Lenka Heczková

Lenka Heczková

Terapeutka a koučka

 

Lenka Heczková je terapeutka a koučka se specializací na psychologii, vztahy a sexualitu, Ženskou energii, neurovědy, meditace a práce s podvědomím. Zaměřuje se na vztahové poradenství a psychologií, individuální i párové terapie, témata zvládání stresu, emoční inteligence, práce s myšlením. Dále se soustředí se na práci s podvědomím, pozitivní psychologií, používá techniky imaginace, meditace, dechové techniky, a poznatky z neurovědy.

Proč vztahy? Nejedná se pouze o vztah k sobě nebo v partnerství, ale také i k prostředí. Jako je bydlení, rostliny nebo příroda. Říká, že prostředí má na naší změnu, zdraví a celkové štěstí nesmírný vliv. Lidem předává jednoduché a účinné návody a nástroje, jak vybudovat zdravý a silný vztah k sobě, jak pracovat se svým prostředím, okolím a jak se stát produktivním, aby získali v životě to, co vždycky chtěli. A také i proto začala vyrábět šperky, obrazy a založila tak eshop, kde najdete produkty, které se vás dotknou srdcem a pomohou vám změnit vaše prostředí. Ukazuje také jak vytěžit z přírody maximum. Proto také vytvořila nahrávky, které jsou určené k přeprogramování podvědomí. Primárně se zaměřuje se více na ženskou energii, sexualitu a psychologií vztahů a to včetně vztahu k prostředí.

Je také spoluzakladatelkou značky a webu cestarelaxace.cz společně s celostním terapeutem a koučem Jiřím Čapovcem. Jiří Čapovec a Lenka Heczková jsou také partneři v osobním životě. A díky tomu získávají další zkušenosti ve vztazích. Zkoušejí a vytvářejí tak různé techniky, programy, možnosti a kurzy pro páry.

Své znalosti předává lidem ve formě článků, meditací, podcastu a v pracovních listech. Vytváří také vedené meditace, programování mysli, hypnoterapeutické a podprahové nahrávky pro kompletní přeprogramování podvědomí. Lenka Heczková je poháněná svou vášní k osobnímu rozvoji. Značka cestarelaxace je navržena tak aby se stala kvalitním zdrojem osobního rozvoje, inspirace, motivace pro lidi, kteří touží ve svém životě po změně a nespokojí se s průměrným životem. Sdílíme své zkušenosti, příběhy, naše vytvořené techniky s lidmi, kteří chtějí od života daleko víc než jen průměrný život.

Je spoluzakladatelka youtube kanálu cesta relaxace, kde vytváří vedené meditace, programování mysli, podprahové nahrávky a další nástroje, které pomáhají desetitisícům lidí ke zlepšení života ve všech oblastech. Také na youtube pomáhá s tvorbou relaxační a meditační hudby, která pomáhá stovkám tisíc lidí zbavit se stresu a zmírnit jejich duševní a psychické problémy a dosáhnout vnitřního klidu a harmonie.

Společně s jejím partnerem celostním terapeutem a koučem Jiřím Čapovcem založili komunitu (sociální síť) vědomí tvůrci, která je pro všechny vědomé lidi, kteří si chtějí tvořit realitu podle sebe a chtějí se obklopovat lidmi, kteří nás inspirují, podporují a pomáhají nám vytvářet lepší život i svět.

Proč pracuji jako terapeutka a koučka?

Vždycky byl pro mě osobní rozvoj velmi přirozený. Tento obor mě hodně zajímal. A přijde mi nelogické se o své znalosti a poznatky nepodělit s ostatními. Cítím jakousi povinnost sdělit techniky, příběhy, zkušenosti ostatním lidem. A dokud něco nenapíšu nebo nepředám tak cítím v sobě takové pnutí, že to prostě musím udělat. A hlavně je zde spousta lidí, kteří potřebují pomoci a pokud objeví naše stránky a pomůže jim to, je to super pocit. Je skvělé si číst zpětnou vazbu a příběhy, které se díky článkům, nahrávkám, kurzům, koučinků a terapií stály. Je to naplňující a hned máme o to lepší den s Jirkou. Kdybych pracovala někde jinde, kde bych nemohla pomáhat lidem, asi bych cítila, že má bytost nepředává tomuto světu tolik. Je to prostě má povinnost předávám své informace dál. Také používám svou kreativitu a tak jsem si založila eshop, protože miluju něco tvořit. Je to velmi meditační.

Proč se zrovna věnuji vztahům

Proč se zrovna věnuje vztahům? Na to odpověděla, že vztahy v našem životě jsou číslo 1. Určují jaký život budeme mít a i dokonce jestli budeme zdraví. Zabývá se nejen vztahů k ostatním, k sobě ale i k okolí. Jako je příroda, rostliny, naše bydlení. Protože vše má na nás neskutečný vliv. To je důvod proč jí zaujal obor psychologie a konkrétně se zaměřením na vztahy. Protože pokud chceme změnit svůj život, vždycky půjdeme ke kořenům a tím jsou vztahy. Můžeš mít spoustu peněz, ale pokud nebudeš mít úžasný vztah sám se sebou a k ostatním, pak tvůj život nebude šťastný. Spojuje ženy opět k jejich ženské podstatě. A inspiruje lidi k tomu aby si přestavěli a zkrášlily své bydlení tak, aby je co nejvíce podporovalo a vyživovalo. Je třeba se poohlédnout na to, co nás skutečně obklopuje jak uvnitř nás tak také i v našem okolí.

Lenka-Heczkova-terapeutka

Nabídka služeb a produktů

online-kurzy
Koucink-a-terapie
komunita-osobni-rozvoj
Meditace-Lenka-Heczkova

Meditace programování mysli a podprahové nahrávky

Vytvářím pro vás meditace, které si od základu sama sepisují a poté je i namluvím a zpracují do finální verze. Jelikož miluji novější a rychlejší techniky, nástroje a metody, tak jsem přišla i s myšlenkou vytvářet programování mysli a podprahové nahrávky. A díky tomu si můžeš z pohodlí domova přeprogramovat svou mysl a své podvědomí na cokoliv jen chceš. Dokonce není problém pro tebe vytvořit programování mysli nebo podprahovou nahrávku na míru. Také vytvářím doprovodné vizualizační cvičení, na všechny možné témata a natáčím různé dýchací techniky. Třeba na zvýšení energie a změny tvého nejideálnějšího já. V meditaci člověk nalezne místo, které ti dodá pocit klidu, naprostého blaha. Je to místo, které léčí duši i tělo.

Lenka-Heczkova

Lenka Heczková a její příběh

Jako každý jsem měla i já několikrát své dno. Ať už se jednalo o depersonalizaci, obsedantní poruchu, deprese, úzkosti dysforickou premenstruační poruchu, zdravotní problémy, nepřijetí své introverze. Ale dala jsem to. A můžu poděkovat jen osobnímu rozvoji, který mi pomohl vyřešit tyto mé nefunkční oblasti v životě. Věřím, že osobní rozvoj je budoucnost pro lidstvo a začíná se objevovat čím dál častěji.

V mém životě nastal zlom, když jsem slyšela o podvědomí a také o tom, jak nás ovlivňuje naše okolí. V mé praxi jsem nalezla spoustu úžasných věcí. Měla jsem problém s produktivitou. Neměla jsem dostatek energie na to, abych udělala ve svém životě nějakou změnu. A přišla jsem na jednu zásadní věc – to že nás ovlivňuje hodně naše prostředí. Zjistila jsem to až když jsem začala objevovat svou ženskou podstatu. To kde žijeme ovlivňuje naše štěstí, zdraví, lásku, náš úspěch.

Spoustu koučů a terapeutů řeší jak změnit sebe, ale já také řeším, jak změnit své prostředí. Řeším, jak změnit sebe co nejjednodušeji, aby jsme na své cestě neztratili tolik energie. Myslím, že jsem na tuto kategorii hlavně přišla na to s tím, že jsem vždycky byla lenivá a potřebovala jsem něco, co mě podporuje zvenčí. A zjistila jsem v průběhu času, že mě i můj prostor může dělat šťastnou či nešťastnou. A tento prostor má na nás obrovský vliv, proto je třeba jej řešit.

Můj příběh

Moje největší trable byli asi to, že jsem nevěděla kdo jsem. Kromě psychických nemocích mě tohle trápilo mnohem více. V pubertě se moje okolí zajímalo spíše o můj zevnějšek, než o můj vnitřek a to byl můj kámen úrazu. Řešila jsem jen svůj zevnějšek a to v celku nezdravým způsobem. Obarvovala jsem si vlasy peroxidem, dávala si na sebe denně kilo make-upu, nosila podpatky a kontrolovala se neustále v zrcadle. Kašlala na svůj vnitřek. Stejně jako mnohé ženy, i já pocítila, že nic kromě hezkého obalu nemám co nabídnout. Že nic neumím, na nic se nehodím a jen hezky vypadám. Cítila jsem se ve všem neschopná. Začala jsem se uzavírat do sebe a to přešlo až ke vzniku a rozvoji sociální fobie. Nedokázala jsem vlézt ani do obchodu a nakoupit si.

Moc dobře vím, že to co jsem zažívala, zažívají i ostatní ženy. A proto s tím musím jít ven, abych mohla se spojit s ostatními a uslyšela, že to také tak mají a pomoci jim. Ono se všechny ty věci začali postupně do sebe nabalovat. Přicházeli ke mě zdravotní i psychické problémy a bylo jich čím dál více.

Jedné noci jsem utekla ven a pomyslela jsem si že musím najít policejní auto a říct jim, že jsem se zbláznila a potřebují pomoci. Bylo mi tak hrozně, že jsem to nedokázala ani unést. Měla jsem katastrofické myšlenky. Měla jsem deprese. Probouzela se v noci s pláčem a utrpením. Můj tehdejší bývalý přítel mi akorát řekl, že to tak nemám brát a neměla jsem nikoho kdo by mi pomohl. Jednoho dne jsem si to namířila na psychiatrii. Když jsem otevírala dveře, ihned jsem je zase zavřela… Nemohu, nemohu si jít nechat předepsat antidepresiva, je i jiná cesta. Otočila jsem se o 180 stupňů a šla jsem domů. Až když jsem začala na sobě pracovat, měnit svůj životní styl, hledat sama sebe, komunikovat sama se sebou, meditovat… začala jsem se uzdravovat.

Můj život se úplně změnil. Neříkám, že můj život je teď pohádka. Vždy budou problémy a i jejich řešení. Zbavila jsem se zdravotních i psychických problémů, žiji život který chci žít. Mám svůj úžasný životní styl, kdy pracuji z domu, mám spoustu času, pomáhám lidem, mohu si vycestovat kamkoliv. Má práce není závislá na mém místě. Žijí svobodný život, ve kterém si mohu dělat co chci. A to je nádherné. Probudit se a říci na co mám dnes chuť a jít to udělat je hodně fajn.

Přeji, aby i ostatní lidé nalezli sami sebe, své poslání a žili život takový jaký chtějí. Ale to není ze dne na den a je za tím i spoustu práce. A to lidé nechtějí bohužel slyšet. Ode mě, ale žádnou kouzelnou pilulku nezakoupíte, taková neexistuje. Je třeba jen chtít něco změnit a pracovat na tom. To je recept na úspěch. A já ti nabízím řešení, jak se tvého problému zbavit jednou provždy. Také to není o tom ve svém životě změnit jen jednu věc, aby jsme se mohli vyléčit. Je třeba vytvořit celostní plán a zaujmout celostní přístup pro naše problémy a jít do toho naplno.

Střípky z mého života

Mezi mými koníčky mimo osobní rozvoj patří malování, tvorba šperků, vytváření dekorací, turistika, jezdectví, ježdění na bruslích, canicross, čtení, tanec, vaření a pečení. Mám ráda zvířata, vlastním huskyho a jmenuje se Hoki. Přivezli jsme si ho z útulku. Je to úžasný mazlivý pes s opravdu velkým srdcem. Pracuje jako canisterapeut pro podporu lidem duševního zdraví. Má nádherné oči, které opravdu hodně uzemňují a rozdává bezpodmínečnou lásku a pozitivní energii všem okolo.

Jsem spontánní člověk, který má rád dobrodružství. Jsem spíše introvert, takže žijí spíše ve vnitřním světě, z kterého pak čerpám různé nápady. Ráda si užívám přítomnosti. Miluji propojování s přírodou. V přírodě najdeme vše, co potřebujeme. I to je jeden z mnoha důvodů, proč jsem veganka a miluji rostlinnou stravu a ty možnosti, které nabízí. Jsem bláznivá a ráda experimentuji. Ať už je to kosmetiku, jídlo, sex nebo nějaké životní zkušenosti a zážitky. Nemám totiž ráda stereotyp a tak zkouším pořád něco nového. A o tyto věci se ráda podělím s ostatními.

Lenka Heczková a Jiří Čapovec

Lenka Heczková a Jiří Čapovec jsou nejen partneři v podnikání, ale také partneři v osobním životě. A díky tomu získávají další zkušenosti ve vztazích, které hned přenáší do praxe a dále je sdílejí ve svých kurzech, videích, koučinku a ve svém blogu. Zkoušejí nové metody, postupy a vytvářejí tak různé techniky pro páry. Oba jsou koučové a terapeuti, ale také jsou pár a v tom je ta neuvěřitelná a skvělá příležitost, která se sebou přináší mnoho krásného, mnoho příležitostí, ale také je to neuvěřitelné posouvá kupředu.

Je to dvojce, která neoddělitelně patří k sobě. Spojili dvě cesty do jedné a v tom je ta obrovská síla. Každý z nich přináší do značky cesta relaxace své dary, ale i silné stránky a tím vytváří silnou značku, která se stala největším webovým portálem v osobním rozvoji na českém internetu se zaměřením na zdravý životní styl, celostní medicínu, fyzické a duševní zdraví, ale také psychologii mezilidských vztahů.

A teď něco o nás dvou z mé strany. Již jednou kdy mi bylo 18 jsme se spolu setkali. Setkání bylo však jen 2 měsíční avšak něčím intenzivní. Náš život se tak nějak změnil. Nevěděli jsme, že jsme potkali svůj dvojplamen. Ale já i Jirka narážel na to, že jsme už nepotkali to, co bylo mezi námi. Po čtyřech letech došlo opět k setkání, které trvá doteď. Uvědomili jsme si jak je to jedinečné. Každý vztah je něčím úžasným. V každém vztahu jsou problémy, překážky a starosti. Nevytvářej si iluzi dokonalého vztahu. Ten neexistuje. Avšak my jsme v našem vztahu vytvořily souhru a spolupráci. Vytvořili jsme například společně tuto značku, pracovali na svých nápadech, zkoušeli různě na sobě naše poznatky. Hlavně co se týče vztahů. A to spoustu párů nedělá – nevytváří mezi sebou souhru a spolupráci. To je chyba.

Být v partnerství a nevytvářet své společné impérium ve všech oblastech je obrovská škoda. Když se dva lidé spojí a jdou si za svými sny – je to něco nádherného a silného. Nejen, že mezi sebou upevní vztah, ale také se rychleji ke svým snům a cílům dostanou. Jste totiž dva a dvě energie směřují stejným směrem. Ano každý den nebude pozlátkem. Budou dny, kdy to jeden bude chtít vzdát, kdy bude vysílený, vyčerpaný ovšem je tady ten druhý, který řekne – jsi unaven? Nevadí, odpočiň si… teď to na chvíli potáhnu já. Až budeš připraven, budeš pokračovat. Myslím si, že táto značka je silná a bude silnější čím dál více. Jednoho dne bude největší v Česku ve svém oboru. Protože jsme pár, který se neustále vzdělává, prochází si různými vztahovými fázemi a problémy, zkoušení, techniky, uvědomění… Je nádherné mít vztah, ale ještě nádhernější je těžit z něj maximum. Vztah by neměl být jen společné soužití pod jednou střechou, ale souhra, spolupráce a vytváření nádherných věcí a dobrodružství.

V jejich vztahu si pomohli navzájem poznat a hlavně rozvíjet své silné stránky a specializovat se na obory, které jsou pro ně jejich vášní a životním posláním.

Lenka Heczková také pomáhá ženám propojit se se svou ženskou energii a vnitřní bohyní. Jiří Čapovec pomáhá mužům propojit se se svou mužskou energii a vnitřním bojovníkem. A rovněž do značky cesta relaxace každý z nich přináší své dary z mužské a ženské energie a tím vznikla dokonalá synergie a harmonie.

Dvě cesty se spojili v jednu a tím vznikl nejen partnerský vztah, ale také naše značka cesta relaxace, která pomáhá a inspiruje desetitisíce lidí k zdravějšímu životu, duševnímu zdraví a pohodě, štěstí, hojnosti, svobody a harmonickým vztahům

Jiri-Capovec-Lenka-Heczkova

Pin It on Pinterest

Shares