Pinterest

Shares