V tomto článku s tebou budu sdílet sílu a moc, kterou v sobě skrývá pozitivní myšlení. Také ti řeknu, kdy a proč může být klasický způsob pozitivního myšlení nebezpečný a jak ti může uškodit.

Získáš užitečné a efektivní tipy, jak si udržet pozitivní mysl ve svém životě.

Zjistíš, proč je tak těžké pro většinu populace žít tímto pozitivním způsobem života a jak to změnit.

Co je to pozitivní myšlení a jak ho chápat

Je to mentální a emoční přístup, který se zaměřuje na světlou stránku života a očekává pozitivní výsledky. Vždy a každou situaci můžeme vidět z mnoha úhlů. Můžeme si vybrat pozitivní, nebo negativní stránku a myslet pozitivně znamená vybírat si tu pozitivní. Jde o schopnost vidět příležitosti i na první pohled z negativních situaci, zkoušek a problému. Pozitivně naladěny člověka chápe, že překážky a problémy jsou jen příležitost pro růst a dokáže je využit ve svůj prospěch.

Pozitivní myšlení je duševní postoj, díky kterému očekáváme dobré a příznivé výsledky. Jinými slovy, je to proces a způsob myšlení, který vytváří a transformuje energii a strukturu myšlenek do pozitivní reality (do hmotného světa). 

Je to přístup zaměřený na všechny dobré a pozitivní stránky situace a nikoliv na ty negativní. S tímto přístupem mysli nepřijímáš porážku a nedovolíš, aby cokoli negativního ovlivnilo tvou náladu a stav mysli. Pozitivní myšlení znamená optimismus a pozitivní přístup.

Síla a moc pozitivního myšlení

Pokud chceš ovládat svůj život, tak musíš prvně začít ovládat svou mysl. Bez tohoto nikdy nebudeš mít svůj život 100% pod kontrolou. Síla pozitivního myšlení a pozitivního přístupu k životu, ale i k sobě má neskutečnou moc měnit tvou realitu k lepšímu.

Fyzické a psychické výhody pozitivního myšlení byla prokázána mnoha vědeckými studiemi. Pozitivní mysl ti může poskytnout větší sebedůvěru a sebevědomí, zlepšit tvou náladu a dokonce snížit pravděpodobnost vzniku podmínek, pro vznik stresu úzkostí, deprese a dalších poruch.

Proč je těžké myslet pozitivně

Lidé mají predispozici k negativitě a negativnímu myšlení. Věnujeme mnohem více pozornosti negativním aspektům života, než těm pozitivním. Zaměřujeme se více na negativní pocity, špatné věci a události. Je to logické, když žijeme v systému, který nám předkládá od malička tyto vzory a ukotvuje nás v tomto paradigmatu.

Už jen školství je postavené na zcela špatném základě. Ve škole nám ukazují jen to, co máme špatně a kde jsme udělali chybu. To samé platí většinou i pro výchovu, kde slyšíme jen to, co nemůžeme, jak jsme špatní, zlobiví, neschopní a podobně. To znamená, že už jako děti se učíme zaměřovat svou pozornost na negativní aspekty, na to kde jsme udělali chybu, kde můžeme selhat a jsme paralyzovaní strachem udělat v životě chybu a nakonec se držíme zpátky a vnitřně umíráme. Media nám ukazuji jen samé vraždy, únosy, násilí, problémy a krize v celém světě a my jsme se naučili a přijali toto myšlenkové paradigma negativního myšlení. Většina lidí nezná a neumí myslet pozitivně právě z tohoto důvodu.

Jak chceš budovat a udržet si pozitivní myšlení, když tvá pozornost a tvůj mozek je trénovány zaměřovat se a vidět jen to špatné a negativní. V první řadě musíme začít ovládat svou mysl a začít trénovat mozek a svou mysl způsobem, který bude vytvářet tento pozitivní přistup.

Temná stránka pozitivního myšlení

Pozitivní myšlení má potenciál měnit lidské životy, pomáhá k uzdravení a léčení nemoci, zlepšení kvality života, nebo plnit sny a cíle, ale má taky svou temnou stránku.

Existuje temná stránka pozitivního myšlení, o které nikdo nechce mluvit. Mám-li být zcela upřímný a říct proč nikdo nechce mluvit o této temné stránce pozitivního myšlení a vůbec celého osobního rozvoje. Je to hlavně a především kvůli byznysu. Ono je daleko jednodušší říct a vnutit lidem ideologii toho, že by měli být vždy a za všech okolnosti pozitivní a dosáhnou výsledku, změní cely svůj život a podobně. Kdyby se lidem musela říkat krutá pravda, že nelze být vždycky pozitivní a je potřeba se naučit pracovat ovládat  svou mysl, emoce a pracovat na sobě vědomě, ale i podvědomě, tak by už nikdo na žádný kurz, seminář, terapii, koučink nepřišel.

Je snadnější lidí nalákat na to, jak je všechno úžasné, skvěle, rychle a výsledky jsou hned a stačí k tomu jen myslet pozitivně a kouzelné mávnutí proutku. Jako by myslet pozitivně vyřešilo všechny problémy v životě a taky to vypadá velice jednoduše, ale je to opravdu tak? V posledních několika letech se hodně často používá tato forma manipulace a dezinformace. Je jednodušší lidem říct a nabídnout jím to po čem touží i přesto, že jde o pouhé lži a iluzi. Na toto slyší daleko větší množství lidí a tím se rychleji a jednoduše naplní kurzy, semináře a získají klienti. Samozřejmě, že jde o peníze. Ale tímto to ještě nekonči. Co když tito lidé zjisti, že jím to nefunguje být stále pozitivní vysmátý a žit jako sluníčko? Je to jednoduché přeci takovým lidem můžeme nabízet další rozšířené kurzy, jiné metody a postupy, nebo další úrovně svých služeb.

Čím více peněz u nás nechají tím lépe samozřejmě.

Skutečná pravda pozitivního myšlení

Často slýcháme ze všech stran věty jako například: musíš být pozitivní, musíš myslet pozitivně a nejlépe pořad 24 hodin denně. Jaká je tedy skutečná pravda?

V první řade by měl každý pochopit, že být neustále pozitivní je jen iluze a není to možné. Zastírat své negativní myšlenky a pocity může vypadat na první pohled jako skvěle řešení, ale ve skutečnosti tato cesta vede do pekla.

Pokud budeme své negativní pocity a myšlení zakrývat maskou pozitivního myšlení, tak jednak jdeme sami proti sobě, ale také odmítáme skutečnou cestu pravdy a sebepoznání. Všechny ty negativní pocty a myšlenky jsou velice užitečné pro náš růst a sebepoznání. Díky ním se můžeme o sobě dozvědět tolik užitečných informaci a získat tolik nedocenitelných zkušenosti. Všechny ty negativní pocity a myšlenky nám ukazuji, kde máme problém a kde se vyskytuje vnitřní konflikt mezi vnitřní a vnější realitou. Jde o hluboké sebepoznání, ze kterého vychází skutečná vnitřní pravda. Pokud budeme neustále žit v iluzi , že všechno je pozitivní, ideální, dokonale a krásné, tak nikdy nemůžeme vnitřně růst a vyvíjet se. Protože rosteme právě díky konfliktům, nastavováním zrcadel srze vnější svět, problémům, překážkám to je skutečná cesta růstu a sebepoznání.

Maska vs. realita

Když se napovrch vyškrabe nějaká negativní myšlenka, nebo pocit, tak ji často zakryjeme něčím pozitivním. V praxi bychom to mohli přirovnat k místnosti s černými zdmi. Co se stane, když přemalujeme černé zdi na bílo? Výsledek bude nějaký odstín šedé barvy. Černa tam stále pod tím povrchem je a dokonce i odstíny černé barvy prosvítají skrze bílou. Tak stejně je to i s myšlenkami a emocemi. Překrýváme negativní pocity a myšlenky pozitivními a děláme, že neexistuji prostě je odmítáme. Všechny ty negativní pocity a myšlenky jsme zatlačili někam hluboko pod povrch své pozitivní masky, ale pořad tam jsou. Každá myšlenka a emoce je určitá forma energie a energie nelze zničit, skryt, nebo se ji jinak zbavit. Energie lze transformovat, nebo ji předat. Nakonec se tato skutečnosti potlačených emoci a myšlenek musí nějak v těle projevit. Často to bývá ve formě nemoci a zdravotních problému.

Takže pozor, i neustálé pozitivní myšlení můžeš vést k onemocnění a jiným problém.

Musíme se naučit pracovat s negativními emocemi a myšlenkami. Musíme pochopit odkud se berou, co nám ukazují, přijmout je a naučit se je transformovat a pracovat s nimi. Pokud se chceš naučit ovládat svou mysl, své pocty (emoce) a myšlenky, tak máš příležitost nyní změnit svůj život. Klikni na tlačítko níže.

Jak si udržet pozitivní myšlení a jak ho budovat

V další části tohoto článku najdeš 6 velice důležitých, jednoduchých a nejrychlejších způsobu, jak si udržet pozitivní mysl. Tyto způsoby vedou k vytvoření pozitivního přístupu k životu a podporuji pozitivní myšlení. Doporučuji postupně je zařadit do svého života. Měl by jsi je zařazovat do svého života postupně nikoliv najednou. A nezapomeň si pustit video níže, kde najdeš další informace.

Meditace a pozitivní myšlení

Meditace je úžasný nastroj, který nám pomáhá pochopit vlastní mysl a způsob jakým funguje. Tím, že pochopíme svou mysl a způsob jakým funguje nám dává příležitost začít ji ovládat. Jak chceš ovládat svou mysl, když nevíš, jak funguje? To prostě nelze. Tím, že ovládneme svou mysl a emoce, tak můžeme ovládnout i svůj život.

Lidé, kteří meditují každý den, vykazují pozitivnější myšlení než ti, kteří nemedituji.

Je to právě meditace, která způsobuje a vytváří pozitivní myšlení. Lidé, kteří meditují, mají tendenci vykazovat více všímavosti a také schopnost žít v přítomnosti, což je také úzce spojeno s pozitivním myšlením.

Meditace slouží jako způsob transformace mysli. Pomoci meditace se můžeš naladit na pocity spojené se svými myšlenkami, což ti umožní přemýšlet o širším spektru možností. Vytváří se zde cesta pro konstruktivní myšlení, které vede k nekonečnému poli možnosti a variant.

Pokud neumíš ovládat své emoce a stane se něco, co v tobě vyvolá negativní pocity, tak se tvá mysl dostane do stavu, kde ti chybí sebereflexe. To znamená, že budeš jednat pod vlivem těchto negativních emoci a necháš se ovládnout svými emoce. To samozřejmě napáchá více škody, než užitku. V takovém stavu nebudeš moct myslet konstruktivně a hledat řešení. Protože tyto řešení a možnosti leží mimo tvé vibrační pole. Jednoduše neuvidíš neomezené pole variant a možnosti, protože se pohybuješ na nízkých vibracích. 

Meditace jako řešení

Vše lze vyřešit například pomoci meditace, kdy můžeš dostat své emoce a celou svou mysl pod kontrolu. Tím, že ovládneš svou mysl, tak změníš svou reakci a tím se změní i výsledek, kterým je výsledná realita. Jak jednoduché že? Pomoci meditace zklidníš svou mysl a dostaneš se do stavu, kdy je možné myslet pozitivně a konstruktivně. V tomto stavu vždy existují neomezené možnosti a způsoby, jak vyřešit jakýkoliv problém.

Pokud si nevíš rády s meditacemi, nebo nevíš, jak začít, rozhodně využij našeho manuálu pro meditace, který obsahuje příručku krok za krokem, jak začít meditovat a vytvořit pozitivní přistup a základy pro zcela nové myšlenkové vzorce pozitivního myšlení.

Afirmace

Afirmace je jedna ze základních a zároveň velmi snadnou technikou, jak dostat svoji mysl pod kontrolu a následně ji ovládat způsobem, který vede ke změně života a jeho plné kontrole. Pomoci afirmaci můžeme změnit své podvědomí a transformovat své vnitřní omezující přesvědčení, které nám brání v dosažení našich cílů, prožívaní štěstí a podobně. Afirmace jsou skvěla metoda, jak transformovat své víry a vytvořit nové vzorce chování a myšlení. To vše podporuje vytváření nových návyku, které zlepšuji kvalitu našeho života.

Vytvoření nových vzorců myšlení a chování podporuje pozitivní myšlení a pravě afirmace vytvářejí v mozku nové nervové spoje (synapse), které mění strukturu mozku a vytváří se základ pro pozitivní myšlení.

Kdykoliv se cítíme negativně a špatně, nebo neovládáme svou mysl, tak můžeme použit afirmace a změnit svou mysl a své negativní a omezující přesvědčení a víry na nové pozitivní, které podporuji pozitivní přistup.

Pokud s afirmacemi začínáš, nebo ti nefunguji, tak neváhej využit našeho průvodce pro afirmace krok za krokem, kde najdeš podrobný návod a vše o afirmacích.

Afirmace a níže zmíněna vděčnost by měli být první techniky, který by jsi měl používat. Tyto dvě metody ti pomohu nejrychlejší a nejjednodušší metodou změnit způsob myšlení a to jakým způsobem budeš vnímat realitu. Vytváříš si tak pozitivní pohled na svět a tím získáš možnost udržíš si pozitivní přistup k životu.

Zde najdeš vědecké studie, které potvrzuji, afirmace skutečně funguji. Afirmace totiž mění strukturu mozku a vytváří nový způsob myšlení, který vede k pozitivnímu myšlení.

Vděčnost – jako cesta k pozitivnímu myšlení

Ano svět a realita, ve které žijeme. Může být zlá, špatná, negativní a dokonce i zvracena, ale toto je jen jedna stránka mince. Můžeme si vědomě zvolit žít v této realitě a být neustále negativní, smutní a naštvaní na celý svět. Pravda je ale taková, že existuje i druhá stránka mince. Existuje i svět a realita, kde existuje láska, mír, radost, štěstí úcta, respekt, kde si lidé pomáhají. Existuje nekonečné množství věcí, za které mohu cítit vděčnost, radovat se z nich, a prožívat radost a štěstí. Je jen na nás, abychom se rozhodli, na co se chceme zaměřit. 

Absolutně nejjednodušší a nejlepší způsob, jak vytrénovat svůj mozek, aby se soustředil a zaměřil na pozitivní části života je vděčnost. Vděčnost znamená, že cítíme, nebo vyjadřujeme vděčnost za lidi, věci, situace a zkušenosti, které jsou součásti našich životu, nebo k nám přicházejí. Když jsme vděční za naše partnery, nebo přátele, jsou k nám štědřejší a laskavější. Když jsme vděčni za malé věci v našem každodenním životě, najdeme v našich životech větší význam a spokojenost. Pokud jsme vděční i za to málo, co je součásti našeho života tady a teď, tak si otevřeme dveře k hojnosti a začneme přitahovat do svého života další věci, lidí a situace, za které můžeme být vděčni. Protože zákon přitažlivosti nám říká, že stejné a podobné vibrace se k sobě přitahuji.

Vděčnost a pozitivní přistup

Díky vděčnosti můžeme zcela obrátit své myšlení a zaměřit se na pozitivní součásti života. Vděčnost je základ a pomáhá nám zaměřit svou pozornost na pozitivní realitu a ta negativní realita automaticky zmizí, protože ji už nebudeme věnovat pozornost.

To kam nasměřujeme svou pozornost, tak to bude růst, ale taky setrvávat v naši realitě. Pomoci vděčnosti můžeme získat pozitivní přistup a vidět svět a celou svou realitu jinýma očima.

Vědci zjistili, že lidé praktikující vděčnost ve svém životě, jsou daleko více šťastnější a mají pozitivní přistup k životu. Vděčnost je jednoduchá metoda, jak si udržet a budovat pozitivní myšlení a přistup k životu. Věda také prokazuje, že vděčnost je klíčem k dobrým životním podmínkám a ty vedou k pozitivní mysli.

Mentor a čtení knih jako cesta k pozitivnímu myšlení

Pokud si chceš udržet pozitivní mysl, tak je potřeba s najít svého mentora, nebo mentory. Obklopit se lidmi, kteří tě budou udržovat ve vysokých vibracích. Mentor, je člověk, který už má něco, co chceš získat i ty. Mentor je člověk, který už je úspěšný a o něco dál na cestě, kterou jdeš, nebo chceš jít i ty. Díky čtení knih, sledovaní videi, pomoci mentoru, získáš určitý způsob myšlení a chování, nové víry a přesvědčení a budeš daleko snáz vytvářet nové pozitivní návyky.

Díky tomuto získáš taky motivaci, inspiraci a velice důležitou podporu a hlavně nové informace a zkušenosti na tvé cestě ať už je jakákoliv.

Další skvělý způsob budování pozitivního myšlení je trávit čas každý den čtením něčeho, co podporuje pozitivní myšlení. Může to být kniha, článek na internetu, inspirativní citáty. Jde o to číst materiály, které ti pomohou soustředit se na to, co je pro tebe v životě důležité. Číst něco, co tě přiblíží k tvým snům a cílům, nebo ti pomůže v osobním růstu. Může to být skvělý způsob, jak začít a ukončit svůj den. Nejlepší je číst tuto literaturu ráno po probuzení a večer před spaním. Takto naprogramuješ svou mysl a získáš největší užitek.

Lidé ve tvém okolí a prostředí

Pokud si chceš udržet pozitivní přistup k životu, tak ti to jen těžko půjde, když budeš mít kolem sebe negativní lidí a okolí. Ono i prostředí a lidé v tomto prostředí má opravdu velký vliv na kvalitu našeho života. Jak si chceš udržet pozitivní mysl a přistup k životu, když máš kolem sebe lidí, kteří si neustále jen stěžuji, vidí všude jen problémy, okrádají tě o energii a stahuji tě dolů. Bude to téměř nemožné, protože tito negativní lidé ve tvém okolí mají vliv na tvůj způsob myšlení a chování, tvé návyky a kvalitu tvého života. A pokud se ti to i přesto podaří, tak tě to bude stát obrovské množství energie, kterou můžeš věnovat na planění tvých snů a cílů, nebo kamkoliv jinam. Tito lidé tě připraví o energii.

Není to jen o lidech, ale taky o prostředí, ve kterém se nejčastěji pohybuješ. Pokud například koukáš na televizi, tak tě ovlivňuje více než si myslíš. Všechny ty negativní zprávy, media, reklamy a podprahové signály. To všechno tvé podvědomí vnímá a ovlivňuje způsob jakým se chováš a přemýšlíš. Pokud trávíš čas v prostředí, které v tobě vyvolává úzkosti, stres, strach, nebo jiné negativní pocity, tak jen těžko můžeš v sobě pěstovat pozitivní myšlení a přistup k životu.

Měl by jsi si vytvořit příjemné prostředí, kde se budeš cítit dobře. A taky si najít kolem sebe lidí, kteří tě budou podporovat na tvé cestě, inspirovat, motivovat a získáš díky ním energii na splnění tvých snů a cílů.

Jsi průměrem 5 lidí, se kterými trávíš nejvíce času

Jsi průměrem 5 lidí, se kterými trávíš nejvíce času. Proto pozor na to s jakými lidmi trávíš čas nejčastěji, protože mají vliv na kvalitu tvého života více než si myslíš. Tito lidé mají vliv na tvé návyky, víry a přesvědčení, tvůj způsob myšlení a chování a celkově na kvalitu tvého života a to ve všech oblastech.

Pokud chceš jednoduchou techniku, jak tento problém vyřešit a změnit své okolí a prostředí, tak si pusť naše video, jak být úspěšný, kde najdeš, jak analyzovat těchto pět nejbližších lidí, ale taký, jak a kde objevit lidí, které potřebuješ mít ve svém životě kolem sebe.

Návyky podporují pozitivní myšlení

Návyky jsou jedním z nejlepších pomocníku pro vytváření pozitivního přístupu k životu a udržení pozitivní mysli. Návyky nás definuji. Stáváme se tím, co děláme opakovaně. Podle návyku můžeme určit kvalitu svého života.

Nejdůležitější návyk, který by se měl stát součásti tvého života je pozitivní přistup k životu. Pozitivní myšlení je návyk a pozitivní přistup je druh zvyklosti, který vytváří a přitahuje větší úspěch.

Nejlépe se buduje pozitivní myšlení pomoci správných návyku, které tento způsob myšlení podporuji. Proto si doporučuji vytvořit z výše uvedených metod a technik návyk a používat je každý den. Samozřejmě by jsi je měl do svého života zařazovat postupně. Pomoci návyku z meditace, afirmaci, vděčnosti, čtení knih a sledování mentora získáš absolutní kontrolu nad svou mysli a tím pádem i nad svým životem. Opakuj tyto metody a techniky tak dlouho dokud si je neosvojíš a nestanou se neoddělitelnou součásti tvého života. Minimální doba vytvoření návyku je 21 dni, ale počítej, že to může být i déle. 

Z některých technika si můžeš dokonce vytvořit i rituály. To ti pomůže ještě výrazně zlepšit a dosáhnout výsledku daleko rychleji a snadněji.

10 Komentářů
 1. Nelinka

  Úžasný článek krasně vysvětleno a popsáno. Libí se mi jak je vysvětlena temná stránka pozitivního myšlení. Je dobře, že aspoň někdo se o tom nebojí mluvit. Děkuji za super článek!

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Nelinko děkuji moc za zpětnou vazbu. Ano je potřeba lidem říct pravdu, protože manipulace už bylo dost a teď je čas odkrývaní pravdy a všechny věci vyplouvají na povrch:)

   Odpovědět
  • Ivka

   Ahoj, přesně tak to je a funguje. Mám vyzkoušeno na sobě ?

   Odpovědět
   • Cesta Relaxace

    Super to jsme rád, že to funguje i ostatním 🙂

    Odpovědět
 2. janik

  výborny článok

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Janiku 🙂

   Odpovědět
 3. Radka

  Dobrý den,
  být nebo cítit se neustále pozitivně a nežít negativní je možné a to dokonce beze snahy, úsilí a přetvářky ….. Takto žije spousta lidí ….. Dané se pak odráží i vně.
  Jak přesně toho docílit nevím, mě do toho uvedli jistí lidé v cizině. Jen vím že se to týká srdce a meditace …..
  Jen jsem chtěla reagovat na to jak píšete že cítít se neustále pozitivně nejde, že je to iluze, tak není ….
  Zažila jsem to a nejen já 🙂 …..
  Hezký den
  Rad’a

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Zdravím a zažíváte to stále a nepřetržitě? Možné to možná je, ale podle mě rozhodně jediným způsobem, že člověk žije 100% duchovně. Tak by se to dalo vysvětlit, ale žít 100% duchovně není v souladu s našim světem, paradigmatem a celým vesmírem a realitou ve které žijeme. Všechna ta negativita je potřeba, ukazuje nám cestu, směr, sebepoznání a možnost růstu. Pokud duše stagnuje je problém a bez negativních emoci a dalšího to nelze. Tudíž tato cesta vede do pekla 🙂

   Odpovědět
 4. Poděkování

  Moc dobře zpracované a popsané, realisticky a také to tak v reálu funguje. Pozitivně myslet je práce, ale žádná jiná práce na světě nepřináší tak nádherné plody hojnosti, a to hojnosti v oblasti nebo oblastech, které jsou pro každého člověka individuální. Děkuji autorům a sdílení těchto principů, přibližují tak životadárnou hojnost mnoha lidem

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkujeme za zpětnou vazbu a jsme moc rádi, že se vám článek líbí 🙂 Ano toto je dovednost, která je jedna z těch nejdůležitějších vůbec 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares