Vděčnost je jedna z nejdůležitějších technik, nebo spíše bych měl říct životní styl, který ti pomůže otočit život o 180 stupňů. 

Je to cesta a klíč k životní hojnosti ve všech oblastech života a na všech úrovních našeho bytí. Doslova ti pomůže změnit tvé vibrace a následně se změní i tvá realita a to jen díky jednoduché vděčnosti.

Tak co odstartuješ dneska tu tvoji životní cestu k vysněnému životu?

 

Vděčnost a pozornost

Od narození vlivem výchovy rodičů, tohoto systému, vlivem školky a školy jsem naučení se zaměřovat na to co je v životě špatně, kde můžeme selhat, kde je chyba, co nám chybí, co nemáme a zkrátka na negativní stránku života. Většinou si to ani neuvědomujeme, jelikož jsme tak podvědomě naprogramovaní, aniž by jsme si to uvědomovali.

Pokud žijeme život v tomto nastavení tak zaměřujeme svou pozornost na to co v životě nemáme, kým nejsme, co nám chybí. To vede k faktu, že se zaměřujeme na nedostatek a tím si vytváříme pomoci zákonu přitažlivosti a následně si přitahujeme nedostatek do svého života. Kam směřujeme svou pozornost tam to roste a v naší realitě to bude setrvávat. Zákon přitažlivosti nerozlišuje zda něco chceš, nebo nechceš. Zákon přitažlivosti ti dá to na co se zaměřuješ a je úplně jedno zda to nechceš. Kam směřuje tvá pozornost, energie, myšlenky, emoce (vibrace) to do své reality přitáhneš, nebo vytvoříš. Proto je zde vděčnost velice jednoduchá technika, jak toto změnit a obrátit své vibrace a svou pozornost z nedostatku na dostatek a hojnost.

Vděčnost jako emoce

Vděčnost je ve skutečnosti emoce. Jde o jednu z nejsilnějších emoci s jednou s nejvyšších frekvenci, která je nám k dispozici. Emoce a síla vděčnosti je tak silná, že dokáže do naši reality přitahovat situace, předměty, lidí a vše co chceme. 

Problém nastává tehdy, kdy emoce nejsou skutečně procítěné přes srdce a vděčnost není upřimná. Vše musí vycházet a procházet přes naše srdce a být myšleno a procítěno upřimně.

Vděčnost a štěstí ve všech oblastech života

 

Být vděčný ti může přinést radost, ale být šťastný ti může také přinést pocity vděčnosti. Existuje spousta dalších způsobů, jak dostat svou náladu a emocionální stav nahoru, včetně cvičení a provozovaní koníčku, který tě baví a naplňuje.

Jakmile budeš cítit tok endorfinů, bude pro tebe vděčnost ještě snazší a začneš se seznamovat se seznamem všech věcí ve tvém životě, za které jsi a můžeš být vděčný.

Síla přitažlivosti

Když se začneme zaměřovat a být vděční za to co už máme tady a teď, tak budeme k sobě přitahovat pomoci zákonu přitažlivosti další osoby, věci a situace za které můžeme být vděční. Problém mnoha lidí je, že nevytváří tuto přitažlivost, jelikož berou všechno ve svém životě jako samozřejmost. Ve skutečnosti pokud budeš brát vše ve svém životě jako samozřejmost a nebudeš si toho vážit, tak si nikdy nebudeš moct vážit ani těch velkých věci v životě. A ještě jako bonus můžeš o všechny tyto věci a lidi kolem sebe přijít, protože vesmír ti může nastavit zrcadlo, které tě má naučit vážit si toho co máš tady a teď.

Pozitivní myšlení je další úžasný benefit, který sebou nese vděčnost. Doslova se změní tvá mysl a začne se zaměřovat přirozeně na pozitivní aspekty tvého života. Vytvoří se v mozku nové nervové spoje (synapse). Dojde k takzvanému programování mysli a změní to i tvé podvědomí a lepé dosáhneš svých snů a cílů.

Výhody vděčnosti

Zvýšení vděčnosti je užitečné, protože:

 • Zlepši se ti okamžitě nálada a budeš se cítit skvěle
 • Budeš se pravděpodobně cítit blíže k přátelům a rodině 
 • Budeš si více užívat svého života 
 • Pomůže to tvému fyzickému zdraví
 • Daleko lepé se vyrovnáš s těžkými časy a negativními stavy
 • Začneš si do života přitahovat více dobrých věci a hojnosti ve všech oblastech života
 • Pomůže ti s depresi a psychickými problémy
 • Tvé hodnoty v životě budou v souladu s tvým srdcem
 • Získáš pozitivní myšlení 

Zdravotní benefity

Vliv vděčnosti je prokázány také v oblast zdraví a to nejen na fyzické úrovní. Hlavně se změní tvoje nálada a to jakým způsobem bude tvůj mozek do těla vyplavovat hormony. V jakem poměru se tyto hormony vyplaví. A hlavně se zvýší vyplavení endorfinu, který je zodpovědný za štěstí a euforii.

Technika vděčnosti

Doporučuji si každé ráno po probuzení říct a upřimně procítit za co jsi vděčny. Můžeš být vděčny za cokoliv například za to že je nový den plný příležitosti, za to že máš střechu nad hlavou, máš co jíst, máš se do čeho obléct a podobně, ale doporučuji začít klidně maličkostmi. Nezapomeň vše musí být upřimně a od srdce procítěno.

Focení. Tímto se zaměříš na všechno úžasné, nádherné a krasné ve tvém životě. Pomoci focení začneš vnímat dary přírody a všeho kolem sebe i malé věci ve svém každodenním životě. Vytvoříš si tím úsměv a vděčnost ve svém životě staneš se součásti jednoho velkého celku. 

Deník vděčnosti

Po každém dni si zapiš své pozitivní myšlenky pocity. Vedení deníku všech věcí, za které jsi vděčný, ti může pomoci zvednout tvé vibrace a otočit tvou pozornost z negativ na pozitiva ve tvém životě.

Zapiš si své pozitivní myšlenky, aby jsi svou pozornost udržel a zaměřil na vše pozitivní co máš tady a teď. Obrati se tvá energie, budou přicházet nové myšlenky a inspirující nápady, které ti pomohou na tvé cestě ke splnění tvých snů a cílů.

Každý den pokračuj a zapisuj si alespoň minimálně 3 věci za které jsi vděčný za uplynuli den. Pokud ti bude nejhůř a budeš cítit, že nic ve tvém životě nedává smysl, tak si čti ve svém deníku vděčnosti, nebo klidně každý týden.

Pokud chceš vědět další a efektivnější využiti teto techniky tak si nezapomeň pustit video vděčnost – uzdrav svůj život (cesta k hojnosti), nebo si pusť níže.

13 Komentářů
 1. vděčnost

  Jsem vděčna za to,ze jsem si mohla užít ranní prochazku s pejskem.
  Jsem vděčna za své děti.
  Jsem vďěčna za to,že jsem zdravá.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Super jen tak dále 🙂

   Odpovědět
   • Život

    Jsem vděčný za to že jsou lidi kteří ti pomohou pomoct když ti není nejlépe.
    Jsem vděčný za rodiče.
    Jsem vděčný za děti.
    Jsem vděčný za to že se mám vlastně velmi dobře , protože jsou na tom lidé daleko hůře a jsou šťastní. Děkuji ty chlape.👍

    Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Super jen tak dále. Pokračuj a založ si deník vděčnosti 🙂

     Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Rádo se stalo 🙂

     Odpovědět
   • Vděčnost

    Jsem vděčna za možnost trávit Vánoce s rodinou, jsem vděčná ze msm zdravé synobce a neteře, jsem vděčná za dobré jídlo, deník vdecnosti uz si nějakou dobu vedu.. Vděčnost za to že Už se mi podařilo 2x snížit leky

    Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Ahoj super jen tak dále 🙂

     Odpovědět
  • David

   Jsem vděčný za kamarády v práci

   Odpovědět
   • Cesta Relaxace

    Ahoj, super jen tak dále 🙂

    Odpovědět
 2. Děkuji

  Jsem vděčná za to, že se mi dnes po dlouhé době ozvala kamarádka.
  Jsem vděčná, že se mi dnes povedlo upéct dort.
  Jsem vděčná za své dcery.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Super jen tak dále 🙂

   Odpovědět
 3. Tomáš Prokeš

  Jsem vděčný za to, že jsem zdravý.
  Jsem vděčný za to, že dělám to, co mě baví.
  Jsem vděčný za to, co pro mě i pro ostatní lidi děláš.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Super jen tak dále 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares
Share This