Párová terapie

Řekněte mi, co chcete a

ukážu vám, jak to získat

Párová terapie a poradenství, kde oba pracujeme jako terapeuti a koučové a zároveň fungujeme jako pár, který na sobě aplikuje vše, co učíme.

relaxhudba-projekt

Proč si vybrat právě nás?

Jsme pár, kde oba pracujeme jako koučové a terapeuti

Kdo jiný vám může lépe porozumět a pomoci, než my jako pár, kde spolu využíváme a testujeme mnoho různých metod, strategií, návodů, technik, nástrojů a možností, protože oba pracujeme jako terapeuti a koučové a hlavně fungujeme jako pár – muž a žena, kde se zaměřujeme na mužsko-ženský princip?

Neustále rosteme a celoživotně se vzděláváme

Nepřetržitě se vzděláváme a pracujeme na sobě. Dodáváme ty nejaktuálnější informace nástroje, postupy a techniky. Naše práce je součást našeho každodenního života a rádi se v ní neustále vzděláváme.

Děláme to jinak

Máme své vlastní postupy a techniky nejen pro párové terapie. Moc dobře víme, že každý člověk je individuální. Jsme si toho plně vědomí, že to, co platí na jednoho, neznamená, že to bude platit i na druhého. Proto s lidmi pracujeme velmi individuálně a intuičně – a to vede k úžasným výsledkům.

Moderní techniky a nástroje

Používáme ty nejrychlejší, nejjednodušší a nejefektivnější techniky. Již žádné pomalé a zdlouhavé techniky. Zažij jednoduchost, rychlost, efektivitu a hlavně trvalé výsledky ve svém životě.

Celostní přístup

Používáme celostní přístup (tělo, mysl a duše) a to nejen pro řešení a léčbu zdravotní problémů. Všechno je se vším propojené a my to moc dobře víme. Proto se zaměřujeme na komplexní řešení problémů a strategie pro trvalou změnu ve všech oblastech života, které jsou spolu velmi úzce propojený.

Vše je podloženo vědou a studiemi

Kvalitní a důvěryhodné informace na jednom místě. Hodně nám záleží na tom, aby všechny informace, články, videa, nástroje, techniky a postupy byly podložený vědou a stáli za nimi experti ze svých oborů. Spolupracujeme s lékařskými odborníky, psychology a dalšími kapacitami ve svých oborech pro přesnost našeho obsahu, produktů a služeb.

Proč párová terapie a v čem vám může pomoct?

Všechny páry zažívají konflikty, od malých sporů přes větší hádky až po zdánlivě „neřešitelné“ problémy. Bohužel jsou to často neshody, které se nevyřeší. Mnoho hádek končí frustrací nebo vede k dalším konfliktům a hádkám. A tyto konflikty a hádky mívají stejné vzorce, včetně příčin a následků. Proto jsme zde my. Podíváme se spolu s vámi na tyto vzorce a nabídneme vám tipy, nástroje, metody a strategie, které můžete použít k posílení vašeho vztahu a vyřešení vašich problémů. Můžete si vybrat mezi párovou terapii, párovým koučinkem a párovou konzultaci.

Během procesu léčby a uzdravení vašeho vztahu vám pomohu získat náhled do vztahové dynamiky vytvářející problémy a povedu oba partnery k pochopení jejich rolí v dysfunkčních interakcích. Tento větší náhled na vztahové problémy vám pomůže změnit způsob, jakým vnímáte vztah a sebe navzájem. To je klíčové pro další následující proces.

I když je získání vhledu důležité, další zásadní aspekt párové terapie a koučinku zahrnuje skutečnou změnu chování. Budete odcházet s tím, že budete mít strategie a dovednosti, které můžete aplikovat v reálných situacích, kdy můžete efektivně spolu řešit problémy, komunikovat a dosahovat svých cílů ve vztahu i v životě. To vše a mnoho dalšího získáte, když se odvážíte a opravdu oba budete chtít pracovat na sobě a na svém vztahu. V případě, že to chce jen jeden, to nemá smysl a bude to ztráta času a finančních prostředků.

Páry odchází z párové terapie a koučinku s většími znalostmi o svých vztahových vzorcích a s nezbytnými dovednostmi a strategií pro efektivní komunikaci a řešení problémů se svými partnery.

  Jaké problémy vám pomůže vyřešit náš celostní přistup pro řešení problémů ve vztahu a párová terapie:

  • Problémy v komunikaci – naučíte se správně, asertivně a hlavně efektivně komunikovat
  • Problémy s řízením emocí – emoční inteligence a naučit se správně ovládat své emoce, stres a myšlenky
  • Naučit se správně reagovat a řešit problémy a konflikty nejen ve vztahu
  • Problémy s nastavením zdravých hranic – naučíte se, jak si nastavit své pevné a zdravé hranice, jak se naučit říkat ne a mnoho dalšího…
  • Problémy s žárlivosti a závislosti – naučíte se, jak se zbavit strachu ze samoty, opuštění, získáte své ztracené sebevědomí, zaměříme se na sebelásku a další atributy, které skoncují se závislosti a žárlivosti
  • Naučíte se jak získat zpět své ztracené sebevědomí, které je často kořenem většiny problémů ve vztahu
  • Naučíte se, jak postavit sebe na první místo a naplňovat své potřeby
  • Naučíte se, jak se napojit na sebe a tím pádem být napojený na svého partnera/ku své děti a celou rodinu
  • Posílíte svou sebelásku, která je klíčem k harmonii, štěstí a spokojenosti a to nejen ve vztazích, ale v celém vašem život
  • Zlepšit svou duševní pohodu, naučíte se , jak pracovat se stresem, ale také jak se zbavit duševních a psychických poruch (deprese, úzkost, stres, fobie, panická porucha, ADHD, OCD a další…), které vám brání s udržení harmonie a zdravého vztahu
  • Jak se vyrovnat a zpracovat svou minulost, traumata, přejaté vzory od svých rodičů a bývalých partnerů, problémy spojené s nízkým sebevědomím, šikana, zneužívání, znásilnění, těžké emoční situace, rozchod, nevěra a další…
  • Vyrovnání mužsko-ženské energie a principů, který je pro vztahy nesmírně důležitý
  • Práce s mužskými i ženskými archetypy
  • Jak se naučit správně pracovat s kompromisem, protože ten vám může zničit celý vztah i život
  • Zaměřit se na cíle a strategie pro váš vztah a jeho růst, ale zároveň i vaše individuální sny a cíle v životě – aby vše bylo v souladu (pokud to bude samozřejmě možné)
  • A mnoho dalšího…

  Ceník služeb – párové terapie a párového koučinku

  terapie-jiri-capovec

  Párová konzultace

  Párová konzultace je vhodná pro všechny páry, které chtějí pochopit, kde mají problém a stačí je jen nasměrovat na správnou cestu. Pozor párová konzultace není párová terapie nebo párový koučink, tudíž se zaměřujeme jen na teorii a uvědomění, které některým párům stačí k tomu, aby našli správný směr. Během párové konzultace vám pomohu získat náhled do vztahové dynamiky vytvářející problémy a povedu oba partnery k pochopení jejich rolí v dysfunkčních interakcích. Tento větší náhled na vztahové problémy vám pomůže změnit způsob, jakým vnímáte vztah a sebe navzájem. To je klíčové pro další následující proces. Vhodné je navázat párovou terapii nebo ještě lépe párovým koučinkem, kde se podíváme na vhodné nástroje, metody, techniky a strategie zvládání problémů, naučíte se, jak správná komunikovat a mnoho dalšího. Jednoduše přejdeme z teorie a uvědomění do praxe, kde budeme vše aplikovat.

  koučink-jiri-capovec

  Párová terapie (koučink)

  Párová terapie a párový koučink je ideální formou, jak se naučit využívat rychlé a efektivní nástroje, postupy a techniky, díky kterým můžete zvládat své problémy, překážky a naučit se spolu správně a asertivně komunikovat. Je to ideální cesta, jak dosáhnout vašich cílů ve vztahu skrze nastavené strategie, nástroje a techniky. Místo toho, aby jste museli neustále docházet na terapie, naučím vás, jak pomoci sami sobě bez nutnosti návštěvy a pomoci terapeuta. Ušetřím vám tak čas, úsilí i peníze. Už si nemusíte chodit neustále kupovat další a další ryby, protože já vás je naučím chytat. Párový koučink je vhodný pro všechny páry, které se chtějí v životě pousnout dále a hlavně se chtějí naučit spolu komunikovat, řešit efektivně problémy a konflikty, naučit se spolu spolupracovat a budovat společně své impérium. Naučíte se, jak ovládnout svou mysl, aby jste mohli společně ovládnout svůj život a budovat harmonii nejen ve vztahu.

  celostni-koucink-jiri-capovec

  Celostní individuální párový program

  Nejlepší volba pro komplexní (celostní) řešení různých problémů ve vztahu a vše, co je na to navázané. Vše spolu nastavíme na míru pro vaše individuální potřeby a najdeme vhodné řešení, které vám pomůže od A do Z vyřešit vaše problémy a vše, co s tím souvisí. Tato nabídka obsahuje nejen samotný párový koučink a terapie, ale v případě potřeby i doplňkové služby a produkty, jako jsou naše online kurzy, vedené meditace a řízené vizualizace, materiály ke stažení, podprahové nahrávky a programování mysli, případně vytvoření nahrávek na míru a další… Jde o individuální a celostní přístup pro vyřešení vašich vztahových problémů ať jsou jakékoliv. Cena a délka celostního programu je velmi individuální a záleží na mnoha faktorech, proto prvně potřebujeme vědět základní informace o vaší situaci, kterou chcete společně vyřešit. Následně s vámi na míru sestavíme celostní individuální párový program.

  Pro koho je a není párová terapie a párový koučink vhodný

  Chce to jen jeden z páru

  Pro 90 až 95% všech párů není párová terapie a koučink vhodný. Bohužel je až příliš časté, že jeden z páru by chtěl něco změnit, pracovat na sobě, na svém vztahu, ale ten druhý nechce. Pokud skutečně nechtějí oba podstoupit změnu a pracovat na sobě i svém vztahu, nemá cenu investovat peníze, úsilí ani čas, protože to vždy dříve či později končí stejně – rozchodem. Někdy uslyšíš od svého partnera/ky, že souhlasí s párovou terapii nebo koučinkem, ale ve skutečnosti to říká jen proto, že o tebe nechce přijít – strach ze samoty, závislost na partnerovi, pohodlí, jistota a mnoho dalších důvodů. Z drtivé většiny (90 %) je ten druhý partner do párové terapie dotlačen svým partnerem, kdy souhlasí, ale v nitru to dělá jen pro toho druhého a nebo proto, že mu nic jiného nezbývá, ale skutečně jít do toho nechce – jak říkám 90% páru jsem musel odmítnout, jelikož vztah nelze zachraňovat, pokud to nechtějí oba. Pokud jeden z partnerů nebude chtít na sobě skutečně pracovat a něco změnit, vztah se nikam nebude posouvat a druhý partner, který má snahu něco změnit a úsilí pracovat na sobě bude stahován dolů pasivním partnerem. V tomto případě je lepší pracovat na sobě individuálně. Proto neváhej využít našeho online kurzu cesta sebelásky.

  Chtějí to oba v páru

  Zhruba u 5% všech párů mají o párovou terapii a koučink zájem oba z páru. Ano je to ojedinělé, kdy oba partneři/manželé chtějí na sobě pracovat, zlepšit svůj vztah, něco změnit a někam se posunout. Pokud patříte mezi takovýto pár, v první řadě vám blahopřejeme a jste u nás vítáni. Když oba chtějí změnu, je to nejlepší výchozí bod, protože oba mají vnitřní motivaci pracovat na sobě i svém vztahu a dají do toho maximum. Když se spojí dvě energie a nasměrují se stejným směrem, dochází k neuvěřitelnému „kvantovému skoku“, který zásadně ovlivní váš vztah a celý život. Známe to, protože se nám to děje hodně často, když se spojíme a nasměrujeme energii stejným směrem, tak není nic, co bychom nedokázali. Bohužel jsem takových párů za svou praxi i osobní zkušenosti moc nepotkal – zhruba jen 5 až 10%. Aby došlo ke změně ve vztahu, musí to chtít oba a oba musí přiložit ruce k dílu. V takovém případě je 90% pravděpodobnost, že vztah nejen vydrží, ale výrazně se zlepší jeho kvalita po všech směrech. Pokud oba skutečně chcete na sobě a svém vztahu pracovat, neváhejte nás kontaktovat a domluvíme se na formě spolupráce, která vám bude vyhovovat.

  Nemají za sebou individuální práci na sobě

  Pokud za sebou nemají oba partneři individuální práci na sobě, kdy řeší každý sám u sebe absolutní základy, které jsou pro vztah naprosto zásadní jako – sebeláska, sebevědomí, vztah s rodiči, přejaté destruktivní vzorce chování a myšlení, traumata, vztahy s bývalými partnery a obecně minulost, tak není možné na toto navázat a budovat důvěru, respekt, správné a asertivně komunikovat, stanovit si zdravé hranice, tvořit a spolupracovat, naučit se efektivně řešit problémy nejen ve vztahu a mnoho dalšího. Strom bez zdravých kořenů nemůže přežít a stejně tak, nemůže přežít váš vztah, pokud nemáte uzdravené kořeny a to každý sám u sebe. Dům také nelze postavit, pokud nemá pevnou základovou desku a stejně tak nelze budovat zdravý vztah na shnilých základech. V tomto případě vám doporučujeme náš online kurz cesta sebelásky, který je vhodný pro individuální práci na sobě, jak pro jednotlivce, tak i pro páry. Můžete tímto kurzem procházet oba a pracovat na sobě individuálně a následně i společně. Kurz vás povede krok za krokem od úplných základů až po získání sebevědomí, nastavení hranic, uzdravení minulosti a přejatých destruktivních modelů chování a myšlení, přeprogramování podvědomí a mnoho dalšího.

  Mají za sebou indviduální práci na sobě

  V opačném případě, když už máte každý sám u sebe za sebou individuální práci na sobě a vyřešené vztahy s rodiči, bývalými partnery, traumata a obecně minulost, sebevědomí a sebelásku, přejaté destruktivní modely chování a myšlení, práci na podvědomé úrovni, je možné na tomto základě stavět a rozvíjet další důležité atributy, které vedou k harmonii a zdravému vztahu – důvěra, respekt, hlubší intimita, správná asertivní komunikace, emoční inteligence, schopnost efektivně řešit problémy a překážky ve vztahu, ale i v životě, nastavování a udržení zdravých hranic, kompromisy, spolupráce a mnoho dalšího. Když jsou kořeny uzdravené, strom může být zdravý, krásný a silný a stejně tak i když ve vztahu uzdravíme své emoční bolístky, traumata, minulost, můžeme ve vztahu s partnerem růst, prosperovat a budovat společně impérium. Ano já vím, je to těžké přijmout 100% zodpovědnost a začít sám u sebe bez ohledu na to, zda se partner také rozhodně na sobě Indi duálně pracovat. Ale jiná cesta neexistuje. Můžeš tím jen získat, protože buď se partner chytne a také na sobě zapracuje, nebo se rozejdete a objeví se někdo nový, jiný a lepší, protože bude rezonovat s tvým aktuálním nastavení, hodnotami, cíli a prioritami. A to za to stojí přeci ne? Pokud oba máte za sebou individuální práci na sobě a skutečně chcete na sobě a svém vztahu pracovat, neváhejte nás kontaktovat a domluvíme se na formě spolupráce, která vám bude vyhovovat.

  Nepřijetí své zodpovědnosti za 50% problémů ve vztahu

  Ukazovat prstem na svého partnera, že může za vše, je jednoduché. Zvládne to opravdu každý. Ale co tím prstem otočit opačně a podívat se svým démonům uvnitř sebe do očí a začít s nimi pracovat? To už není pro každého, chce to odvahu, bude tě to stát čas a úsilí, bude tě to emocionálně bolet, budeš brečet, budeš vnitřně řvát, ale nakonec? Nakonec zažiješ úlevu, osvobození, získáš vše, co jsi vždycky chtěl. Pokud jeden z partnerů nepřijímá zodpovědnost za polovinu problémů ve vztahu a není ochoten přiznat a hlavně přijmout, že musí udělat změnu u sebe a nečekat, až se změní ten druhý, tak nemá smysl jít do párové terapie.

  Přijetí své zodpovědnosti za 50% problémů ve vztahu

  Přijetí zodpovědnosti za svůj život, svou polovinu problémů a konfliktů ve vztahu je prvním krokem, jak uspět v párové terapii. Když si oba partneři uvědomují, že jejich vzory a modely chování a myšlení, jejich minulost, traumata, podvědomé přesvědčení, návyky, naučené reakce, nízké sebevědomí, absence sebelásky, nezdravých hranic, nedůvěra, chybějící respekt, strach z intimity a další faktory ovlivňují dynamiku vztahů a směr, jakým se bude vztah vyvíjet, mohou podniknout konkrétní kroky, k jejich odstranění a začít tvořit zdravý a harmonický vztah. Zodpovědnost je první krok k úspěchu.

  Řešením problémů ve vztahu je útěk (rozchod)

  Někdy se může zdát jako nejlepší cesta útěk. Útěk před problémy, konflikty, svými emocemi, traumaty, minulosti a vnitřní bolesti je v dnešní době až příliš častý. Bohužel, často si to ani neuvědomujeme, že máme podvědomé vzorce chování, které nás směřují k útěku, namísto hledání řešení. Pokud utíkáme od svých problémů ve vztahu, vždy se nám odzrcadlí v dalších vztazích a to tak dlouho, dokud je nevyřešíme. Před svými problémy, emocemi a minulosti nikdy nemůžeme uniknout. Vždy vás to dříve či později dožene. Pokud je pro jednoho z vás řešením problémů ve vztahu útěk, tak pro vás párová terapie a koučink není vhodný. V tomto případě doporučujeme začít pracovat na sobě individuálně a změnit své nastavení, které vede k útěku, jelikož to poškozuje vztah a problémy se jen odsouvají, neřeší až se nakonec zbortí celý vztah. Navíc většina těchto lidí, ukončuje vztahy při prvních větších problémech a utíkají sami před sebou. Proto je potřeba zjistit, zda partner vůbec stojí o to, něco řešit, nebo raději chce utéct a nic neřešit.

  Řešením problémů ve vztahu je práce na sobě a svém vztahu

  Na druhé straně, pokud se oba partneři staví k problémům čelem a chtějí je překonávat a tím společně růst a prosperovat jako jednotlivci i společně ve vztahu jako pár, je nejlepší volbou párová terapie nebo párový koučink. V případě, že mají oba za sebou individuální práci na sobě. Pokud patříte mezi takovýto pár, tak vám opět gratulujeme, jelikož patříte jen k pár procentům populace a máte u nás dveře plně otevřené. Společně najdeme vhodnou formu spolupráce, která bude vyhovovat vám oběma a můžeme se společně pustit do práce. Neříkám, že to bude lehké, ale říkám, že to bude stát za to. Na problémy a překážky ve vztahu se lze dívat z více různých stran, proto je vhodné se na ně dívat jako na výzvu, na příležitost pro růst, jak vybudovat ještě silnější společné impérium nejen ve vztahu, ale celém životě. 

  KDO JE JIŘÍ ČAPOVEC?

  Jiří Čapovec je celostní terapeut, kouč a mentor, který se zabývá oblastí celostní medicíny a funkční medicíny, kde propojuje důležité aspekty a obory jako je osobní rozvoj, psychosomatika, epigenetika, psychologie a rozvoj lidského vědomí, neurovědy a práce s podvědomím. Kromě působení v oblasti nemocí, fyzického a duševního zdraví, se také zaměřuje na psychologii mezilidských vztahů (individuální i párová terapie). Je spoluzakladatel značky cesta relaxace spolu s jeho partnerkou, koučkou a terapeutkou Lenkou Heczkovou. Vede také vlastní studie a výzkumy z oblasti fyzického a duševního zdraví, které sdílí zde na webu.

  Neustále se rozvíjí, pracuje na sobě, vzdělává se a neustále roste. Osobní rozvoj se stal jeho životním stylem. Věří, že každý na této planetě může mít, být a dělat cokoliv jen chce, ale musí se proto rozhodnout a jít do akce. A proto je zde, aby ti pomohl splnit ty největší celoživotní sny a cíle. Ukáže ti klíč, který vede k uzdravení tvého života a to ve všech různých oblastech tvého života.

  Učí se a vzdělává se od těch nejlepších mentorů na celém světě. Pokud chce být v něčem nejlepší, tak se musí učit od těch nejlepších na světě.

  kouc-jiri-capovec

  Recenze našich klientů – online kurz cesta sebelásky

  Tyto recenze jsou ověřené na základě faktury, e-mailu, telefonního čísla nebo přímého kontaktu s osobou přes videohovor.

  Online kurz je úžasný. Nejvíce na kurzu miluji nahrávky, za které chci moc pochválit a poděkovat, protože mi pomohly změnit pohled na sebe a získat sebevědomí. Kurz mi pomohl si uvědomit a najít svou vnitřní hodnotu, kterou jsem dlouhé roky neviděla. Oceňuji velmi dobře zpracovaný obsah, videa, techniky a nahrávky, které fungují doslova jako kouzlo. Jsem více pozitivnější, šťastnější a spokojenější. Musím říct, že se úplně změnila má energie, kterou ze sebe vyzařují a mé okolí si toho všimlo. Lidé okolo mě mají více rádi, více mě přijímají a celkově na mě reagují daleko pozitivnějším způsobem. Děkuji mockrát.{
  5
  lenka-vesela
  Lenka Veselá
  Jsem opravdu fascinován, že Lenka s Jirkou vytvořili funkční systém, který funguje jednoduše a účinně. Pochopil jsem více sám sebe, svůj účel a smysl mého života. Přineslo mi to lepší práci, novou partnerku a hlavně sebevědomí, které nyní ze mě vyzařuje jako slunce. Více se usmívám, jsem pozitivní, šťastnější, mám lepší vztahy a v práci jsem se plně realizoval, což bylo dříve nemožné. Moje reakce jsou nyní již jiné, protože jsem vyrovnanější a našel jsem vnitřní klid, který jsem tak dlouho hledal. Děkuji za vše a mohu jen a jen doporučit.{
  5
  tomas-minarik
  Tomáš Minařík
  Nevím jak to funguje, ale funguje to. Poslechem nahrávek a vnitřní práce na sobě, se najednou mění způsob, jakým vnímám realitu kolem sebe. Vytváří se nové modely myšlení, to vede k určitým pocitům, které pozitivně ovlivňují mé chování a reakce, které vytváří novou a lepší realitu. Více si vážím sama sebe, přijímám své nedokonalosti a umím se prodat a to nejen v práci, ale i v životě. Oblevila jsem své silné stránky a přednosti, které jsem se naučila rozvíjet a tím dosahovat svých životních snů. Nejen, že to funguje, ale mění to pozitivně osobnost člověka.{
  5
  marketa-vodickova
  Markéta Vodičková
  Co mi dal online kurz? Hlavně to, že rozumím sobě a umím navigovat své emoce a myšlenky, tak jako nikdy předtím. Pokud se chcete přijmout, naučit se milovat a vědomě si tvořit svůj život, tento kurz je pro vás. Během tohoto kurzu jsem cítila velký posun ve způsobu, jakým jsem se na sebe dívala, jak jsem o sobě mluvila a způsob, jakým jsem se starala o svou mysl a tělo. Získala jsem zcela nový pohled pro sebe… o tom, o kterém jsem jen snila. Dekuji ze dna mého srdce. Je to úžasný kurz.{
  5
  Tereza Němcová

  Máte zájem o párovou terapii, konzultace nebo koučink, neváhejte nás kontaktovat.

  Pin It on Pinterest

  Shares