V tomto článku se dozvíš krok za krokem, jak vytvářet pozitivní návyky, které ti pomohou vytvořit šťastný a úspěšný život. Také zde objevíš nejúčinnější nástroje pro tvorbu nových návyků.

Zjistíš, jak tvé negativní návyky poškozují tvůj život a brání ti ve štěstí, úspěchu a také, jak to velmi jednoduše a rychle změnit.

Co nejvíce ovlivňuje tvůj život? Tvoje návyky = ty, tvoje osobnost a tvá forma budoucnosti. Jestliže chceš změnit svůj život opravdu intenzivně, tak změň svoje návyky.

Co jsou to návyky

Co jsou to vůbec návyky? Návyky jsou akce (činnosti), které pravidelně a opakovaně děláš. Tvůj život je jen odrazem tvých návyků. Každý člověk se stává tím, co opakovaně dělá. Všichni jsme jen snůškou svých návyků. Pokud jsi například přibral 10 kg na váze, každý den si tomu přispíval svým rozhodnutím. Vytvořil sis špatné návyky, které tě dovedli k vyšší váze.

To, co opakovaně děláš, to nakonec tvoří osobu, kterou jsi. To čemu věříš a co děláš vytváří celou tvou osobnost i tvůj život.

Návyk je něco, co děláš pravidelně, nebo často aniž by jsi o tom přemýšlel. Návyk je rutinní chování, které pravidelně opakujeme a tím ovlivníme naše podvědomí.

To důležité, co musíš ke změně života udělat, je změnit své návyky. Pokud to uděláš, tvůj život se zásadně změní. Úspěšní lidé mají návyky, které jim hrají do karet. Štíhlí lidé mají určité návyky, které jim pomáhá být hubení a fit. Jaké návyky máš ty? Schválně si je sepiš a koukni se, jaký je výsledek ve tvém životě.

Návyky a podvědomí

Síla tvého podvědomí je daleko větší než si myslíš. Tvé podvědomí ovlivňuje 95% tvého života. Všechny víry a přesvědčení, vzorce myšlení a chování a ano i návyky jsou řízeny tvým podvědomím.

Tvé podvědomí je prakticky tvým sluhou, který pracuje ve dne i v noci, aby tvé chování odpovídalo vzoru, který odpovídá tvým emocím, myšlenkám, nadějím a touhám. Tvá podvědomá mysl je jako zahrada tvého života, buď v ní rostou květiny, nebo plevel, podle toho, co jsi do svého podvědomí zasadil. Zašel jsi do svého podvědomí semínka krásných květů, nebo semínka plevele?

Tvá podvědomá mysl má homeostatický impuls. Udržuje teplotu těla na 35,8 °C až 37 °C stejně jako zajišťuje pravidelné dýchání a zajišťuje tlukot tvého srdce určitým tempem. Prostřednictvím tvého autonomního nervového systému udržuje rovnováhu mezi stovkami chemikálií a miliardách buněk tak, že celé tvé tělo funguje po většinu času v naprosté harmonii. Jak úžasné že? A to vše dělá tvé podvědomí způsobem aniž by jsi se o to vědomě staral.

Tvá podvědomá mysl také praktikuje homeostázu ve tvé vlastní mysli tím, že udržuje myšlení, pocity a jednání (návyky) způsobem, který je v souladu s tím, co jsi udělal, řekl, nebo zažil v minulosti. Všechny tvé zvyky myšlení a jednání včetně všech tvých návyků jsou uloženy ve tvém podvědomí.

Jak a kdy se vytváří podvědomí

Podvědomí se utváří od narození do věku zhruba 6 až 7 let. V této době funguje mozek dítěte zcela jinak a odlišně než mysl starších jedinců. Mysl dítěte funguje v mnohem pomalejším režimu, kdy je ve stavech alfa až théta. Kdy théta stav se rovná stavu hypnózy.

To v praxi znamená, že mozek dítěte je zcela otevřený a vše, co dítě vidí, slyší, dělá, nebo zažije se automaticky a rovnou ukládá do podvědomí. To vede k vytváření podvědomých programů myšlení a chování, vzniku nových vír a přesvědčení a tvorbě nových návyků.

Po zhruba 6 až 7 letech (to je individuální u každého jedince) se mozek zrychluje a běžně funguje ve stavu beta. Pokud tě zajímá toto téma, tak si nezapomeň přečíst náš článek na téma mozkové vlny.

Důležité je zmínit, že všechno, co se uložilo do podvědomí v našem dětství a silně zakořenilo, tak si sebou neseme do života a to ovládá 95% našeho každodenního života. Podvědomí ovládá to, jak myslíme, jak se cítíme, jak se rozhodujeme a co děláme. Ano samozřejmě to lze změnit a můžeme zcela přeprogramovat své podvědomí.

Podvědomí jako cesta ke změně návyku

A co se týká otázky, jak změnit své návyky? Změna návyku je velmi těžká a složitá, ale to si asi všichni uvědomujeme. Každý z nás asi zná ty situace, kdy si řekl, že ode dneška budu pravidelně cvičit, jíst zdravě, meditovat, sportovat, vizualizovat, nebo cokoliv dalšího. A jak dlouho nám to vydrželo? Většinou jsme skončili, tak jak rychle jsme začali že?

Nejúčinnější, nejsnadnější a zároveň nejrychlejší cestou jak změnit své návyky a nahradit své negativní návyky pozitivními návyky je právě podvědomí. Přeprogramování podvědomí je cesta ke změně návyků. Jak jsme si už řekli všechny naše zvyky jsou hluboce zakořeněné v našem podvědomí. Pokud změníš své podvědomí, tak se automaticky začne měnit i naše myšlení, postoje, chování i návyky. Máme to vyzkoušeno, jak na sobě, tak i s našimi klienty a změny jsou fantastické.

Přeprogramování podvědomí

Vytvořili jsme zcela unikátní systém, který velmi efektivně a jednoduše pomáhá přeprogramovat podvědomí. S naším systémem to zvládne každý. Součástí jsou různé nástroje, techniky a nahrávky, které mají přímý vliv na programování podvědomí.

Tento systém tě naučí, jak funguje tvůj mozek, dále jak pracovat se svou myslí, to znamená ovládat řídit své myšlenky a emoce. Dále jak pracovat s vědomou i podvědomou myslí, jak nalézt negativní programy v podvědomí, které poškozují tvůj život a následně se jich zbavit. Součástí systému jsou i programování mysli, podprahové nahrávky, řízené meditace a další nástroje, které ještě urychlí a zefektivní celou transformaci.

Proto neváhej a využij tohoto systému včetně všech dalších bonusů a připoj se k naší komunitě. Součástí komunity je unikátní vzdělávací systém včetně online kurzů, videí a neomezené audio-knihovny, kde najdeš nahrávky a nástroje pro přeprogramování tvého podvědomí na tvou zvolenou oblast života.

 

preprogramovani-podvedomi

Jak vytvořit návyky

Ne pro každého je vhodná stejná strategie. Myslím si, že je to běh na dlouhou trať, kterou se samozřejmě vyplatí absolvovat. Proto ti doporučím několik strategií, ze kterých si určitě vybereš, nebo využij našeho systému, který je nejrychlejší a nejúčinnější pro vytvoření, nebo změnu návyků. Aby jsi vytvořil návyk, musíš akci dělat pravidelně. Po 1-2 měsících tuto akci budeš již dělat automaticky.

Důležité je zamilovat si proces. Nekoukej jen na svůj cíl, který tím dosáhneš. Důležité je, aby sis opravdu užíval tu cestu k němu. Cíl ti nezaručí štěstí, ale cesta ano. Jestliže budeš honit své cíle kvůli svému štěstí tak ti brzy dojde, že takové štěstí je dosti pomíjivé. Cíl je jen nástroj k tomu, aby ses vydal za tím, za čím opravdu chceš, čím chceš opravdu být, co miluješ, mít koníčky a život takový, jaký si přeješ. Pravé štěstí čeká na tebe jen uvnitř tebe.

Malé akce (cíle)

Vytvoř si menší akce, které budeš každý den dělat. Je velice nepravděpodobné, pokud začneš cvičit intenzivně 1 h denně, že dlouhodobě vytrváš. Začínej pomalu – postupně začneš vytvářet svým pohybem další energii. Pokud začneš tvrdě makat s energií, kterou máš teď, brzy ti dojdou tvé síly.

Takže můžeš začít jen s 5 kliky denně, které postupně navyšuješ. Pokud uděláš velké intenzivní akce – pravděpodobně vyhoříš. Nemáš dostatek energie na takovou intenzitu. S tímhle jsem měla problém i já. Byla jsem zbrklá a hladová po výsledcích. Takže jsem dělala každý den intenzivně své nové návyky – no po 1-2 týdnech jsem byla zničená, někdy i vyhořelá. A jednou to skončilo u šílené svalové horečky. Nemyslím si, že je super se tlačit do všeho na sílu – zvláště pro ženskou energii. Tam se to může rychle projevit velkým fyzickým vyčerpáním, vyhořením, premenstruačním syndromem, bolestivou a silnou menstruací. Pro ženy doporučuji sledovat svou cykličnost, aby se jim lépe pracovalo s novými i starými návyky.

Pokud tě toto téma zajímá a chceš toho případně využít pro změnu návyků, tak ti doporučuji přečíst si náš článek na téma ženská energie a cyklická žena.

TIP: Napiš si svůj cíl. Vytvoř k ní vhodnou strategií, která obsahuje jen malé každodenní krůčky. Tyto kroky pak každý den dělej.

Menší pomocník 5 sekundové pravidlo

Jestliže se ti nechce začít – jednoduše napočítej do 5 a až napočítáš do 5, na nic nemysli a běž udělat akci. Toto pravidlo změnilo život ohromnému počtu lidí. Je to jednoduché a velice funkční. Musíš vytvářet akci, bez akce ke svému cíli nedojdeš. Všichni většinou víme, co dělat, ale vědět je jedna věc a dělat je věc druhá.

Dokonce existují i vědecky podložené studie, jak vytvářet návyk, které potvrzují toto 5 sekundové pravidlo.

Toto pravidlo vytvořila Mell Robins. Každých pět sekund se můžeš rozhodnout – Jít do akce nebo zůstat na svém místě? Buď a nebo. Sny, nebo realita, ve které nechceš být? To samé platí pro tvé nové nápady, myšlenky a cíle. Pokud jej do 5 sekund někam nezapíšeš – pravděpodobně je zapomeneš.

Tímto pravidlem můžeš překonat strach, pochybnosti, nečinnost, úzkost, mentální bloky, nedostatek sebevědomí a frustraci. Díky tomuto pravidlu začneš sám sebe tlačit. Jen se musí prostě začít. Ostatně, buď můžeme mít návyk nic nedělat nebo pravidelně chodit do akce. Jestliže začneš toto pravidlo pravidelně používat – překonáš své strachy, nástrahy a prostě půjdeš kupředu – kam se tvůj život posune? Toto pravidlo je skvělé terapeutické cvičení. Stačí těchto 5 sekund aplikovat tam, kde toto pravidlo potřebuješ.

Prostředí a tvé okolí je klíčové pro tvé návyky

Lidé se, kterými trávíš nejvíce času určují až 95% kvality tvého života. Určitě znáš toto jednoduché pravidlo – jsi průměrem 5 lidí, se kterými trávíš nejvíce času. Tito lidé tě ovlivňují více než si myslíš.

Tvé okolí a lidé, se kterými trávíš nejvíce času ovlivňují to, jak myslíš, jak se cítíš, také ovlivňují tvé návyky, způsob myšlení a chování, tvé víry a přesvědčení. Jednoduše ovlivňují tvé vědomí i podvědomí a celý tvůj život ve všech oblastech i na všech úrovních.

Často se setkávám s lidmi, kteří chtějí změnit svoje myšlení, návyky i svůj život. A víš s jakým nejčastějším a největší problémem se setkávají? Ano přesně tak, je to negativní vliv jakým jejich okolí na ně působí. Nemůžeš mít pozitivní život mezi negativními lidmi. Nemůžeš se uzdravit, pokud máš kolem sebe nemocné lidí. Nemůžeš být úspěšný a bohatý, pokud máš kolem sebe lidi s chudým myšlením. A takto bych mohl pokračovat dál.

Pokud budeš mít vedle sebe lidi, kteří si neustále stěžují a vidí ve všem problém, tak tě okrádají tě o energii, stahují tě ke dnu, nebo místo, aby tě podporovali ve tvých snech, tak tě budou stahovat k prokrastinaci, nebo hůř, říkat, že na to nemáš, že to nejde a podobně, tak to velmi negativně ovlivní tvůj život.

Čím více energie vynaložíš, aby tě toto negativní okolí nestahovalo dolů a neovlivnilo tě negativním způsobem, tak tím více budeš unavený a nezbude ti energie na tvoření tvého ideálního života a splnění tvých snů a cílů.

Naopak, pokud budeš mít vedle sebe lidi, kteří tě budou inspirovat, motivovat, podporovat na tvé cestě ke tvým snům a cílům, tak velmi rychle změníš své návyky, způsob myšlení, víry a přesvědčení i chování způsobem, který vede na dráhu k dosažení tvých snů a cílů.

Jaký vliv má na tebe tvé prostředí

Víš, že tvé prostředí hraje velkou roli ve tvém chování, tvorbě návyků i dokonce v tom, jak se cítíš?

Pokud chceš začít cvičit, dej si podložku na cvičení, tam kde se pohybuješ nejčastěji, nebo měj připravené oblečení v tašce, pokud chodíš cvičit ven nebo chodíš do fitness.

Jestliže chceš více číst, polož si knihu tam, kde chceš pravidelně číst, nebo kde trávíš nejvíce času. Uvidíš, že tě ti to podvědomě bude připomínat, že by jsi měl číst.

Zeptej se sám sebe: Podporuje mě mé prostředí a okolí k mému rituálů, nebo novému návyku? Jak můžu maximalizovat to, aby mé prostředí a okolí hezky nahrávalo k mému novému návyku?

Přetvoř si své prostředí tak, aby co nejvíce podporovalo tvůj nový návyk. Najdi si vhodné lidi, kteří s tebou budou sdílet stejnou cestu a budete se například navzájem podporovat a inspirovat. Můžeš chodit na místa, kde se schází tito lidé, kteří už mají to, co chceš ty a nechat se jimi pozitivně ovlivňovat.

Komunita osobního rozvoje

Představ si místo či komunitu, kde se všichni navzájem podporují, inspirují a motivují. Místo, kde najdeš pochopení a vzájemnou podporu s různými nástroji, které ti pomohou k dosažení tvého ideálního života i splnění tvých snů a cílů.

Takové místo existuje a můžeš se společně s námi podílet na tvoření komunity, která bude přínosem, jak pro tebe, tak i pro přírodu a celou společnost.

Jeden z hlavních důvodů proč jsme vytvořili naši KOMUNITU VĚDOMÍ TVŮRCI je prostředí, kde se lidé navzájem pozitivně ovlivňují, pomáhají si navzájem, podporují se, inspirují a motivují k velkým činům.

Představ si, jak by vypadal tvůj život, kdyby jsi měl kolem sebe lidi, kteří už mají to, co chceš ty. Lidi, od kterých se můžeš učit, nechat se jimi pozitivně ovlivnit, inspirovat se od nich, učit se z jejich cesty a zkušeností. Jak by se změnil tvůj život? Jen si to představ.

S naší komunitou vědomých tvůrců máš svůj ideální život na dosah. Stačí se jen připojit.

 

komunita-vědomi-tvurci

Spouštěče

Každý návyk ať už zdravý, dobrý, nebo nezdravý a špatný má své individuální spouštěče. Spouštěč může být cokoliv, nějaká věc, situace, člověk, nebo okolnost, která nás vyhazuje z rovnováhy a způsobuje, že se vydáme na dráhy nezdravých a negativních návyků.

Doporučuji si sepsat všechny spouštěče, které vždy odstartují tvůj negativní návyk. Pokud identifikuješ spouštěče, tak na nich můžeš postupně pracovat a odstranit je a tím i změnit svůj negativní návyk, nebo lépe nahradit ho jiným pozitivním návykem.

Tato vědecká studie nám ukazuje, jak může být přínosná meditační praxe, nebo všímavost pro změnu návyků a jak funguje mozek při změně a uvědomění si spouštěče. Meditační praxe a všímavost může zvýšit povědomí o myšlenkových vzorcích, které jsou zodpovědné za naše negativní návyky, ale také myšlenkové vzorce, které je spouští.

Představ si, že ráno vstaneš a hned si uděláš čaj. A zopakuješ to každý den. Brzy zjistíš, že se to stalo automatickým. Spouštěč – ráno vstát – návyk – dát si čaj. Pokud ale jednou vstaneš a budeš muset hned někam pryč… začne ti něco chybět. Chybí ti čaj. Takže budeš venku myslet pořád na to, jak si zajistíš svůj oblíbený čaj. Bez toho jsi tak nějak celý nesvůj.

Spouštěče a tvorba nových návyků

Jestliže vytváříš nový návyk, potřebuješ si vytvořit nějakou odměnu, aby se tento zvyk opravdu stal rutinou. Protože, když nebudeme mít odměnu, tak nás rychle tento zvyk přejde. Takže pití čaje – úžasné zahřátí, úžasná chuť a potěšení, ranní relax. Na to můžeš navázat například ranní meditací a vytvořit tak řetězec návyků.

Pokud chceš objevit, jak pracovat se svými návyky a hlavně, jak identifikovat své spouštěče a hlavně se s nimi naučit pracovat, aby jsi vytvořil nový návyk. Nebo ještě lépe nahradil starý negativní návyk jiným pozitivním, tak využij naší komunity vědomí tvůrce, kde se s tímto naučíš pracovat krok za krokem. Také objevíš, jak jednoduše a efektivně ovládnout svou mysl a naučit se pracovat s negativními myšlenkami a pocity, které také vedou k negativním návykům.

Řetězec návyku

Tohle pomohlo mě. Začala jsem pouze tím, že ráno jsem si udělala super potěšující návyk – pití zeleného čaje. A díky tomu jsem vytvořila spoustu nových ranních návyků jako například meditace, vděčnost a podobně. Protože: Co můžu dělat při pití čaje? Spoustu zajímavých dalších ranních rituálů. A co potom? Rozhýbat se. A takhle to začalo. Přirozeně jsem si vytvořila návyky, které mám doteď. A nedokážu si představit, že bych den začala jinak. Mé návyky mě naladí, povzbudí a dají novou energii. Je super dát rituál hned za další rituál. Můžeš svůj nový návyk přidat i ke svým starým návykům. Dám příklad: Než půjdu do obchodu, napíšu si seznam zdravějších věcí.

Odměň se

Vytvoř si systém odměn u každého svého milníku. Z tvého budování návyků by měla být hlavně zábava. Pokud tě to nebude bavit, pravděpodobně skončíš. Je důležité brát budování návyků jako zábavu a hru ve tvém životě, kterou budeš milovat. Zeptej se sám sebe:

 • Jak si z toho můžu udělat hru?
 • Jak by se mi nejlépe vedlo?
 • Jak bych se měl odměňovat?
 • Čím to můžu udělat ještě zábavněji?
 • Jak mi tento návyk pomůže zlepšit život?
 • Co tím získám?

 Tabulka

Jestliže miluješ vyplňování, odškrtávání políček – měl by sis vytvořit tabulku.

Vytvořit si 30 políček, napiš si nad políčka tvůj cíl a odškrtávej každé políčko, když si svůj denní návyk splnil. Toto cvičení můžeš taky propojit s výše uvedeným krokem a tím jsou odměny. Uděláš svůj nový návyk, následně si ho odškrtneš a pak přijde tvá odměna.

Tímto způsobem ti to půjde mnohem jednodušeji a bude to zábava. Jednoduše se začneš těšit na své návyky. A ještě to můžeš podpořit, když si napíšeš a uvědomíš, jak tento tvůj nový návyk změní tvůj život. V čem bude lepší tvůj život, když to budeš dělat opakovaně každý den? Odpověz si na tuto otázku, protože tato odpověď tě motivuje, aby jsi nepřestal a dělal své návyky dále každý den.

Kamarád taky rád

Řekni svému kamarádovi nebo partnerovi, že si plánuješ vytvořit nový zvyk. Zeptej se ho, jestli by mohl dohlížet nad tím, že svůj nový návyk uděláš každičký jeden den. Nebo si ideálně najdi někoho, kdo by si chtěl vytvořit stejný návyky, nebo jít stejnou či podobnou cestou.

Ve dvou se to vždy lépe táhne a to stejné platí i zde. Pokud máš vedle sebe někoho, kdo dělá stejný návyk, tak se můžete navzájem podržet, podpořit, kontrolovat a zdravě hecovat. Jednoduše ti to půjde mnohem snadněji, protože když se nebude jednomu chtít, tak ten druhý převezme iniciativu. A můžete si oba z toho udělat hru a zdravě se hecovat k lepším výsledkům, nebo systém odměn a podobně. Navíc, když vedle sebe uvidíš někoho, kdo už má výsledky, komu se něco povedlo, tak tě to motivuje být ještě důslednější a hlavně vytrvat.

Vizualizace

Další úžasnou technikou, kterou můžeš použít ke svému novému návyku je vizualizace. Vizualizace má obrovskou moc. Pokud si budeš každý den vizualizovat, jak svůj návyk děláš pravidelně, tvá mysl to rychleji přijme do svého podvědomí a začneš to dělat automaticky. Jestliže rád sníš – tato technika se ti bude určitě líbit.

Překážky na cestě k novým návykům

Může se stát, že při tvém budování nového návyku přijde překážka. Přijde nečekaná návštěva, bude špatné počasí, onemocníš, budeš muset v té době, kdy děláš nový návyk, odejít. Je skvělé se na to připravit.

Takže pokud běháš venku a v ten den bude pršet – měl by jsi cvičit doma.

Jestliže někam musíš naléhavě odjet – hned, co přijdeš, uděláš svůj návyk, který si vynechal.

Když onemocníš, můžeš si zacvičit jógu v posteli nebo si jen vizualizuješ, jak cvičíš.

Afirmace

Můžeš si pomoci s afirmacemi, které ti pomůžou k tomu, aby bylo tvé tvoření návyků, co nejpřirozenější. Je to skvělé, pokud si již několikrát zkoušel zavést svůj zvyk a stále ti to nejde. Afirmace ti pomůžou k tomu, aby se tvá akce uskutečnila přirozeně. Pokud si budeš afirmovat, dostane se to do tvého podvědomí a samo od sebe budeš chtít svůj nový rituál uskutečnit.

Důležité pravidla pro vytváření nových návyků

Nevytvářej spoustu nových návyků najednou, protože to vede spíše k naprostému selhání a vyčerpání. Je doporučeno vytvořit 1 návyk za 1x měsíc. I když se ti to zdá málo, je více pravděpodobné, že se ti povede přidat jeden návyk do tvého života i kdyby to trvalo jeden rok, než si navyknout rychle na 5 návyků najednou.

Mě osobně ale vyhovuje udělat řetězec návyků. Bylo to rychlejší a snadnější.

Sdílej svůj nový návyk s ostatními – v tomto a mnoho dalším ti pomůže naše komunita vědomí tvůrci.

Několik studií publikovaných v nytimes ukazuje, že když se o svůj návyk podělíme s nějakou osobou, tak ho pravděpodobně budeme dělat i nadále. Tímto se prakticky zavazuješ další osobě a to způsobuje, že nebudeš chtít selhat. Další důležité pravidlo je, že mozek pro vytvoření nového návyku potřebuje minimálně 21 dnů.

To znamená dělat konkrétní věc 21 po sobě jdoucích dnů. Po této době se mysl adaptuje (přesíťuje) a vytvoří se zvyk. To vede k automaticky opakované činnosti na základě podvědomí. Samozřejmě ne vždy bude stačit 21 dnů. Někdy bude potřeba i několik měsíců. Délka k vytvoření nového návyku je individuální a závisí na mnoha faktorech.

Být šťastný je tak důležité

Několik studií ukazují, že pokud jsi šťastný jsi o mnoho produktivnější. Takže snáze dosáhneš svého nového návyku, pokud budeš šťastnější. A šťastnější můžeš být právě teď. Je to jen otázkou volby. Začni se usmívat od ucha k uchu. Pokud se začneš takhle usmívat, tvá mysl posléze vypustí hormony štěstí. Mozek totiž nerozlišuje skutečný úsměv od úsměvu uměle vyvolaného. Takže ať je tvůj úsměv jakkoliv křečovitý, má na tebe pozitivní dopad. Nezapomeň, že tvůj cíl nesmí nikdy být ukazatelem tvého štěstí. Tvé štěstí je ukazatelem tvého vnitřního světa a pohodlí.

Štěstí ti nepřináší cíl, ale cesta. Pokud tě zajímá toto téma, tak doporučuji náš článek, jak být šťastný.

Existuje 7 jednoduchých věcí, které když si osvojíš a vytvoříš z nich návyk a pomohou ti ke štěstí a staneš se šťastnějším člověkem.

Přijmi občasné nepohodlí

Určitě se stane, že u tvého budování návyků se budeš občas cítit nepohodlně. Připrav se na tyto okamžiky. Pokud tě potká nepohodlí – zkus hned na to si toto nepohodlí změnit. Například: Pokud tě po cvičení bude vše bolet, dopřej si uklidňující a uvolňující masáž. Dopřej si nějaký luxusní odpočinek nebo odreagování. Co by se ti líbilo? Raději se na to připrav dopředu. Pokud to neuděláš, můžeš brzy cítit nechuť udělat svůj nový rituál znovu. Takhle se uvolníš, dopřeješ si odpočinek a načerpáš novou energii, aby jsi byl zase na další den plně odhodlaný udělat zase svůj rituál, který ti do tvého života přináší velkou hodnotu.

Každý den máš volbu

Můžeš být zaneprázdněn, dělat něco, co tě nebaví. Jíst nezdravé jídlo kvůli nedostatku času. Ale ty máš tu volbu měnit. Změna je dnes. A i jeden malý krok jde udělat dnes. Můžeš si zvolit koupit si zdravější jídlo – nebo opět zase nezdravé. Co uděláš, je jen na tobě… Ale určuje to tvé zítřky. Některé věci můžou mít velmi fatální dopad na tvé zítřky. Jak se rozhodneš?

Jak změnit negativní návyk

Je mnohem jednodušší přepsat starý návyk za nový, než vytvářet úplně nový návyk.

Každým návykem uspokojujeme určitou potřebu. Zamýšlí se nad tím, jak tě tvůj negativní návyk uspokojuje. Jaký přínos ti zajišťuje tvůj negativní zvyk?

Nahraď svůj návyk, návykem, který uspokojí tuto potřebu mnohem zdravějším, lepším, přínosnějším způsobem, než doposud.

Tato studie ukazuje, že těchto 5 zdravých návyků nám může prodloužit život o 10 let.

Tyto návyky ti pomohou změnit život

Jestliže nevíš, jaké návyky by jsi měl zařadit do svého života, nebo které ti pomohou změnit život, tak máme pro tebe doporučení. Pro představu se můžeš inspirovat níže. Tyto návyky pomohli nám i mnoha našim klientům zcela změnit život.

 • Jíst více syrové a rostlinné stravy
 • Přestat být na sociálních sítích a brouzdat bezhlavě po internetu
 • Meditace
 • Vděčnost
 • Vizualizace
 • Mindfulness (všímavost)
 • Přestat kritizovat sebe a ostatní
 • Pravidelně investovat do svého vzdělání a seberozvoje
 • Žít v souladu se svým tělem a jeho potřebami
 • Každý den udělat 10 000 kroků
 • Vyjít ze zóny komfortu
 • Být otevřený novým zážitkům
 • Věnovat se nějakému sportu
 • Cestovat
 • Následuj své sny
 • Pít minimálně 2 – 3 litry vody denně

Pokud chceš poznat a objevit návyky, které ti pomohou stát se bohatým, úspěšným, zdravějším, nebo šťastnějším člověkem, tak se připoj do našeho členství vědomí tvůrci.

Společně si rozebereme všechny oblasti života a jaké návyky jsou pro každou oblast života vhodné. Dále si krok za krokem ukážeme, jak tyto návyky vytvářet a jak s nimi dále pracovat, aby jsi dosáhl skutečných výsledků v co nejkratším čase a hlavně, aby výsledky byly trvalé.

komunita-vedomych-tvurcu
2 Komentářů
 1. Lucie

  Dobrý den, ráda bych se připojila k vaší komunitě. Ale bohužel se mi to nedaří. Moc prosím o radu. Děkuji

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Lucko, brzy budeme mít nový formát komunity, i pro absolventy a členy online kurzu. Vše ti přijde v emailu až bude vše otestováno a spuštěno 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares