Odhalím ti skutečnou pravdu, jak neřešit to, co si ostatní o tobě myslí. Stojíš na rozcestí. Na jedné straně je cesta, kterou jsi dosud následoval – cesta, kde každý tvůj krok, každé slovo a rozhodnutí jsou neustále pod drobnohledem a soudem ostatních.

Na druhé straně je cesta méně prošlapaná, plná nejistot, ale také svobody a autenticity. V tomto článku, inspirovaném mými zkušenostmi a zkušenostmi z mé koučovací praxe, se podíváme na to, jak se konečně můžeš vymanit z tohoto nekonečného cyklu hledání schválení a začít žít život, který je opravdu tvůj.

Naučíš se vědomě, jak udělat, aby mi bylo všechno jedno a neřešil jsem své okolí a co si ostatní o mě myslí. Proto nezapomeň číst dále.

Jak se přestat zajímat a neřešit to, co si o tobě myslí ostatní?

Chceš znát to jednoduché tajemství, jak se konečně přestat zajímat o to, co si myslí ostatní? Mě osobně to pomohlo změnit život.

Na úvod ti chci představit jednu podstatnou myšlenku.

Vím, že tě lidé budou soudit bez ohledu na to, co chceš, takže si můžeš dělat, co chceš. Víš, já už viděl a prožil dost sraček na to, abych věděl, že se musíš pokusit najít štěstí a následovat své srdce a kvůli tomu nikdy nespoléhat na nikoho jiného.

Vím, že svět je plný soudů a předsudků, a že lidé tě budou hodnotit bez ohledu na to, co děláš nebo co si přeješ. Je to nevyhnutelná součást tvého života.

Ale víš co?

To ti dává volnost.

Protože když tě budou soudit tak jako tak, proč si nevybrat cestu, která tě opravdu naplňuje?

Můžeš si dovolit dělat přesně to, co chceš, protože tvoje štěstí a spokojenost by měly být na prvním místě.

A já? Já jsem na vlastní kůži zažil dostatek sraček, zklamání a těžkých chvil, abych pochopil, jak cenné to je.

Viděl jsem temné stránky života, proplétal jsem se komplikacemi a překážkami, které mi život házel pod nohy. Tyto zkušenosti mi ale otevřely oči.

Naučily mě, že pravé štěstí a smysl života nenajdeš v názorech a očekáváních ostatních.

Nalezneš je ve svém vnitřním já, ve sledování svého srdce a svých pravdivých tužeb.

A největší lekce?

Nikdy se nespoléhat zcela na nikoho jiného v tvém usilování o štěstí.

Lidé mohou být tvými společníky, mohou tě podporovat a být pro tebe oporou, ale tvé štěstí, tvůj směr a tvá cesta musí vzejít z tebe samotného.

Takže jdi a následuj své srdce! Pusť se do toho, co tě naplňuje a neboj se být svým pravým já, bez ohledu na to, co si myslí ostatní.

Tvá cesta je jedinečná a je jen na tobě, jak ji prožiješ.

Mimochodem na internetu a konkrétně na sociálních sítích existuje například člověk, který kdysi začal tvořit videoobsah na YouTube tím, že zapaloval své prdy. Dneska je to úspěšný člověk, který tvoří kvalitní obsah a inspiruje lidi.

Nikdo už neřeší ani se nepozastavuje nad tím, jak začínal. Je to jedno. Důležité je, co dělá nyní.

Je jedno, kolikrát selžeš, kolikrát budeš za blbce nebo idiota před ostatními. Neřeš minulost, nemá to smysl. Žij tady a teď. Všechno za chvíli pomine a nikdo si už nevzpomene na tvé minulé chyby nebo selhání. Co zůstane, je to, co jsi se naučil, jak jsi se vyvinul a kam jsi dospěl. To je cesta, jak neřešit minulost.

Jsi jen pouhý otrok…

Pokud řešíš, co si o tobě druzí myslí, žiješ jejich život. Jsi jejich vězněm. Nikdy nebudeš sám sebou. Nikdy nebudeš autentický. Žijí zadarmo ve tvé hlavě a rozhodují o tvém životě. Jsi oběť a nikoli tvůrce. Oběť jejich hodnot, myšlenek, názorů a přesvědčení.

Jsi v pekle, které vytváří vnější svět a lidé, kteří ví, co je pro tebe lepší, co bys měl dělat, jak bys se měl chovat, jak se prezentovat, jak bys měl vypadat, co bys měl nosit a kým bys měl být.

Jsi jen pouhou loutkou, za kterou tahá systém, lidé ve tvém okolí, psychopati a další jedinci, kteří si hrají na bohy a ty jim pěkně podkuřuješ a snažíš se jim zavděčit.

Uvědomuješ si, že tvůj život není tvůj, ale jejich?

Uvědomuješ si, že tvůj život je pouze odrazem cizích očekávání a přání?

Uvědomuješ si, že jsi pouze otrok?

Obyčejná nula, kterou z tebe chtějí mít, aby s tebou mohli manipulovat?

Obyčejná sračka, na kterou si mohou odplivnout a na kterou mohou šlápnout, aby se cítili lépe?

Tohle opravdu chceš? Slyšíš, chceš takový život?

Udělej závazek sám sobě

Pokud ne, udělej závazek sám sobě a napiš dolů do komentářů pod tento článek, že tohle nechceš, že s tím končíš. Klidně nám tam napiš, jak by měl vypadat tvůj život, co pro to chceš udělat a uděláš.

Udělej tento závazek sám sobě, protože to jinak budeš neustále odkládat a budeš otrokem po celý život. Teď je ten správný čas. Tady a teď přichází změna. Teď můžeš odstartovat nový život, po kterém toužíš.

Já tě nenechám být. Nenechám tě, abys žil dále v tomto módu, kde si poškozuješ život. Nejen, že si poškozuješ svůj život, ale dojebáváš celý systém společnosti, předáváš tento chybný model dál dalším generacím, svým dětem a to musí skončit!

Možná potřebuješ postrčit, možná potřebuješ trochu otřást svou realitou a možná potřebuješ slyšet tyhle slova, které ti nemusí moc vonět, ale věř mi, že tě pomáhají probouzet.

Pomáhají tě nasměrovat k sobě a něčemu většímu. Pomáhají ti k vnitřní změně, po které tolik toužíš. Pokud tě tyto mé slova urazila nebo jinak pobouřila, pak ještě nejsi připravený na tuto změnu, a nebo tato cesta opravdu není pro tebe.

Trochu vědy

Vědci z UCL používají novou matematickou rovnici k identifikaci mozkových signálů, které vysvětlují, proč naše sebevědomí stoupá nebo klesá, když zjistíme, co si o nás ostatní myslí.

Chceš být dál otrokem druhých? Dovolíš ostatním, aby určovali tvé hodnoty, tvé sebevědomí a tvůj život? Nebo to vezmeš do svých rukou a začneš žít plnohodnotný život postavený na skutečných vnitřních hodnotách?

Pokud ano, začni našim nejúspěšnějším online programem Vědomě žít – vědomě tvořit a začni si vědomě tvořit svou realitu, skutečné vnitřní hodnoty a svůj život, po kterém tolik toužíš.

Tým výzkumníků z UCL vymyslel matematickou rovnici, která může vysvětlit, jak je naše sebevědomí utvářeno tím, co si o nás ostatní lidé myslí, v nové studii publikované ve vědeckém časopise eLife.

Vědci použili novou rovnici k identifikaci signálů v lidském mozku, které vysvětlují, proč sebevědomí stoupá a klesá, když se učíme, jak nás ostatní soudí. Tvrdí, že zjištění by mohlo pomoci identifikovat lidi ohrožené psychiatrickými poruchami.

Tvůj život je jako hra

Vytvoř si hru, kterou chceš hrát ve světě, ve kterém chceš žít.

Hra je dobře uspořádaný a vyprávěný příběh. Právě proto sis hry tak oblíbil. Hraní her ti nabízí cílevědomý způsob zaměřený na překonávání výzev, na plnění úkolů a způsob, jak dosáhnout požadovaného výsledku – šťastného konce příběhu.

Pokud se na život díváš jako na hru, všechno se může stát hrou. Hry spojují pravidla, dovednosti, výzvy a milníky. Můžeš je vědomě tvořit. Tím předcházíš posedlosti a dáváš si cíl, na který je důležité se soustředit. To znamená mít něco, o co se vyplatí pečovat, za čím má smysl jít, o co má smysl usilovat, takže můžeš přestat řešit věci, které jsou bezvýznamné a na kterých nezáleží.

Pokud je to provedeno správně, stanou se názory ostatních, současné rozptýlení, osobní pochybnosti, obavy, strachy a potenciál pro průměrnost nepodstatnými. Přestanou existovat. Existovaly pouze proto, že jsi jim věnoval svou pozornost.

Lidé jsou božskými stvořiteli. Když jsi napojen na optimální zážitek, proudění nebo přítomnost – otevíráš prostor pro tvorbu.

Pojď si vytvořit svou vlastní hru:

Vytváření tvé reality

Jako lidé si vytváříme každý svou vlastní realitu.

Tvoje realita je založena na tvé perspektivě a vnímání. Tak dáváš smysl nesmyslnému. Všimni si, že pro každého člověka je smyslem něco jiného. Každý považuje za důležité naprosto něco jiného.

Jsou to všechny štítky, symboly, slova a interpretace spojené do příběhu. Všechno je to imaginární – protože jediné, co existuje, je přítomný okamžik.

Psychologický čas – minulost a budoucnost – jsou jen části příběhu, které si pamatuješ. Body v čase, kterých jsi si byl vědom. 1 ze 7 miliard perspektiv, které jsi v té době měl.

Pokud chceš, aby byla jakákoli situace ve tvůj prospěch, posuň svůj pohled do bodu, kdy můžeš vytvořit výhodné vnímání situace.

Perspektiva je kamera a vnímání je čočka. Většina lidí má fotoaparát na stativu s rozostřeným objektivem. Nehnou fotoaparátem ani se nepokusí objektiv zaostřit. To vede k neschopnosti vidět situaci takovou, jaká je.

Řekněme, že jsi v rušné kavárně a vidíš atraktivní osobu. Kam směřuje tvoje mysl? Zaručuji, že to bude z chybné perspektivy, z takové, která ti neslouží. Tvá mysl se začne vymlouvat a hledat důvody, proč do toho nejít a ani to nezkusit.

„Co když mě odmítne a všichni si toho všimnou? To by bylo trapné.“

„Co když má přítele? Ani bych to neměl riskovat.“

Každá představitelná výmluva ti zahltí mysl. Všimni si těchto myšlenek, zastav se, nadechni se a podívej se na situaci takovou, jaká je. Pokud k dívce přistoupíš a ona tě odmítne, situace je u konce. Každý v okolí je ponořený ve své vlastní malé realitě. Za 10 sekund jim to bude jedno a pravděpodobně je už nikdy neuvidíš.

Cesta, jak neřešit minulost, vede skrze sebeuvědomění a pochopení, že každé selhání a chyba je jen příležitost k růstu. Je přirozené dělat chyby a selhávat v životě, to ti dává příležitost stát se lepší verzí sám sebe, příteli.

To platí pro cokoliv jiného. Bojíš se mluvit před kamerou a zveřejňovat to online? Co nejhoršího se stane? Někdo ti v sekci komentářů řekne „hňup“?

Nedělej z jednoho komentáře celý svůj život a svět. Zaostři správně svou čočku. Získej správnou perspektivu.

Nezapomeň na rovnici života, která vede k vytváření reality.

U + R = V

Událost + Reakce = Výsledek

Pokud nejsi spokojený se svými výsledky v životě, změň reakce na předchozí události.

Nemůžeš ovlivnit to, co se stane, ale můžeš ovlivnit, jak na to budeš reagovat a tím si vytváříš svůj život.

Buď si tvoříš svou realitu, nebo tvoříš realitu druhých, protože jsi jejich vězněm a žiješ jejich život. Nic mezi tím neexistuje. Tak mi řekni, kterou z těch dvou osob chceš být?

Navíc kritika druhých často nevypovídá nic o tobě, ale o tom, kdo ji vyslovuje. Lidé často kritizují z vlastních nejistot, předsudků nebo omezeného pohledu na svět.

Jejich slova mohou být odrazem jejich vlastních problémů, strachů a omezení, ne tvých. Nezapomínej, že každý z nás vidí svět skrze vlastní filtr zkušeností, přesvědčení a osobních hodnot.

Když to vezmeš v úvahu, stává se kritika méně osobní a ne tak zraňující. Pamatuj si, že názory ostatních nejsou definitivní pravdou o tobě. Ty jsi ten, kdo nejlépe zná své motivace, sny a schopnosti. Místo aby tě kritika srazila, použij ji jako zpětnou vazbu, která ti může pomoci růst – pokud je konstruktivní a relevantní.

V konečném důsledku je důležité, abys věřil sám sobě a své cestě. Ne každý rozumí tvému směru nebo se s tebou ztotožňuje a to je v pořádku. Důležité je, abys byl věrný sám sobě a svým hodnotám a nechal se ovlivňovat jen tím, co je pro tebe opravdu důležité a co ti pomáhá růst.

Vytváření tvé postavy

„Nejsem to, co se mi stalo, jsem tím, čím se chci stát.“ — Carl Jung

V mnoha videohrách je první věcí, kterou uděláš, vytvořit svou postavu. Tu, za kterou chceš hrát. Postavu, o které věříš, že bude hrát hru nejlépe. Vytáhni tužku a papír, tady jsou důležité věci.

Podle mých zkušeností je jediný způsob, jak přestat hrát hru, vyhrát hru. Pokud chceš počáteční úspěch v životě, musíš začít hru hrát. Jakmile budeš mít dostatečnou páku a dosáhneš maximální úrovně – můžeš dělat, co chceš.

 • Jak vypadá maximální verze tvé postavy?
 • Jaké dovednosti a vlastnosti bude tato postava rozvíjet?
 • Kolik zlata tato postava vydělá?

Jaká je tvá vize do budoucna (požadovaný výsledek)? Jaké jsou kroky k dosažení cíle?

Psaní tvého příběhu

Tvůj život se odvíjí v kapitolách a fázích.

Kdybys si měl představit, že se píše příběh tvého života, co se píše právě teď? V jaké jsi kapitole? Jsi hlavní hrdina nebo antagonista? Jakou bitvu bojuješ? Jsi na vítězné straně? Z jaké perspektivy je to psáno?

Příběhy jsou tím, jak vytváříme smysl života. Smysl se nachází v boji, bitvě, překonávání odporu.

Budeš hrát, abys vyhrál? Nebo budeš hrát, abys pomohl ostatním vyhrát? Budeš sledovat příběh své vlastní postavy? Nebo se staneš NPC v příběhu jiné postavy? Vše máš pod kontrolou.

Vítězství ve hře

Všechno je hra. Celý život je videohra a ty jsi hlavní hrdina v této videohře.

Budování online podnikání, sebevědomí, sebezdokonalování, získávání dovedností. Všechno je to hra.

Hru začneš tím, že se naučíš pravidla, mechaniky a principy.

Hraješ hru tak, že budeš udržovat svou pozornost na vnitřní hierarchii cílů.

Hru vyhraješ dosažením těchto cílů, získáním zkušeností (XP) a maximálním využitím požadovaných vlastností tvé postavy.

To se nedá nijak obejít. Buď hru hraješ, nebo se necháváš hrou hrát.

Jediný způsob, jak můžeš přestat hrát, je vyhrát!

Žij nebo zemři. Volba je na tobě!

Sebevědomí je klíčem k ukončení sebetrýznění

Na úvod ti chci říct klíčovou myšlenku, která vyplynula z mých osobních zkušeností – mého života a zkušeností z mé praxe s klienty, kteří se potýkali s tímto problémem.

Všechny tyto výše uvedené kroky tvorby této tvé hry (reality), kde jsi hlavním hrdinou – sám sebou, nebudou fungovat, pokud jsi rozbitý ve smyslu, že ti chybí zdravé sebevědomí.

Doporučuji ti přečíst si náš článek na téma, jak si zvýšit sebevědomí, kde najdeš skutečné kořeny pro budování hlubokého vnitřního sebevědomí, které vychází z vnitřní hodnoty. Tato forma sebevědomí je trvalá oproti sebevědomí, které je postavené na vnějších zdrojích, což je falešný závoj, který brzy odhalí tvé skutečné já.

Lidé, kteří zakládají svou vlastní hodnotu na tom, co si myslí ostatní a ne na své skutečně lidské vnitřní hodnotě, mohou podle výzkumu Jennifer Crocker, PhD, psycholožky z Institutu pro sociální výzkum Michiganské univerzity, zaplatit duševní a fyzickou cenu.

Výzkum zveřejněný v Americké psychologické asociaci zjistil, že sebevědomí, které je založeno na vnějších zdrojích, má negativní důsledky pro duševní zdraví, říká studie.

Sebevědomí je mocný klíč, který ti umožní se osvobodit od nekonečného cyklu starostí o to, co si myslí ostatní. Když si uvědomíš svou vlastní hodnotu a začneš ji plně akceptovat, postupně přestaneš být zatížen neustálými úvahami o tom, jak tě vnímají ostatní.

Sebevědomí ti dává svobodu

Místo toho, aby ses zaměřoval na dohady a domněnky, co si ostatní myslí, sebevědomí ti dává sílu soustředit se na to, co je skutečně důležité – tvé cíle, touhy a přání. Uvědomuješ si, že jediný názor, který by měl mít skutečný význam ve tvém životě, je tvůj vlastní.

Sebevědomí také otevírá dveře k větší odvaze a odhodlání. Když víš, kdo jsi a co chceš, stáváš se odolnější vůči kritice a schopnější stát si za svými rozhodnutími. Nejsi už ovlivňován strachem z odmítnutí nebo potřebou schválení.

Kromě toho sebevědomí vede k lepšímu emočnímu zdraví. Když přestaneš věnovat pozornost negativním myšlenkám o tom, co si o tobě myslí ostatní, sníží se úroveň stresu a úzkosti ve tvém životě. Najdeš větší klid a štěstí v tom, co děláš, protože to děláš pro sebe, nikoli pro uznání od ostatních.

V konečném důsledku ti sebevědomí umožňuje žít autentičtější a naplněnější život. Je to cesta k větší osobní svobodě, kde se nenecháváš omezovat obavami z toho, jak tě vnímá okolní svět. Umožňuje ti to být pravdivě sám sebou a žít podle vlastních pravidel.

Nezapomeň, že sebevědomí nelze získat z vnějších zdrojů. Je to vnitřní cesta skrze bolest, utrpení, která je v tobě za ty dlouhé roky uvězněna a ty ji musíš transformovat.

Jsou všechny ty sračky, kterým jsi uvěřil, které ti systém, rodiče, kamarádi, bývalí partneři vtloukali do hlavy. Všechny ty neúspěšné pokusy, zklamaní, traumata, přejaté vzorce chování a myšlení, víry a přesvědčení, návyky, které ničí a poškozují tvůj život.

Všechny tyto atributy způsobily zaprášení a rozostření čočky objektivu, kterou se díváš na sebe, na druhé, svět kolem a nevidíš příležitosti a tu skvělou jedinečnou osobu, kterou ve skutečnosti jsi.

Máš na to a zvládneš to?

Tato cesta není pro každého. Zvládne ji jen zhruba 3 % populace a je na tobě, zda chceš být součástí nebo se spokojíš s průměrností.

Představ si, že se můžeš probudit každé ráno s pocitem, že jsi svobodný – svobodný od strachu, co si o tobě myslí sousedé, kolegové, dokonce i cizí lidé na internetu.

V tomto online programu ti ukážeme, jak se osvobodit od okovů cizích názorů, abys mohl plně rozkvést a objevit svou pravou identitu, která byla doposud skryta pod vrstvami sociálních očekávání a nesplněných potřeb potvrzení.

Naučíme tě v praxi, jak rozpoznat a přerušit ty myšlenkové vzorce, které tě drží zpátky, a jak začít žít život, který je v souladu s tvým pravým já. Připrav se na cestu k sebepoznání, svobodě, sebevědomí a pravému štěstí. Je čas přestat žít pro ostatní a začít žít pro sebe. Přihlas se do našeho online programu Cesta Sebelásky s celoživotním přístupem a aktualizacemi v kombinaci s online programem Vědomě žít – vědomě tvořit a začni svou cestu ke svobodě a štěstí ještě dnes.

Jak být sama sebou a neřešit okolí

Zajímá tě, jak být sama sebou a neřešit okolí? Pak mám pro tebe dobrou zprávu.

Lenka nedávno zveřejnila svůj článek, jak být sebevědomá, kde se s tebou podělí o své rady, tipy a příběhy, které ji k tomu pomohly. Doporučuji si článek přečíst, protože tam najdeš spoustu zajímavých věcí.

Možná se potýkáš s něčím, co se nazývá syndrom hodné holky a snažíš se zavděčit druhým a stáváš se jejich vězněm. Vězněm, který ztrácí svou sílu, jedinečnost, kreativitu a své skutečné hodnoty. Svou ženskost a ženskou energii, které je v tomto světě nedostatek. Tedy myslím té správné ženské energie, která je vyvážená a v rovnováze.

Budou tě soudit a ponižovat, protože…

Nezapomeň, že muži se odjakživa bojí ženské energie a proto se ji snaží utlačovat a zničit. Budou tě soudit, hodnotit, urážet tě, protože jsi žena, která je svůdná, sebevědomá, sexy, půvabná a má svou vnitřní hodnotu.

Nemohou s tebou manipulovat, nemají nad tebou kontrolu, proto budou na tebe útočit, vytvářet nátlak, manipulaci a snažit se tě zastrašit nebo zničit pomocí síly.

Budou říkat jaká jsi děvka, jak jsi zkažená, divná a nevím, co ještě, ale to nic nevypovídá o tobě. Tohle je jejich špinavá špatně zaostřená čočka objektivu, která jim brání vidět tvou jedinečnost, velkolepost, ženskost, půvab ve své pravé kráse. Jsou to jejich traumata, strachy, přejaté vzorce a dogmata společnosti, které bezduše následují bez hlubšího uvědomění a zamyšlení se.

Pozor na manipulaci

Na druhou stranu nikdy nezapomeň, že jsi lidská bytost a neměla bys své ženské zbraně využívat k manipulaci, ničení a nesnažit se svou ženskost používat neeticky, protože je to v dnešním světě opravdu mocná zbraň. Pokud se naučíš svou ženskost správně využívat, můžeš se stát nejen inspirací pro ostatní, ale také pozitivní silou ve svém vlastním životě i v životech těch, kteří tě obklopují.

Tvoje ženskost a charakteristické rysy, které s sebou nese, jako je empatie, intuice, odvaha a síla, mohou být použity k vytváření harmonie, porozumění a podpory v tvém osobním i profesionálním životě.

Je důležité si uvědomit, že tvoje ženské kvality nejsou nástrojem pro dosahování cílů na úkor ostatních, ale spíše prostředkem k budování vzájemně prospěšných vztahů a k vytváření pozitivních změn.

Používáním tvých darů s integritou a respektem k sobě i k ostatním, můžeš ukázat sílu a krásu pravé ženskosti.

Mužská a ženská energie se mají navzájem podporovat a ne utlačovat, jak to funguje v dnešním divném světě. Podívej se na mě a Lenku, navzájem se podporujeme a tím vytváříme tyto řádky, které můžeš číst a další navazující služby a produkty, které pomáhají měnit život desítkám tisíc lidí ročně.

jak-neresit-ostatni

Cesta Sebelásky

Objev v sobě tu mysteriózní sílu své vlastní hodnoty a sebevědomí, která ti pomůže se osvobodit od pout vnějšího světa a názorů ostatních. Přihlas se k našemu online programu Cesta sebelásky a začni svůj nový život, po kterém tolik toužíš.

Jiří Čapovec

Jiří Čapovec

Celostní terapeut, kouč a mentor

Jiří Čapovec je celostní terapeut, kouč a mentor, který se zabývá oblastí celostní medicíny a funkční medicíny, kde propojuje důležité aspekty a obory jako je osobní rozvoj, psychosomatika, epigenetika, psychologie a rozvoj lidského vědomí, neurovědy a práce s podvědomím. Kromě působení v oblasti nemocí, fyzického a duševního zdraví, se také zaměřuje na psychologii mezilidských vztahů (individuální i párová terapie). Je spoluzakladatel značky cesta relaxace spolu s jeho partnerkou, koučkou a terapeutkou Lenkou Heczkovou. Vede také vlastní studie a výzkumy z oblasti fyzického a duševního zdraví, které sdílí zde na webu.

10 Komentářů
 1. Adéla

  Jirko máš naprostou pravdu. Ať dělám co dělám vždycky se nenajdou exoti kteří mě soudí a mají problém. Super článek a skvělá inspirace. Končím s tímto životem a začínám nový svobodný život. Děkuji za tvou inspiraci.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Adélo, děkuji za zpětnou vazbu. Super, gratuluji k novému začátku a nezapomeň, že život máš jen jeden, tak ho žij naplno a neřeš, co ostatní říkají a co si myslí. Přeji hodně štěstí a úspěchů na tvé nové cestě s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět
 2. Jan

  Absolutně končím s životem, který ovládají druzí. Nebudu loutkou, kterou chtějí, ale budu sám sebou. Udělám to tak, že ze svého života vykopu všechny lidi, kteří se mě snaží přesvědčit, soudit a chtějí ze mě mít někoho jiného, někoho, kým nejsem. Ano, jdu do toho a hezky naplno. Přestanu poslouchat druhé a snažit se lidem zavděčovat. Stejně se nikdy nemůžu zavděčit všem a vždycky bude někdo nespokojený. A když už má být vždy někdo nespokojený, tak alespoň ať já jsem spokojený se sebou a svým životem, sakra. Díky za skvělou inspiraci. Pokračujte dále, protože takový obsah má smysl a velký potenciál ke změně.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Honzo, super a gratuluji k tomuto tvému novému přístupu a postoji. Moc děkujeme za zpětnou vazbu a tvé sdílení. Ať se ti daří a všechno úspěšně zvládneš. Hodně štěstí přeje Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět
 3. Monika

  Jirko hezky jsi popsal a shrnul proc se muzi boji zenske energie. Nikdy jsem nad tim takto nepremyslela ale v konecnem dusledku mas pravdu.

  Je to jen na nas zenach abychom si to nenechali libit ale na opacnou stranu nesmime ztatit svou zenskost. Dnesni zeny se strasne tlaci do muzskych energii a to neni prospesne pro nikoho. A zaroven se vyhnout manipulaci zenske energie jak rikas neetickym zpusobem a to se deje vsude kolem nas.

  Ted vyvstava otazka jak najit tuto tenkou hranici rovnovahy? Pro me osobne je to moc narocne na uchopeni. Mas nejakou radu? I kdyz vim ze asi jako muz tuto polaritu uplne neresis a chapu proc ale i tak se zkousim ptat zda bys vedel jak s tim pracovat?

  Clanek je velice dobre napsany a hodne nakopava k zamysleni diky za inspiraci.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Moniko, děkuji moc za zpětnou vazbu na článek. Ano, máš pravdu, toto téma já neřeším a ani nemůžu, jelikož jsem muž a nemohu radit ženám, jak být ženou a mít vyváženou ženskou energii. K tomu je tady Lenka, která se tomuto tématu věnuje do hloubky. Je to výzva dnešního světa a celé společnosti, protože ženská energie je utlačována, špatně pochopena a tím pádem i špatně vykládána. Přeji hezký den, Moniko, a díky za tvé sdílení. Přejeme hodně štěstí a úspěchů, ať najdeš rovnováhu ženské energie, a kdybys potřebovala s něčím pomoci, neváhej se na nás obrátit a my ti s radostí pomůžeme 🙂

   Odpovědět
 4. Honza

  Super článek. Děkuji za velkou inspiraci. S pozdravem Jan

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Honzo, děkujeme moc za zpětnou vazbu a jsme rádi, že se ti článek libí a doufáme, že ti pomůže v životě dosáhnout změn, po kterých toužíš. Kdyby něco, neváhej se na nás obrátit a my ti rádi pomůžeme.

   S pozdravem,
   Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět
 5. Kačka

  Super članek. Diky za inspiraci a ta uvodni fotka to se povedlo smala jsem se asi 5 minut. To sedlo. 😂🤣

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Kačko, moc děkujeme za zpětnou vazbu. Jsme moc rádi, že tě článek inspiroval a přejeme ti hodně štěstí a úspěchů na cestě životem. S tou fotkou a smíchem jsme na tom podobně, proto jsme ji sem dali. S pozdravem Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares