Toto je největší a komplexnější průvodce pro sex, který kdy byl vytvořený. Najdeš zde tipy, triky a návody, jak zlepšit sex a tím i celý svůj život.

Sex je součástí života každého vyspělého jedince. Toto téma je velmi obsáhlé. Existuje v něm však mnoho problémů, které je třeba řešit. Možná rozděluješ sex na rychlý a pomalý. Ovšem existují dva druhy sexu – jeden, který ti energii dává a druhý, který tě energeticky vysiluje. Měl by jsi sexem dobíjet celé tvé tělo. Pokud tě vyčerpává (zvlášť u mužů) je třeba zpozornět. Protože to má vážné důsledky na tvůj život. Na všechny oblasti tvého života. Nauč se mít úplně jiný sex, než si zažíval doposud.

Provedu tě do takového tajného zákoutí, kde okusíš tak trochu jiný rozměr sexu. Ne toho tradičního, který nám je předkládán. Jde o zcela jedinečný způsob sexu. Jde o tu nejvyšší formu sexu, kterou můžeš zažít. Chceš jí okusit? Nejprve je třeba pochopit význam sexuálního prožitku. Toto se bude líbit hlavně ženám a v posteli můžou okusit zcela jiný rozměr a budou chtít stále více a více. Takže pokud tvoje partnerka s tebou nechce spát tak často, tak zpozorní a přečti si mé rady.

Sex a jeho skutečná podstata

Možná si myslíš, že víš o čem je ve skutečnosti sex. Ale je to skutečně tak? Opravdu je sex jen tím, co nám ukazuje a hlavně předkládá naše společnost? Pro někoho to může být jen uvolnění napětí a stresu, pro jiného to může být uspokojení a naplnění určité potřeby. Ale co když skutečná podstata sexu je jiná? Je zde další hlubší rozměr, který pro většinu zůstává skrytý. Pojďme se na něj podívat.

Od počátku lidstva byl sex tím nejpřirozenějším způsobem, jak objevit naše duchovní spojení. Navíc endorfiny uvolněné po 2-3 hodinovém sexuálním a multiorgasmickém zážitků pro tebe i tvého milence katapultují tělo do euforického stavu blaženosti, kdy ego založené na strachu již nemá vládu a žádnou kontrolu nad tvým životem.

V této blaženosti se zapomíná na důležitost a dosahování plánů nebo úsilí o naplnění zoufalých požadavků, potřeb a cílů ega. A v tom je to krásné kouzlo. Milovat se spolu bez cíle, prožívat a hlavně si užívat tyto nádherné okamžiky skrze celé své tělo. Prostřednictvím tohoto orgastického uvolnění a duchovního spojení spolu zažíváte nejhlubší stav důvěry, lásky a relaxace. Právě z tohoto prostoru můžeme najít opravdový pocit absolutního neotřesitelného vnitřního klidu. Tento stav pomáhá léčit a vyživovat tělo, myls i duši. Rozpouští traumata bloky, pochybnosti, strach, ego a navozuje novou perspektivu života, vnímání a hlavně pochopení hlubší spirituální podstaty.

Sexuální osvícení

Pokud by měla mít tantra cíl, hlavním cílem v osvíceném tantrickém sexu, je uvolnit se tak hluboce do své skutečné nekonečné přirozenosti, abyste se navzájem setkali v super rozšířeném stavu vědomí. Toto duchovní setkání vábí k duchovnímu probuzení ve vašem milování, kde se ty a tvůj partner můžete společně svézt na vlnách nádherných smyslných zážitků, kde každý váš společný nádech spojí a zapustí vaše srdce hlouběji společně tím nejosvícenějším a nejintimnějším způsobem. Nám s Jirkou tento sexuální prožitek otevřel nové rozměry vztahu a prohloubil naše spojení, kdy se zdálo, že už to nejde dál. Tyto smyslné sexuální zážitky a přístup k vědomé intimitě představují skvělý způsob, jak zachránit vztah, který již nefunguje a chybí v něm důvěra, intimita, spojení a vášeň.

Pokud si přejete zlepšit svůj vztah s partnerem/partnerkou, prohloubit vzájemné spojení a zažít opravdovou hlubokou intimitu – něco, co nelze ani slovy popsat, neváhej využít našeho nejúspěšnějšího online programu Vědomě žít – Vědomě tvořit, který je zaměřený také na oblast vědomého vztahu a vědomě intimity. Tento online program vás provede krok za krokem směrem k této hluboké a smyslné transformaci. Navíc ti pomůže i jako jednotlivci a to i tvému partnerovi/partnerce a tím se ještě zvýší účinnost transformace vašeho vztahu.

Praktikování těchto posvátných tajemství k osvícenému sexu je exotickou a erotickou duchovní pozvánkou, abyste otevřeli své srdce, osvítili své vědomí a osvobodili svou duši od sexuálního potlačování naší společnosti. Pokud máš jakoukoli formu sexuálního traumatu, zrady nebo zneužívání ze své minulosti, může být zpočátku náročné zahájit tuto cestu k osvícenému sexu. Ale věř, že tímto způsobem můžeš své sexuální bloky a traumata uzdravit, otevřít své srdce a povznést svůj život na novou úroveň.

Co je to sexualita?

Sexualita zahrnuje téměř každý aspekt našeho bytí, od postojů a hodnot až po pocity a zkušenosti. Je ovlivněna jednotlivcem, rodinou, kulturou, náboženstvím, spiritualitou, zákony, profesemi, institucemi, vědou a politikou.

Sexualita je klíčovým aspektem našeho bytí a to po celý život. Naše sexualita zahrnuje – smyslnost, intimitu, sexuální identitu a orientaci, sexuální zdraví i reprodukci. Sexualita je prožívána a vyjádřená v myšlenkách, fantaziích, touhách, přesvědčeních, postojích, hodnotách, chování, praktikách, rolích a vztazích.

Co je to sexuální zdraví?

Sexuální zdraví je stav fyzické, emocionální, duševní a sociální pohody ve vztahu k sexualitě. Není to pouze nepřítomnost nemoci, dysfunkce nebo vady. Sexuální zdraví vyžaduje pozitivní a respektující přístup k sexualitě a sexuálním vztahům, stejně jako možnost mít příjemné a bezpečné sexuální zážitky, bez nátlaků, diskriminace a násilí. Aby bylo dosaženo a zachováno sexuální zdraví, musí být sexuální práva všech osob respektována, chráněna a naplňována.

jak-mit-lepsi-sex

Recept na úspěšnější život? SEX!

Sex má spoustu výhod. Ale jen v případě, že víme, jak s ním zacházet. Musíme se naučit mít sex takový, aby nás dobíjel energií, zlepšil náš partnerský vztah, omládli jsme, zvýšily imunitu, byli spokojenější, úspěšnější, kreativnější. Jestliže budeme sexuálně spokojení, budeme zářit, cítit se mladistvě, smyslně a bude se nám více dařit i v jiných životních oblastech. Jaké výhody nám přináší?

 • Posiluje imunitní systém
 • Snižuje stres
 • Zlepšuje spánek
 • Snižuje pravděpodobnost rakoviny prostaty
 • Snižuje krevní tlak
 • Zvyšuje sebevědomí
 • Zlepšuje náladu
 • Prohlubuje intimitu mezi partnery
 • Snižuje únavu a zvyšuje energii a vitalitu během dne
 • Sex prodlužuje délku života
 • Pomáhá na deprese, úzkosti a další duševní poruchy
 • Podporuje duševní pohodu, emocionální a duševní zdraví

Vědecké výzkumy potvrzují, že sex je dobrý pro naše duševní i fyzické zdraví. Snižuje srdeční frekvenci a krevní tlak. Může posílit imunitní systém, aby nás chránil před infekcemi, a rozhodně snižuje stres.

Studie z roku 2013 potvrzuje, že sex u zdravých párů může být i vyznaným cvičením, kdy se spalují kalorie, což pomáhá k hubnutí a navíc může to být i náhrada za cvičení. Znáte příjemnější formu cvičení, která ještě pomáhá k hubnutí? Tak šup za partnerem a jde se na to.

V monogamním vztahu zvyšuje úroveň emocionálního spojení s druhou osobou. Vztah je čím dál více díky pravidelnému sexu intimnější. Oxytocin, který je uvolňován během sexu, zvyšuje pocit vazby a zlepšuje emocionální intimitu. Pravidelný sex a propojování s partnerem zvyšuje pravděpodobnost, že páry zůstanou spolu. Doporučuji mít ve vztahu sex alespoň 3x týdně, ale ideálně každý den a vím o čem mluvím, protože to zlepšuje kvalitu celého vztahu a všech jeho součástí.

Nejčastější chyby v sexu

Pojďme se podívat na největší a nejčastější chyby v sexu, které tě okrádají o skutečný prožitek a nový rozměr sexu a intimity, který pro většinu lidí zůstává skrytý.

Sex je důležitou součástí našeho života. U vztahů to platí několikanásobně, jelikož silný vztah, hluboká důvěra a spojení je záležená na sexu a obecně intimitě mezi partnery. Tímto způsobem se můžeme navzájem poznávat, léčit, dobíjet a prožívat vztah na hlubších úrovních.

Hrajeme na výkon

V tomhle ohledu se na to nejvíce soustředí muži. Chtějí se před svou ženou předvést, aby žena věděla, že on je ten její nejlepší samec v posteli. Místo toho, aby jsme se soustředily na sebe – soustředíme se na partnera. Jestli se mu to líbí, jestli je rychlost dostatečná, jestli už míří k orgasmu atd. Bohužel tím ztrácíme velký kus nádherného okamžiku. Většina lidí v sexu neumí být jen tak, bez žádného cíle – jen si vychutnávat to, co přichází. Pořád se někam ženou dál a dál. A poté muži upadají po sexu do únavy a spánku. Ale takhle to nemusí vůbec být. Muž může upadnout i do přívalu nové energie, svěžejší a může čerpat výhody. Díky tomu může být muž úspěšnější v životě i v práci. Pokud se naučí správně pracovat se sexem.

Pokud hrajeme na výkon, nikdy si nemůžeme užít sex na plno, jelikož se soustředíme na výkon, dosažení cíle uspokojení protějšku a zapomínáme na to nejdůležitější a tím je prožívat tady a teď.

Nezkoumáme potřeby našich těl

Pořád řešíme druhé, místo toho, aby jsme řešili sebe. Pokud budeme řešit sebe, pak se to bude více líbit i druhým. A to zvláště, když žena začne myslet při tomto aktu více na sebe. Pro muže není víc sexy než vidět svou partnerku, která naprosto zdivočí a ukazuje mu, jak moc si to užívá. Samozřejmě přirozeně. Tak jak to skutečně žena cítí. A proto je důležité myslet na sebe. Jak ti to vyhovuje, co ti dělá dobře, vykomunikovat s partnerem, jak by to měl udělat, a spoustu dalších věcí. Tímto způsobem se začne člověk více poznávat a objeví nové zákoutí, nové vjemy a nové prožitky, které nikdy nezažil.

Uzavření srdce

Jestliže máme uzavřené srdce a nedokážeme se odevzdat partnerovi, pak nemůžeme čerpat výhody, který sex přináší. Musíš zjistit příčinu tvého uzavření. Čím jsou lidi starší, tím větší mají problém otevřít se partnerovi. Mají totiž v sobě spoustu nedořešených věcí, traumat, vztahových problémů, problémy se sebeláskou, křivd a viny. Když má žena na sobě tolik nánosů, tak pak ani nezáří. Nečiší zní krásná ženská energie, ale je taková pohaslá. Je z ní spíše taková šedá myš. Je to jako diamant. Čím více se člověk o sebe stará uvnitř, tím krásnější a zářivější je.

Spoustu žen se třeba s tím smíří, že už nebudou energetické, zářivé, ženské. Ale nedochází jim, jak jim to ničí další životní oblasti. Jako třeba kariéra, to jak působí na lidi, na děti, na manžela, jaké má zdraví, její štěstí. To všechno hraje velkou roli. Pokud se chceš naučit o sebe vnitřně starat, pak ti doporučuji náš online kurz sebelásky. Kde se očistíš od minulosti a budeš pracovat na své sebelásce, která je důležitá.

Otevření srdce je nejdůležitějším aspektem, který ovlivňuje kvalitu sexu. Nelze prožívat hlubokou intimitu a užívat si plné výhody sexu, pokud máme uzavřené srdce, bojíme se zklamaní, zneužití, bojíme se opět znovu milovat a podobně. K tomuto ti pomůže naše podprahová nahrávka na otevření srdce a srdeční čakry níže. Nebo lépe využij našeho balíčku a stáhni si tuto podprahovou nahrávku i s vedenou meditaci na otevření srdce zde. A také můžeš využit našeho online kurzu cesta sebelásky, který ti pomůže uzdravit a otevřít tvé srdce, traumata, minulost a opět začít prožívat lásku, radost a štěstí.

Dobíjení těla mysli a duše

Zamýšlí se nad otázkou: Jak se cítíš po sexuálním aktu? Cítíš se nabitě, cítíš, že vibruješ, máš plno energie, jsi živější? Nebo se cítíš, že by sis nejraději lehl a spal? Jsi unavenější?

Je třeba pochopit, že běžný orgasmus z nás vyčerpává sílu. Vybouchne a neumíme jej zachytit a naše část energie tak přijde vniveč. Najednou odchází i motivace a už se ti nic nechce. Tvoje sexualita je tvým nejsilnějším zdrojem pro zvýšení energie, kreativity a sebevyjádření. Jen tě nikdo nenaučil jí transformovat. Záleží na spoustu věcí. Ale dám ti menší tip, který je jednoduchý. Neměj nikdy orgasmus do té doby, dokud nebudeš cítit pořádné sexuální nabití. Dokud nejsi ve své ráži. Nejenom, že budeš mít lepší orgasmus, ale také z toho budeš mít jiný pocit a bude to na tvé tělo mít úplně jiný vliv. Pokud necítíš se dostatečně uvolněně, nabitě, pak raději se orgasmu výhní. Budeš mít méně energie a orgasmus nebude stát za to.

Tato i další studie ukazují, že duševní pohoda je vyšší u starších dospělých, když jsou sexuálně aktivní. Dále celkový pocit pohody štěstí a spokojenosti v životě je vyšší u starších jedinců, kteří jsou stále sexuálně aktivní. Sex má neuvěřitelný vliv na naše duševní zdraví a to po celý náš život.

Sex trvá jen chvilku

Studie uvádí, že průměrný sex párů trvá 19 minut. Deset minut trvá předehra a zbylých 9 minut je samotný akt. Pokud chceme čerpat výhody ze sexu, je třeba jej prodloužit. Nejenom, že žena se při těchto pár minutách neuvolní, ale ani si to pořádně neužije. A také se neprohloubí intimita. A koneckonců, tohle může protějšek odradit, když zjistí, že sex trvá jen pár minut. Proč se kvůli tomu svlékat? Náš protějšek se může začít sexu vyhýbat. Doporučuji mít sex alespoň 30 minut samotného aktu. Samozřejmě může to trvat i několik hodin, pokud si troufnete. Na to je ale třeba vědět, jak se správně milovat, aby jste těch několik hodin vydrželi a mohli z něj čerpat.

Do budoucna máme v plánu na toto téma udělat nějaký kurz, protože většina lidí bohužel absolutně neví a neumí prožívat sex správně. A to je velká škoda, jelikož nás takové milování může léčit, doplňovat nám energii, propojujeme se se sebou, svým partnerem a má to mnoho dalších výhod na všechny oblasti našeho života. Sex a sexualita je přímo závislá na úspěchu, pracovním výkonu i finanční situaci. Vše je se vším úzce propojené.

Sex a porno

Pokud chceme mít kvalitní sex, pak by jsme si měli povědět něco o pornu. Dívání se na porno škodí tvému životu. Nejen ve tvém sexuálním životě, ale dle vědců a zkušeností ostatních i našich klientů zasahuje až k přátelství, práci, vnímání druhých lidí i to, jak druzí lidé vnímají tebe, ovlivňuje sociální interakce, poškozuje duševní pohodu a zdraví, negativně ovlivňuje tvé sebevědomí, vztahy, zdraví a celý tvůj život.

Porno nás usadí do role diváka. Přehrávají nám všelijaké scény. Dá se i lehce překliknout na jiné, pokud tě video neosloví. Sex začíná v hlavě – naše myšlenky, naše procesy, naše spojení, náš zrak, naše vůně… vše je spojeno s mozkem. Dráhy odměňování mozku jsou zaplaveny vysokou hladinou dopaminu. V průběhu času konstantní vysoká hladina dopaminu zvyšuje laťku na úrovni vzrušení potřebného k tomu, abyste skutečně cítili potěšení. Stejně tak se snižuje citlivost.

Porno a závislost na něm, ale i jeho časté sledování patří mezi nejčastější a nejvíce rozšířenou příčinu poruchy erekce, předčasné ejakulace a dalších problémů, které souvisí s tímto tématem.

Jinými slovy to znamená, že dopamin otupí náš mozek způsobem, kdy už náš reálný a klasický sex nebude zajímat ani vzrušovat. Budeme vyhledávat čím dál tím více perverznější porno i praktiky a dokonce to může dospět i do bodu, že nás začnou vzrušovat perverzní a nechutné věci. Časté sledování porno praktický programuje naši mysl a podvědomí a může způsobit změní v našem vnímání sebe, opačného pohlaví, sexu, sociálních interakcí, mít negativní vliv na naše podvědomí a dokonce může změnit i naší sexuální orientací. Ano čteš dobře porno může člověka naprogramovat k bisexualitě i homosexualitě a nebo hůř ke genderově neutrální osobě.

Závislost na pornu

V podstatě závislost na pornu funguje na stejných principech, jako závislost na drogách. Obě tyto závislosti mění náš mozek i jeho strukturu a způsob i množství jakým jsou produkovány chemické látky (hormony) a to hlavně dopamin, v našem mozku i do našeho těla. Problém nastává v tom, že s užíváním drog nebo při sledování porna dochází k nadměrné produkci těchto látek (hormonů) a hlavně dopaminu. Při častém opakovaném užívání drog nebo sledování porna dochází k narušení chemické rovnováhy v mozku (biochemie mozku). To vede k fenoménu, kdy ke svému uspokojení potřebuje pravidelné dávky, které budeme v průběhu času muset zvyšovat, aby jsme dosáhli stejných účinků.

U drog to vede k zvyšování dávky, ale také přechodu na jiné tvrdší drogy. U porna k častějšímu sledování a koukání na čím dál více zvrhlejší a perverznější porno, které nás může naprogramovat až k homosexualitě, způsobit problémy s erekcí, způsobit deprese, úzkosti, sociální fobie a v nejhorších případech dojít až k sebepoškozování a sebevraždě.

Ano v naší praxi se setkáváme poměrně často (je to čím dál častější), že závislost na pornu způsobuje problémy s duševním zdravím jako jsou příznaky deprese, úzkosti a sociální fobie.

Závislost je rozhodně komplexní mozková porucha (duševní porucha), která nemá jedinou zjevnou příčinu. Dopamin hraje velkou roli, ale je to jeden malý kousek větší skládačky. Existuje celá další řada faktorů, které mohou vést ke závislosti. Například sociální vlivy a podněty, výchova, naše prostředí a okolí, ve kterém žijeme a mnoho dalšího.

Jiri-Capovec-jak-se-zbavit-stresu

Problém s erekcí (erektilní dysfunkce)

Nejčastěji je to problém způsobený zvýšeným drážděním. Tento problém vzniká hlavně častou masturbací a koukáním na porno. Ano opět to porno, jelikož je to nejčastější důvod problémů s erekcí. Během toho se vyplavuje dopamin. Který také zodpovídá za to, že má muž erekci. Když se muž začne dívat na porno, tak postupem času se receptory, které byly kdysi velmi citlivé, stávají méně citlivými. Poté normální fyzická intimita neprodukuje dostatek dopaminu ke stimulaci dopaminových receptorů. Muž pak musí vyhledávat čím dál zvrhlejší porno, protože žebříček, kdy byl vzrušen stoupá a za chvíli ho nevzrušuje skoro vůbec nic.

Doporučuji se vyhnout pornu úplně, jelikož poškozuje tvůj život na mnoho úrovních. A zvláště pak ten partnerský. Kdy už muž má problém s erekcí. Vyhni se pornu jednou pro vždy a masturbaci alespoň 3-6 měsíce, aby jsi resetoval svůj mozek, srovnal dopamin a ty mohl zase fungovat. Můžeš vyzkoušet variantu, kdy nemáš žádný sex, porno, masturbaci 3-6 měsíců. Zde existuje více variant a způsobů, jak s tímto pracovat, pokud potřebuješ poradit, neváhej nás kontaktovat a my ti s tímto rádi pomůžeme.

Studie z roku 2012 potvrzuje, že sebevědomí hraje důležitou roli při problému s erekcí. Výzkum potvrzuje, že nízké sebevědomí je spojeno s poruchami erekce. Takže pánové opět jsme u porna, která vám předkládá jaké tělo, velikost penisu, sexuální výkon by měli mít muži a to může mít negativní vliv na vaše sebevědomí. Dále posměšky, narážky ze strany opačného pohlaví, neschopnost uspokojit ženu také může snižovat sebevědomí i když problém je většinou na straně ženy (například se neumí uvolnit, má v sobě bloky, nezpracované traumata) a vy se pak obviňujete, jak neschopní jste a tím se shazujete a přicházíte o sebevědomí.

Partner/ka nemá chuť na sex nebo se stále vymlouvá

Může jít o to, že tvá partnerka zažívá ve svém životě dlouhodobý stres. Udělej jí krásný relaxační večer, třeba večeři při svíčkách. Nebo úžasnou masáž s krásnou relaxační hudbou. Něco, kde tvá partnerka vypne a naladí se. Nezapomínej na doteky a hlavně jí dodej oporu v této její těžké chvíli. Komunikuj s ní o jejích problémech a pokud to jde, tak jí s nimi pomoz. Mužská energie musí při ženě stát a pomáhat jí. Samozřejmě může jít i o to, že váš pohlavní styk trvá jen pár minut. Proč by tedy měla žena ztrácet svůj čas, když z toho nedokáže čerpat výhodu, jelikož sex je pro ženu tak krátký?

Dále může být na vině také dopamin a způsob života, který vede k utlumení chuti na sex. Nedávná studie provedená v British Medical Journal na 34 000 mužích a ženách naznačuje, že máme méně sexu, než tomu bylo před deseti nebo více lety. Polovina žen a dvě třetiny mužů vědcům řekly, že by preferovali častější sex. Z velké části je to způsobeno digitálním věkem. Neustále rozptýlení, seriály, filmy, porno, seznamky, sociální sítě, taháme si práci domů, jsme více ve stresu a mnoho dalšího může za snížení libida a odmítání (omezení) intimity s partnerem ve vztahu.

Špatné role v domácnosti

Často jsou ženy vyčerpané z domácností. Musí dělat většinu prací v domácnosti ona sama. A potom se muži diví, proč s nimi partnerka nemá zájem spát. Je úžasné jí s tím pomoci. Když jí pomůžeš, můžeš s ní strávit více kvalitního času. Můžeš třeba alespoň 1-2 x týdně zavolat úklidovou službu. Je to o prioritách. Peníze tady jsou proto, aby nám přidali čas. Raději investuj do úklidové služby a strav se svou partnerkou kvalitní čas. Pokud totiž necháš svou partnerku dále v této vyčerpanosti pak si s velkou pravděpodobností najde milence.

Aby se konečně necítila jako něčí služka, ale žádanou dámou, o které projevil zájem z úplně jiných důvodů než, že je dobrá v domácnosti. Konečně si najde někoho, kdo jí opečovává. Takže pozor pánové, až takhle se vám to může vymstít. Partnerka se nechce cítit jako služka. Partnerka se chce cítit jako přítelkyně, o které je projeven zájem ze strany muže a nedovolí jí, aby vše dělala sama, protože mu na ní záleží. A záleží mu na tom, aby mohli trávit krásné úžasné chvíle plné dobrodružství.

Díky tomuto způsobu můžete zažívat zase ty vaše krásné začátky. A ve vztahu není nic důležitějšího než jej nenechat být stereotypním, udržovat stále jiskru a umět správně komunikovat.

Také může jít o úplně jiný problém. A to je třeba to, že sex jí s tebou tak úplně nebaví. A není to to, co by očekávala. Pokud tomu tak je, vyzkoušej s ní vědomé milování, o kterém si přečteš níže. Samozřejmě může to být úplně jiný problém. A proto je důležité začít s partnerkou správně komunikovat a zjistit o co kráčí.

Sex může zničit celý vztah a život

Ano i tohle je pravda. Partneři se začnou nudit a začnou experimentovat. Najednou už je nebere to, co předtím a jedou stále dál a dál. Poté jsou experimenty čím dál zvrácenější a oplzlejší.

Na vině je dopamin, který chce stále více. Muži pak mají problém se vzrušením a ženy s vaginální suchostí. Aby se nabudily, budou potřebovat stále něco více a více. Proto je důležité přistupovat k experimentům s respektem a opatrností.

Ze začátku si řekněte, že to máte oba dva pod kontrolou, ale za chvíli zjistíte, že to tak již není úplně pravdou. A začne se vám to vymykat kontrole. Váš vztah přestane fungovat a už brzy zjistíte, že v sexu (hlavně muži) nejste schopni normálně fungovat. Můžete vyzkoušet dopaminový půst – který trvá 30-90 dní. A to znamená, že se vyhněte sexu i masturbaci. Díky tomu se to dá zase dohromady, ale pak je třeba se hlídat, aby jsme dopamin nerozjeli naplno. Jinak to budeš muset opakovat stále dokola. Je dobré se začít milovat jiným způsobem, o kterém si dnes ještě povíme.

Problém s citlivostí

Ženy a nejen ženy mívají pocit, že ztrácí citlivost. Sex už není tak citlivý jako dřív. Po chvíli už žena necítí vůbec nic. Domnívá se, že je to tím, že její pánevní svalstvo je uvolněné. Ale to nebývá většinou ten problém. Je to problém toho, jakým způsobem sex i masturbaci prožívá. Přestala vnímat doteky. Žena i muž přestali být vnímavý ke svému tělu. Napravit to lze přítomným okamžikem. Soustředit se na každičký moment, kousek po kousku. Být uvolněná a procítit každičký dotek. Proto je dobré dělat vaginální mapování. Je dobré prozkoumávat každičkou skulinku a uvědomit si jí. Proto si tolik žen chválí vaginální mapování nebo yoni vajíčko. Ale vajíčko z minerálního kamene nedoporučuji, jelikož jsou pro naše těla na vnitřní užití toxická. Můžeš jej nahradit jinými věcmi. Jako je skleněná hůlka, dildo ze silikonu nebo vaginální činky. Když tohle začneme dělat, vbudujeme si nové neurony,

TIP: Vyhraď si jeden den v týdnu, kdy se budeš věnovat své yoni. A nejen jí. Prozkoumej celé tvé tělo svým dotekem. Můžeš si jakkoliv hrát. Můžeš použít růží, kostky ledu, krém, olej, šátek, pírko… cokoliv máš ráda. Cokoliv, co probouzí tvou smyslnost. Pohlaď se po ruce, vyzkoušej každičký kout své ruky. A pokračuj dál po svém těle. Důležité je si uvědomit přítomným okamžikem a zachytit každičký vjem, který z doteku máš. Podobným způsobem prozkoumej svou yoni. Jak z vnější stany tak i té vnitřní Prozkoumávej, masíruj, rozpouštěj bloky a bolesti, a zažij ty nádherné změny, které náhle přijdou.

Bolestivý sex

Někdy přichází období, kdy nám sex začíná způsobovat bolest. Najednou nás to bolí. Je to nejčastěji způsobeno stažením svalů uvnitř pochvy. Naše tělo má svalovou paměť. Značí to tedy, že pochva zažila něco nevhodného. Bylo s ní špatně zacházeno. A může se to stát klidně i jen tím, že žena nechce sex a její partner ano. A tak žena k tomu svolí, i když nechce. Stačí i jen tato situace k tomu, aby později byl sex bolestivým. Takže pochva vlastně ukládá svá sexuální traumata a tím je vagína staženější. Je třeba tyto traumata rozpustit a rozmašírovat svaly, aby se uvolnila. Nestačí jí jen rozmasírovat, musíme tyto traumata v sobě i umět zpracovat. Jinak dojde opět ke stažení díky svalové paměti.

Sex mi nic neříká

Chceš zažít lepší sex, čerpat z něj výhody, ale nic ti teď neříká? Občas ztratíme na své cestě životem chuť na sex. Je potřeba se kouknout proč tomu tak je. Sex nás totiž vyživuje a je důležitá součást našeho života. Ovlivní náš celý život. Zde udám několik důvodů:

Trauma a Sexuální zneužívání

Zažil si trauma, znásilnění nebo nějaké sexuální zneužívání? Tohle ovlivní člověka na celý život a podepíše se na jeho sexuálním životě. Tato situace, která nastala pak ovlivní i náš vztah. Může to mít velmi výrazný důsledek na tvůj vztah. Častokrát trauma nebo sexuální zneužívání doprovází posttraumatický syndrom. Jestliže jsi zažil sexuální zneužívání a vnímáš, že tě to brzdí od toho mít úžasný sex pak je důležité zaměřit se na zpracování si tohoto zážitku, který tebou tak otřásl a začít na sobě vědomě pracovat. Je super terapie propojená s koučinkem.

Studie a výzkumy dokládají skutečnost, že sexuální trauma, zneužívaní a další problémy v této oblasti mohou způsobit problémy duševního zdraví. Ženy, které zažijí sexuální trauma, často vyjadřují narušení emocionálních a kognitivních procesů, z nichž některé vedou k depresi a posttraumatické stresové poruše (PTSD).

Další výzkum potvrzuje, že existuje výrazná souvislost s traumaty v dětství a sexuální dysfunkcí v dospělosti a obecně k faktu, že si takový jedinec v dospělosti nebude sex užívat a dokonce ho ani nemusí vyhledávat a může se mu bránit.

jak-mit-lepsi-sex

Ztráta kontaktu se sebou

Špatné techniky sexu (nebyl v našem životě sex, který by opravdu za to stál, nebyla vyplněna naše touha po vášnivém sexu) i to může vést ke ztrátě kontaktu se sebou. Dále za to mohou různé duševní, psychické a emocionální bloky, traumata a mnoho dalšího.

Většina lidí nikdy skutečně nepoznala jaké je to být v kontaktu sám se sebou a to v dospělém věku. Zapomínáš na to, ptát se svého těla a zjišťovat, co ti dělá dobře, jaké jídlo tvé tělo opravdu potřebuje a spoustu dalšího. Sex potom vnímáme pouze mechanicky a nedostáváme z něj ty odměny, které by jsme měli přirozeně získávat. Přitom je to tak nádherné. Cítit každičký dotek, vnímat každý detail a vnímat přítomnost. Porno nás naučilo vnímat sex pouze hlavou a nezapojujeme tak naše smysly a přítomnost. A to je velká škoda, protože pak nedochází k tomu, že náš sex pořádně vyživí.

Naštvání na partnera nebo problémy v partnerství

Pokud nefunguje partnerství tak jak má, pak nemůže pořádně fungovat váš sexuální život. Je třeba vyřešit problémy, které máte mezi sebou. Je důležité ve vztahu udržovat láskyplný a mírumilovný vztah. Samozřejmě občasné hádky ve vztahu prospívají a jsou zdravé, ale pokud se hádky objevují ve vztahu často je třeba zpozornět. Na vztahu musíme pracovat a to oba dva. Pokud se hádáte s partnerem pořád o tom samém. Je na čase přerušit tuto smyčku a konečně dotyčný problém skutečně vyřešit a čelit mu. Je dobré si sednout a napsat svému partnerovi dopis, ve kterém mu odpouštíme, přijímáme jej a jsme vděční za to všechno, co pro nás znamená, co pro nás dělá a jak se s ním cítíme. Takové dopisy můžeme klidně předat svému partnerovi, pokud budeme chtít. Posiluje to vztah a je to vyživující.

Vděčnost zvyšuje pocit bezpečí a propojení, posiluje naše spojení s lidmi a mnoho dalšího. Vděčnost otevírá naše srdce. Vědecké důkazy a studie potvrzují, že vděčnost skutečně pomáhá zlepšovat vztah a dokonce ho může i zachránit před rozchodem.

Sebenenávist

V sexu se může krásně odzrcadlit to, když se nenávidíme. Může to být tím, že se snažíme sami sebe trestat v sexu. Nedovolujeme si orgasmy.

Problém s mužskou nebo ženskou energií v sobě (ženy, které jsou více v mužské energii nebo muži, co jsou naopak více v ženské energii). Tato sebenenávist se může projevovat různými způsoby. Buďto se objevují záněty nebo sebedestruktivní chování. Můžeš mít chuť, aby tě někdo ponižoval nebo fyzicky trestal. I když ti to nemusí být příjemné, budeš to vyžadovat. Protože uvnitř sebe cítíš, že si nic jiného nezasloužíš. Může za tím být vina, nedostatek sebevědomí, trauma, dopamin, pocit méněcennosti a neschopnosti. Co s tím můžeš udělat? Jelikož je problém většinou na hlubších úrovních, pak je potřeba projít terapií s koučinkem. A pokud se na to necítíš a nechce se ti o tomto tématu tak hluboce mluvit, můžeš vyzkoušet náš online kurz cesta sebelásky.

jak-mit-lepsi-sex

Nevěra

Prožili jste ve svém partnerství nevěru a teď máš problém se svým protějšek spát? Co teď? Je důležité se sexem počkat, pokud cítíme nenávist, zradu, zášť a bolest. Měli bychom nechat, aby o nás začal partner usilovat a znovu nás dobývat. Je dobré si všechny ty věci v sobě zpracovat. Nechat si čas na truchlení, vybrečet se, pustit všechny emoce a zpracovat tu emoční bolest v sobě. Vypsat se na papír, očistit se, použít terapeutické techniky, meditace a další způsoby. Podívat se pořádně na to, proč se to stalo, uvědomit si, jak se z těchto vašich společných chyb můžete poučit. Zjistit, jestli vůbec ten vztah má pokračovat a bude mít smysl vůbec v něm pokračovat?

Nevěru můžeme vzít něco jako atomovou bombu, která dopadla na váš vztah a nebo jako příležitost ke společnému růstu. Může nám ukázat, že jsme mohli ztratit něco, na čem nám nejvíce záleží. Nebo se ukáže, že jste se svým partnerem měli dost problémů, které jste vůbec neřešili. Jak tuto nevěru uchopíš zrovna ty? Od toho se pak odvíjí, jak na ní budeš reagovat. Může to být zase tvůj osobní posun a růst, nebo to může být tvá nejhorší noční můra. Záleží, jakým směrem se vydáš.

Ztráta partnerské důvěry

Nedokážeme se zase otevřít partnerovi. Něco nám provedl a zničil nám tak celou důvěru k němu. Jak se toho zbavit? Pokud jste se rozhodli pokračovat ve vtahu, pak je potřeba se naučit přijmout partnera takový jaký je. Odpustit mu z celého srdce a pustit se toho. Naučit se být otevřen a zranitelný. Láska je také o tom milovat a neočekávat lásku zpět. Posbírej svou odvahu. Odvaha je pokus o zranitelnost. Je krásné někoho milovat. A ještě krásnější je milovat někoho i v tom nejhorším období.

Často se bojíme toho, že nás partner zase zraní. A proto se od svého partnera distancujeme. Jenže pokud se od partnera takto distancujeme, zničíme tím úplně celý vztah. Pokud je něco pravé, pak to pusť a uvidíš zda se ti to vrátí. Je třeba pustit partnera, dát mu svobodu a čekat, jak se projeví. A zatím ho milovat na každé jeho úrovni. I jeho chyby a nedokonalosti.

Partner je hlavně naším zrcadlem. Samozřejmě, pokud je vztah hodně toxický a je nám ubližováno je pak na čase si uvědomit, jestli toužíte oba dva po změně. Aby se skutečně něco změnilo a vy mohli fungovat. Pokud se tvůj partner ke změně nemá a ubližuje ti tento vztah, pak je na čase z toho vztahu odejít. Pokud je v tom fyzické násilí, doporučuji vyhledat odborníky, kteří ti poradí, jak od takového vztahu bezpečně odejít.

Sex je nepříjemný 

Můžeme zjistit, že nám najednou sex je nepříjemný. Je důležité se kouknout, co se mezi vámi v partnerství děje. Můžeme v takovém případě pociťovat odpor k partnerovi. Častokrát je to vnitřní zloba na druhého. Je to také ukazatel toho, že jsme se v sexu neotevřeli a neuvolnili. Pokud ženě není sex již opakovaně příjemný, měla by zpozornět. Neměla by dělat něco, co jí není příjemné. Protože její pochva je velice citlivá a rychle reaguje na psychiku ženy. Začne být tužší, méně citlivější, zavírat se, je bolestivá a najednou může přijít i zánět. Pokud se žena opakovaně nutí do sexu, který nechce. Odzrcadlí se jí to třeba zánětem. Je důležité tento problém probrat s partnerem a zjistit příčinu tohoto problému.

Vyčerpání z práce – z domácnosti nebo dlouhodobý stres

Občas se toho zkrátka na nás všechno nakupí a my pak na sex nemáme ani pomyšlení. V této fázi by bylo ale opravdu nejlepší mít sex, protože by nám na náš stres hodně pomohl. Dobil nám baterky a my by jsme získali do svých očí zpět jiskru. Není moc dobré být při dlouhodobém stresu a odmítat dlouhodobě partnera, protože škodíme, jak sami sobě, tak i partnerovi. Nejenom, že si poškozujeme tím zdraví, ale i vztah a partnera, který později si může najít něco bokem.

Je dobré si každé 2 -4 týdny sednout a podívat se na svůj život. Kde jsi, kde se chceš dostat, jak jsi na tom se stresem, stravováním atd. A také kouknout se, kde jsi na to se sexem. Jak často ho máš a proč ho v určitých chvílích zanedbáváš. Pokud zjistíš, že jsi dlouhodobě vystresovaný, pak se snažit naučit snižovat stres. Třeba tím, že si najdeš nějaký koníček, který se soustředí na odbourání stresu. Zkrátka něco, kde vypneš a zrelaxuješ.

Problém se vzrušivostí

Je to problém dnešní doby. Jelikož celý svět je zahlcen porno videí, fotek, reklamami. Sex je prostě všude. Pokud si budeme něco představovat, nebo se na něco dívat, bude brzy naše vyhledávání a vytváření čím dál novějších scén a praktik. Lehké porno se za chvíli unudí a tak lidé budou vyhledávat čím dál složitější děj. Pokud budeme neustále vyhledávat podnět vzrušivostí a budeme v sexu hodně aktivní, brzy může přijít tento problém. Bude čím dál těžší, aby ses dokázal vzrušit. A proto se snažíš vyhledat čím dál větší podnět ke vzrušení. Může za to dopamin.

Nemohu dosáhnout orgasmu

Často může za to určitý blok v naší mysli. Jelikož se to týká převážně žen tak nejprve to namířím na ženy. Může za tím být nedostatek uvolnění, neschopnost dát tomu volný průběh, nepřítomnost, trauma, blok z toho, že takové věci se nedělají, je to nečisté, nedostatek vzrušení, sebekontrola, špatný vztah k sexu. Často žena nedokáže dosáhnout orgasmu, když jí chce dostat na vrchol její partner. Je to dáno tím, že se nedokáže žena uvolnit a snaží se samu sebe kontrolovat a mít nad sebou kontrolu, aby za každých okamžiků vypadala dobře. Je super se naučit proto prozkoumávat své tělo, uvolnit se. Poté je vhodné zkoušet před partnerem masturbovat a uvolnit se. Měla by jsi dojít do takové fáze, kdy ti bude jedno, že je tam tvůj partner a budeš sama sebou. Je zde spoustu důvodů proč to ženě nelze, tohle je však ta nejčastější příčina.

Nová studie publikovaná v Archives of Sexual Behaviour naznačuje, že sebevědomí -důvěra ve vlastní schopnosti se sexuálními výsledky u žen hraje důležitou roli při dosahování a prožívání orgasmů.

Jak mít lepší sex

Pojďme se podívat na tipy, triky a návody, jak zlepšit sex a tím i celý svůj vztah. Jednoduše ti toto zlepší celý tvůj život, protože se naučíš být vnímavější, přestaneš soudit a hodnotit, opustit stíny svého ega, zlepší se tvá kreativita a tvořivost, budeš více napojen na sebe, své srdce, svou duši a budeš umět prožívat každý moment svého života v plné smyslné přítomnosti. Musím sama říct, že sex s Jirkou nám oběma změnil celý náš vztah i život.

Prvním krokem na této nekonečné cestě k osvícenému sexu je opustit všechny domněnky, přesvědčení a soudy ohledně toho, jaký by měl být tvůj sexuální život. To, jak se ty a tvůj partner právě teď propojujete v posteli, je odrazem toho, jak se k sobě chováte mimo ložnici a tato úroveň intimity je spoluvytvářená. Je to tanec tužeb, omezení a stínů tvého ega.

Nikdo nemá pravdu a nikdo se nemýlí kvůli tomu, proč je takový, jaký je. Když se podíváš na dětství člověka, jak se k němu rodiče chovali od narození, tak všechno pochopíš. Tvůj současný vztah je přesně takový, jaký (právě teď) potřebuje být pro tvůj nejvyšší a nejhlubší duchovní růst. Čím více dokážeš přijmout a přijmout to, jaký jsi a jaký je tvůj partner, tím snazší je vpustit lásku dovnitř svého srdce.

Poté, co přijmeš svůj vztah a již nejsi ve válce nebo v jakékoli formě egoistického boje o moc, mohou vaše nahá těla splynout na další úroveň. Zde skutečně začíná ZÁBAVA v tantrických vztazích. Tajemství je zde předstírat, že když se navzájem dotýkáte mimo ložnici, iniciujete nějakou formu předehry. Pokaždé, když se zapojíte do jakékoli konverzace nebo verbální interakce, povede to k vašemu dalšímu milování. Velkým zlatým tajemstvím je pamatovat si, že každý okamžik, kdy jste otevření, je tantrické milování se životem.

Smyslné prožívání života skrze sexuální energii

Když můžeš cítit a dotýkat se květiny na ulici, jako by to byly genitálie tvého milovaného, ​​pak se všechno může stát daleko hlubším prožitkem. Díváš se na západ slunce a cítíš vzrušení teplými slunečními paprsky, které hladí tvé tělo, kůží i očí. Neznamená to, že se potřebuješ sexuálně vzrušovat, tantra je o smyslném spojení se životem.

Sexuální energie je vždy v zákulisí. Když ve svých každodenních interakcích zacházíš s každým okamžikem jako se smyslným, záměrným a posvátným, poneseš si toto vědomí přirozeně s sebou do okamžiku, kdy se vaše dvě nahá těla setkají.

Velký energický orgasmus (sexuální transmutace) je nejosvícenější sexuální zážitek, který mohou dva milenci zažít a využít pro společné léčení a povznesení. Společné dosažení tohoto osvíceného stavu energie a vědomí je podobné výstupu na Mount Everest. Existuje mnoho úrovní výstupů na takový vrchol a bude zapotřebí váš společný trénink, nejhlubší odvaha a nejsilnější záměr.

Jednou z úrovní, kterou je třeba vylézt, je osvobodit svou mysl od jakýchkoli soudů o sobě, svém partnerovi a obecně o opačném pohlaví. To zahrnuje všechny mentální, fyzické, sexuální a emocionální bloky, které mezi vámi vznikají. Skutečné prozkoumání duchovních aspektů tantrického milování vyžaduje hlubokou transformaci uvnitř vaší bytosti.

Je to nejhlubší puštění, jaké si dokážete představit. Můžete mít pocit, jako byste byli ochotni zemřít a nechat se pohltit velkým vesmírem. S touto úrovní odvahy a ochoty znovu se zrodit objevíte nejextatičtější léčebný zážitek svého života.

1. Přítomnost

Většina partnerů, kteří mají pohlavní styk není zcela přítomných. A to je velká chyba. Zvláště pro ženy. Pokud nebudou zcela přítomné, mohou mít potíže dosáhnout orgasmu. Je úžasné procvičit své vjemy. Pokud budeme nacvičovat přítomnost – (Soustředíme se na čich, zrak, hmat, cit) pak budeme cítit, že každý sex je daleko citlivější a vnímavější než předchozí. A to je něco úžasného. Představ si, že máš před sebou partnera, který vnímá každičký vjem, který v aktu může zažít. Takový partner bude čím dál více vzrušenější a může se dostat až do extáze. Tvůj sex bude čím dál lepší. Tohle je důležité a je klíč k tomu, jak mít lepší sex.

Pouze prostřednictvím procesu, kdy budeš skutečně otevřená a zranitelná, odhalením toho, co ti brání v přítomnosti se svým milovaným, můžeš prohloubit spojení svého srdce, aby jsi dosáhla vyššího osvíceného stavu. Jen díky hluboké zranitelnosti se naše srdce cítí dostatečně bezpečně, aby se otevřelo partnerovi, kde zdi změknou a přirozeně vstoupíme do božského prožitku skutečné lásky.

2. Otevření se

Častokrát je to problém žen. Nedokážou se pořádně partnerovi otevřít. Řeč je o psychické stránce. Ačkoliv si žena může myslet, že je pro partnera otevřená, stačí udělat teď malý test: Jsi schopná se předvádět před svým partnerem? Jsi schopná se předvádět a masturbovat a dosahovat orgasmu? Dosáhneš orgasmu, když tě partner dělá? Jsi schopná mít při sexu orgasmus? Bolí tě často pohlavní styk? Pokud jsi odpověděla vícekrát ne, pak nejsi dostatečně otevřená partnerovi. Za tím může být nějaké trauma. Nebo jen přesvědčení z dospívání, že hodné holčičky tohle nedělají a ty přeci chceš být ta hodná holčička. Protože v dětství hodná holčička dostává za to odměny, když je pořád hodná. Jak tomu předejít? Je to individuální avšak mám pro tebe nějaké cvičení, jak na to.

Zranitelnost znamená rozšířit se za hranice toho, co cítíš jako svou „komfortní zónu“. To znamená, že musíš jít nad rámec potřeby svého ega a vycházet ze skutečné důvěry své uvolněné, odevzdané, kosmické duše. Jde o to otevřít s partnerem všechny dveře. Mluvte o čemkoli, o čem nemůžete mluvit, protože to otevře dveře ke skutečné vzájemné intimitě. Pokud se nemůžete otevřít svému milovanému, komu se můžete skutečně otevřít? Když pár může zažít naprostou upřímnost, autenticitu a zranitelnost na úrovni verbální komunikace, způsobí to otevření všech hlubších dveří na úrovni smyslné, sexuální a orgasmické.

3. Sebevědomí

Aby jsme zakusili úžasný sex je potřeba mít i pořádnou dávku sebevědomí. Je zbytečné se stresovat nad tím, jak naše tělo vypadá. Vždycky bylo důležitější, jak své tělo předvedeme druhému. Některé boubelky svá kila umí prostě nosit stejně tak jako různé druhy kosmetických vad jako jsou třeba jizvy. I dokonce tohle umí někdo nosit. Musíš si uvědomit, že nebudeš pro každého pěkná. A to je v pořádku.

Každá žena je v něčem hezká. Každá má své zbraně jinde. Důležité je si své zbraně uvědomit a naučit se je vytasit. A své nedokonalosti přijmout a nechat je žít. Je možné že své nedokonalosti udělat i přednost. Tento blok je jen ve tvé hlavě, který je iluzorní a brání ti prožít úžasnou rozkoš a tvému partnerovi také. Partner vycítí zda máš sebevědomí či nikoliv. Pokud i přes toto uvědomění nejsi spokojená, vyzkoušej náš online kurz sebelásky. Tento kurz ti pomůže najít zpět své ztracené sebevědomí, uzdravit tvou minulost, traumata, uzdravit svůj vztah k sobě a mnoho dalšího. Navíc na tebe čekají podprahové a programovací nahrávky a to jak přímo pro ženy na míru, tak i pro může.

Podle nové studie mají dívky během dospívání mnohem nižší sebevědomí. Na vině je opět sexuální vychová, porno, sociální sítě, tlak ze společnosti a médií, jak by měla žena vypadat, chovat se, chodit oblékaná a podobně. U velké části žen toto nízké sebevědomí přetrvává i v dospělosti a negativně ovlivňuje intimitu a sexuální život a prožitek.

jak-mit-lepsi-sex

4. Chemie

Ať už chceme nebo ne, jde tady hlavně o chemické procesy. Pokud nás partner nepřitahuje a nevzrušuje pak z toho nikdy nemůže vzejít ten nejlepší sex v našem životě. Je celkem chyba žít s takovým partnerem ve vážném vztahu. Protože sex hraje důležitou roli v našem vážném vztahu. A to se dřív nebo později ukáže a vynese se na světlo. Samozřejmě můžeme mít trvalý, plnohodnotný a láskyplný vztah bez sexu, jenže přicházíme o spoustu věcí. Když má člověk pravidelný sex, je živější, smyslnější, září, je šťastnější a dalších spoustu věcí, které jsou pro život důležité. Protože tyto poklady, které dostáváme během sexu jsou skvělým prostředkem pro lepší, kvalitnější a úspěšnější život. Je škoda se ochuzovat o tyto nádherné poklady.

5. Propojení

Dalším klíčem k tomu, jak mít lepší sex je propojení se s partnerem. Pokud chceme lepší sex je třeba se ponořit do hlubších sfér. Většina lidí má povrchní sex, kdy se necítí s dotyčným propojen a navíc u povrchního sexu je cíl jen jedno – orgasmus. Proč se s partnerem více nepropojit na duševní úrovni a nezažít něco, co tam ještě nebylo? Slazení dechu, přítomnost, hluboký pohled do očí, hlazení, erotické vůně, hudba, výměna energií, transmutace. Vyzkoušej sex tak zcela úplně jiným způsobem než je běžné v této společnosti. Na hlubší úrovni dochází k hlubokému uzdravování a načerpání energie. Takové propojování buduje hlubší a intimnější vztah. Vytváří i důvěru. A pěstujeme si schopnost bezpodmínečně milovat.

Cvičte společně s partnerem každodenní tantrická cvičení, abyste zvýšili svou energii, spojení a vědomí. Cvičení tantry začíná tím, že si dovolíte totálně se uvolnit, uvolnit veškerý svůj stres, problémy a obavy, abyste se mohli absolutně uvolnit a být se svým partnerem ve stavu absolutní blaženosti. Proces začíná tím, že se poddáte uvíznutí, které se mezi vámi oběma děje a zároveň se budete cítit zranitelní, zatímco budete pokračovat v relaxaci do lásky, kterou k sobě chováte. Je to posvátný čas, kdy se oba vědomě věnujete objevování živého spojení, které již máte, ale možná si to neuvědomujete a neprožíváte, tak hluboce, jak by jste chtěli.

Sex pomáhá budovat hlubší intimitu, spojení mezi partnery, otevírá srdce, buduje důvěru a obecně je to nejlepší způsob, jak zlepšit vztah a oživit ho.

6. Možnosti

Je důležité nebýt ve stereotypu a pokaždé prozkoumávat a okoušet nádherné věci. Je čas začít experimentovat. Tento život ti byl dán, aby jsi okusil všechny jeho možnosti. Aby jsi prožil všemožné emoce a zkušenosti. Lásku ve všech jejích podobách. Nač ztrácet čas stereotypem, když můžete s partnerem zažívat i jiné věci?

Spoustu lidí tvrdí, že je stereotyp ten hlavní základ, který by měl být v každém vztahu. Ale co když to není pravda a je to jen přesvědčení, které navíc dost omezuje? Určitě lidé, kteří žijí v takovém stereotypu si v hloubi duše přejí vykročit z něj ven a okusit dosud nepoznané.

Je čas s partnerem lépe komunikovat a zjistit, jak to cítí ten druhý. Určitě bude souhlasit. Často partneři zapomínají a zabředávají do stereotypu. Ale jakmile to změní – najednou je to takové, jako na začátku. Létají kolem nich samé jiskry a jsou znovu zamilovaní a možná i více než kdy předtím. Ale takový partneři pro takové experimentování se musí naučit správnou komunikaci. A také pokud již jde o nějaké experimenty s dalšími lidmi pak je důležité mít vztah v naprostém pořádku než se do něčeho takového pustíme. Jak to zjistit zda je váš vztah v pořádku? Stačí se zeptat na tyto otázky

Kde vnímám na stupnici od 1 do 10, jak spokojen jsem v mém sexuálním životě s partnerem? Jak vidím naší komunikace od 1 do 10? Jak vnímám partnera na škále od 1 do 10?

Pokud vnímáme partnera na stupni od 1-9 je něco v nepořádku a je důležité prozkoumat, co to je. Pokud si řekneme, že 9 je v pořádku a není důvod prozkoumávat pak věř, že se to postupně nakupí a bude se partner čím dál více snižovat. Proto je důležité si každý měsíc zkontrolovat na jaké stupnici vnímáme partnera.

Na závěr

Doufám, že ti článek v mnoha ohledech pomohl. Pamatuj, že je důležité nejen číst, ale také musíš tyto informace aplikovat do svého života, aby jsi z toho mohl skutečně čerpat. Sepsala jsem tento článek, jelikož si myslím, že tyto informace tady chybí. Budu ráda za tvé sdílení, aby se mohl dostat článek mnoha dalším lidem, kterým to může změnit život a zachránit vztah.

jak-zlepsit-sex
Lenka Heczková

Lenka Heczková

Terapeutka a koučka

Lenka Heczková je terapeutka a koučka se specializací na psychologii, vztahy a sexualitu, Ženskou energii, neurovědy, meditace a práce s podvědomím. Zaměřuje se na vztahové poradenství a psychologií, individuální i párové terapie, témata zvládání stresu, emoční inteligence, práce s myšlením. Dále se soustředí se na práci s podvědomím, pozitivní psychologií, používá techniky imaginace, meditace, dechové techniky, a poznatky z neurovědy.

5 Komentářů
 1. Jana Vondračková

  Naprosto fenomenální článek. Velmi dobře zpracovaný a některé z uvedených praktik bych ráda zkoušela, ale partner na toto bohužel vůbec není. Obecně mu spiritualita, nějaký rozvoj nic neříká. Má jen to svoje a více ho nezajímá… Myslíte, že existuje možnost, jak ho na tuto cestu naladit? Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Jano, moc děkujeme za zpětnou vazbu a ceníme si toho. Pokud jeden z partnerů nechce budovat, tvořit a prohlubovat vztah, zážitky a intimitu, tak bohužel s tím nic neuděláš. Nemůžeš partnera nutit a tlačit ho směrem, kterým nechce jít. Můžeš ho inspirovat, motivovat, ukázat mu různé druhy a výhody takového vztahu, hluboké intimity, ale ke změně musí dojít on sám přirozeně, tím, že se sám rozhodne touto cestou vydat a bude to s ním rezonovat. Volba je na něm, a ty ho musíš respektovat. Pokud už to nezvládáš, vyčerpává tě to nebo chceš vyloženě něco jiného, je asi na místě zvážit rozchod, aby ses sama netrápila.

   Odpovědět
 2. Dr. Klotron

  S mojí obvodní lékařkou hovořím zcela otevřeně o všech (zde zmíněných) tématech. Sdělila mně, že v nastávajícím období nemohou partneři udržet dlouhodobý vztah, pokud nejsou na přibližně stejné úrovni frekvence vibrací (úrovni vědomí, spirituality). Mé osobní zkušenosti toto konstatování potvrzují. Pokud partner na připomínky nereaguje, nechce vám zle, ale prostě není na vaší úrovni vědomí, takže nechápe o čem hovoříte. Můžete ho max. politovat a přijmout realitu jaká je. Pokud do něj pár krát drcnete a on neprojeví zájem bavit se o tématu, ztrácíte s ním zbytečně čas. Bohužel 80% mužů v ČR je v této době definitivně na odpis. Takže hledání bude náročné, jelikož vědomé sexuality je schopno jen 20% mužů. K tomuto výsledku jsem dospěl srovnávací analýzou výsledků statistického průzkumu ministerstva zdravotnictví i osobních zkušeností o úrovní sexuálních prožitků žen v ČR. Schopnost dosáhnout orgasmu při sexuálním aktu má 90% žen. V realitě to však dosahuje jen necelých 40%. Z tohoto důvodu pracuji na presentaci pro ženy. Jedná se o postup, jak zjistit cíle i vlastnosti muže ještě před tím, než s ním poprvé ulehnete k milostnému aktu. Další důležitou pasáží presentace bude seznam podmínek vč. techniky, které musí být splněny, aby došlo nejen ke spirituálnímu orgasmu, ale k spirituální orgasmické extázi, tj. souvislý orgasmus trvající u ženy 3-5 minut (obvykle 30 vteřin) + následovné uvolnění v délce 2-4 minuty (obvykle 20 vteřin). Jinak článek nejlepší, co jsem kdy o tomto tématu doposud nastudoval, v naší i světové literatuře. Krátce, stručně, srozumitelně. (Podle Osha orgasmus může být jen spirituální, jinak se jedná jen o vyvrcholení=ztráta energie. Nedosáhne-li orgasmu žena, nemůže ho dosáhnout ani muž.)

  Odpovědět
 3. Markétka

  Hodne zajimavy clanek. Kazdopadne je to neco, co v dnesni spolecnosti neni bezne a uznavane, a proto vsichni chteji prakrikovat povrchovy bezduchy sex s cilem doshanout orgasmu. Me osobne to hodne zajima, ale partnera toto vubec nezajima. Mu jde jen o naplneni potreby. Je prakticky zavislej na sexu i pornu, protoze nedokaze jit dal za tento povrchni stav, kde zazije skutecnou hlubokou intimitu, jak popisujete v clanku. Dnesni chlapi vubec nevedi, o cem je sex a my zeny mame proste smulu. Mate stesti na sebe, ze muzete ve vztahu praktikovat takove hluboke intimni prakriky az vam zavidim a urcite nejsem sama.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Markétko,

   upřímně děkujeme za tvou zpětnou vazbu, která je pro nás velmi cenná. Oceňujeme, že jsi se podělila o své myšlenky a pocity na téma intimity v současné společnosti i ve svém vztahu, které tě trápí.

   Máš naprostou pravdu, když poukazuješ na to, jak je sex v moderní společnosti často redukován na pouhý prostředek k dosažení okamžitého uspokojení, útěk od problémů nebo úlevu od stresu. Tento povrchní přístup často vede k různým formám závislosti, které následně blokují cestu ke skutečné intimitě a hlubokému emocionálnímu spojení.

   Je však důležité zdůraznit, že tato problematika není výsadou pouze mužů. Ženy se s ní potýkají ve stejné míře. V naší praxi jsme se setkali s mnoha klienty, kteří se snaží tento cyklus prolomit, ale narazí na neochotu nebo nezájem ze strany svých partnerek. Bohužel i v případě žen, drtivá většina z nich nepoznává hlubokou intimitu. Mnohé z nich jsou skeptické nebo odmítavé vůči praktikám, které by je mohly přiblížit k plnějšímu a bohatšímu sexuálnímu životu.

   Ani u nás v našem vztahu toto nebylo samozřejmostí a nepraktikovali jsme tento druh intimity a sexu od samého začátku. Museli jsme si k tomu dojít, dozrát a následně pomalu zkoušet a prohlubovat toto spojení a intimitu. Vztahy se nehledají, ale budují a na tom musejí být oba. Pokud jeden z partnerů nechce budovat, tvořit a prohlubovat vztah, zážitky a intimitu, tak bohužel s tím nic neuděláš. Nemůžeš partnera nutit a tlačit ho směrem, kterým nechce jít. Můžeš ho inspirovat, motivovat, ukázat mu různé druhy a výhody takového vztahu, hluboké intimity, ale ke změně musí dojít on sám přirozeně, tím, že se sám rozhodne touto cestou vydat a bude to s ním rezonovat. Za své závislosti na pornu a uspokojení potřeb v sexu určitě stojí nevyřešené problémy, emoce a pocity, traumata a další psychické a emocionální aspekty, které si tímto kompenzuje a utíká od nich. Jednoduše nežije život, který by chtěl, a proto od něj musí utíkat k tomuto povrchnímu, krátkodobému uspokojení. Volba je na něm, a ty ho musíš respektovat. Pokud už to nezvládáš, vyčerpává tě to nebo chceš vyloženě něco jiného, je asi na místě zvážit rozchod, aby ses sama netrápila.

   Přejeme hezký den s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares