V tomto článku se podíváme na něco, co ničí životy většiny světové populace, brání jim v dosažení snů i cílů a tím nemůže být nic jiného než strach. Ukážu ti, jak se zbavit strachu a překonat ho pomocí jednoduchých metod. Toto je kompletní a konečný průvodce krok za krokem, jak pracovat se strachem a zbavit se ho jednou provždy.

Společně se podíváme strachu do očí a zjistíme, že není skutečný a také, jak ho lehce můžeme překonat nebo transformovat.

Budu s tebou sdílet techniky, které mi pomohly, mnoha mým klientům zbavit se strachu jednou provždy a rozhodně ti také pomohou. A jako vždy a ve všech našich článcích najdeš i zde příběhy našich klientů. Tentokrát se podíváme na příběhy a zkušenosti, jak překonat strach a změnit svůj život od našich klientů.

Co je strach?

Strach není skutečný, ale existuje jediné místo, kde může existovat, a to v našich myšlenkách a představách. Způsobují ho naše myšlenky a představy o budoucnosti, bojíme se toho, co by mohlo přijít. Je to výtvor naší představivosti a nutí nás obávat se toho, co vůbec neexistuje a nemusí existovat. Strach je možností volby!

Strach je primitivní lidská emoce. Je to emoce, která má jednu z nejnižších vibrací, proto tolik ovlivňuje tvůj život. Jde o řetězovou reakci v mozku, která začíná stresovým podnětem a končí uvolňováním chemikálií (hormonů), které způsobují rychlý tlukot srdce, rychlé a mělké dýchání, svalové napětí a další projevy, včetně reakce „boj nebo útěk“. Tímto podnětem může být pavouk, plné hlediště lidí, kteří čekají, až budeš mluvit a cokoli jiného, co v tobě vyvolává obavy.

Strach je zabiják snů a brání ti v úspěchu a štěstí. Ve svém životě jsem viděl mnoho lidí, kteří měli velké sny a vize. Uvnitř těchto lidí je uzamčený obrovský potenciál, ale obavy se staly jejich úhlavním nepřítelem, který jim nedovoluje jít do akce. Nejhorší na tom je, že takový člověk se spokojí s málem, zabije v sobě své sny i vize a tím i své srdce a umírá. Patříš k těmto lidem? Žiješ svůj život naplno? Nebo nejsi nejlepší verzí sebe sama, protože ti obavy vzaly život? Pokud ano, tak pokračuj ve čtení, společně to změníme.

Proč je strach špatný a co způsobuje?

Strach je pouze myšlenkou nebo představou v naší mysli, ale je také tou skutečnou emocí, která má fyzický projev v našem těle. Je to emoce, a proto má určitou formu energie, která má sílu a moc nás ovládat, ale můžeme ji také dostat pod kontrolu a ovládat ji sami.

Pokud neovládáš svůj strach a své emoce, ovládají ony tebe.

Nic mezi tím neexistuje.

Buď jsi oběť nebo tvůrce.

Vyber si, kým chceš být!

Drtivá většina lidí dělá jednu zásadní chybu. Když se jich strach zmocní nebo se objeví, začnou se s ním ztotožňovat a živit ho svou pozorností, což mu umožňuje růst až do té míry, kdy je zcela ovládne. Tento způsob vždy vede k jednomu a tomu samému výsledku. Věda a vědecké studie nám ukazují, co strach dělá s naším mozkem.

Co když změníme svou reakci a budeme se chovat jinak? Nejprve si musíme uvědomit, že tato emoce je pouze energie a pokud ji nebudeme živit, ztotožňovat se s ní a věnovat jí svou pozornost, nemůže na nás mít žádný vliv.

Představ si, že jsi ve stavu, kdy vidíš kolem sebe neomezené množství energie ve formě myšlenek a emocí. Je to jen na tobě, kterým myšlenkám a pocitům budeš věnovat svou pozornost a rozvíjet je tak dlouho, až se stanou součástí tvé reality.

Proto je strach věcí volby a závisí na tobě, kterým myšlenkám a pocitům budeš dávat přednost a budeš je živit. Budou to negativní myšlenky a pocity, nebo pozitivní, kterým dáš přednost?

Fyzické a psychické následky strachu

Strach může mít velmi výrazně negativní vliv na fyzické tělo, na tvou psychickou a duševní pohodu. Také může být příčinou mnoha psychických poruch, jako jsou různé fobie nebo úzkosti. To vše je možné pouze tehdy, pokud tento strach živíš, ztotožňuješ se s ním a dovoluješ mu růst ve své mysli.

Strach může mít velmi drastické následky na naše zdraví a to jak fyzické, tak duševní rovině. Strach patří mezi hlavní příčiny spojené s vznikem úzkosti a dalších psychických a duševních poruch. Pokud máš problém s úzkostí, přečti si náš článek, jak se zbavit úzkosti krok za krokem, kde rozebíráme více do hloubky téma strachu a jak s ním pracovat.

Pojďme se podívat na nejčastější následky strachu a to, jak se projevuje:

 • Různé fobie
 • Úzkosti a deprese
 • Panické ataky
 • Zvýšená srdeční frekvence
 • Zvýšené pocení
 • Ztuhlost svalů
 • Nehybnost (paralýza)
 • Zrychlené a mělké dýchání
 • Třes
 • A mnoho dalšího

Existuje celá řada různých fobií, a každá z nich je spojena s konkrétním a určitým strachem. Například arachnofobie je spojena s pavouky, klaustrofobie je spojena s těsnými prostory, xenofobie je spojená s cizími a neznámými faktory, sociální fobie je spojena s určitými formami kontaktu se skupinami lidí, ale i jednotlivci.

Vědecké studie a důkazy

Dokonce existují vědecké studie, které potvrzují, že existuje jeden strach, který vládne všem ostatním. Tím jedním hlavním je strach z neznáma. Jde o obavy z toho, co bude a právě to, že nevíme, co se může stát v budoucnosti, často si hned vykládáme ty nejhorší scénáře a domněnky. To v nás způsobuje tak silně a hluboce zakořeněné obavy, které jsou kořenem všech ostatních strachů.

Úzkost je zcela odlišný stav oproti strachu nebo fobii jako je sociální fobie, ale o tom bude zase jiný článek v blízké době. Další vědecké důkazy ukazují, že strach je příčinou mnoha duševních poruch, jako jsou úzkosti, panické ataky a fobie. Ale my z naší celostní praxe víme, že tomu tak úplně není, protože strach je spíše důsledkem a má své příčiny mnohem hlouběji v psychologii a také ve fyziologii našeho těla.

Strachy a vibrace – zákon přitažlivosti

Strach je velmi nízkou vibrací, která snižuje tvé osobní vibrace a velmi výrazně poškozuje tvůj život. Zákon přitažlivosti nám říká, že dostáváme to, na co se zaměřujeme, bez ohledu na to, jestli to chceme, nebo ne.

V praxi to znamená, že pokud žiješ ve strachu a bojíš se své budoucnosti, že se něco stane, nebudeš mít dostatek peněz, bojíš se samoty, bojíš se dluhů, bojíš se, že tě partner opustí, že tě vyhodí z práce, nebo čehokoliv dalšího, tak si to do své reality přitahuješ. Čím větší strach máš, tím rychleji se to stane součástí tvé reality.

Vibrace strachu způsobuje, že vibruješ na nízké frekvenční vibraci, se kterou rezonují nízko-vibrační lidé a situace, které si následně přitahuješ do svého života. Na těchto nízkých vibracích se pohybují různé nemoci, negativní situace a negativní lidé. Toto všechno tě shazuje a drží v těchto nízkých vibracích.

Nízké vibrace i strach jsou spojené s nízkou kvalitou života ve všech oblastech, práce, zdraví, vztahy, peníze, štěstí a další. Je to tuhá a hustá energie, ve které je všechen pohyb zpomalen a celý proces pohybu vpřed a manifestace je zbrzděný.

Čím vyšší je vibrace, tím rychlejší a plynulejší je energie, a proto je celý pohyb vpřed a manifestace plynulá, rychlá a snadná. Jaké jsou tedy vysoké vibrace? Je to láska, vděčnost, mír, radost, štěstí a další.

Nejvíce rozšířený strach v naší společnosti

Mnoho lidí se mylně domnívá, že nejrozšířenějším strachem v naší společnosti je strach ze smrti. Není tomu tak. Nejrozšířenějším strachem na světě, který sužuje lidstvo, je strach z komunikace před lidmi.

Ano, jde o obavu mluvit veřejně před mnoha lidmi. Může to být i strach mluvit k více lidem, nemusí to být nutně velký dav lidí. Jak je to vůbec možné a čím je tato obava opodstatněná?

Člověk, který trpí tímto strachem, tak se bojí toho, co si o něm budou druzí myslet. Jak budou na něj reagovat, že se mu budou smát, nesouhlasit s ním, odsoudí ho a podobně. Toto jsou ty hlubší a skryté strachy pod komunikací s větším množstvím lidí.

A co nám to říká? Že nedostatek sebevědomí a sebepřijetí, tudíž sebeláska, je největším problémem celé naší společnosti. Všechny ty strachy, které vychází z obav mluvit před lidmi, jako jsou: strach z odsouzení, nepřijetí, výsměchu, toho, co si budou druzí myslet, a podobně, vychází z velmi nízkého a nedostatečného mínění o sobě, nízkého sebevědomí, nepřijetí sebe samého, problému ve vztahu k sobě, tudíž je to problém sebelásky.

Doporučuji ti přečíst si náš článek, jak neřešit, co si myslí ostatní a mít vše u prdele, kde jsem sdílel několik důležitých myšlenek a uvědomění, která mi změnila život a umožnila mi doslova odpoutat se od toho, co si ostatní myslí. Je to velmi silný a inspirativní článek se spoustou zpětné vazby.

Drtivá většina lidí na této planetě má velký problém se sebevědomím a sebeláskou a tento fakt to jen dokazuje.

Jak to změnit?

Můžeš začít nahrávat videa na YouTube. Mě to velmi pomohlo, když jsem začal nahrávat svá videa na YouTube. Tato aktivita mě také donutila pracovat na sobě. Postupně jsem se zbavil všech obav z komunikace a dnes nemám nejmenší problém natáčet videa.

Nejenže mi to pomohlo překonat obavy z mluvení před několika tisíci lidmi, ale také jsem se tím naučil veřejně vyjadřovat své názory a stát si za nimi. Největší výhrou bylo, že jsem se naučil přijímat kritiku od lidí, kteří kritizují náš obsah a nebrat si ji osobně.

Dnes už se nad takovými komentáři jen usměji a nedotýkají se mě emocionálně. Byla to tvrdá práce a stálo mě to hodně úsilí a vnitřního rozvoje, ale povedlo se.

V době psaní tohoto článku máme na našem YouTube kanále Cesta relaxace přes 35 tisíc odběratelů a měsíčně inspirujeme více než 200 000 lidí prostřednictvím našich videí, aniž bych bral v úvahu další sociální sítě a naše weby. Proto nezapomeň odebírat náš YouTube kanál Cesta relaxace, protože tam najdeš nejhodnotnější informace v oblasti osobního rozvoje, psychologie, vztahů, duševního zdraví a inspirace v Česku a na Slovensku.

Neboj se, všechny metody, techniky a nástroje, které jsme použili k dosažení sebevědomí a úspěchů, k uzdravení vztahu k sobě a překonání strachů i naučení se pracovat s emocemi a myšlenkami, budu s tebou sdílet krok za krokem v našem online programu Cesta sebelásky. Navíc získáš mnoho dalších bonusů.

Jiri-Capovec-strach

Strach jako nejlepší forma manipulace

Strach je ve velké a velmi silné míře využíván k manipulaci celé naší společnosti. Pokud chceme člověka manipulovat, tak právě strachem dosáhneme nejlepších výsledků.

Ideálně strachem v kombinaci s pocitem viny. Tyto dvě emoce jsou nejsilnějšími nástroji pro manipulaci.

Celá naše společnost je uměle udržována ve strachu skrze média, televizi, zprávy, sociální sítě a další formy, které nás udržují na nízkých vibracích a nedovolují nám zvyšovat své vibrace.

Pokud chceš být v životě úspěšný, šťastný, splnit si své sny a cíle, nebo se jen zbavit těchto nízkých emocí, které poškozují tvůj život, musíš se zbavit televize, rádia, přestat sledovat zprávy a zpravodajské weby na internetu a přestat trávit čas na sociálních sítích. Toto všechno má vliv na tvůj život, aniž bys si toho možná byl vědom. Pokud to neuděláš, nečekej, že někdy přijde úspěch a je jedno v jaké oblasti.

Tvé strachy ti brání jít do akce a udělat první krok. Paralyzují tě a zůstáváš na místě a nerosteš. Když neuděláš akci, není žádná reakce a nezískáš žádné zkušenosti, které jsou součástí tvého růstu.

Jak překonat strach (krok za krokem)

Nyní se podíváme na obecný návod, jak překonat strach, který ti pomůže posunout tvůj život na novou úroveň. Níže najdeš velmi účinné techniky a metody, jak se zbavit strachu + jednu extra účinnou techniku, která tě zbaví jakékoliv obavy jednou provždy.

Identifikuj, čeho se bojíš

Zjisti, čeho se skutečně bojíš a odpověz si na tyto otázky:

 • Čeho se skutečně bojíš?
 • Co ten strach v tobě vyvolává?
 • Jak moc je to reálné?
 • Co nejhoršího se může stát?
 • K čemu nejhoršímu může dojít, jestliže se tvoje nejhorší obavy naplní?

Když si na tyto otázky upřímně odpovíš, můžeš najednou zjistit, že to není tak strašné, jak se původně zdálo, že?

Identifikuj, v čem ti tvé obavy brání

 • Proč chceš strach překonat či odbourat?
 • V čem a jak tě strach omezuje a brání?
 • Co získáš, když překonáš své obavy?

Najdi své „proč.“ Ten silný důvod, proč chceš překonat své obavy a také to, co tím získáš, ti pomůže najít motivaci k překonání těchto obav.

Typickým příkladem by mohlo být následující: Bojím se mluvit na veřejnosti před lidmi nebo s lidmi, ale vím, že to budu potřebovat k získání povýšení a lepšího finančního ohodnocení za svoji práci. To mi umožní investovat peníze a stát se finančně nezávislým člověkem, který si bude moci plnit své sny a vize.

Začni dělat to, čeho se bojíš a postav se svému strachu

Nastal čas jít do akce a překonávat všechny své obavy jednu po druhé. Neboj se vystoupit ze své krabice – komfortní zóny a dostat se za hranice svého pohodlí. Ano, začátky budou těžké, ale každá další situace bude snadnější a snadnější. Obavy budou mizet a získáš plnou důvěru v sebe. Nezaměřuj se na samotné obavy, ale na to, co získáš, když tyto obavy překonáš.

Měj před sebou vizi toho, co získáš, protože ti to dodá motivaci, kterou budeš potřebovat k překonání svých obav.

Najdi si svého mentora

Najdi si svého mentora, který tě povede a ukáže ti cestu, jak zvládnout všechny nástrahy a obavy na tvé cestě. Mentor ti pomůže vyvarovat se zbytečných chyb a povede tě na cestě k úspěchu a štěstí. Řekne ti, čemu se vyvarovat a naopak, co dělat, protože už sám má zkušenosti a je tam, kde chceš být ty sám.

Pokud chceš svého mentora, neváhej a kontaktuj mě, nebo využij mých služeb v oblasti koučinku a terapie. Můžeš si také vybrat jeden z našich online kurzů, které tě povedou krok za krokem a kdykoliv můžeš k online kurzu využít konzultace nebo koučink.

Nepřestávej, dokud všechny obavy nezmizí

Musíš se postavit strachu a udělat to navzdory tomu, jak složité, nemožné, nebo šílené se to může na první pohled zdát. Jen tak se můžeš stát lepší verzí sebe samého a dosáhnout úspěchu a štěstí v životě.

Pravidelná akce a překonávání toho, před čím utíkáš a čeho se bojíš, zvýší tvou sebedůvěru i sebevědomí a staneš se odvážnějším člověkem. Budeš více riskovat a získáš více od života. Rychleji a snadněji dosáhneš svých snů a cílů. Každá další akce směrem k tvým obavám bude jednodušší.

Není možné se zbavit strachu bez akce. Jen akcí a vykonáváním činností, před kterými utíkáš a z čeho máš obavy, tvůj strach postupně zmizí. Opakuj tyto kroky a tvé obavy se rozplynou, čímž se staneš silnějším než kdy předtím.

Příběhy a zkušenosti našich klientů

Přečti si příběh Markéty, jak se vypořádala se strachem a začala zase žít svůj život naplno a bez limitu.

Začal mě ovládat strach. A to takovým razantním způsobem, že jsem začala být až paranoidní a přestala vycházet ven. Měla jsem strach z nožů, nemocí, přepadení, některých jídel, lesů, tmy, koček, lidí a dokonce i svého partnera. Každou chvíli jsem měla strach z něčeho jiného. Až to skončilo tak, že jsem si uvědomila, že jsem tak sužovaná strachem, že už nemůžu vylézt ven. A jediné, kde jsem mohla být relativně v bezpečí, byl můj domov.

Nevěděla jsem vůbec, co se to ve mně vlastně odehrává. Začala jsem šílet. Při pátrání na internetu jsem zjistila, že je to důsledek nedostatku serotoninu. Tak jsem zkoumala, jak jej opět navýšit.

Setkala jsem se s meditacemi od Lenky. Ty mi pomohly, ale jen na chvíli. Stačila jen myšlenka a já se nedokázala ovládat a nechala jsem se ponořit do strachu. Nemohla jsem vycházet ven, takže jsem nemohla jít k psychiatrovi.

Shlédla jsem si pár Jirkových videí a poté jsem ho telefonicky kontaktovala, protože nabízí koučink, který probíhá online po telefonu. V mé situaci mi to naprosto vyhovovalo.

Neudržela jsem se a při telefonním hovoru jsem se zkrátka rozplakala. V té době jsem byla strašně přecitlivělá a tak vést hovor, při kterém jsem se konečně mohla někomu svěřit a on mě naprosto chápal, mě velmi uklidnil a dál mi víru, že to mohu změnit a vše bude zase jako dříve.

Přišla spása

Na koučinku jsem se dozvěděla, jak fungují hormony, proč se to v mém životě stalo, co mám dělat dál se svým životem, jak dát svůj život opět dohromady, jak ovládnout svou mysl, včetně hrůzostrašných myšlenek.

Jirka mi také ukázal, jak se stravovat tak, aby mé tělo bylo v hormonální rovnováze. Změna stravy a životního stylu v kombinaci s dalšími mentálními technikami mi pomohla k posílení nervového systému a tedy ke snížení intenzity stresu, strachu a negativních myšlenek, což bylo pro mou transformaci zásadní.

Dokonce mi ukázal cykličnost žen, u kterých jsem si uvědomila, jak vysoký vliv na nás mají naše hormony. Byl to on, kdo mi z pohodlí mého domova dokázal pomoci a za to mu patří obrovské dík. Jsem moc vděčná, že tato doba umožňuje tak moderní nástroje a tudíž i služby, které můžeme vykonávat z pohodlí našeho domova.

Autorem příběhu je Markéta Červinková

Jiri-Capovec-strach

Jak se zbavit strachu

Existuje mnoho cest a způsobů, jak se zbavit strachu. Proto s tebou budu sdílet níže jedny z nejúčinnějších metod, jak překonat strach jednou provždy a žít svobodný, šťastný život plný úspěchů. Tak pokračuj ve čtení.

Tyto techniky pomohly mě i mnoha lidem v mém životě, včetně mých klientů a zaručuji ti, že ti také pomohou. A ještě ti představím další jednu obzvláště silnou a účinnou metodu, která doslova zničí všechny tvé obavy.

1. Postav se svému strachu

Nejlepším způsobem, jak se vypořádat se strachem, je ho řešit přímo a postavit se mu. Přirozenou tendencí mnoha lidí je popřít, že mají problém způsobený nějakým strachem. Bojí se konfrontace. Na druhé straně se stává hlavním zdrojem stresu, problémů a neštěstí v životě i psychosomatických onemocnění.

Když se přinutíš čelit jakékoli situaci, která ve tvém životě vyvolává strach, tvoje sebevědomí stoupne, zvýší se tvoje sebeúcta a roste tvůj pocit osobní hrdosti. Nakonec se dostaneš do bodu v životě, kde se nebudeš bát ničeho.

Když identifikuješ své obavy, přinutíš se je řešit a budeš se pohybovat směrem k jejich překonání, budou menší a lépe zvládnutelné. Navíc tvoje obavy se zmenší a tvoje důvěra roste. Brzy tvoje obavy ztratí kontrolu nad tebou a staneš se pánem svého života.

Naopak, když ustoupíš od situace nebo osoby, která v tobě vyvolává obavy, tvůj strach se zvětšuje a prohlubuje. Brzy se stane, že dominuje tvému myšlení a pocitům až tě zcela ovládne tebe i tvůj život.

Tvoje schopnost čelit a jednat i přes všechny tvé obavy je klíčem ke štěstí i úspěchům. Podívej se na 3 nejdůležitější a nejvíce ohrožující strachy, které musíš překonat, protože ti určitě brání v úspěchu.

Jedním z nejlepších cvičení, které můžeš provést, je identifikovat osobu nebo situaci ve svém životě, které se bojíš a rozhodnout se okamžitě vyřešit tuto situaci tím, že se přímo postavíš této osobě nebo situaci čelem. Nedovol, aby tě tvé obavy držely zpět od štěstí a úspěchu ani minutu navíc. Rozhodni se a jdi do konfrontace se situací nebo osobou, která v tobě vyvolává obavy a zbav se svých strašáků jednou provždy!

2. Zákon reverzibility a strach

Zákon reverzibility říká, že když se cítíme určitým způsobem, budeme jednat způsobem, který je v souladu s tímto pocitem.

Ale pokud budeme jednat způsobem, který je v souladu s tímto pocitem i když to necítíme, tak zákon reverzibility vytvoří pocit, který je v souladu s našimi činy. To je jeden z největších průlomů v psychologii úspěchu.

Jinými slovy, pokud fyzický stav může vyvolat psychologický stav, pak v obráceném stavu může psychický stav vyvolat fyzický stav.

Stručně řečeno, jednej a chovej se odvážně a budeš odvážný. Začni se chovat, cítit a jednat jako sebevědomý, odvážný člověk a strach nebude mít ve tvém životě místo.

Pokud víš, jak by jsi se přesně cítil, kdyby jsi realizoval svůj sen, nebo cíl, můžeš tento pocit použít mentálně a psychologicky (ovládni svůj stav myslí, tak aby se cítil jako by jsi už toho cíle dosáhl) a zákon reverzibility automaticky způsobí, že tvůj cíl, nebo sen bude realizován. To dává smysl, že?

Tvým úkolem je tedy převzít a udržet přesný pocit spojený se splněním tvého snu, nebo cíle, dokud se tvůj sen nesplní. A pro udržení tohoto pocitu musíš žít, pohybovat se a být v tomto stavu víry.

Toto je skvělá metoda, jak pracovat se strachem a doslova si s ním hrát a zcela se ho zbavit a vymýtit ze svého života. Je to všechno hra s vibracemi a tvé vibrace jsou klíčem ke všemu: zdraví, štěstí, finanční svobodě a životní hojnosti a všemu ostatnímu.

3. Meditace a strach

Často se setkávám s lidmi i klienty, kteří mají různé strachy, a když jsem se zeptal, jestli zkoušeli meditace, aby dostali svůj strach pod kontrolu, tak je v drtivé většině případů odpověď ne.

Meditace je jedním z vůbec nejlepších nástrojů, jak dostat pod kontrolu své strachy a obecně všechny své emoce i myšlenky, včetně stresu. Samozřejmě, není to úplně jednoduché a snadné, ale co lze čekat bez určité praxe a vytrvalosti? Nemůžeš čekat, že po týdnu zkoušení meditace dokážeš perfektně ovládat svou mysl. Každá nová dovednost, kterou se chceš naučit, potřebuje určitou dávku praxe a ještě větší dávku vytrvalosti a samozřejmě musíš být konzistentní.

Toto je recept na úspěch, takže pokud nedokážeš vytrvat a meditovat každý den tak dlouho, než dokážeš ovládat svou mysl, tak raději nech strach, aby ovládl tvůj život. Pokud se chceš vydat cestou meditace, neváhej použít naše návody, jak meditovat a zlepšit tak kvalitu svého života.

Pomocí meditace můžeš zcela zničit každý strach, protože co? Ano, přesně tak, strach není skutečný a existuje pouze ve tvé mysli a meditace je nástroj, jak ovládnout svou mysl a dostat své myšlenky i své emoce pod kontrolu.

Pomocí meditace můžeš vnést světlo do tvé vnitřní temnoty a rozpustit ji. Meditační stav je stavem čistého bytí, kde neexistuje žádná minulost ani budoucnost, je to stav naprosté přítomnosti.

V tomto stavu existuje jen tady a teď, proto zde nemůže existovat strach, protože budoucnost ani minulost zde nemají místo. Meditační stav je stav, kdy se dostaneš za hranice svých myšlenek a pocitů, kde jsi 100% napojený na svoje srdce, nebo chceš-li vyšší já.

Tvé srdce nezná strach, protože strach je výsadou ega, nikoliv srdce. Tvé srdce dokáže rozpustit jakýkoliv strach a nízké vibrace, i proto je meditace tak skvělou a úžasnou metodou.

4. Jednoduchá a efektivní technika, jak se zbavit strachu

Teď se s tebou podělím o velmi mocnou techniku, která ti pomůže překonat tvé obavy. Většinou se bojíme něčeho, co ve skutečnosti ani nestojí za řeč. Tímto se podíváš svému strachu do očí a zjistíš, že to není to, čeho by jsi se měl bát.

První krok

Prvním krokem je jasně definovat problém nebo situaci, která v tobě vyvolává obavy. Nejlepší způsob je to jasně a podrobně písemně sepsat. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je vzít si papír a nakreslit čáru shora dolů uprostřed papíru. Na levé straně papíru napiš jasný popis tvého problému. Odpověz si na otázky: čeho přesně se obávám? Co ty obavy přesně způsobuje?

V této fázi definování svých obav lze vyřešit až 50 procent všech problémů. V medicíně se říká, že přesná diagnóza je polovina léčby, ale škoda, že dnešní zdravotnictví nedokáže diagnostikovat téměř žádnou nemoc, že? Mnoho tvých starostí existuje, protože jsi si neudělal čas na to, abys si sedl a jasně definoval, co je to, co tě trápí.

Druhý krok

Druhým krokem je napsat nejhorší možný výsledek této situace. Na pravé straně stránky si odpověz na otázku „Co je to nejhorší možné, co se může stát v důsledku tohoto problému? Můžeš ztratit:

 • Peníze
 • Vztah
 • Práci
 • Investice
 • Zdraví
 • Prestiž

Ať je to cokoli, napiš to. Možná to bude několik faktorů, tak je napiš všechny. První dva kroky této techniky rychle odstartují stres, který způsobuje starosti a obavy. Zjistil jsi, že je to odpor vůči čelení nejhoršímu možnému výsledku, který způsobuje většinu úzkosti a stresu spojeného se strachem. Jakmile si zapíšeš nejhorší možnou věc, která se může stát, tak zjistíš, že se pomalu přestaneš bát. Jednoduše tvé obavy se zmírní a začneš se uklidňovat.

Třetí krok

Třetím krokem je rozhodnutí přijmout nejhorší možný výsledek, pokud k němu dojde. Jen si řekni, pokud se to stane, tak se s tím naučím žít. Když se rozhodneš přijmout ten nejhorší možný výsledek, pokud k tomu dojde, už se nemusíš obávat. Veškerý stres způsobený odmítnutím čelit této situaci a být s ní konfrontovaný náhle zmizí.

Čtvrtý krok

Čtvrtým krokem je začít okamžitě pracovat na tom, aby ten nejhorší možný scénář nenastal. Poté, co jsi se rozhodl přijmout to nejhorší, udělej nyní vše, co bude ve tvých silách, aby jsi se ujistil, že ten nejhorší možný scénář nenastane.

Když si přestaneš dělat starosti a rozhodneš se přijmout to nejhorší, tvoje mysl bude klidná, jasná a schopná tvůrčího myšlení. S překonaným strachem máš teď možnost udělat něco konstruktivního. Všechen stres z tebe postupně opadne a máš možnost jednat s čistou klidnou, jasnou a tvůrčí mysli.

Zvládnutí a překonání strachu, rozvoj tvého sebevědomí a odvahy jsou velmi důležité předpoklady pro šťastný a úspěšný život.

Můžeš tímto, nebo i jinými způsoby trénovat svou mysl i sebe tak dlouho, dokud nedosáhneš bodu, kdy nemáš strach z ničeho. Nakonec se dostaneš do bodu, kdy při tvém rozhodování v životě nebudou mít obavy žádnou roli.

Budeš mít odvahu stanovit si velké, náročné a vzrušující cíle a hlavně budeš mít důvěru v to, že je můžeš hravě dosáhnout. Budeš schopný čelit každé situaci s klidem a sebevědomím. Nebudeš se bát nikoho a ničeho. A tím, jak se zbavuješ svých obav, bude růst tvá odvaha, důvěra, sebevědomí a objevíš svůj neomezený potenciál v sobě.

5. Meditační vizualizace – láska vs. strach

Rád se s tebou podělím o velmi účinnou metodu meditační vizualizace, která ti pomůže rozpustit všechny i ty největší strachy a obavy tvého života. Samozřejmě, nemusí ti to fungovat hned, ale to neznamená, že to vzdáš. K této technice budeš potřebovat určitou praxi, takže pokud nemáš vytrvalost, rovnou to nevzdávej a žij dále ve strachu.

Meditační vizualizace

Kdykoliv pocítíš nějaké obavy, nebo tě zahltí strach, najdi si pohodlnou pozici. Zavři si oči. A začni zhluboka pomalu dýchat. Soustřeď se na svůj dech. Představ si, že jsi ve své hlavě, kde sídlí tvé ego. Je to místo, kde sídlí tvůj strach a také odkud vychází. Prociť svůj strach, pohlédni mu do očí a identifikuj své obavy. Zjistíš, z čeho máš obavy a co je způsobuje.

Jakmile své obavy identifikuješ, začneš zjišťovat, že už je tvůj strach na ústupu. Následně si představ, jak sestupuješ dolů do svého srdce. Nyní jsi ve svém srdci, kde je krásná zářivě bílá, zlatá, nebo zelená energie. Je to čistá bezpodmínečná láska. Srdce má obrovskou moc. Láska je jednou z nejvyšších vibrací a strach jednou z těch nejnižších. Ve tvém srdci není prostor na obavy, žádný ani ten nejsilnější strach nemůže přežít ve tvém srdci ve stavu skutečné bezpodmínečné lásky.

Představ si, jak se tvoje strachy ve tvém srdci rozpouští. Energie světla a lásky ve tvém srdci všechny obavy rozpouští a transformuje na lásku. Představ si celou situaci, která v tobě tyto obavy vyvolává a naplní tuto situaci láskou. Prožij tuto situaci znova bez obav s pocitem lásky.

Toto je velmi silná technika, která ti pomůže zbavit se všech obav a strachů, které existují. Pokud chceš ještě silnější, účinnější a snadnější metody, jak se zbavit strachu a naučit se pracovat s emocemi, neváhej kliknout na banner níže, kde s tebou budu sdílet krok za krokem ještě silnější metody a MNOHO DALŠÍHO.

6. Jednej jako by…

Pomocí této metody jednej, jako bys chodil, mluvil, jednal a choval se přesně tak, jako bys neměl žádný strach a byl plný odvahy a sebevědomí. Tvé strachy a obavy ze selhání a neúspěchu ti brání v dosažení tvého plného potenciálu.

Postav se vzpřímeně, usmívej se, pohybuj se rychle, plynule a s jistotou. V každém ohledu jednej tak, jako bys již měl tu odvahu, po které toužíš. Hodně štěstí a mnoho úspěchů na tvé cestě životem a splněným snům přeje tvá Cesta Relaxace, za kterou stojí Jirka a Lenka.

46 Komentářů
 1. Petr

  Skvely clanek. Ty techniky funguji opravdu dobre. Nejlepsi clanek o strachu na celem internetu. Dekuji vam.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Petře, moc si toho vážím 🙂 Jsem rád, že ti techniky pomohli a zbavili tě strachu 🙂

   Odpovědět
   • Aleš

    Je to problém.
    Když je človcěk v zoufalé situaci, hrne před sebou hromadu problémů, tak mu sebelepší technika překonávání strachu nepomůže. Protože jakmile vyřeší jeden úkol, jen mu udělá v hlavě místo pro dva, tři, deset dalších. V takovém případě neexistuje žádné jiné řešení, než sebevražda. Na ni myslím intenzivně už dva roky, jen jsem si říkal: ještě tohle, ještě tohle, ještě zkusím tamto… Ale už není kde brát. Není to řešení pro svět a okolí. Pro mne ale ano. Jen není zapotřebí se tím děsit. Zfoukneš svíčku a hotovo.

    Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Ahoj Aleši, nemyslím si, že sebevražda je řešením jakékoliv situace pro kohokoliv na tomto světe. Vždy existuje cesta a řešení ať jde o jakoukoliv situaci a to mi věř, protože já se v minulosti také pokusil o sebevraždu, kdy jsme trpěl depresemi. Ano chápu, že momentálně nevidíš řešení svých problému, ale to nezmámená, že neexistuji. A ano souhlasím, že ve tvém případě není asi na místě řešit tím, že se zbavíš strachu, ale je nutné také řešit ty konkrétní situace a problémy. Rozhodně je fajn udělat si strategii pro řešení těchto situaci a problému a jeden po druhem je řešit. Rozhodně je potřeba i pracovat na psychice a najít v životě smysl a cestu, která ti bude dávat smysl a pocit naplnění. Pokud máš myšlenky na sebevraždu, tak neváhej vyhledat ihned pomoc a začni to řešit, protože toto není sranda. Jinak klidně nás kontaktuj a můžeme se spolu domluvit na spolupráci a postupně to spolu řešit. Přeji mnoho úspěchů a štěstí a hezký den 🙂 A nezapomeň svět potřebuje dary, které máš jen ty a tvůj život není zbytečný věřím, že to zvládneš ahoj 🙂

     Odpovědět
    • Václava Masaříková

     Dobrý den, trpím nespavostí už jsem z toho zoufalá prášky nepomáhají mozek mě pořád funguje

     Odpovědět
     • Cesta Relaxace

      Zdravím, napište nám na email, nebo využijte rovnou našeho online kurzu harmonie života: https://cestarelaxace.cz/harmonie-zivota/ který vám s tímto pomůže a povede vás krok za krokem.

   • Jana

    Dobrý den, když můj strach je, že přijdu o děti, manžel mě tím neustále vyhrožuje a ovládá abych dělala co chce on. Nevím jak si pomoci od tohoto strachu nelze ho přijmout, že o ně přijdu.

    Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Zdravím Jano, v první řadě je důležité se zbavit manžela, nebo to s nim alespoň vyřešit, protože podle toho, co píšete, tak on je tím zdrojem strachu a manipulantem, který Vás ve strachu udržuje. Bez tohoto Vám žádná technika moc fungovat nebude. Takováto manipulace může být i součásti domácího násilí. Ne nutně fyzického, které může časem také nastat, ale minimálně psychické domácí násilí, které je častokrát ještě horší než to fyzické. S tímto bych se obratli na pomoc k lidem nebo organizacím, které se věnuji tomuto tématu (domácí našili, psychice vydíraní, manipulace atd.). Následně se lze pracovat se strachem, traumaty vyvolané manželem a zbavit se této emoční zátěže jednou pro vždy. Klidně se pak ozvěte a můžeme to společně probrat a vyřešit. Přejeme hodně štěstí a úspěšně vyřešenou situaci s pozdravem hezkého dne Jirka 🙂

     Odpovědět
  • Eva Gajdosova

   Som rada že som si mohla prečítať vaše články pozrieť video pre mňa osobne veľmi prínosné sama mam problémy so strachom úzkosťou panikou keď som si čítala vaše rady ako pracovať na sebe samom potešilo ma to a vzblklo vo mne svetielko nádeje malej pomoci.

   Odpovědět
   • Cesta Relaxace

    Ahoj Evo, děkujeme za zpětnou vazbu. Pokud jde o úzkosti, tak v tomto případě doporučujeme přečíst náš článek o úzkosti zde: https://cestarelaxace.cz/uzkost/ Určitě Vám pomůže a kdyby něco neváhejte nás kontaktovat a můžeme se domluvit na spolupráci. Přejeme mnoho úspěchu a hezký den 🙂

    Odpovědět
 2. Dana Burešová

  Výborně napsané.? Pravdivá slova.? Děkuji. ?. Přeji hodně dalších tvůrčích úspěchů.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Dano, vám také mnoho úspěchu a štěstí na vaši cestě 🙂 A není za co 🙂

   Odpovědět
 3. Libuše

  Bojím se nemít strach… 🙂
  O co člověk přijde, když přijde o strach, že nebude mít strach? A proč se této ztráty bojí, když neztratí nic?

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj, nejspíše se bojíš být neomezená. Co se stane? Žije člověk bez limitu. Někdy se ale bojíme, žít bez limitu. Máme strach z našeho plného potenciálu. Lide se někdy bojí objevit svůj plný potenciál, protože pak budou muset čelit novým výzvám a překonávat další překážky a vystoupit ze své zóny komfortu, ale tím začíná život. Otázkou je chceš žit, nebo přežívat?

   Odpovědět
   • Libuše

    Cesta relaxace – to byl jen pokus o koán…. 🙂

    Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Dobře Já jen kdyby náhodou, někdy to lidí myslí vážně 🙂

     Odpovědět
 4. Aneta Smrkalová

  Děkuji tento článek mi pomohl zbavit se strachu z koronaviru. Děkuji moc za Váš web!

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Není za co Aneto, jsem moc rád, že ti to povedlo, protože to je velmi důležité 🙂 Gratuluji a jen tak dále 🙂

   Odpovědět
 5. Strach

  Dobrý den. Toto je velice skvělý článek, no ovšem muj strach se týká pravé té smrti a tudíž spoustu těchto cvičení je nereálné dělat ?

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Zdravím, děkuji za zpětnou vazbu. Proto jsou zde ještě efektivnější a rychlejší techniky, které fungují pravě a tyto strachy. Doporučuji naši komunitu a konkretně zlaté členství, kde najdete mnoho obsahu, technik a další možnosti jak s tím pracovat. Více najdete zde: https://cestarelaxace.cz/vedomi-tvurci/

   Odpovědět
 6. Strach

  Já mám strach, že me a naše tři děti opustí manžel. Měli jsme velice náročný rok,kdy manžel měl silné deprese,přišel o práci a dlouho nepracoval, díky depresi utratil všechny své peníze, smrt v jeho rodině, já jsem do toho neplánovaně otěhotněla, opora od něj žádná,řešil sám sebe, porod hrůza, následná hospitalizace a komplikace, málem jsem zemřela. Partnerovi jsem po porodu dávala vše za vinu, už na mě vše dolehlo, řekla jsem mu hnusne věci a on to neunesl a odstěhoval se od nás. Má spoustu chyb, stejně jako já, ale já na nich pracují a neutikam jako on. Ale můj největší strach je, že jsem měla vše a přišla jsem o to, že se už nevrátí a já zůstanu s dětmi sama. Jeho mají všichni za hajzla, že od nás odešel 2tydny po porodu, ale já vím, že za to můžu taky. Jak se zbavit strachu z toho, že už nic nebude tak jako dřív? Než měl své psychické problemy, byla jsem s ním 10let šťastná.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Zdravím, na jedné straně je strach což určitě není dobře, ale na druhé straně manžel a tím co udělal vám něco zrcadlí z minulosti. Myslím, že nejde jen o to zbavit se strachu, ale jít mnohem hlouběji a vyléčit své staré vnitřní zranění. Navíc pokud manžel nechce řešit své deprese a utíká od problému je to jeho volba a jeho cesta. Zbavit se strachu a vyřešit minulost vám velmi rád pomůžu a proto mě kontaktujte a domluvíme se. Přeji hezký den 🙂

   Odpovědět
   • Podekovani

    Chtela bych vam touto cestou moc podekovat za vasi stranku a pravdive rady . Ziji pres 20 let v Americe a mam problemy s uzkosti,strachem a snad panicke ataky jsem zvladla v roce 2014. Snazim se v ,, obdobi rozvodu“ pracovat se strachem. Joga mi moc pomaha ale meditace v anglictine je velmi tezka pro moji mysl. Vase stranka mi moc pomaha . Dekuji

    Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Tak to jsme moc rádi, že vám naše články a videa pomáhají 🙂 Děkujeme za zpětnou vazbu a držíme palce 🙂

     Odpovědět
 7. Mám strach ze života

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat jak se zbavit špatných myšlenek bojím se vyjít ven z domu bojím se s někým bavit o něčem bojím se svých pocitů bojím se sebe bojím se že se se mnou něco stane a už nevím co víc mám dělat
  Občas mám pocit že ani nežiju že to nejsem já mám strach ze smrti
  Ještě bych se chtěla zeptat jestli by bylo možné dostat na vás nějaký kontakt nebo něco aby jsme si o tom mohli popovídat jestli byste mi mohl poradit jinak super článek??

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Zdravím, jinak strachu ze smrti je potřeba se zbavit, protože jinak si tímto budete podvědomě přivolávat situace, které vám budou odrážet tuto realitu. Mohu vám pomoci dostat své strachy pod kontrolu a zbavit se strachu ze smrti, al e také se naučit ovládat a řídit své myšlenky a emoce, způsobem, který vám pomůže si vědomě vytvářet svoji vlastní realitu. Můj tel. kontakt je 739 598 094 přeji hezký den 🙂

   Odpovědět
 8. Strachy z pocitu

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat jak se zbavit špatných myšlenek bojím se vyjít ven z domu bojím se s někým bavit o něčem bojím se svých pocitů bojím se sebe bojím se že se se mnou něco stane a už nevím co víc mám dělat
  Občas mám pocit že ani nežiju že to nejsem já mám strach ze smrti
  Ještě bych se chtěla zeptat jestli by bylo možné dostat na vás nějaký kontakt nebo něco aby jsme si o tom mohli popovídat jestli byste mi mohl poradit jinak super článek??

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Zdravím, s tímto vám mohu pomoct. Není problém se telefonicky spojit a můžeme se domluvit na společně spolupráci. Klidně mi zavolejte. Tel. kontakt na mě je 739 598 094 přeji hezký den 🙂

   Odpovědět
 9. Strach ze smrti

  Dobrý den,
  náhle a nečekaně jsem přišla o svého milovaného otce. Nemůžu se s tím vyrovnat a od té doby mám hrozný strach ze své vlastní smrti. Mám až silné pocity, že umírám. V noci se hrůzou budím jestli ještě žiju. Jak se s tímto strachem vypořádat?

  Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Zdravím, to mě mrzí a peřeji upřímnou soustrast. Samozřejmě přijít náhlé o blízkou osobu může být velmi bolestivé a pro mnoho lidí je velmi náročné se s tím vyrovnat bez nějaké odborné pomoci. Pokud máte až tak silné pocity, že umíráte, tak to není opravdu dobré, protože si tímto můžete sama přivodit velké komplikace. Mohu vám doporučit koučik s terapii, kde vás naučím pracovat se strachem a konkrétně jak se zbavit strachu ze smrti a dále vás naučím pracovat s emocemi a negativními myšlenkami, ale také jak v sobě zpracovat vnitřní traumata včetně smrti vašeho otce. Koučink a terapii najdete zde: https://cestarelaxace.cz/koucink-a-terapie/ Pokud máte nějaké otázky, tak mi klidně zavolejte. Tel. kontakt na mě je 739 598 094. Přeji hezký den 🙂

   Odpovědět
 10. Veronika

  Mám strach skrze jízdy autem i v autobuse . Ale nejvíce auto ve předu sedět nemůžu vůbec a vzadu i když nekoukam kdo kolik jede,tak jak řidič zrychlí nad 60 tak to cítím a začnu se vntiřně klepat a mám divný pocit . Co s tím ? A ještě je tu jedna věc ,začalo mi to až po porodu dceři byli 3roky. Děkuji

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Zdravím Veroniko, určitě s tímto lze pracovat a v tomto případě bych doporučil koučink případně i terapii, kde se zaměříme na zvládnutí tohoto strachu a vyřešení příčin i spouštěče. Kontaktujte mě emailem a můžeme se domluvit a společně to vyřešit 🙂

   Odpovědět
 11. Mirek Herda

  Dobrý den, rád bych se na Vás obrátit s prosbou o radu. Mám jeden velký problém co se týče strachu.Každý večer jak si lehnu do postele začnu mít strach z toho, že neusnu.Je to velice nepříjemný pocit, doprovázející třes,pocení a další.Rád bych se naučil s tímto strachem pracovat, abych zase nalezl klid v mém životě.Sám nevím proč se to pořád děje. Děje se i tehdy kdy spávám uplně nozmálně.Moc Děkuji za odpověď Mirek

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Zdravím, Mirku podle toho co popisujete to muže být klidně i určitý druh úzkosti. Tyto problémy mohou mít různé příčiny a může tam být vícero různých strachu, které se schovávají pod další emoce a je důležité je rozklíčovat, pojmenovat a zpracovat. Mohu Vám momentálně nabídnout koučink, kde Vás naučím pracovat se strachem, těmito stavy i negativními myšlenkami a podobně. Nejlepší bude, když se nám napíšete na email: info@cestazasnem.com Přeje hezký den 🙂

   Odpovědět
 12. strach

  Mám strach, že může přijít tornádo, nevím proč, ale nemůžu se toho pocitu zbavit. Když sliším například letadlo hned se bojím, nebo kdyz vidím, že jsou na obloze mraky, nebo když se zvedne vítr hned začnu mít strach.

  skvělý článek

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj, ono to s tím tornádem není tak žhavé jak se uvádí v mediích. Zde je na místě si uvědomit, že media se vyžívají ve strašení lidí a vyvolávají v nich pocity strachu. Ono en strach z tornáda bude mít pod sebou hlubší strachy jako je možná například strach ze smrtí nebo i jiné strachy. Tady je vhodné jít hlouběji a a vyřešit ten nejhloupější strach, který se tam pod tím vším ukrývá. Děkujeme za zpětnou vazbu 🙂

   Odpovědět
 13. Marcela

  nedavno mi zemřela maminka mám velký strach s rakoviny maminka na rakovinu ale nezemřela nevím proč mám strach

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Marcelo, to nás mrzí a přejeme upřímnou soustrast. Důležité je nechat si čas na truchlení a pustit všechny ty emoce a nic v sobě nedržet. Jinak co se tyká strachu, tak tam je nutné rozlišovat, jestli jde jen o strach nebo úzkost. Pokud má tento strach i fyzické příznaky, pak jde o úzkost a řeší se jiným způsobem než samotný strach. Klidně nás kontaktujte emailem a my Vám rádi pomůžeme tuto situaci vyřešit 🙂 Příčiny takového strachu mohou být různé a bez hlubší analýzy je nelze diagnostikovat. S pozdravem hezkého dne přeje Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět
 14. Sonasa

  Dobrý den, všimla jsem si, že na mě doléhá strach ohledně financí. Přemítá se mi v mysli jestli dokážu vše zaplatit. Mám bohužel dluh a další záležitosti k placení jsou na cestě. Otevřela jsem si online obchůdek s tím, že to problém částečně vyřeší, ale je bez návštěvnosti. Tedy tato naděje selhala. Nicméně si uvědomuji, že byl postaven pod tlakem, tedy tam energie nemohla proudit. Jak to ale změnit a situaci vyřešit? Tedy zastavit sypání písku a přetransformovat – na + ?!? Děkuji

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Sonaso, v podstatě ano máte pravdu, pokud člověk něco udělá, vytvoří a je v tom strach, negativní emoce, lpění a další negativní aspekty, tak to nemůže nikdy dopadnou dobře. Pokud člověka ovládá strach a má finanční problémy, tak vše co udělá, bude v energii strachu, zoufalosti, nedostatku, lpění a tím si pod sebou podřezává větev a vždy to povede k neúspěchu. V první řadě je nutné se zbavit strachu a hlavně také negativních přesvědčení o penězích a nahradit je novými pozitivními, naučit se pracovat s energii peněz a hojnosti. Otázkou také je, jestli byl eshop vytvořený jen na vydělání peněz a splácení dluhů, nebo proto že vás to baví a naplňuje? Jinak vytvořit online obchod (eshop) není jen tak. Aby byl eshop navštěvován a měl objednávky, musí být správně vytvořený, optimalizovaný a je potřeba vyřešit marketing a SEO. Přejeme hodně úspěchů a štěstí a vaší cestě a pokud budete chtít svou situaci vyřešit, neváhejte se na nás obrátit a my vám s radostí pomůžeme s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět
 15. Anna Holá 10 let

  Dobrý den tady Anna,
  Mám strach z to ho jak se mám mé mamce omluvit a vždycky když se rozhodnu tak to potom vzdám.Co mám tedy v tomto případě dělat?

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Milá Anno, neměj vůbec strach se omluvit mamce. Určitě tvou omluvu uvítá a hodně potěší. Důležité je přijmout u sebe, že jsi udělala chybu a normálně se omluvit člověku. A to je nejdůležitější. Chybu dělá prostě každý. 🙂 Pokud i tak ti to přijde těžké…když za ní půjdeš, odpočítej 5, 4, 3, 2, 1 a vyslov hned na to omluvu. Chce to odvahu, ale uvidíš, že nic není tak hrozné jak se zdá a budeš za chvíli jásat radostí že i tak něco těžkého si zvládla. 🙂 Tvojí mamku to určitě mile potěší. Hodně úspěchů v omluvě, přeje Lenka

   Odpovědět
 16. Radovan Čech

  Toto by měla být povinná četba na psychyatrii.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Radovane, ano to by mela a v podstatě celý náš celostní online kurz harmonie života, ale bohužel to tak nikdy nebude. Snažili jsme se navázat spolupráci s psychiatry, klinikami, také jedním ústavem a několika psychiatrickými léčebnami a neuspěli jsme. Proč? Protože jim to narušuje jejich byznys a to se jim nehodí…

   Odpovědět
 17. Nikola

  Ještě by mě zajímalo, jak pracovat se strachem z dané věci, která vám může způsobit fyzickou bolest. Tzn. zkouška, kterou musíte udělat, abyste mohl v životě dělat to co chcete, ale během té zkoušky, se můžete zranit. Jak se zbavit strachu z pádu a bolesti? Kor když už se to jednou stalo? A musite tu zkoušku opakovat?

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Nikol, v tomto případě si mozek vytvořil asociaci, kdy si spojit tuto činnost (zkoušku) s nebezpečím, hrozbou a fyzickou bolestí. Bude nutné tuto asociaci zrušit a vytvořit novou pozitivní, kterou se přeprogramuje ta stará negativní. Tyto pokročilé metody, techniky a strategie do detailu rozebíráme a učíme se v našem celostním online programu harmonie života odkaz zde: https://cestarelaxace.cz/harmonie-zivota/ Někdy může negativní zkušenost, která například skončí fyzickou bolestí – jako v tomto případě, způsobit nějaké trauma nebo mini trauma, které je také potřeba uvolnit a uzdravit. Vše do detailu rozebíráme a učíme se v kurzu. Přejeme hezký den s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares