V tomto článku se naučíš, jak meditovat krok za krokem a dostat svou mysl pod kontrolu. Pokud chceš změnit svůj život, musíš prvně ovládnout svou mysl a meditace je klíč, jak toho dosáhnout.

Najdeš zde kompletní 20ti krokový návod, jak začít meditovat, který pomohl změnit život mě i životy tisíců lidí. 

Jde o nejúčinnější příručku tréninku mysli, která změní tvůj životní styl ve všech oblastech a na všech úrovních.

Co je to meditace

Meditace je prostředkem k vyvážení našeho fyzického, duševního, emočního a zdraví a pohody. Je to přístup, který se používá k trénování mysli, podobný tomu, jakým je fitness pro trénink fyzického těla. Pravidelné praktikování meditace má mnoho výhod, které sahají až za hranice naší mysli, ale obecně zlepšují kvalitu života a zlepšují tvůj stav mysli. Je to také vynikající způsob, jak vycvičit svou mysl, aby zůstala v přítomném okamžiku.

Je to také proces sebepoznávání a vlastního rozvoje. Pokud chceš něco změnit, nebo rozvíjet (v tomto případě tvoje myšlenky a pocity), musíš strávit čas pozorováním, aby jsi se s nimi seznámil a pochopil je. Pak bude pro tebe velice jednoduché ovládnout a kontrolovat mysl. Meditace je akt seznámení se se svými myšlenkami a pocity, aby se transformovala kvalita tvých zkušeností ve vztahu k sobě, ale i ostatním kolem tebe a obecně ve vztahu k životu. Meditace je o vnitřní změně a jak už víme jediná skutečná a trvalá změna, je ta zevnitř směrem ven.

Pomocí meditace můžeme vyloučit myšlenkové vzorce, které nám neslouží a nahradit je a pěstovat ty, které nám sloužit budou. Můžeme také trénovat dovednosti, jako je vytváření vnitřního klidu a redukovat takto stres, regulovat negativní emoce, zvyšovat štěstí v každodenním životě, kultivace soucitu pro nás i ostatní, rozvíjet setrvání v přítomném okamžiku a trénovat svou pozornost. Je to kognitivní trénink, ale i duševní zdatnost pro mozek. Existuje mnoho forem a stylů meditace.

Nevzdávej se, když nevíš, jak meditovat

Mnoho lidí odradí meditace, protože nevědí, jak začít meditovat a mají mylné představy o meditaci. Nebo si ji vyložili úplně jiným způsobem a nakonec ji zavrhnou. Ale po pravdě o meditaci koluje mnoho zvěstí, které ve skutečnosti ani nejsou pravda. Proto zůstaň u čtení a dozvíš se, jak ti právě meditace může jednoduše zlepšit život a jak meditovat. 

Nevzdávej se jen proto, že meditace neznáš, nebo nevíš, jak meditovat. Možná jsi slyšel nějaké fámy, které tě od meditací odradili. Každopádně pokračuj ve čtení, protože tě čeká úžasný nástroj pro zlepšení tvého života to ti zaručujeme.

Pokud chceš zlepšit svou náladu, zvýšit svou energii, podpořit své záměry, sny a cíle, neváhej si stáhnout naši vedenou ranní meditaci ZDARMA níže. Dokonce někteří z našich klientů a lidé z komunity říkají, že je lepší než káva a pomohla jim změnit život k lepšímu. Stáhni si ji také a přesvědč se sám.

jak-meditovat-navod

Jaké jsou výhody meditace a proč meditovat

Meditace má mnoho výhod, které zasahují do všech oblastí života od zdraví, přes vztahy, až po práci a štěstí. Pokud se naučíš, jak meditovat, můžeš těžit z této praxe a zlepšit svůj život nevydaným způsobem.

Pokud chceš použít meditace pro aktivaci, nebo harmonizací čaker, tak neváhej použít našeho největšího průvodce pro čakry krok za krokem, kde najdeš i meditaci na čakry.

Pojďme se podívat na ty nejčastější a nejdůležitější výhody meditace:

 • Snížení a odbourání stresu
 • Zlepšení spánku a jeho kvality
 • Zmírněni úzkostných stavu
 • Rozvíjí kreativitu a tvořivost
 • Rozvíjí intuici
 • Zlepšuje fyzické i duševní zdraví
 • Zlepšuje soustředěnost
 • Pomáhá kontrolovat myšlenky a emoce
 • Zvyšuje životní energii
 • Prohlubuje schopnost empatie a soucitu
 • Zlepšuje paměť
 • Pomáhá se sebevědomím a sebepřijetím
 • Zlepšuje vztah k sobě a tím kvalitu všech vztahu
 • A mnoho dalšího…

Zajistí sám jaké výhody přinese meditace do tvého života a začni meditovat. Jedna vědecká studie prokazuje, jak meditace mění strukturu a funkci mozku skrze neuroplasticitu.

Podívej se, jak ti meditace a všímavost může pomoci být šťastnější, zdravější a úspěšnější v podání Dalai Lamy.

Taky můžeš prozkoumat další možnosti meditace a jejich využití v praxi pro tvůj život.

Meditace s programováním mysli pro splnění snů a cílů

Neváhej a využij tuto naši řízenou meditaci, která je zaměřená na splnění tvých snů a cílů. Meditace obsahuje prvky programování mysli, aby byl účinek ještě rychlejší a silnější. Je jedno, jak daleko jsou tvé cíle, nebo sny, protože s touto meditací můžeš dosáhnout čehokoliv, co si dokážeš představit.

Nečekej a pusť si meditaci níže a začni si plnit své sny. Nemusíš ani vědět, jak meditovat. Jen se nech vést, protože Lenička tě provede životem splněných snů.

Jak meditovat

Neexistuje žádný univerzální návod, jak meditovat, který by fungoval na všechny. Je zcela na tvé volbě, které meditaci dáš přednost a jaký styl si vybereš. Existuje celá řada meditací jako například meditace všímavosti, královská meditace a další různé druhy. Záleží také na cíli, nebo-li čeho chceš pomocí meditace dosáhnout.

Mnoho lidí odradí to, že neví, jak meditovat a myslí si například, že musí sedět v lotosové pozici, nebo, že meditace je zcela o stavu bez myšlenek a podobně iluze. Vůbec tomu tak být nemusí. Neexistuje žádný správný ani špatný způsob, jak meditovat ani ideální pozice. Vše je zcela na tvém rozhodnutí. Najdi si pozici a způsob, který ti vyhovuje a funguje to je nejdůležitější. Podívej se, jak může meditace až sedmi způsoby změnit mozek a rozvíjet tak jeho klíčové oblasti.

Pokud chceš meditaci zařadit do svého života a nevíš, jak na to. Možná jsi to zkoušel a nešlo ti to, možná jsi selhal, možná nevíš, jak na to, nebo jsi zkušenější, ale chceš posunout svou schopnost meditace, tak neváhej a využij našeho 20ti stupňového návodu krok za krokem pro meditace, který pomohl změnit životy mnoha tisíců lidí. Jsi přípraven na skutečnou jízdu, která odstartuje tvůj nový život?

Meditační relaxace

Jsi často ve stresu? Už nevíš, jak dál? Je toho na tebe moc? Tak se neboj použít naši meditaci a relaxaci pro uvolnění stresu, kterou připravila a vytvořila Lenička. Jde o jedinečnou meditací svého druhu, protože je velmi uvolňující a dostane tě hluboko k sobě, kde budeš regenerovat tělo a absolutně uvolníš svou mysl i své tělo. Jde o velmi prožitkovou meditaci.

Přesvědč se sám pusť si ji níže, začni relaxovat a stres už tě nebude obtěžovat.

Obecný návod – jak meditovat krok za krokem

Nyní se přesuneme k obecnému návodu, jak meditovat. Tento návod můžeš použít kdykoliv a kdekoliv a je prakticky pro jakoukoliv meditaci stejný až na pár výjimek.

1. Tiché a klidné místo

První krok je najít si na meditaci tiché a klidné místo. Hlavně pokud si začátečník a neovládáš královskou meditaci, tak se snaž vyvarovat jakýmkoliv rušivým elementům. Nezapomeň si vypnout telefon, zavřít okno a zajistit všechny zdroje hluku. Čím větší klid a ticho budeš mít, tak tím lepších výsledků dosáhneš.

2. Vhodný oděv

Druhý krok je vzít si pohodlný oděv. Určitě chceš zabránit tomu, že tě uprostřed meditace bude tvůj oděv škrtit, stahovat, nebo způsobovat jiné problémy s tvým pohodlím. Doporučuji si vzít něco volného, určitě žádné těsné přiléhavé oblečení.

3. Plný žaludek

Třetím krokem je spíš takové doporučení. Nedoporučuji meditovat s plným žaludkem. Nedokážeš se tolik uvolnit a soustředit ani to nemusí být příjemné. Rozhodně nejlepší způsob, jak meditovat, je najít si vhodnou dobu, kdy nemáš hlad ani nejsi napráskaný jídlem, nebo přepitý vodou.

4. Vhodná pozice

Čtvrtý krokem je najít si vhodnou polohu pro meditaci. Určitě to nemusí být nutně lotosová pozice. Můžeš si zvolit jakoukoliv polohu, která ti vyhovuje. Můžeš sedět na zemi, posteli, židli, nebo dokonce ležet. Pokud ležíš, tak pozor budeš mít tendenci usnout, což ti může zabránit v meditaci. Pokud si zvolíš sedící polohu, doporučuji mít rovné záda.

5. Zavři oči

Pátý krok je nejtěžší. Zavři si oči a měj zavřené oči po celou dobu meditace.

6. Dýchání

Šestý krok je dýchání. Začni pomalu zhluboka dýchat. Ideálně nádech do břicha (bránice), ale není to podmínka. Soustřeď se, aby jsi opravdu pomalu a zhluboka dýchal.

7. Vědomě pozoruj svůj dech

Sedmý krok je opravdu nejtěžší na celé meditaci. Mnoho lidí ho nezvládne a neví, jak meditovat a vzdává to. V první řádě než se k němu dostaneme ti chci říct, aby jsi to nevzdával, když ti to nepůjde hned. Chce to jen praxi a čas. Nesmíš být na sebe tak tvrdý. Většina z nás není naučená ovládat a kontrolovat svou mysl. Žijeme tak nějak v tom, že jsme neustále rozptylováni, nad něčím přemýšlíme a nedokážeme se dostat za své myšlenky do ticha a čistého bytí. Dej si čas a netlač na pilu, když ti to nepůjde je to v pořádku ani mě to dost dlouho nešlo.

Samotný sedmi krok je o zaměřené pozornosti. Vědomě pozoruj svůj dech. Pozoruj, jak s nádechem tvůj hrudník nebo břicho stoupá a s výdechem zase klesá. Pozoruj svůj dech nic více nic méně.

Když se tvoje mysl začne potulovat a zaměřovat se na myšlenky, tak hned, jak si to uvědomíš se velmi jemně a plynule vrat zpět k dechu. Bude se to stávat často hlavně ze začátku, ale neboj se je to v pořádku. Postupnou praxí se bude prodlužovat čas, kdy budeš mít svou mysl pod kontrolou. Kdykoliv se tvá mysl začne zaměřovat na nějakou myšlenku, nebo pocit, tak se vědomě přesuň ke svému dechu. Pozoruj svůj dech a hlavně to nevzdávej, když ti hned nepůjde.

Tak to je celý princip meditace a postup, jak meditovat. Doporučuji si z meditace vytvořit každodenní návyk, nebo lépe rituál. Ideálně ranní. Pokud chceš dosáhnout skutečných výsledků a zlepšit svůj život, tak budeš muset meditovat denně.

jak-meditovat-navod

Využij maximální potenciál meditaci

Máš možnost využít maximálního potenciálu meditací a další nástroje, jako podprahové nahrávek, programování mysli, hypnoterapeutické autosugestivní nahrávky a mnoho dalšího pro zlepšení svého života. Využij naší nabídku ONLINE KURZU a vyber si podle sebe a začni žit nový život.

jak-zacit-meditovat
0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares