V tomto článku pochopíš, jak ženská energie a cyklická žena spolu velmi úzce souvisí a jak tvé ženské cykly ovlivňují tvůj život a jak s nimi pracovat krok za krokem.

Pokud se vydáš do hledání tajuplných zákoutí ženských energií…brzy ti dojde, jak velkou moc máš a jak můžeš ovlivnit tvůj život.

Může se ti převrátit život o 180 stupňů během jediné chvilky, pokud plně pochopíš svou ženskou podstatu a naučíš se s ní efektivně pracovat.

Pokud se žena sladí se svou ženskou energií, dochází zde k uzdravování a vylepšení kvality jejího života. A vlastně dochází zde i k takovému vysvobození se z dnešního mužského světa.

Chci tě znovu spojit s touto TVOU SILOU, na kterou jsi zapomněla, proto nezapomeň číst dále.

Co je ženská energie

Ženská energie je takzvaná energie BYTÍ. Být žena nedefinuje ženskou energii. Ve skutečnosti nemá žádné pohlaví. Slova ženská a mužská jsou adjektiva, která nám pomáhají spojovat a vkládat některé z našich lidských zkušeností do kontextu.

Všichni muži i ženy tuto ženskou energií mají v sobě. Každý z nás má jak ženskou, tak i mužskou energii. Ve skutečnosti, každý jednotlivec bez ohledu na pohlaví ztělesňuje obě energie. Obě tyto úžasné energie hrají důležitou roli v lidském životě.

Abychom byli v harmonii, musíme tyto dvě energie v sobě vyrovnat. Samozřejmě žena bude a měla by mít více ženských aspektů a být v více v ženské energii. Muž bude a měl by mít zase více mužských aspektů a být více v mužské energii. Ale v dnešním světě tomu tak dost často není a jsme vychýlení z této rovnováhy.

V průběhu posledních staletí se žena stala spojenou se slabostí, obětí, bezmocí, vzájemnou závislostí, nadměrnou citlivostí a nadměrnou emotivitou. Nyní žijeme ve společnosti, kde ženská energie není oslavována ani podporována, ale spíše potlačována.

Ženská energie vs. mužská energie

Dnešní společnost po nás vyžaduje stále více mužské energie, abychom pracovali, tlačili se za kariérou, uvažovali hlavně logický. Protože když budeme uvažovat převážně logikou, lze nás snadněji manipulovat. Nikdo nás neučí naslouchat svému tělu, svým emocím, své intuici ale spíše nás učí jít spíše proti tomu všemu.

Příklad: Vytvořili jsme nový krém plný chemie, který vás konečně zbaví vrásek. Naše studie potvrzují účinky o 98%! Pozor, je to limitovaná edice.

Tohle je typický příklad dnešního světa, který je tak trochu převrácen naruby.

Tato mužská energie se promítá do vlastností, jako je pohon, nezávislost, agresivita, arogance, konkurenceschopnost a sebevědomí, které jsou nezbytné k úspěchu v dnešním světě.

Samozřejmě, to nejsou špatné vlastnosti a nelze popřít, že je potřebujeme. Ve skutečnosti nám tato mužská energie pomáhá stát se úspěšnou osobností, postavit se sami za sebe a mnoho dalšího. Ale také nás to dovedlo ke ztrátě kontaktu s naší skutečnou mocí – naší skutečnou magií.

Samozřejmě, že i ženy mohou být produktivní a například budovat byznys a kvalitní úspěšné podnikání. Ale zde vstupuje do hry i cyklická žena, kde se žena učí pracovat se svými cykly a fázemi. Ženské hormonální cykly mají přirozené a předvídatelné výkyvy, které ovlivňují náladu, energii a poznání. To všechno je potřeba brát v potaz a naučit se s tím pracovat.

Ženy v mužské energii

Protože jsme raději upřednostnili mužskou energii před ženskou energií, tak naše společnost umírá jen díky tomu, že chybí ženská energie. Tato společnost je směřovaná do zkázy a nelze se na to jen tak nedívat.

Ženy jsou hluboce nešťastné a mnohdy i nemocné. Jak jinak, než že mají problém se svými prsy, hormonálními problémy a s pohlavními orgány. Jdou hlavně proti sobě. Honí se za iluzí, chtějí se zalíbit, obětují se na úkor druhých, jsou vyhořelé.

Pokud je žena v mužské energii, tak dojde nakonec k vyčerpání a to se může odrážet v mnoha zdravotních problémech. Samotná psychosomatika, nám ukazuje, že některé nemoci jsou zrcadlem nesprávné rovnováhy mužské energie a ženské energie.

Dokonce se ukazuje, že pomocí změny jídelníčku a stravy je možné pracovat na hormonálních změnách u žen a podpořit správně své cykly. Cyklická žena je také velmi úzce spojená se stravováním, ale o tom se řekneme níže v tomto článku.

Proč se ženská energie uspala? Ženská energie byla transformována na chladnou, agresivní, soběstačnou a bojující energii. Ženské síly a dary jsou zcela „neviditelné“, a proto nejsou v dnešní společnosti ceněný natolik, protože je nelze změřit na rozdíl od té mužské.

Náš základní zdroj jako je životní síla, nekonečná tvořivost a intuice byla potlačena.

Ženské kruhy a společné tvoření

V naší komunitě vědomí tvůrci chceme také vytvořit skupinu a kolektiv pro ženské kruhy. Ženy, které se chtějí spojit se svou vnitřní bohyni, prohloubit sovu intuici, rozvíjet svou kreativní energii a tvořit.

V tomto světě chybí ženská energie a proto tě chceme propojit se svou vnitřní silou a nastolit v této společnosti rovnováhu. Tento svět je převážně v mužské, ale máme moc to změnit a nastolit rovnováhu.

Proto neváhej a připoj se i TY do naší komunity, kde budeme společně pracovat na sobě, uzdravovat svou vnitřní ženu a pečlivě ji vyživovat.

komunita-vědomi-tvurci

Ženská energie a její vlastnosti

Tyto vlastní a charakteristické rysy jsou typické pro ženskou energii. Ale také cyklická žena je spojená s těmito vlastnostmi. Pro každý cyklus jsou typické určité vlastnosti, proto nezapomeň číst dále.

 • Emocionální
 • Intuitivní
 • Vnímavá
 • Empatická
 • Soucitná
 • Pečující
 • Kreativní
 • Milující

PŘÍZNAKY ŽE JSI PŘEVÁŽNĚ V MUŽSKÉ ENERGII

 • Kontrolování partnera (Jeho chování, návyky)
 • Neustálé honění se za něčím (například za úspěchem)
 • Sebekontrolování
 • Říkání svému příteli, co má dělat
 • Většinou rozhoduješ o všem ty
 • O finance se staráš hlavně ty
 • Všechno zařídíš za vás oba
 • Pravidelné vyhoření
 • Soutěživost
 • Řídíš se spíše logikou než srdcem
 • Porovnáváš se ve výkonu s muži
 • Chladná a výbušná
 • Ve vztahu určuješ směr a vedení ty

Vlastnosti zraněného ženství:

 • Obětování
 • Závislost
 • Nenastavení hranic
 • Manipulace
 • Nejistota
 • Nízké sebevědomí
 • Neovládá své emoce
 • Není autentická
 • Zoufale touží po lásce
 • Často střídá sexuální partnery
 • Nedokáže se postavit sama za sebe
 • Kritická

Jak v sobě probudit vnitřní ženu?

Musíš pochopit pravou podstatu ženské energie. Objevit v sobě cyklickou povahu a využívat jí ve svůj prospěch. Je to naprosto jednoduché. Žádnou složitost v tom nehledej. Jde o to, hlavně cítit potřebu svého těla a podporovat jej v tom. Svou práci přizpůsobit své cykličnosti. Pokud tedy budu bloger – tak budu psát články převážně v době, kdy je moje kreativita nejvíce probuzená a různé schůzky a technické záležitosti si dám do období, kdy jsem nejvíce komunikativní a mám nejvyšší energií.

Nevnímala jsem svou cykličnost a zkoušela pracovat celý měsíc v kuse se stejnou energií. Cyklická žena byla pro mě velkou neznámou. Jakmile jsem cítila, že se mi nechce pracovat, automaticky jsem se obviňovala z toho, že jsem neschopná, jsem k ničemu. Nebrala jsem to vůbec jako přirozenou věc.

Jak se s ní spojit

Můžu ti dát tipy, jak se spojit se svou ženskostí, ale hlavní je, aby jsi zjistila sama za sebe, kde a kdy se opravdu cítíš být žena. Odpověz si na otázku:

Kdy se cítíš nejvíce žensky?

Své odpovědi si někam sepiš a začni tyto aktivity praktikovat. Je důležité tyto informace získávat ze svého vnitřního světa. Neptej se druhých žen, jak být ženou. Ptej se sama sebe. To bude ta jediná opravdová odpověď.

Tanec

Zapni si hudbu a jen tak si tančí. Tanec tě dostane rychle z hlavy do těla. Tanec je dost léčivý a očistný. Nezaměřuj se na to, jak u toho vypadáš a ani netancuj podle někoho jiného. Tančí tak, jak to zrovna doopravdy cítíš. Pokud mě bolí hlava, břicho, není mi psychicky dobře, jsem bez energie tak se zavřu do své ložnice pustím si hudbu podle své nálady a začnu tancovat. Po 15 minutách jsem jako nově stvořená, bez bolesti a příjemně naladěná na svou ženskost.

Péče o druhé

Upeč něco pro někoho, pomoz někomu, vyslechni druhé, pohlaď někoho. Takové dávání ti přináší radost, dostává tě do ženské energie a naplňuje tě.

Ženský kruh

Mít kolem sebe kamarádky, které tě podporují je velmi cenné. Pokud budeš účelně trávit čas v ženském kolektivu, tvá ženská energie se nabíjí.

Zdobení a tvůj prostor

Ozdob sebe i svůj prostor. My ženy milujeme. Žena v nás touží pocítit a vidět krásu kolem nás ale také i v nás. Ozdob proto i sebe různými šperky, ve kterých se budeš cítit žensky. Ozdob svůj prostor malbami, obrazy, sochami, květinami a dalšími různými dekoracemi.

Žena vytváří prostor pro svého muže a děti. Muži dříve bojovali a pak se vraceli zpátky domů – tito muži touží po ženské energii, která ho utěší, pohladí po duši a uklidní. I při pohlavním styku se muž vrací zpátky do svého bytí a ke svým emocím skrze tebe. Ve tvém prostoru by se měl muž cítit dobře. Kolikrát muži usilovně pracují a doma chtějí jediné – odpočinout si. Vytvoř proto láskyplný prostor, kde se budete cítit všichni milovaně, bezpečně a útulně.

Kreativita

Ženská energie je energie tvoření. Proto probuď v sobě svou kreativitu. Co by tě bavilo vytvářet? Můžeš třeba malovat, péct, vařit, zdobit, tancovat, psát články, fotit… je toho na výběr opravdu spoustu. Pokud nevíš, co se k tobě hodí, tak prostě zkoušej. V něčem se určitě najdeš.

Mindfulness Smysly

Zapoj svůj čich, hmat, chuť, zrak, sluch a vychutnávej si každý smysl. Prociťuj, jak chutná jídlo, které jíš. Pomůže ti to odejít z hlavy přímo do těla. Vyzkoušej aromaterapii nebo ochutnávku jídel se svým partnerem se zavázanýma očima.

Propojení se s přírodou

Vyjdi ven sama do přírody a zkus se propojit s přírodou. Nejen, že to v tobě probudí ženskou energii, ale také si vyčistíš hlavu a krásně si dobiješ baterky.

Doteky

Jsou pro nás velmi důležité. Rádi se dotýkáme svých blízkých, oblečení. Naše něžné doteky léčí. Lidé se skrze takový tvůj dotyk vrací zpět do svého srdce. Rozehřeje je to a pohladí po duši.

Láska

Musíme se naučit milovat. Je nutné se naučit otevřít své srdce a postupně pracovat na své sebelásce a lásce k okolí. Láska je klíčem ke všemu. Ke štěstí, spokojenosti, úspěchu, penězům, zdraví, vztahům… prostě ke všemu.

Ženská energie a emoce

Pokud chceš ovládnout svůj život, tak musíš prvně ovládnout svou mysl. To znamená naučit se správně pracovat s emocemi i myšlenkami, tak aby neovládali ony tebe, ale ty je. Pokud se naučíš správně pracovat s svými emocemi, tak se můžeš napojit a využívat neomezenou sílu svého ženského zdroje.

Přijmi své emoce

Tvoje emoce jsou zdrojem úžasné božské ženské energie. Tato ženská energie je ve tvém těle léčivou silou. Platí to, jak pro muže, tak pro ženy. Dnešní článek je ale mířen spíše na ženy, takže se budu zabývat jen ženami. Může naše emocionální stránka hodně zajímá a přitahuje. Pro ně není nic krásnějšího než vidět radostnou, spokojenou a usměvavou ženu. Přitahuje je to jako magnet. A to platí také u orgasmu.

Jako žena, které se proměňují emoce velmi často by se měla naučit i s těmito emocemi pracovat.

To, že máme vztek automaticky neznamená, že se budeme chovat jako vzteklé dítě a házet svůj jed na kolemjdoucí. Naučme se proto řídit své emoce. Jakmile se naučíme své emoce ovládat, tak začne i transformace. Není to běh na krátkou trať. Než se to naučíme, může to trvat klidně i rok. Obzvláště cyklická žena je o tom naučit se pochopit své cykly a porozumět svým emocím a naučit se s nimi správně pracovat.

Ženská energie je energie bytí. Proto by jsme měli respektovat emoce, které k nám přichází, pozorovat je, neodsuzovat přijmout je s pokorou a láskou. Tvé emoce jsou mocným zdrojem sebeuvědomění. Negativní emoce nejsou vůbec špatné – je to nástroj, který když správně použiješ, rosteš.

1. Dovol si tuto emoci cítit

Náš systém nám říká, že pláč je jen pro slabé. A nesmíme se tak ani cítit.

Pokud máme nepříjemné pocity, automaticky je chceme přebít něčím pozitivním. Utíkáme od nich a potlačujeme je. V dnešním světě se to za prvé nehodí a za druhé ani je nechceme.

Pokud budeme takto fungovat, onemocníme, bude nám špatně fungovat tělo nebo se staneme na něčem závislými.

Dovol si být i negativní emocí. Je to v pořádku. Emoce jsou jako počasí. Jsou velmi proměnlivá, zvláště u žen. Klidně si říkej tuto větu, když to na tebe přijde: Dovoluji si tuto emoci cítit.

Vždy mi přišlo, že abych byla dokonalá, nesmím dát najevo žádnou negativní emoci. Takže když jsem to porušila, cítila jsem se tak provinile a neschopně. Věřím, že to tak má spoustu lidí. Přijmi svou negativní stránku.

2. Začni emoci pozorovat

Co je to za emoci? Co u ní cítíš? Emoce se objevují všude na těle. Zpozoruj, kde tato emoce sídlí. A začni jí pozorovat. Kde je? Buď touto emocí. Nesuď jí, jen tiše pozoruj.

3. Přijmi tuto emoci

Jakmile tuto emoci přijmeš, uleví se ti. Již nebojuješ proti této emoci, jsi jen pozorující bytí.

Dalším krokem je otevření tvého srdce. Ano vím, je to velmi těžká část, ale je to pro tebe velmi důležité.

Pro mě to byla opravdu obtížná část. Mé srdce bylo uzamčené a byla jsem jako ledová královna. Raději jsem ublížila mužům první, než aby to byli právě oni, kdo by ublížil mě. Ráda jsem je posílala pryč. Ráda jsem se dívala na to, jak kvůli mě trpí. Do té doby dokud nepřišel do mého života znovu Jirka.

Nějak to na něj nefungovalo. Nenechal se ode mě odehnat a naopak po mě náležitě chtěl, abych své srdce naplno otevřela.

Vím, že možná jsi zažila něco, co je nenapravitelné. Vím, že další bolesti a trápení zažívat již nechceš. Ale není to škoda?

Ženská energie cyklická žena a emoce

Ženská energie a hlavně cyklická žena je velmi úzce propojena s prožíváním emocí. Ženy jsou hodně emoční oproti mužům, kteří zase řeší logiku. Pokud žena nezvládá své emoce, potlačuje své emoce, dusí je v sobě, Nebo je výbušná a impulzivní, tak může nastat velký problém v jejich vztazích, životě i v oblasti zdraví. Tyto nezvládnuté emoce mění její hormonální rovnováhu a to se může projevit různými negativními následky v životě.

Emoce jsou základním kamenem úrazu, proto máš jedinečnou příležitost naučit se správně pracovat se svými emocemi. V našem online kurzu CESTA SEBELÁSKY najdeš efektivní terapeutické metody krok za krokem, jak zvládat své emoce, jak se zbavit potlačených emocí v minulosti, nebo jak léčit své vnitřní zranění, nebo traumata z minulosti a mnoho dalšího.

strach-a-emoce

Postav samu sebe na první místo

Důležitý faktor proto, aby si se sladila se svou ženskou podstatou je to, aby si se dala na první místo. Musíš být na prvním místě a být zodpovědná za své štěstí. Říká se: Šťastná žena, šťastný život. Pokud nebudeš šťastná, nebude moci být ani tvé okolí šťastné.

Ženská energie je natolik silná a může udělat dvě věci – Stvoření nebo zkázu. Pokud bude žena nešťastná, pak bude celé její okolí nešťastné. My ženy máme obrovský vliv na všechny kolem nás. Dělej to, co tě opravdu těší a u čeho se cítíš být opravdu šťastná. Pak bude šťastné i tvé okolí.

Ženy se až příliš obětují

Ženy se mnohdy obětují pro své děti. Dávají je na první místo. Když dá žena na první místo své děti… pak bude nešťastná, jak ona, tak i děti. Tak jako v letadle: První si musíš nasadit kyslíkovou masku ty, pak pomáhej svým dětem. Mnohé ženy až jejich děti vyrostou a odstěhují se jsou uvnitř hodně prázdné. Prožívají krizi… celý život se převážně točil kolem jejich dětí. Dost žen pak tuto ztrátu nahrazuje psem a taky se pak ke psům chová, jako k jejich dětem a neuvědomují si, že to nejsou děti, ale psi.

My ženy jsme hodně obětavé. Žijeme pro své muže, děti… ale většinou si neuvědomujeme, že sami pro sebe nežijeme vůbec. Tohle se pak ženě těžce odzrcadlí. Pokud žijeme ve vztahu a jsme doslova závislé na partnerovi, tak tím trpí vztah i naše vnitřní žena. Třeba tím, že si muž najde jinou. Žena se najednou ocitne úplně sama. Bez přátel a většinou i bez koníčků. Tahle situace je pro ní tak tragická. Ty roky vztahu jsou najednou pryč a ženě nezůstalo nic. Protože všechno obětovala pro vztah a celý její život během toho se točil jen kolem vztahů. Jen prázdno a bolest.

Žena si uvědomí až o něco později, že žila jen pro vztah a najednou zase vstává a ožívá. Najednou o sebe pečuje, má koníčky, je šťastná a díky tomu přitahuje muže. Pak se většinou stává, že žena ve vztahu ujede zase do svých starých kolejí a zase se obětovává. Může se to samozřejmě odzrcadlit i jinak. Ale tohle je ta nejběžnější variace.

Ženská energie a sebeláska

Sebeláska a sebepřijetí je tím nejdůležitějším klíčem k probuzení ženské energie v sobě. Neváhej využít našeho online kurzu CESTA SEBELÁSKY, kde se naučíš krok za krokem, jak pracovat se svými emocemi, přijmeš samu sebe a staneš se bohyní. Dále zde najdeš úžasné nahrávky a vedené meditace, které naprogramují tvé podvědomí a tvou mysl k sebepřijetí, vyššímu sebevědomí, probuzení ženskosti. Součástí kurzu jsou také nahrávky přímo pro ženy, které je spojí se svou vnitřní bohyní. Dále se naučíš říkat ne, postavit sebe na první místo a určit si pevné vnitřní hranice a mnoho dalšího. Naučíš se také, jak pracovat se svým vnitřním dítětem, ale také s vnitřní ženou a případně i vnitřním mužem. Jak se milovat i své tělo takové jaké je.

zenska-energie

Cyklická žena

Pokud si dobře všimneš svého měsíčního cyklu, tak zjistíš, že nejsi každý den tak úplně stejná. Musíš se naučit svou cyklickou povahu přijmout a využít jí, co nejvíce pro svůj prospěch. Aby se tvá ženská energie naplno projevila, je třeba si uvědomit a naučit se své cyklické povaze. Každý týden tvého cyklu se tvoje hormony mění. Možná už to víš, ale pořád ještě nevíš, jak se svým cykly pracovat.

Chvíli máš chuť o ostatní pečovat, pak o sebe, potom bys raději nikoho neviděla a za chviličku chceš být ve velké společnosti s plnou energií. Většina žen, které své cykly neznají tak jdou často proti cyklům a tím jdou sami proti sobě.

I vědecké studie nám ukazují, jak se mění estrogen a další hormony v našem ženském těle v různých cyklech.

Když jsou ve 4 fázi tak se často shazují a nelíbí se jim, že mají málo energie, všechno jim vadí. Menstruaci berou spíše za trest než za požehnání. Bolí je břicho a i přesto musí být v práci a vydávat ze sebe stále, co nejvíce i v tomto období.

Já se teď ptám: Myslíš si, že takové chování nemá žádný vliv na tvůj život, vztahy a na tvé zdraví?

Ano, bohužel většina z nás o svých cyklech nic neví. Slovo ženská energie a cyklická žena je ještě dosti neznámé téma naší společnosti. Dnešní společnost je nastavená na to, tlačit se neustále dopředu, jít přes mrtvoly a být více a více úspěšnější, bohatější a atraktivnější. Tohle je ale hodně mužský svět, který je pro nás ženy hodně toxický a nezdravý.

4 fáze cyklické ženy

Máme zde 4 fáze. Každá fáze je pro nás velmi důležitá. Ani jedna není špatná. Všechny mají svou důležitost ve tvém životě. Cykly mají zásadní dopad na celý tvůj život.

Menstruační cyklus a obecně cyklická žena mění mozek a dochází v něm k velkým změnám. Pochopení těchto změn, které s tebou budu sdílet níže a průběh samotných fází nám může pomoci k lepšímu porozumění sebe samé a hlubšímu sebepoznání. Ženská energie může být plně pochopena na celostním pohledu, do kterého spadá i fáze cyklické ženy.

Potraviny, které jíš, mají rapidní dopad na tvůj hormonální systém. Až se naučíš využívat svou cykličnost – začneš se uzdravovat. Tvůj pms postupně mizí a tvoje menstruace začne být bezbolestná a slabá. A navíc si začneš svou menstruaci užívat a ne jí jen přetrpět. Níže uvedené cykly a jejich povaha je dá se říci ilustrační. Cyklická žena je o tom poslouchat své tělo a ono ti napoví, co je pro něj právě vhodné. Pokud se naučíme se svými cykly pracovat, můžeme být ve své flow a tím žít šťastnější, zdravější, spokojenější a naplněnější život.

Cyklická žena – menstruační fáze

Období: Zima

Doba trvání: 3-7 dní

Máš touhu jen tak být. Nic neřešíš, je ti všechno jedno. Cítíš se utišeně a uklidněně. Všechno necháváš jít. Preferuješ menší porce jídel, které jsou spíše lehce stravitelné nebo den, dva nejíš vůbec. Toto období je skvělé na odpuštění, odstraňování vzorců chování, které nám již neslouží. Žena tančí takzvaně mezi dvěma světy – duchovní a fyzickou. Jsme přirozeně ve stavu Alfa. Máme přístup ke všemu. Menstruace je metaforou smrti. Je vhodný čas na psychický úklid a odpouštění. Přirozeně cítíš a vnímáš, že je ti všechno tak nějak jedno a necháváš vše odejít. Proto je toto období tak vhodné pro odpouštění. Za prvé jsi ve stavu théta – kdy jsi přirozeně v meditativním stavu. Máš tedy blíže ke svému podvědomí, které můžeš léčit. Za druhé budeš přirozeně vědět, co nechat ze sebe odejít.

Co je vhodné dělat:

Odpuštění, odstraňování vzorců chování, které ti již neslouží. Být o samotě. Dopřát si pořádný odpočinek.

Na co si dávej pozor:

Bolestivá, silná menstruace – Důvod, proč máš silnou a bolestivou menstruaci je většinou ten, že si stále v sobě nosíš nevyřešené věci a nerespektování své cykličnosti. Všechny ty bolesti z minulosti jsou v tobě.

Pokud začneš žít život podle sebe, budeš zpracovávat své záležitost ve fázi PMS… tvá menstruace se postupně začne měnit do normálu. Navíc získáš její skryté poklady. Přestane tě bolet břicho, menstruace bude slabá. Budeš se cítit utišeně a relaxačně. Vnitřní práce, intuice, odpouštění Využiješ svou kreativitu na plno.

Tajný poklad:

Klid, mír, kreativita, větší schopnost odpouštění a přijetí, meditativní stav.

Vhodné potraviny:

Horké polévky (Já si většinou dělám mrkvovou polévku s kurkumou a rýžovými vločkami), hořká čokoláda, lískové ořechy, divoká rýže, fenykl, chlorofyl (zelená zelenina), fazole adzuki, kokosová voda, ostružiny, borůvky a jiné potraviny bohaté na antioxidanty.

Cyklická žena – folikulární fáze

Období: Jaro

Doba trvání: 7-13 dní

Tento cyklus má většina žen nejraději. Cítí se emočně velmi odolně, nic je tak nějak netrápí, postupují vpřed, mají dostatek energie. Tvoje libido se zase zpátky vrací. Připadáš si pozitivní, silná, komunikativní. Nic tě jen tak neodrovná. V této fázi je nejlepší jít, co nejvíce kupředu a udělat v podnikání toho, co nejvíce. Je to ideální doba na nudné, technické záležitosti v oblasti podnikání. 

Co dělat:

Naplánovat si cíle, schůzky, překonávat sama sebe a nové výzvy, začínat nové věci, řešení problémů.

Vhodné potraviny:

pomeranče, citróny, cukety, mrkev, olivy, chřest, hrášek, třešně, švestky, granátová jablka, ořechové máslo, naklíčené fazole.

Tajný poklad:

Odvaha, komunikace, bezstarostnost, nové začátky, akce, soustředěnost.

Na co si dát pozor:

Nezapomeň mít čas na sebe, měj čas i na to spouštět se do svého srdce. V této fázi jsem se totiž několikrát ztratila. Ztratila jsem spojení se svým vnitřním světem a emocí. Žena pak snadno zapomene na sebe, své potřeby a cítění. Taky si dávej pozor na touhu všechno zvládnout a nežádat o pomoc.

Cyklická žena – ovulační fáze

Období: Léto

Doba trvání: cca 3 dny

Tento cyklus je ze všech cyklů nejkratší. Trvá cca 3 dny. Cítíme se být hodně společenské. Estrogen a testosteron pokračují na svém vzestupu. Bohužel je těžké tuto fázi rozpoznat.

Estrogen a testosteron pokračují ve svém vzestupu na nejvyšší úroveň, čímž zvyšují všechny účinky, které sis užila během folikulární fáze. Budeš se cítit velice sebevědomá a atraktivní. I pro své okolí jsi v této fázi velmi přitažlivá. Je čas na budování vztahů s okolním světem.

Co je vhodné dělat:

Budování vztahů, jak v práci, tak i s přáteli, rodinou a partnerem, večírky, rodinné sešlosti, jsi na nejvyšším vrcholu své energie… tak toho využij.

Vhodné potraviny:

Níže uvedené potraviny jsou čistící, plné vlákniny a protizánětlivé. Nyní je čas zaměřit se na syrové ovoce a zeleninu. Mezi další potraviny, na které je třeba se zaměřit, patří meloun, maliny, guava, fenykl, lilek, okra, kurkuma, pistácie a amarant.

Tajný poklad:

Přitažlivost, Sympatie, Sebevědomí, Přesvědčování.

Cyklická žena – luteální fáze (pád)

Období: Podzim

Doba trvání: 12-16 dní

Tohle období je pro ženy jedna z nejtěžších fází. Žena začíná zpomalovat, zrcadlí se její nevyřešené záležitosti. Může pociťovat hluboký smutek a úzkost. Připadá jí, že se jí všechno sype. Celý život jí může připadat na nic. V této fázi se dost často chtějí se svými muži rozejít. Mají nevyřešené záležitosti a neumějí s tím pracovat. Ač se to nezdá, tato fáze je pro ženu opravdu důležitou. Je to čas dokončení a proměny. Je čas na pořádný úklid sama v sobě. V této fázi jsi totiž méně odolná i na ty nejmenší drobnosti, které ti vadí. Je čas si udělat sama v sobě pořádek. Pokud to neuděláš, bude tato fáze pro tebe vždycky utrpením. Tyto nevyřešené věci se budou na sebe nabalovat a zrcadlit v daleko horší částí. Premenstruační syndrom bude horší a horší.

Cyklická žena a její nepochopení je velmi úzce spojeno s premenstruačním syndromem. Pokud se sladíš se svými cyklí a budeš s nimi umět správně pracovat, tak pms začne pomalu mizet.

Nejlepší příležitost pro práci na sobě a změnu podvědomí

Tato fáze je opravdu mocná. Tvoje kreativita je v této chvíli na nejvyšší úrovni. V této fázi jsi nejvíce napojená na své podvědomí. Stačí se na cokoliv zeptat a za chvíli máš odpověď. Proto je tato fáze tak skvělá pro podvědomou práci. V této fázi je nejlepší čas mít terapii.

Musíš se naučit pracovat se svým vnitřním kritikem a využívat svou kreativitu ve svůj prospěch.

Čemu se vyhýbat:

Společenským akcím, rozhodování o životě a o vztahu, hádkám,

Co dělat:

Kreativní věci , Pečovat o sebe, Pečovat o druhé, Dokončit projekty, Podvědomou práci, Být sama se sebou, Zbavovat se věcí, které již nefungují

Vhodné potraviny:

kurkuma, jahody, okurka, kokos, slunečnicové semínka, rajčata, hrušky, kiwi, quinoa, mandle, sezamové semínka, květák, vlašské ořechy, banány, zázvor dýně, sezamové semínka, slunečnicové semínka, sladké brambory, cibule, česnek, rozinky, pampeliška, proso

Potraviny jsou vhodné pro oteplování, detoxikaci a celkové uzemnění. Zahrnují spoustu vlákniny a přírodních cukrů.

Podpora: kontryhelový čaj, levandulová tinktura

Tajné poklady:

Kreativita, vypuštění tvých stínů a démonů na povrch, otevřené podvědomí, péče

Na co si dávat pozor: Dávej si pozor na své zbrklé jednání – rychlé jednání měnit. Tato fáze na životní rozhodování taky není ideální. Co ti v této chvíli vadí? Zeptej se sama sebe. Tvé podvědomí tě v této době varuje a ukazuje, co není ve tvém životě v pořádku. V této fázi máme sklony k tomu tvořit a nebo ničit. (I při ničení tvoříme) Při touze ničení si výběr vhodné aktivity (Například čištění podvědomí – zničení vzorců, které nám již neslouží atd.).

Potřebujeme se naučit přepínat mužsko-ženskou energií podle naší potřeby a využít obě tyto energie na maximum, ale za předpokladu udržení si určité rovnováhy.

minulost

Tento článek prošel odbornou lékařskou a psychologickou kontrolou obsahu naším týmem specialistů. Zde si můžeš si přečíst více o procesu, jak probíhá odborná kontrola obsahu.

Lenka Heczková

Lenka Heczková

Terapeutka a koučka

Lenka Heczková je terapeutka a koučka se specializací na psychologii, vztahy a sexualitu, Ženskou energii, neurovědy, meditace a práce s podvědomím. Zaměřuje se na vztahové poradenství a psychologií, individuální i párové terapie, témata zvládání stresu, emoční inteligence, práce s myšlením. Dále se soustředí se na práci s podvědomím, pozitivní psychologií, používá techniky imaginace, meditace, dechové techniky, a poznatky z neurovědy.

4 Komentářů
 1. Betka

  Super informacie dakujem pekne.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkujeme za zpětnou vazbu 🙂

   Odpovědět
 2. Radek Malovaný

  Úžasné informace, krásně shrnuto v jednom článku. Dříve jsem nechápal ve vztazích co se u žen děje a štvalo mě to, takže i pro mě jako muže jsou to důležité informace abych pochopil, jak se cítí ženy.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkujeme za zpětnou vazbu 🙂 Ano já jako muž jsem to také nechápal a způsobovalo to různé problémy, hádky a konflikty. Ale dnes už to vidím jinak a vím jak k ženě v určitých fázích přistupovat. Tento článek je stejně důležitý jak pro ženy, tak i pro může, aby pochopili ženy. Jinak klobouk dolu, protože většina mužů to nikdy nepochopí a ani se o toto bohužel nezajímají.

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares