Hodně lidí má pod pojmem osobní rozvoj tzv. spásu a kouzlo. A také si spousta lidí myslí, že jde o jakési čáry máry abraka dabra ať mám pohádkový život za jeden týden! Spousta lidí si neuvědomuje, kolik práce to ale vyžaduje. V tomto článku si ukážeme co je to opravdový osobní růst. A dokonce si i řekneme jaké nebezpečí skrývá.

Jak přestat být pasivní a konečně začít konat? Proč je tolik lidí tak pasivních? Kdo je to naučil? Je to jen byznys? O tom si právě teď popovídáme.

Nejčastější důvody proč osobní rozvoj nefunguje

Existuje cela řada důvodů proč osobní rozvoj nefunguje mnoha lidem a nedokáží se odlepit z místa a stagnuji. Pojďme si ukázat ty nejčastější důvody proč nefunguje, kde je problém a jak ho vyřešit.

To ty si vybíráš cestu každý den – zodpovědnost

Každý den stojíš před rozhodnutím. Každý den máš možnost zvolit kam se tvůj život bude ubírat. Budeš žít tento den tak jako vždycky se stejným výsledkem nebo něco změníš? Každým dnem čelíš před tímto rozhodnutím. Jít za svým snem, nebo ho oddálit?

Nemůžeš ani vinit někoho jiného, že může za to, kde právě teď jsi. Jediný kdo za to může, jsi ty sám. A pokud stále někoho viníš, ještě nejsi na osobní růst připravený.

Protože v osobním rozvoji neexistuje slovo: To já ne, to on! Převezmi proto prosím zodpovědnost sám za sebe a začni jednat. Nikdo to za tebe neudělá. To ty máš volbu jak změnit svůj život ve svých rukou.

Začni jednat. Koukni se na svůj život a naplánuj co na něm změníš. Vem to jako hru, protože život je hra a je to krásná hra, pokud jí umíš hrát ať máš jakékoliv karty.

Osobní rozvoj a naprostá kontrola

Největší iluze světa je to, že nemáme nic pod kontrolou. Pokud řekneme že nemáme nad něčím kontrolu, dáváme tím najevo, že budeme mít kontrolu nad nekontrolou. Budeme neustále obviňovat vnější svět. Takže když někdo říká že nad svým životem nebude mít kontrolu a že se ani nedá převzít kontrolu – znamená to, že má stejně tak či tak kontrolu nad nekontrolou. Pokud například řekneme, že to nezvládneme – sami jsme si to určili. Sami jsme si řekli že to nezvládneme. Sami si určujeme zda máme nebo nemáme něco ve svých rukách, zda něco zvládneme, jestli máme sebevědomí atd.

Každý den máš rozhodnutí a je jen na tobě kam se vydáš a nasměruješ. Půjdeš za svým cílem a snem nebo jej odložíš na nikdy nekončící zítřky? Kam se dnes vydáš?

Ty volíš jaký budeš mít život, ne osud a už vůbec ne štěstí. Budeš VĚDOMĚ zasévat a sklízet své oblíbené ovoce? Nebo budeš zasévat a sklízet ovoce, které ti nechutná?

Akce je nejdůležitější pro osobní rozvoj

Pořád lidé hledají změnu tam někde v budoucnu: Ještě si musím koupit kurz. Tenhle kurz nefunguje, bude fungovat jiný kurz.Myslí si, že když budou víc číst a víc budou hromadit informace že se jejich život nějakým zázračným způsobem změní. A poté vám píšou že byli na 15-ti kurzech a u 6 různých koučů a nikdo jim nedokáže pomoci a hledají spásu poté u nás. A nebo se potom lidé naštvou s tím že osobní rozvoj nefunguje a potom každého označují za šarlatána.

Všichni zapomínají na to nejdůležitější a tím je AKCE. Osobní rozvoj nefunguje hlavně z těchto důvodů. Začni prostě s tím, co máš zrovna teď.

Ale ono tě osobní rozvoj nespasí, ale pouze ti nabízí cestu a efektivní techniky a ne lék, který když spolkneš budeš najednou jiným člověkem.

Zapomeň na to, že se něco udělá za tebe. Je to tvrdá práce a to celoživotně! Lidé o ten pravý rozvoj nemají ale vůbec zájem. Raději si někoho zaplatí, aby udělali něco za ně.

Viděla jsem mnoho lidí kteří utratili dost peněz za vzdělání v osobním rozvoji a jsou pořád tam, kde byli na začátku. Jsme naučeni od systému že ZMĚNY NEJSOU JEDNODUCHÉ A MĚNIT SE NEMŮŽEME. Spousta z nás tohle má zakořeněno v mysli.

Víš, nikdy nebude zázračná technika, která ti změní život za pouhý den. Změnit život musíš úplně jinak a to postupnými kroky.

Pracuj na sobě, vzdělávej se, investuj do sebe co nejvíce, buď odvážným člověkem. Neměj strach z nových věcí. To co se naučíš a budeš s tím rezonovat, to ihned uveď do praxe.

 Cíle jsou důležité pro akci

Aby jsi mohl dosáhnout změny, musíš být odvážný a dokázat se postavit strachu. Musíš prostě vykonávat změny a zapomenout na to, zda máš strach. Prostě jednej. V našem členství ti ukážeme techniky, které ti pomůžou ovládnout svůj strach a naučíš se jak začít ve svém životě vytvářet rychle úžasné změny.

Napiš si své cíle kterých chceš dosáhnout a naplánuj kroky které tě dostanou ke tvým cílům. Cíle jsou pro osobní rozvoj důležitým faktorem. Změň své myšlenkové pochody: pokud jsou problémy tvým nejlepším přítelem…proč se jich bát když je opravdu potřebujete?

Pokud budu vytrvalým člověkem a nikdy se nevzdám, tak jednou tam prostě k cíli musím nějak dorazit ne? Tedy pokud na tom opravdu pracuji.
Přeprogramuj svou mysl či změň svůj úhel pohledu na to, jak se koukáš na překážky a problémy. Jsme naprogramování na to, že problém je to, co určitě nechceš. A to je hlavní důvod proč nejsou lidi úspěšní – nesnáší problémy.

Lidé si dělají nástěnku vizí a cílů ale neplní se jim to…. proč? Je tu hodně různých důvodů ale víš co je nejčastější? Nedostatek akce. Myslí si že stačí se na nástěnku vizí koukat a představovat si to…a myslí si že jim to nějak náhle spadne do klína nebo vyhrají sportku.

Ovládni svůj život

Chceš ovládnout svůj život a zažít raketovou transformaci?

Naučili jsme se být pasivní díky systému

Ukazuje nám, že vše se děje tam venku a my nemáme žádnou moc to měnit. Říká nám každý den že jsme bezmocní a jestli máme mizerný život, pravděpodobně za to můžou okolnosti a ne my. A k tomu hraje ještě roli jakési štěstí.

Pokud ukážete lidem pravdu, že je možné měnit sebe a svůj život, začnou vás někteří drasticky napadat. Proč? Protože jim se líbí nemít kontrolu nad svým životem, protože je to pro ně pohodlné. Je pro ně daleko lepší ukazovat na druhé, než na sebe. Naprosto jim to vyhovuje. Taková cesta jim ale nepřinese moc ovoce. Toto je přesný opak a ne osobní rozvoj. Tito lidé žiji v roli oběti. Absolutně nemají moc ani kontrolu nad svým životem.

Určitě netlač nikoho do osobního rozvoje. To je ta největší chyba. Respektuj cestu ostatních lidí, i když tě to může hodně bolet. Zvláště u rodičů. Staň se pro tyto lidi inspirací. Až uvidí změnu u tebe, budou se tě ptát jak to děláš. A budou to chtít taky!

Ten, kdo je vytrvalý a umí svou vytrvalost chytře využít,

ten bude velmi úspěšný.

Vytrvalost a proces

Dělej postupné malé kroky a vytrvej. Pokud chceš každý den cvičit, tak třeba nejprve začni s protažením. Protahuj se třeba týden a pak přidej nějaké jednoduché dva cviky a postupně posouvej své hranice komfortu. Jde o to, že uděláš určitou akci a poté si na to navykneš. Začni si užívat ten proces a nezaměřuj se vůbec na konečný výsledek. Protože pak můžeš ztrácet motivaci, když nebudeš vidět své výsledky v nejbližší době. Zamiluj si ten proces. Nauč se být vytrvalým – jinak neuspěješ. Úspěšní lidé jsou naprosto vytrvalí. Vytrvalost a osobní rozvoj jde spolu ruku v ruce.

Vždy musíme začít od základu

Hodně lidí v osobním rozvoji zapomíná na základní práci na sobě a tou je: Meditace, vděčnost, afirmace, odpuštění, přijetí. Ohrnují nad tímto nos když tohle uslyší již po sté… ale proč to nedělají? Je třeba začít od úplného základu.

Většinou od nich uslyším: Ale já to dělala. Dělala jsem to, ale ono to nefunguje. A později se od nich dozvíte že to dělali týden a nebo si to prostě stereotypně přeříkávají. Tyto základy osobního rozvoje skoro nikdo ani pořádně používat neumí… tak jak se chtějí naučit pokročilé techniky když tohle je základ?

Tyto techniky se zdají být jednoduché, ale ne pro začátečníka, nebo spíše začátečník to nemusí plně z výkladu chápat a proto doporučuji si přečíst každou základní techniku alespoň tak 10x za měsíc. Moc dobře to znám, když jsem se učila osobní rozvoj a pak tu stejnou probíranou látku jsem viděla 10x jinak. Nebo jak jsem si při používání afirmací na začátku spíše ublížila, protože jsem je pořádně nepochopila.

Vděčnost je absolutní základ pro život. Musíš se zaměřit na všechno za co můžeš být vděčný tady a teď. Pomocí techniky vděčnosti zaměříme svou pozornost na dostatek a hojnost a začneme přitahovat ještě více toho za co můžeme být vděční.

Učený z nebe nespadl a proto je důležité stále se vzdělávat a pracovat na sobě.

Zaměř se na tyto základní techniky a dělej je každý den

Udělej si z nich rituály. Zapomeň na pokročilejší techniky, když tohle nedokážeš zvládnout, tak jak můžeš zvládnout ty složitější techniky?

Já používám meditaci, vděčnost, odpuštění, přijetí a afirmace pravidelně. Mám již určitý návyk. Ale pozor, nešlo mi to všechno ze dne na den – zkoušela jsem to do svého života zakomponovat tolikrát a většinou neúspěšně. Jak jistě víš, úspěch je jen sled neúspěchů. Takže jsem nakonec uspěla a ty můžeš také! Já se nevzdala a nadále hledala jak tyto techniky zakomponovat do svého života jako zvyk.

Jak jsem tedy to dokázala přidat do svých denních návyků? Za celý den jsem to udělala tolikrát abych procítila všechny ty přínosy a pozitiva, které mi ta činnost mohla dát. A to jsem udělala několikrát týdně a poté se mi to již zarylo do paměti. Začala jsem to dělat již automaticky.

Emoce a vibrace v osobním rozvoji

V osobním rozvoji je velice důležité používat emoce. Emoce jsou totiž palivem pro naše přání, zákon přitažlivosti a jeho fungování i programování mysli. Pokud chceš něčeho dosáhnout, musíš být na stejné vibrační frekvenci. Doslova se musíš cítit jakože už to máš, že už je to součástí tvého života.

Emoce jsou pocity, které vysíláme do vesmíru a vesmír na ně odpovídá zpět. Jinými slovy přitahujeme to, jak se cítíme a na jaké frekvenci se aktuálně nacházíme. Nejlepší technikou jak pracovat s emocemi a vibracemi je vizualizace, pomocí této techniky se můžeme naladit na vibraci toho, čeho chceme dosáhnout. Pomocí vizualizace můžeme rychle efektivně dosahovat svých snů a cílů, protože spojíme obrazy ve své mysli s vibrací cíle a tím se vytvoří přitažlivost a vesmír odpovídá zpět na tyto vibrace a posílá nám do cesty situace, lidi, překážky a vše co nás podporuje na cestě ke splnění našich snů.

Naše emoce (vibrace) jsou klíčem pro sebepoznání a osobní rozvoj. Pomáhají nám a ukazují nám směr. Díky ním se můžeme více dozvědět o sobě a dosáhnout vnitřní transformace.

Dáváš svému cíli až moc velký význam 

Klíčem k dosažení toho co chceme, je to, aby jsme své cíle viděli naprosto přirozené a samozřejmé. Musíme je brát jako samozřejmost tak, jako když máš hlad, tak se samozřejmě jdeš najíst.

Chybou je že svému cíli dáváme až moc velký význam. Je to pro nás něco jako trofej. Není to nic, co je ve tvé realitě běžné a proto vytváříš odpor vůči svému cíli. Takže vibračně nebude tvůj cíl na stejném vibračním poli jako ty.

Sniž proto svému cíli význam. Jinak svého cíle jen tak nedosáhneš. Příklad: Pokud budeš chtít žít v hojnosti, představ si že je to úplně normální realita a že je to v pořádku.

Je to prostě naprostá samozřejmost. A takhle své cíle ber. Naprosto dosažitelně a přirozeně. Tak aby jsi byl vibračně na stejném hracím hřišti jako tvůj cíl. Sniž proto jeho význam.

Ze začátku ti to může připadat jako čisté bláznovství – ale pak si budeš neuvěřitelně ptát sám sebe: Co je to vůbec realita?

Sama jsem nemohla uvěřit tomu, co se začalo dít. Všechno, co jsem potřebovala, bylo vždy ve slevě. Chodili mi pořád nějaké dary a byla jsem doslova fascinovaná tím, co se děje. Začátek byl pro mě neskutečný. Člověka to ze začátku až děsí. I kdyby měl člověk neuvěřitelný životní sen, nesmála bych se, protože vím, že každý sen je naprosto dosažitelný. Nic není nemožný. Osobní rozvoj se stál součástí mého života. Stál se mým životním stylem.

I tvůj sen je dosažitelný, pokud k němu tak budeš i přistupovat. Jak poznat, že je tvé podvědomí v souladu s tvým snem? Tak, že cítíš, že je jen jediná možnost – a tím je úspěch.

Boj s myšlenkovými programy

Pokud budeme bojovat s našimi myšlenkovými programy, budeme je jen zase krmit a díky tomu budou sílit. Jestli proti něčemu bojuješ, budeš to svou energií pouze krmit a bude to růst. I když je to negativní pozornost, je to stále jen energie.

Takže nebojuj s tím, co nechceš. Jestli se snažíš zhubnout a bojuješ s tím, že chceš být hubená a snažíš se odolat všem chutím a bojuješ s tímhle den co den, pravděpodobně se ti nepodaří zhubnout. Protože dáváš svou energii svým starým programům které tě lákají na to, aby jsi se vzdala.

Díky tomu že bojuješ, budeš svůj program krmit a ten pak sílí až tě nakonec dostane.

Jak přestat bojovat? Nech svůj program na svém životním hracím poli a respektuj ho. Pozoruj ho jako pozorovatel a nech ho být. Staň se jen pozorovatelem. Pokud cítíš jakékoliv negativní emoce, pozoruj své emoce dokud neodezní. Pokud se ti bude chtít plakat, klidně plakej. Nechoď proti proudu, jdi s proudem. 

Zapomínáš na své podvědomí

Podvědomí má OBROVSKÝ vliv na tvou realitu. To, co máme v podvědomí určuje ve velkém to, jaký budeme mít život.

Podvědomí je jako počítač. Programuje se tak, aby měl plánované reakce na konkrétní situace. Některé programy jsou zabudovány do systému, jako jsou evoluční instinkty (např. Sexuální touha, přežití), a jiné se obvykle stávají obvyklými hlavně v našich dětských letech. V dětském období jsme nejcitlivější.

Tvoje podvědomí má na starosti pohyby tvého těla – nic se nestane bez souhlasu tvé podvědomé mysli. Podvědomí je zodpovědné za tvou řeč, dýchání, štěstí, úspěch,neúspěch atd. 

Už jsi někdy zažil, když jsi si řekl že něco nedokážeš a pak jsi začal dělat hloupé chyby? Ano, i na tomhle má podíl tvé podvědomí. 

Většina z nás si neuvědomuje skutečnou sílu podvědomí. Raději se o tom nemluví, protože by to mělo fatální následky. 

Nejlepší způsob, jak si představit, jak pracuje vědomí a podvědomí je představit si ledovec – vědomá mysl je jako malá část ledovce, která je nad vodou, a podvědomí je obrovská část, která leží pod vodou. Je to tvoje vědomá mysl, která je zahradníkem, která hezky zasazuje semena do zahrady nebo úrodné půdy, která je podvědomá. 

Pokud se se svým podvědomím naučíš pracovat, uvidíš u sebe nečekané výsledky. 

Osobní rozvoj je i nebezpečný

Jak se říká všeho moc škodí. Opravdový osobní růst vychází ze tvé podstaty.

Ten pravý osobní rozvoj se děje v tobě a ne jinde venku. Pokud ti někdo řekne že máš těžkou karmu, 10 přivtělených duší, problémy v minulých životech, prokletí – od toho dej radši ruce pryč.

Jediná věc, která nám v našem životě chybí je láska. Pokud opravdová láska v našem životě chybí, hledáme ji.

Až zakusíš pravou láskou, uvědomíš si, jak kompletní jsme. Když prožíváš pravou lásku, jsi jí naplněn a všechny tvé touhy ega zmizí.

Není potřeba nic vnějšího, protože ve skutečnosti my chceme jen něco vnějšího jako náhradu za božskou lásku. Proto je to také hlavní příčina veškeré závislosti.

Ve skutečnosti existuje jen bytí. Všechno je energie. Láska nás dostává do stavu bytí – přítomný okamžik bez mysli. Myslíme si, že jsme odděleni od této nekonečné lásky. Věříme, že nemůžeme být v kontaktu s naším duchem. Vědomí lásky žije v přítomném okamžiku, takže přestaň putovat do minulosti a budoucnosti – už jsi tam nechal dost času. Je čas žít tady a teď – přítomnost, kde se život opravdu děje.

Nástroje jsou skvělá a neutrální věc. Proto i esoterika s osobním rozvojem může být  nebezpečný.

Na jaké techniky si dej raději pozor

Kyvadla, věštění, karty, shambaly, andělé, chaneling, minulé životy a všechny tzv. vnější věci. Pokud tě lektor nedoprovází ke tvým vlastním odpovědím, dej od toho raději ruce pryč. Pro osobní rozvoj jsou tyto metody nebezpečné, protože tě odvádí od tvé skutečné podstaty bytí.

Pokud jsou techniky vnější a nepracuje technika uvnitř tebe (lektor tě nedoprovází ke svým vlastním odpovědím). Nemůžeme říct ale že to, co se tady učí je zlé a nebezpečné. Můžeme pouze říci – tyto techniky nás vtahují do iluze. Ano, techniky se zakládají na pravdě – ale poté se z toho vytváří dezinformace. Ano i kyvadlo může být úžasný nástroj – ale je to jen nástroj. Skutečné trvalé štěstí, lásku, mír najdeme v bytí.

Tyto nástroje nás dokážou hodně rychle učarovat a dokonale se do nich ponořit. Zapomínáme na pravou podstatu, a proto to je nebezpečné.

Je to jako internet. Můžeme tento nástroj použít k úžasným věcem, ale dokáže nás tak rychle do sebe vtáhnout, že si toho sotva všimneme.

Cíle pocházející z ega – Ego není špatné. Ale až si nastavíš cíl, zeptej se: Kdo to chce, mé srdce nebo ego? A pokud to chce ego, odtahuje mě to od pravé podstaty? Proč to vůbec chci? Chybí mi něco? Je to jen ztráta času? Nastavujeme si tolik cílů, jen aby jsme byli zaneprázdnění a hledali osvobození a spásu až všechny ty cíle budeme mít. Nastavování cílů není vůbec špatné, pokud jí dokážeme správně využít.

Lidé jsou ztraceni ve své mysli, která jim slibuje budoucí projev toho, co chtějí a neustále potvrzuje, že až to budeš mít – naplní tě to. Proto tolik bohatých lidí upadá do závislosti – můžou si koupit všechno, ale brzy zjišťují že všechny ty věci jsou jen pomíjívé a chvilkové štěstí. Skutečná cesta jak být šťastný vychází z našeho nitra, protože štěstí je stav mysli.

Ego jako úžasný nástroj

Ale jak říkám, ego je také úžasný nástroj. Žijeme také v „hmotě“ a jsme tvořitelé.

Když vytvoříme něco ve své flow – lidé to milují. Není nic úžasnějšího než vytvořit něco ve své flow. Dotýkáš se lidí srdcem. Tvůj výtvor vychází z nejdokonalejší podstaty – nekonečné lásky bytí.  Výtvory ukazují pravou podstatu.

Ukážeš tím jejich pravý domov.

Je úžasné být v nekonečné lásce a je stejně tak úžasné plnit si své sny. Ovšem, všeho moc může škodit.

6 Komentářů
 1. Eliška

  Je to tak a ne jinak. Děkuji za připomenutí.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Není za co Eliško ano je 🙂

   Odpovědět
 2. Lenka

  Souhlasím, ale málo kdo se tím řídí. Třeba pracovat a konat a ne jenom kafrat lidi. Vemte si příklad tady z cesty relaxace. Jde vidět, že na sobě pracuji.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Lenko 🙂 Ano je to většinou tak, ale každý si může vybrat.

   Odpovědět
 3. Lukáš Mikula

  Je hodně jednoduché žít ve své komfortní zóně, ale těžké čelit nekomfortu a strachu – a přitom je to jediný způsob, jak růst 🙂 Díky za článek, líbilo se mi porovnání vnitřích a vnějších věcí a nebezpečí vytvářené iluze.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Lukáši, děkujeme za zpětnou vazbu a jsme moc rádi, že se ti článek líbí a pomohl. Komfortní zóna nás drží zpátky a strach a překonávání limitů je cesta, jak se stát nejlepší verzi sám sebe. Měj se hezky a přejeme ti mnoho úspěchů a štěstí na tvé cestě s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares