V tomto článku se podíváme na něco, co ničí životy většiny světové populace, brání jim v dosažení snů i cílů a tím nemůže být nic jiného než strach. Toto je kompletní a konečný průvodce krok za krokem jak pracovat se strachem a zbavit se ho jednou pro vždy.

Společně se podíváme strachu do očí a zjistíme, že není skutečný a také jak lehce ho můžeme překonat, nebo transformovat.

Budu s tebou sdílet techniky, které pomohli mě, mnoha mým klientům zbavit se strachu jednou pro vždy a rozhodně pomohou i tobě.

Co je strach?

Strach není skutečný, ale existuje jediné místo, kde může existovat a to v našich myšlenkách. Způsobují ho naše myšlenky na budoucnost, bojíme se toho co může přijít. Je to výtvor naší představivosti a nutí nás se obávat toho co vůbec neexistuje a existovat ani nemusí. Strach je možnost volby!

Strach je primitivní lidská emoce. Je to emoce, která má jednu z nejnižších vibrací, proto tolik poškozuje náš život. Jde o řetězovou reakci v mozku, která začíná stresovým stimulem a končí uvolňováním chemikálií (hormonu), které způsobují rychlé bušení srdce, rychlé dýchání, svalové napětí a další projevy, mimo jiné také známé jako reakce na boj nebo útěk. Stimulem by mohl být pavouk,  hlediště plné lidí, kteří čekají na tebe až před nimi promluvíš a cokoliv dalšího co v tobě vyvolává obavy.

Strach je zabiják snů a brání ti v úspěchu a štěstí. Ve svém životě jsem viděl mnoho lidí, kteří měli velké sny a vize. Uvnitř těchto lidí je uzamčený velký potenciál, ale právě obavy se stali jejich úhlavním nepřítelem, který jim nedovoluje jít do akce. Nejhorší na tom je, že takový člověk se díky tomu spokojí s málem  zabije v sobě své sny, vize a tím i své srdce a umírá. Patříš k těmto lidem i ty? Nežiješ svůj život naplno, nebo nejsi nejlepší verzi sebe samého, protože ti tvé obavy vzali život? Tak pokračuj ve čtení a společně to změníme.

Proč je strach špatný a co způsobuje?

Strach je jen myšlenkou, nebo představou v naší mysli, ale také to je skutečná emoce, která má také fyzický projev na naše tělo. Je to emoce, tudíž určitá forma energie, která má v sobě sílu a moc nás ovládnout, ale také ji můžeme dostat pod kontrolu a ovládat my ji. 

Drtivá většina lidí dělá jednu zásadní chybu. Když se jich zmocní, nebo se objeví strach, tak se s ním začnou ztotožňovat a živit ho svou pozorností a tím mu dovolují růst až je zcela ovládne. Tento způsob vždy vede k jednomu a tomu stejnému výsledku. Věda a vědecké studie nám ukazují co dělá strach s naším mozkem.

Co když změníme reakci a zachováme se jinak? V první řadě si musíme uvědomit, že tato emoce je jen energie a pokud jí nebudeme živit, ztotožňovat se s ní a věnovat svou pozornost, tak na nás nemůže mít žádný vliv. 

Představ si, že jsi ve stavu, kdy vidíš kolem sebe neomezené množství energie v podobě myšlenek a emocí. Je jen na tobě. kterým myšlenkám a pocitům budeš věnovat svou pozornost a rozvíjet je dokud se nestanou součástí tvé reality. Proto je strach je věc volby a je jen na nás jakým myšlenkám a pocitům dáme přednost a budeme je živit. Budou to negativní myšlenky a pocity, nebo pozitivní, kterým dáš přednost? 

Fyzické a psychické následky strachu

Strach může mít velmi výrazně negativní vliv na fyzické tělo, na naši psychickou a duševní pohodu. Také může být příčinou mnoha psychických poruch jako jsou různé fobie, nebo úzkosti. To vše je možné jedině pokud v sobě konkrétně ve své mysli tento strach živíme, ztotožňujeme se s ním a dovolujeme mu růst. 

Pojďme se podívat na nejčastější následky strachu a toho jak se projevuje.

 • Různé fobie
 • Úzkosti a deprese
 • Panické ataky
 • Zvýšená srdeční frekvence
 • Zvýšené pocení
 • Ztuhlost svalů
 • Nehybnost (paralýza)
 • Zrychlené a mělké dýchání
 • Třes
 • A mnoho dalšího

Existuje celá řada různých fobií a každá z nich je spojena s konkrétním a určitým strachem. Například arachnofobie je spojena s pavouky, klaustrofobie je spojena s těsnými prostory, xenofobie je spojena s cizími a neznámými faktory, sociální fobie je spojena s určitými formami kontaktu se skupinami lidi, ale i jednotlivci.

Dokonce existují vědecké studie, které potvrzují, že existuje jeden strach, který vládne všem ostatním. Tím jedním hlavním je strach z neznáma. Jde o obavy z toho co bude a právě to, že nevíme co se může stát v budoucnu, často si hned vykládáme ty nejhorší scénáře a to v nás způsobuje tak silně a hluboce zakořeněné obavy, které jsou kořenem všech ostatních strachů. 

Úzkost je zcela odlišný stav oproti sociální fobii, ale o tom bude zase jiný článek v blízké době. Další vědecké důkazy ukazují, že strach je příčinami mnoha duševních poruch jako jsou úzkosti, panické ataky a fobie.

Strachy a vibrace – zákon přitažlivosti

Strach je velmi nízkou vibraci, která snižuje naše osobní vibrace a velmi výrazně poškozuje náš život. Zákon přitažlivosti nám říká, že dostáváme to, na co se zaměřujeme bez ohledu na to, jestli to chceme, nebo ne.

V praxi to znamená, že pokud žijeme ve strachu a bojíme se své budoucnosti, že se něco stane, nebudeme mít dostatek peněz, bojíme se samoty, bojíme se dluhu, bojíme se, že náš partner opustí, že nás vyhodí z práce, nebo čehokoliv dalšího, tak si to do své reality přitahujeme. Čím větší strach máme tím rychleji a silněji se to stane součástí naší reality.

Vibrace strachu způsobuje, že vibrujeme na nízké frekvenční vibraci se kterou rezonují nízko-vibrační lidé a situace, které si následně přitahujeme do svých životů. Na těchto nízkých vibracích se pohybují různé nemoci, negativní situace a negativní lidi. Toto všechno nás shazuje a drží v těchto nízkých vibracích. Nízké vibrace i strach je spojen s nízkou kvalitou života a to ve všech oblastech práce, zdraví, vztahy, peníze, štěstí a další. Je to tuhá a hustá energie ve který je všechen pohyb zpomalen a celý proces pohybu vpřed a manifestace je zbrzděný.

Čím vyšší je vibrace, tím je energie rychlejší plynulejší a proto je celý pohyb vpřed a manifestace plynulá, rychlá a snadná. Jaké jsou tedy vysoké vibrace? Je to láska, vděčnost, mír, radost, štěstí a další.

Nejvíce rozšiřený strach v naší společnosti

Mnoho lidí se mylně domnívá, že nejrozšířenějším strachem v naší společnosti je strach ze smrti. Není tomu tak. Nejrozšířenějším strachem na světě, který sužuje lidstvo je strach z komunikace před lidmi.

Ano je to obava mluvit veřejně před mnoha lidmi. Může to být i strach mluvit k více lidem, nemusí to být nutně velký dav lidí. Jak je to vůbec možné a čím je tato obava opodstatněna?

Člověk, který trpí tímto strachem, tak se bojí toho co si o něm budou druzí myslet. Jak budou na něj reagovat, že se mu budou smát, nesouhlasit s ním, odsoudí ho a podobně. Toto jsou ty hlubší a skryté strachy pod komunikaci s větším množstvím lidí.

A co nám to říká? Že nedostatek sebevědomí a sebepřijetí, tudíž sebeláska je největší problém celé naši společnosti. Všechny ty strachy, které vychází z obav mluvit před lidmi jako jsou: strach z odsouzení, nepřijetí, výsměchu, toho co si budou druzí myslet a podobně vychází z velmi nízkého a nedostatečného mínění o sobě, nízkému sebevědomí, nepřijetí sebe samého, problém ve vztahu a sobě, tudíž je to problém sebelásky.

Drtivá většina lidí na této planetě má velký problém se sebevědomím a sebeláskou a tento fakt to jen dokazuje.

Jak to změnit?

Můžeš začít nahrávat videa na youtube. Mě to velmi pomohlo, když jsem začal nahrávat na youtube své videa, tak mě to také donutilo na sobě pracovat. Postupně jsem se všech obav z komunikace zbavil a dnes nemám nejmenší problém natáčet videa.

Nejen, že mi to pomohlo překonat své obavy z mluvení před několika tisíci lidmi, ale také jsme se tímto naučil veřejně říkat své názory a stát si za nimi. Největší výhrou bylo se naučit přijímat kritiku od lidi, kteří hejtují náš obsah a nebrat si to osobně. Dnes se už těmto komentářům směji a absolutně se mnou emočně nehnou. Byla to tvrdá práce a stalo mě to hodně úsilí a vnitřní práce, ale povedlo se.

V době psaní tohoto článku máme na našem youtube kanále cestazasnem přes 12 tisíc odběratelů a měsíčně inspirujeme více než 100 000 lidí prostřednictvím našich videí a to nepočítám další sociální sítě a naše weby. Proto nezapomeň odebírat náš youtube kanál, protože tam najdeš nejhodnotnější informace v osobním rozvoji v Česku a na Slovensku.

Neboj se všechny metody, techniky a nástroje, které jsme použil, abych dosáhl sebevědomí, uzdravil svůj vztah k sobě a zbavil se všech strachu + se naučil pracovat s emocemi a myšlenkami s tebou budu sdílet krok za krokem. Navíc získáš mnoho dalšího plus nějaké ty bonusy. Více info najdeš níže.

Strach jako forma manipulace

Strach je ve velké a velmi silné míře využíván k manipulaci celé naší společnosti. Pokud chceme člověka manipulovat, tak právě strachem docílíme nejlepších výsledků. Celá naše společnost je uměle udržovaná ve strachu skrze média, televize, zprávy, sociální sítě a další formy, které nás udržují na nízkých vibracích a nedovolují nám zvyšovat své vibrace.

Pokud chceš být v životě úspěšný, šťastný, splnit si své sny a cíle, nebo se jen zbavit těchto nízkých emocí, které poškozují tvůj život, tak se musíš zbavit televize, rádia, přestat sledovat zprávy a zpravodajské weby na internetu a přestat trávit čas na sociálních sítích. Toto všechno má vliv na tvůj život aniž by jsi si toho možná byl vědom. Pokud to neuděláš, tak nečekej, že někdy přijde úspěch a je jedno v jaké oblasti.

Tvé strachy ti brání jít do akce a udělat první krok. Paralyzují tě a zůstáváš na místě a nerosteš. Když neuděláš akci, tak není žádná reakce a nezískáš žádné zkušenosti, které jsou součástí tvého růstu.

Jak překonat strach (krok za krokem)

Nyní se podíváme na obecný návod jak překonat strach, který ti pomůže posunout tvůj život na novou úroveň a níže najdeš velmi účinné techniky a metody jak se zbavit strachu + jednu extra účinnou techniku, která tě zbaví jakékoliv obavy jednou pro vždy.

Identifikuj čeho se bojíš

Zjisti čeho se skutečně bojíš. Odpověz si na otázky:

 • Čeho se skutečně bojíš?
 • Co ten strach v tobě vyvolává?
 • Jak moc je to reálné?
 • Co nejhoršího se může stát?
 • K čemu nejhoršímu může dojít, jestli se tvoje nejhorší obavy naplní?

Když si na tyto otázky upřímně odpovíš, tak najednou můžeš zjistit, že to není tak strašné jak se původně zdálo že?

Identifikuj v čem ti tvé obavy brání

 • Proč chceš strach překonat či odbourat?
 • V čem tě strach omezuje a brání?
 • Co získáš když své obavy překonáš?

Najdi svoje proč. Ten silný důvod proč chceš svoje obavy překonat a také to co tím získáš ti pomůže získat motivaci k překonání těchto obav.

Typickým příkladem by mohlo být následující. Bojím se mluvit na veřejnosti před lidmi, nebo s lidmi, ale vím, že to budu potřebovat, abych mohl získat povýšení a lepší finanční ohodnocení za svou práci. To mi umožní investovat peníze a stát se finančně svobodným člověkem, který si bude plnit své sny a vize.

Začni dělat to čeho se bojíš -postav se svému strachu

Nastal čas jít do akce a překonávat všechny své obavy jednu po druhé. Neboj se vystoupit ze své krabice a dostaň se za hranice své komfortní zóny. Ano začátky budou těžké, ale každá další situace bude snadnější a snadnější a obavy budou mizet až získáš plnou důvěru v sebe. Nezaměřuj se na samotné obavy, ale na to co získáš, když tyto obavy překonáš.

Měj před sebou vizi toho co získáš, protože ti to dodá motivaci, kterou budeš potřebovat k překonání svých obav.

Najdi si svého mentora

Najdi si svého mentora, který tě povede ukáže ti cestu, jak zvládnout všechny nástrahy a obavy na tvé cestě. Mentor ti pomůže se vyvarovat zbytečných chyb a povede tě na cestě k úspěchu a štěstí. Řekne ti čemu se vyvarovat a naopak co dělat, protože už sám má zkušenosti a je tam, kde chceš být ty sám.

Pokud chceš svého mentora, tak neváhej a kontaktuj mě, nebo využij mých služeb koučinku a terapie.

Nepřestávej dokud všechny obavy nezmizí

Musíš se strachu postavit a udělat to navzdory tomu jak složité, nemožné, nebo šílené se to může v první chvíli zdát. Jedině tak se můžeš stát lepší verzí sebe samého a být úspěšný a šťastný v životě.

Pravidelná akce a  překonávaní toho čeho se bojíš bude zvedat tvou sebedůvěru a sebevědomí a stáhneš se odvážnějším člověkem. Budeš více riskovat a také více získáš od života. Rychleji a snadněji dosáhneš svých snů a cílů. Akce směrem k tvým strachům je receptem jak se jich zbavit a nezapomeň každá další akce bude jednodušší.

Není možné zbavit se strachu bez akce. Jedině akcí a vykonáváním činností, ze kterých máš obavy tvůj strach zmizí. Opakovaně dělej to z čeho máš obavy a tyto obavy se rozplynou a ty se staneš silnějším než kdy dříve. 

Jak se zbavit strachu

Existuje mnoho cest a způsobu jak se zbavit strachu. Proto s tebou budu sdílet níže jedny z nejúčinnějších metod jak překonat strach jednou pro vždy a žít svobodný, šťastný život plný úspěchu, tak pokračuj ve čtení.

Tyto techniky pomohli mě i mnoha lidem v mém životě včetně mých klientů a zaručuji ti, že pomohou i tobě. A ještě ti dám další jednu obzvláště silnou a účinnou metodu, která zničí doslova všechny tvé obavy.

Postav se svému strachu

Nejlepším způsobem, jak se vypořádat se strachem, je ho řešit přímo a postavit se mu. Přirozenou tendencí mnoha lidí je popřít, že mají problém způsobený nějakým strachem. Bojí se konfrontace. Na druhé straně se stává hlavním zdrojem stresu, problému a neštěstí životě i psychosomatických onemocnění.

Když se přinutíš čelit jakékoli situaci, která ve tvém životě vyvolává strach, tak tvoje sebevědomí stoupne, zvýší se tvoje sebeúcta a roste tvůj pocit osobní hrdosti. Nakonec se dostaneš do bodu v životě, kde se nebudeš bát ničeho.

Když identifikuješ své obavy a přinutíš se je řešit a budeš se pohybovat směrem k jeho překonání, tak bude menší a lépe zvládnutelný. Navíc tvoje obavy se zmenšují a tvoje důvěra roste. Brzy tvoje obavy ztratí kontrolu nad tebou a staneš se pánem svého života.

Naopak, když ustoupíš od situace, nebo osoby která v tobě vyvolává obavy, tvůj strach se zvětšuje a prohlubuje. Brzy se stane, že dominuje tvému myšlení a pocitům až tě zcela ovládne a ovládne i tvůj život.

Tvoje schopnost čelit a jednat i přes všechny tvé obavy je klíčem ke štěstí i úspěchu. Podívej se na 3 nejdůležitější a nejvíce ohrožující strachy, které musíš překonat, protože ti určitě brání v úspěchu.

Jedním z nejlepších cvičení, které můžeš provést je identifikovat osobu, nebo situaci ve svém životě, kterého se bojíš a rozhodnout se okamžitě vyřešit tuto situaci tím, že se přímo postavíš této osobě, nebo situaci čelem. Nedovol, aby tě tvé obavy drželi zpět od štěstí a úspěchu ani minutu navíc. Rozhodni se a jdi do konfrontace se situaci, nebo osobu, která v tobě vyvolává obavy a zbav se svých strašáků jednou pro vždy!

Zákon reverzibility a strach

Zákon reverzibility říká, že když se cítíme určitým způsobem, budeme jednat způsobem, který je v souladu s tímto pocitem.

Ale pokud budeme jednat způsobem, který je v souladu s tímto pocitem i když to necítíme, tak zákon reverzibility vytvoří pocit, který je v souladu s našimi činy. To je jeden z největších průlomů v psychologii úspěchu. 

Jinými slovy, pokud fyzický stav může vyvolat psychologický stav, pak v obráceném stavu může psychický stav vyvolat fyzický stav.

Stručně řečeno, jednej a chovej se odvážně a budeš odvážný. Začni se chovat, cítit a jednat jako sebevědomý, odvážný člověk a strach nebude mít ve tvém životě místo. 

Pokud víš jak by jsi se přesně cítil, kdyby jsi realizoval svůj sen, nebo cíl, tak můžeš tento pocit použít mentálně a psychologicky (ovládni svůj stav myslí, tak aby se cítil jako by jsi už toho cíle dosáhl) a zákon reverzibility automaticky způsobí, že tvůj cíl, nebo sen bude realizován. To dávat smysl že?

Tvým úkolem je tedy převzít a udržet přesný pocit spojený se splněním tvého snu, nebo cíle dokud se tvůj sen nesplní. A pro udržení tohoto pocitu musíš žít, pohybovat se a být v tomto stavu víry.

Toto je skvělá metoda jak pracovat se strachem a doslova si s ním hrát a zcela se ho zbavit a vymýtit ze svého života. Je to všechno hra s vibracemi a tvé vibrace jsou klíčem ke všemu: zdraví, štěstí, finanční svobodě a životní hojnosti a všemu ostatnímu.

Meditace a strach

Často se setkávám s lidmi i klienty, kteří mají různé strachy a když jsem se zeptat jestli zkoušeli meditaci, aby dostali svůj strach pod kontrolu, tak je v drtivě většině případů odpověď ne.

Meditace je jedním z vůbec nejlepších nástrojů jak dostat pod kontrolu své strachy a obecně všechny své emoce i myšlenky včetně stresu. Samozřejmě není to úplně jednoduché a snadné, ale co lze čekat bez určité praxe a vytrvalosti? Nemůžeš čekat, že po týdnu zkoušení meditace dokážeš perfektně ovládat svou mysl. Každá nová dovednost, kterou se chceš naučit potřebuje určitou dávku praxe a ještě větší dávku vytrvalosti a samozřejmě být konzistentní.

Toto je recept na úspěch, takže pokud nedokážeš vytrvat a meditovat každý den tak dlouho, než dokážeš ovládat svou mysl, tak raději nech strach, aby ovládl tvůj život. Pokud se chceš vydat cestou meditace tak neváhej použít naše návody jak meditovat a zlepšit tak kvalitu svého života.

Pomocí meditace můžeš zcela zničit každý strach, protože co? Ano přesně tak, strach není skutečný a existuje pouze v naší mysli a meditace je nástroj jak ovládnout svou mysl a dostat své myšlenky i své emoce pod kontrolu.

Pomocí meditace můžeš vnést světlo do tvé vnitřní temnoty a rozpustit jí. Meditační stav je stavem čistého bytí, kde neexistuje žádná minulost ani budoucnost, je to stav naprosté přítomnosti. V tomto stavu existuje jen tady a teď, proto zde nemůže existovat strach, protože budoucnost ani minulost zde nemají místo. Meditační stav je stav, kdy se dostaneš za hranice svých myšlenek a pocitů, kde jsi 100% napojený na svoje srdce, nebo chceš-li vyšší já. Tvé srdce nezná strach, protože strach je výsadou ega nikoliv srdce. Tvé srdce dokáže rozpustit jakýkoliv strach a nízké vibrace i proto je meditace tak skvělá a úžasná metoda.

Efektivní technika jak se zbavit strachu

Teď se s tebou podělím o velmi mocnou techniku, která ti pomůže překonat tvé obavy. Většinou se bojíme něčeho, co ve skutečnosti ani nestojí za řeč. Tímto se podíváš svému strachu do očí a zjistíš, že to není to, čeho by jsi se měl bát.

První krok

Prvním krokem je jasně definovat problém nebo situaci, které v tobě vyvolává obavy. Nejlepší způsob je to jasně a podrobně písemně sepsat. Nejlepší způsob jak toho dosáhnout je vzít si papír a nakreslit čáru shora dolů uprostřed papíru. Na levé straně papíru napiš jasný popis tvého problému. Odpověz si na otázky čeho přesně se obávám? Co ty obavy přesně způsobuje?

V této fázi definování svých obav lze vyřešit až 50 procent všech problémů. V medicíně se říká, že přesná diagnóza je polovina léčby, ale škoda, že dnešní zdravotnictví nedokáže diagnostikovat téměř žádnou nemoc že? Mnoho tvých starostí existuje, protože jsi si neudělal čas na to, aby sis sedl a jasně definoval co je to, co tě trápí.

Druhý krok

Druhým krokem je napsat nejhorší možný výsledek této situace. Na pravé straně stránky si odpověz na otázku „Co je to nejhorší možné co se může stát v důsledku tohoto problému? Můžeš ztratit:

 • Peníze
 • Vztah
 • Práci
 • Investice
 • Zdraví
 • Prestiž

Ať je to cokoli, napiš to. Možná to bude několik faktorů, tak je napiš všechny.
První dva kroky této techniky rychle odstartují stres, který způsobuje starosti a obavy. Zjistili jsme, že je to odpor vůči čelení nejhoršímu možnému výsledku, který způsobuje většinu úzkosti a stresu  spojeného se strachem. Jakmile si zapíšeš nejhorší možnou věc, která se může stát, tak zjistíš, že se pomalu přestaneš bát. Jednoduše tvé obavy se zmírní a začneš se uklidňovat.

Třetí krok

Třetím krokem je rozhodnutí přijmout nejhorší možný výsledek, pokud k němu dojde. Jen si řekni, pokud se to stane tak se s tím naučím žít. Když se rozhodneš přijmout to nejhorší možný výsledek, pokud k tomu dojde, už se nemusíš obávat. Veškerý stres způsobený odmítnutím čelit této situaci a být s ní konfrontovaný náhle zmizí.

Čtvrtý krok

Čtvrtým krokem je začít okamžitě pracovat na tom, aby ten nejhorší možný scénář nenastal. Poté, co jsi se rozhodl přijmout to nejhorší, udělej nyní vše, co bude ve tvých silách, aby jsi se ujistil, že ten nejhorší možný scénář nenastane. Když si přestaneš dělat starosti a rozhodneš se přijmout to nejhorší, tvoje mysl bude klidná, jasná a schopná tvůrčího myšlení. S překonaným strachem máš teď možnost udělat něco konstruktivního. Všechen stres z tebe postupně opadne a máš možnost jednat s čistou klidnou, jasnou a tvůrčí mysli.

Zvládnutí a překonání strachu a rozvoj tvého sebevědomí a odvahy jsou velmi důležité předpoklady pro šťastný a úspěšný život.

Můžeš tímto, nebo i jinými způsoby trénovat svou mysl i sebe tak dlouho dokud nedosáhneš bodu, kdy nemáš strach z ničeho. Nakonec se dostaneš do bodu, kdy při tvém rozhodování v životě nebudou mít obavy žádnou roli.

Budeš mít odvahu stanovit si velké, náročné a vzrušující cíle a hlavně budeš mít důvěru v to, že je můžeš hravě dosáhnout. Budeš schopný čelit každé situaci s klidem a sebevědomím. Nebudeš se bát nikoho a ničeho. A tím jak se zbavuješ svých obav, tak bude růst tvá odvaha, důvěra, sebevědomí a objevíš svůj neomezený potenciál v sobě.

Meditační vizualizace – láska vs. strach

Rád se s tebou podělím o velmi účinnou metodu meditační vizualizace, která ti pomůže rozpustit všechny i ty největší strachy a obavy tvého života. Samozřejmě ti to nemusí fungovat hned, ale to neznamená, že to vzdáš. K této technice budeš potřebovat určitou praxi, takže pokud nemáš vytrvalost rovnou to vzdej a žij dále ve strachu.

Meditační vizualizace

Kdykoliv pocítíš nějaké obavy, nebo tě zahltí strach, tak si najdi pohodlnou pozici. Zavři si oči. A začni zhluboka pomalu dýchat. Soustřeď se na svůj dech. Představ si, že jsi ve své hlavě, kde sídli tvé ego. Je to místo, kde sídli tvůj strach a také odkud vychází. Prociť svůj strach, pohlédni mu do očí a identifikuj své obavy. Zjisti z čeho máš obavy a co je způsobuje.

Jakmile své obavy identifikuješ, začneš zjišťovat, že už je tvůj strach na ústupu. Následně si představ jak sestupuješ dolů do svého srdce. Nyní jsi ve svém srdci, kde je krásná zářivě bílá, zlatá, nebo zelená energie. Je to čistá bezpodmínečná láska. Srdce má obrovskou moc. Láska je jednou z nejvyšších vibrací a strach jednou z těch nejnižších. Ve tvém srdci není prostor na obavy, žádný ani ten nejsilnější strach nemůže přežít ve tvém srdci ve stavu skutečné bezpodmínečné lásky.

Představ si jak se tvoje strachy ve tvém srdci rozpouští. Energie světla a lásky ve tvém srdci všechny obavy rozpouští a transformuje na lásku. Představ si celou situaci, která v tobě tyto obavy vyvolává a naplní tuto situaci láskou. Prožij tuto situaci znova bez obav s pocitem lásky.

Toto je velmi silná technika, která ti pomůže zbavit se všech obav a strachu, které existují. Pokud chceš ještě silnější, účinnější a snadnější metody jak se zbavit strachu a naučit se pracovat s emocemi, tak neváhej kliknout na tlačítko níže, kde s tebou budu sdílet krok za krokem ještě silnější metody a MNOHO DALŠÍHO.

Jednej jako by…

Pomocí této metody jednat jako by… chodíš, mluvíš, jednáš a neseš se přesně tak, jako by jsi se nebál a byl ve stavu plné odvahy a sebevědomí. Tvé strachy a obavy ze selhání a neúspěchu ti brání v naplnění tvého plnému potenciálu.

Postav se rovně, usmívej se, pohybuj se rychle plynule a sebevědomě a v každém ohledu jednej, jako by jsi už měl odvahu, po které toužíš. Hodně štěstí a mnoho úspěchu na tvé cestě životem a splněným snům přeje tvá Cesta Relaxace za kterou stojí Jirka a Lenka.

14 komentářů
 1. Petr

  Skvely clanek. Ty techniky funguji opravdu dobre. Nejlepsi clanek o strachu na celem internetu. Dekuji vam.

  Odpovìdìt
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Petře, moc si toho vážím 🙂 Jsem rád, že ti techniky pomohli a zbavili tě strachu 🙂

   Odpovìdìt
 2. Dana Burešová

  Výborně napsané.👍 Pravdivá slova.🌼 Děkuji. 💕. Přeji hodně dalších tvůrčích úspěchů.

  Odpovìdìt
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Dano, vám také mnoho úspěchu a štěstí na vaši cestě 🙂 A není za co 🙂

   Odpovìdìt
 3. Libuše

  Bojím se nemít strach… 🙂
  O co člověk přijde, když přijde o strach, že nebude mít strach? A proč se této ztráty bojí, když neztratí nic?

  Odpovìdìt
  • Cesta Relaxace

   Ahoj, nejspíše se bojíš být neomezená. Co se stane? Žije člověk bez limitu. Někdy se ale bojíme, žít bez limitu. Máme strach z našeho plného potenciálu. Lide se někdy bojí objevit svůj plný potenciál, protože pak budou muset čelit novým výzvám a překonávat další překážky a vystoupit ze své zóny komfortu, ale tím začíná život. Otázkou je chceš žit, nebo přežívat?

   Odpovìdìt
   • Libuše

    Cesta relaxace – to byl jen pokus o koán…. 🙂

    Odpovìdìt
    • Cesta Relaxace

     Dobře Já jen kdyby náhodou, někdy to lidí myslí vážně 🙂

     Odpovìdìt
 4. Aneta Smrkalová

  Děkuji tento článek mi pomohl zbavit se strachu z koronaviru. Děkuji moc za Váš web!

  Odpovìdìt
  • Cesta Relaxace

   Není za co Aneto, jsem moc rád, že ti to povedlo, protože to je velmi důležité 🙂 Gratuluji a jen tak dále 🙂

   Odpovìdìt
 5. Strach

  Dobrý den. Toto je velice skvělý článek, no ovšem muj strach se týká pravé té smrti a tudíž spoustu těchto cvičení je nereálné dělat 🙁

  Odpovìdìt
  • Cesta Relaxace

   Zdravím, děkuji za zpětnou vazbu. Proto jsou zde ještě efektivnější a rychlejší techniky, které fungují pravě a tyto strachy. Doporučuji naši komunitu a konkretně zlaté členství, kde najdete mnoho obsahu, technik a další možnosti jak s tím pracovat. Více najdete zde: https://cestarelaxace.cz/vedomi-tvurci/

   Odpovìdìt
 6. Strach

  Já mám strach, že me a naše tři děti opustí manžel. Měli jsme velice náročný rok,kdy manžel měl silné deprese,přišel o práci a dlouho nepracoval, díky depresi utratil všechny své peníze, smrt v jeho rodině, já jsem do toho neplánovaně otěhotněla, opora od něj žádná,řešil sám sebe, porod hrůza, následná hospitalizace a komplikace, málem jsem zemřela. Partnerovi jsem po porodu dávala vše za vinu, už na mě vše dolehlo, řekla jsem mu hnusne věci a on to neunesl a odstěhoval se od nás. Má spoustu chyb, stejně jako já, ale já na nich pracují a neutikam jako on. Ale můj největší strach je, že jsem měla vše a přišla jsem o to, že se už nevrátí a já zůstanu s dětmi sama. Jeho mají všichni za hajzla, že od nás odešel 2tydny po porodu, ale já vím, že za to můžu taky. Jak se zbavit strachu z toho, že už nic nebude tak jako dřív? Než měl své psychické problemy, byla jsem s ním 10let šťastná.

  Odpovìdìt
  • Cesta Relaxace

   Zdravím, na jedné straně je strach což určitě není dobře, ale na druhé straně manžel a tím co udělal vám něco zrcadlí z minulosti. Myslím, že nejde jen o to zbavit se strachu, ale jít mnohem hlouběji a vyléčit své staré vnitřní zranění. Navíc pokud manžel nechce řešit své deprese a utíká od problému je to jeho volba a jeho cesta. Zbavit se strachu a vyřešit minulost vám velmi rád pomůžu a proto mě kontaktujte a domluvíme se. Přeji hezký den 🙂

   Odpovìdìt

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares
Share This