Toto je kompletní průvodce pro dvojplameny a najdeš zde vše, co potřebuješ vědět o tomto tématu na jednom místě a to krok za krokem. A nakonec dostaneš i ty příležitost najít svůj dvojplamen a zažít tento neskutečně naplňující vztah.

Budeme s tebou sdílet i náš příběh jakožto dvojplamenů od našeho setkání a poznání, životní cesty, růstu, rozdělení a opětovného spojení až k odevzdání a rozvíjení darů. Celý tento článek na téma dvojplamen je inspirován naším příběhem a vztahem, kde s tebou budeme sdílet své zkušenosti a svou cestu. Kdo dokáže lépe popsat téma dvojplameny než někdo, kdo v takovém vztahu žije?

Co je to dvojplamen

Setkání dvojplamenů je to nejsilnější pouto mezi dvěma lidmi, které můžeš kdy zažít. Říká se, že se někdy jedna duše rozdělí na dvě těla. Hlavní charakteristika tohoto vztahu je, že je náročný, uzdravující a velmi pocitově intenzivnější než ostatní vztahy. To, že je tento vztah tak náročný a zároveň uzdravujícím, je způsobeno zrcadlovou povahou tohoto vztahu. Každý vztah (partner) je naše úžasné zrcadlo. U dvojplamenů se alee zrcadlení ve vztahu nastavuje daleko častěji a je po všech směrech intenzivnější. Vytáhne na tebe tvou vnitřní pandořinu skříňku a přichází velký očistec. Ukážou ti tvé nejhlubší obavy, emoční zranění, nejistoty a tvé temné stíny. Tento vztah pomáhá překonat tyto naše temné stránky naší duše a pozvednout naši duši k jakémusi osvícení a duchovnímu poznání a probuzení.

Na rozdíl od životních partnerů spřízněné duše je tento vztah hodně intenzivní a náročný. Nutí nás řešit naše nevyřešené problémy a díky tomu nás nutí k růstu. Jelikož je tento vztah tak intenzivní, tak málo kdo z plameňáků to vydrží. Proto je neobvyklé, že by tento vztah trval až do konce života. Tento vztah tedy trvá jen na určitou dobu, aby ti pomohl vyrůst. Ale to neznamená, že tito lidé nemohou spolu zůstat až do konce života. Pouze to jen málokdo vydrží. Je velmi těžké tento vztah udržovat, kvůli jeho úrovní intenzity, ale odměnou je neskutečně silné, intenzivní pouto lásky, vášně a harmonie mezi dvěma lidmi.

 skutečné poslání pro dvojlpameny

Vytváříte si vzájemnou pomoc a to v osobním růstu. V tomto vztahu přicházejí podněty jeden od druhého k vzájemnému vývoji. Ačkoliv každý vztah nám vždy něco zrcadlí a stálé nás učí, u plameňáků je to trochu více intenzivnější. Představ si sebe jako neopracovaný diamant a přichází k tobě brusič (tvůj druhý plamen). Jemně tě začne obrušovat, aby z tebe udělal nádherný třpytivý čistý diamant. Intenzita tohoto vztahu skrývá velmi cenný vývoj tvého vnitřního já. Pokud překonáte fáze vztahu až ke konečné fázi a tím je odevzdání, pak přichází další poslání.

Energie mezi dvojplameny je něco tak intenzivního a silného, že se o tuto cestu budete chtít podělit a sdílet své zkušenosti a dary. Vaše poslání bude otevírat srdce ostatním lidem kolem sebe, inspirovat je a pomáhat jim na jejich cestě. Budete více propojení s přírodou, zvířaty a budete jim chtít tuto lásku také darovat.

Nakonec zjistíte, že tuto silnou energii dvojplamenů, kterou máte mezi sebou, chcete vložit do projektu a vytvořit podnikání, které bude prosperovat. Proč bude prosperovat? Protože to budete dělat s jistým záměrem, radostí, láskou a využívat této silné energie pro budování impéria. Vybudujete impérium, které není jen továrna na peníze a obživu, ale má také hlubší záměr a dělá tento svět lepším místem, inspiruje ostatní k velikosti a pomáhá propojit to nejdůležitější. Spojením našeho dvojplamenů mě (Lenky) a Jirky můžeš číst tyto řádky a čerpat informace, inspiraci z našich webů, online kurzů, youtube kanálu, sociálních sítí, komunity a mnoho dalšího.

dvojplamen

Proč jsou tady konflikty?

Každý v sobě máme určité bolístky, traumata, programy a vzorce chování. Něco se nám líbí a něco se nám také nelíbí. Důvod proč hledejme v našem podvědomí. Konflikt tady je, protože se nám patřičně něco nezalíbilo. Lidé jsou naše zrcadlo, které odráží všechno, co je uvnitř nás. Jsou tedy i zde věci, o kterých ani nevíme, že je máme v sobě. Je jedno o jaký vztah jde. Každý vztah a situace s lidmi nám něco zrcadlí.

Zrcadlení je úžasnou pomůckou a lékem k vnitřnímu uzdravení a pozvednutí našeho vědomí. Konflikty jsou zde proto, aby jsme se očistily pro nás nefunkčními programy a nedořešenými záležitostmi. Zároveň však ne každý se dokáže tímto způsobem očistit. Záleží na postoji a zodpovědností daného jedince. Jestli dokáže přijat zodpovědnost za své emoce, chování, důsledky a situace, které se mu naskýtají. Častokrát totiž takovou zodpovědnost málokdo z nás dokáže přijmout. Ale když to uděláš, tvůj život se tím změní. Když se naučíš zodpovědnosti, pak uchopíš svůj život do svých rukou a můžeš si sním dělat, co budeš jen chtít. To ty určuješ pravidla, jak jej budeš žít. Protože když nebudeš přebírat za svůj život zodpovědnost, tak nemůžeš žít život ani dle svých představ.

Dvojplameny a zodpovědnost

Se svým dvojplamenem můžeš mít pocit, že ty hádky ve skutečnosti nikam ani nevedou. Nikdy v nich nedokážeš vyhrát ani ty ani tvůj dvojplamen, pak k čemu vůbec jsou? Důvodem proč tyto hádky ve vztahu nikdo nemůže vyhrát je ten, že tě tento vztah učí také přijmout naprostou zodpovědnost a pak také u dvojplamenů jde o to, že jste ve skutečnosti jedna duše a ve skutečnosti se hádáš sám se sebou. Nikdy nemůžeš boj sám proti sobě vyhrát a proto je nutné pochopit a hlavně změnit úhel pohledu na hádky a konflikty a vydat se na hlubokou cestu k sebepoznání. Skrze dvojplameny poznáváme oba své temné kouty duše, které nechceme vidět.

Dvojplamen ti ukazuje, že nemůžeš být slepý k tomu, co se ti snaží tento vztah říci. Nemůžeš si hrát neustále na oběť, musíš konečně pochopit, že to ty jsi tu pánem svého osudu. A jsi to ty kdo bude rozhodovat. Takže tě tento vztah učí také i o zodpovědnosti a také aby si tyto své konflikty v sobě vyřešil. To, že se budeš zbavovat svých nánosů, které máš v sobě, ti přinese velkou úlevu. A také ti to bude měnit život. Protože tě třeba již nenaštvou určité situace a přestane se ti také něco určitého ve tvém životě dít, jestliže se ti děje něco ve tvém životě opakovaně podobné situace. Třeba tím, že tě každý podvede. Nebo tě pokaždé někdo okrade.

Tato lásku mezi dvojplameny má blahodárné účinky na naše zdraví. Jedna vědecko-lékařská studie potvrzuje, že láska podporuje zdraví a zlepšuje naše fyzické a duševní zdraví, zbavuje nás stresu a mnoho dalšího. Sám se můžeš přesvědčit, co dělá naše srdce a mozek, když jsme zamilovaní. A co když je tato láska bezpodmínečná a umocněná intenzitou dvojplamenů? To je teprve jízda.

Jak poznat dvojplamen

Každé dvojplameny jsou jiné a v každém takovém vztahu budou určité odlišnosti, proto nelze určit jednoznačné znaky pro všechny tyto vztahy. Existuje mnoho různých znaků, jak poznat dvojplamen a proto se podíváme na ty nejčastější znaky vztahu s dvojplamenem, ale také se zaměříme i na ty, které máme mezi sebou já a Jirka.

 • Silná erotická přitažlivost
 • Velmi silná přitažlivost obecně
 • V jeho očích cítíte spojení, bezpodmínečnou lásku, vzrušení (není zde žádná prázdnota)
 • Tvoje předchozí vztahy byli úplně prázdné a teď je to tak nějak plné, intenzivní
 • Jestliže ses někdy koukl do očí druhým, nikdy si neměl z cizích očích takovou odezvu jako u dvojplamene. Spojuje tě se tvou hlubokou vnitřní podstatou – bezpodmínečnou láskou. Cítíš bezpodmínečnou lásku a silný erotický náboj. Pokud si to někdy zažil, určitě budeš vědět o čem to mluvím.
 • Tvé emoce jsou intenzivnější
 • Můžeš zjistit, že tvé prožitky a cítění jsou daleko silnější než předtím
 • Můžete si číst i myšlenky
 • Chybí žárlivost. Nemáte důvod na sebe žárlit, protože víte, že máte mezi sebou něco, co s nikým jiným mít nemůžete.
 • Připadá vám, že vás něco spojuje
 • Máš pocit, že se světem je všechno v pořádku když jste spolu
 • Jste propojeni na hlubší úrovni
 • Máte úplně stejné cíle, pravděpodobně i koníčky a podobný pohled na život
 • Jste ochotní navzájem spolupracovat a podporovat se
 • I kdyby jste byli spolu 24 h denně po celý rok, vůbec vám to nebude vadit

 

Jak najít svůj dvojplamen

Svoji druhou polovičku duše – svůj dvojplamen můžeme potkat až dojde k rozvinutí naší duše a projdeme si (zpracujeme si) úspěšně většinu svých temných stránek. Musíme uzdravit své vnitřní démony, kteří nás drží v neustálém utrpení z minulosti. Tyto zrcadla minulosti musí být pochopena a vyřešena, aby mohlo dojít k uzdravení minulosti, svého vztahu k sobě, odpuštění bývalým partnerům, vyřešení vztahu s nimi i rodiči. Sebeláska je klíčem pro to, jak najít svůj dvojplamen.

Jde o to přijmout své temné části sebe samotných, poznání a rozvinutí svých darů (silných stránek), přijmout sami sebe takový jací jsme a to jako jeden dokonalý celek – tělo, mysl a duše. Jde o pochopení své vnitřní hodnoty a energie, která je klíčová pro rozvinutí duše. Pokud se naučíme mít rády sami sebe a bezpodmínečně se milovat, pak jsme připravené na setkání se svým dvojplamenem.

Bez vnitřní práce na sobě to bude jen velmi těžké až nemožné najít svůj dvojplamen. A pokud dojde i přes absenci této vnitřní práce na sobě k setkání, tak toto setkání dvojplamenů nebude mít dlouhého trvání a dojde spíše k ještě větší vnitřní bolesti.

Pokud chceš setkání dvojplamenů urychlit, tak je potřeba začít na sobě intenzivně pracovat. Život je o růstu, získávání nových zkušeností, uvědomění a posouvání svých hranic a limitů, které jsou v naší mysli. Jakmile budeš stagnovat, nebudeš připraven na setkání se svým dvojplamenem. Proto můžeš využít našeho online kurzu cesta sebelásky, kde s tebou budeme sdílet krok za krokem své zkušenosti, uvědomění, techniky, nástroje, vedené meditace, podprahové nahrávky a mnoho dalšího. Tímto uzdravíš své nitro i svůj život a budeš připraven posunout svůj život a také se setkat se svým plamenem a začít tvořit nádherné a neomezené věci.

dvojplamen

Fáze vztahu dvojplamenů

Pro dvojplameny jsou typické určité fáze, které se opět mohou mírně lišit vztah od vztahu. Chci se s tebou podělit o fáze pro dvojplameny, které jsou inspirované mým vztahem s Jirkou a rovněž jeho vztahem se mnou. Stejně jako celý tento článek je inspirován naším vztahem jakožto dvojplamene.

Jak říkám neexistuje pro dva různé dvojplameny naprosto přesné fáze, nebo stejný vývoj vztahu, proto by jsi měl všechny články na toto téma a popis fáze dvojplamenů brát s nadhledem.

První setkání pro dvojplameny

Půjdete na pár rande, bude to pravděpodobně hlavně kvůli oné sexuálnímu náboji, které zažíváte. Můžete se také stát na chvíli párem. Je tady něco, čemu moc nerozumíte oba dva. Když se kouknete do očí, pocítíte něco, co vás může i postrašit. Je to velmi zvláštní pocit. A ten sexuální náboj, který se nedá vydržet. Jelikož je toto setkání intenzivní a pro vás zatím nepochopitelné můžete se začít bát. Nebo může mít jeden z vás pocit, že toto spojení je příliš moc rychlé a pak uteče. A většinou dochází k odloučení. Častokrát toto setkání moc nechápete a vůbec nevíte, co se to děje. Je to záhadné, vzrušující a těžko pochopitelné pro naší logiku.

Ovšem pokud se podíváte navzájem hluboko do očí, pak vaše duše zjistí, že je konečně doma. Cítíte svůj domov. A tím domovem je bezpodmínečná láska. Můžete mít také pocit, že toto dívání se do očí nesnesete, protože můžete mít pocit jakoby vám do vašeho nitra zasvítila baterka na vaše nejhlubší rány, traumata, bolesti a strachy. Můžeš také cítit jakoby skrz jeho oči ti něco hluboce odpouštělo. Takový pocit jakoby říkal – už je to dobrý, nech to všechno odejít, odpouštím ti všechno. Toto první setkání je hodně smyslné a záhadné. Záhadné, proto, protože jste se s tím dosud oba dva vůbec nikdy nesetkaly. Ale užíváte si to. Když jste spolu, vnímáte všechno tak intenzivně, že si budete pamatovat skoro všechno i za několik let. Tato fáze je velmi nádherná a tajuplná.

Nejlepší způsob, jak se napojit na dvoplamen je skrze oční kontakt a vzájemné emoce. Další ještě silnější kontakt a propojení se odehrává skrze sexuální spojení a to zejména pak vědomý sex. Všechno, co jsi doposud zažila, ti přijde tak prázdné a povrchní, protože jsi poznala skutečnou hloubku něčeho nepopsatelného.

Otevření pandořiny skřínky

Přichází doba velkého odzrcadlení. Přichází temná noc duše. Všechny tvé strasti, obavy vyplouvají na povrch. Přicházejí hádky a nedorozumění, ale zároveň je to fáze kdy se léčíme. Pokud umíte stínovou práci, pak je to v této fázi velmi cenné. Toto je totiž fáze, ve které se každý stanete zrcadlem nedostatků toho druhého. Budete hrát proti sobě. Každý z vás bude věřit, že má pravdu, a ten druhý se mýlí. Úkolem je rozpoznat tento vzorec a zpracovat jej. Jedná se o velmi intenzivní období, které je potřeba udělat. Zrychlí se totiž díky tomu náš osobní růst a to velmi intenzivním způsobem.

Nikdy nebudeš mít od života naloženo tolik, aby si tuto váhu nemohl unést. Vždycky budeš mít naloženo jen tolik, kolik opravdu zvládneš. Je třeba toto uzdravení provést. Tento vztah není o tom, aby jste v něm trpěly, je to o tom, aby jste se oba vyléčily a vyrostli. Konečným cílem je stát se člověkem, který je zaměřený na své srdce. Aby se naučil bezpodmínečně milovat. Jakmile odstraníte své stíny, zůstane vám jen ta nejčistší podstata vašeho spojení. A tím je velký a neustálý příliv bezpodmínečné lásky.

Přichází odloučení pro dvojplameny

Každý si žijete svým vlastním životem…ale občas v hloubi duše vzpomínáte, co to všechno mělo znamenat. Prozkoumáváte další vztahy a partnery a zjišťujete, že již nemůžete zažít to, co jste zažívali s tím vaším dvojplamenem. Něco je jinak. Zjistili jste, že oné vztahy jsou tak nějak povrchní a prázdné. Chybí jim hluboké spojení, energetické cítění, bezpodmínečná láska a naprosté vzrušení. To všechno je ale pryč. Máte jen vzpomínky na velmi zajímavou zkušenost. Kterou už ale nenajdete nikde jinde. Něco je najednou pryč a ty prostě víš, že je tu ještě něco, něco daleko lepšího.

Ztráta dvojplamene může být velmi bolestivá a takový rozchod může zanechat velmi silné emoční pouto a zlomené srdce. Ale někde hluboko v duši budeš vědět, že stejně k sobě patříte. Ale pozor i přes tento pocit, že k sobě patříte je nutné se rozdělit a vnitřně se uzdravit, aby případně mohlo dojít k následnému návratu. Život jde dál pro oba a je potřeba si uvědomit, že nastal čas, aby si každý ještě něco prožil a uvědomil, jak tento vztah, toto spojení bylo intenzivní. Každý má před sebou své zkoušky a překážky, které je potřeba ještě prožít a pochopit. Právě díky tomuto můžeme růst a uvědomit si, jak byl tento vztah jiný a jedinečný.

Pokud dojde k pochopení jedinečnosti tohoto vztahu a darů, které sebou přináší, tak můžeme být vděční za tuto zkušenost. Při návratu ke svému dvojplamenu si najednou budeme vážit tohoto partnera a vztahu a přistupovat k němu naprosto jiným způsobem. Někdy potřebujeme zažít ztrátu, aby jsme pochopili jedinečnost tohoto člověka (vztah) a začali jsme si ho vážit a respektovat.

Návrat pro dvojplameny

Takový návrat přichází až když jsou oba dva připraveni. Připraveni na nový vztah. Nějakým způsobem se k sobě znovu připojíte. A již chápete, co to znamená a jste na to připraveni. Návrat působí velmi silně. Cítíš se najednou bezpečněji, stabilněji a s pocitem, že od teď bude zatraceně dobře. Konečně jste zase spolu, pohromadě. Tak jak to má být.

Jste oba připraveni na nové výzvy a společnou cestu plnou růstu, poznání a vzájemného respektu a pochopení. Už pro vás není žádná překážka tak velká, aby jste ji nepřekonaly, ale za předpokladu, že jste ochotní na sobě pracovat a uzdravovat své nitro skrze tuto nádhernou cestu. Učíte se spolu spolupracovat a jste jeden pro druhého

Osud dvoplamenů je ve vašich rukou a je jen na vás, jak s tímto vztahem naložíte. Není to lehká cesta a nezvládne jí každý, ale pokud se to podaří, tak na vás čeká něco nepopsatelného. Silné spojení a energie mezi dvojplameny je něco neskutečně povznášejícího a také vede k pochopení bezpodmínečné lásky a cesty k osvícení.

Odevzdání

Dvojplameny zůstanou spolu do konce života, pokud tedy opět po odloučení navázali vztah. Jeden i druhý tedy chápe, co tento vztah znamená. Začněte se slazovat a pracovat na vztahu. Spolupráce je zde velmi důležitá. Pokud po tom toužíte dostat z tohoto vztahu ještě více, můžete pracovat se svou energií, kterou pociťujete když se vaše oči setkají. Doporučuji se s tím naučit pracovat. Protože si můžete užít tak nepopsatelné a jedinečné zážitky, které budete jen ztěžka někomu vyprávět.

Doporučuji takovému páru zabřednout do tajů tantry. Ovšem nemyslím jen onu sexuální povahu tantry, ale i tantru klasickou. Otevíráte se vaší společné bezpodmínečné lásce společně. A společně se jí odevzdáváte skrze sebe. Odevzdáváte se taky jeden druhému a moc dobře víte, že budete mezi sebou propojeni a to navždy. V této fázi již není zrcadlení tak silné jako na začátku. Vy víte, jak na sobě pracovat a už se jen tak něčeho nezaleknete. V této fázi také cítíte, že se vzájemně podporujete a snažíte se spolupracovat tak, aby váš vztah přinášel spousty ovoce. I když to nebude vždy dokonalé, vy víte, jak z toho nakonec vytěžit maximum.

Vývoj dvouplamenů

Je tady ten krásný pocit – bezpodmínečné lásky. Zažíváš to, když mu pohlédneš do očí, nebo zachytíš jeho energii, kterou k tobě směřuješ a možná se ptáš: Jak tento pocit mít i bez podívání do očí? Přichází vyhledávání bezpodmínečné lásky mimo váš vztah. Skrz meditace, sexuální transmutaci, práci na sobě, přítomnost, vědomé procházky, vědomý tanec, kreativita. Tu onu lásku lze vypěstovat trvale v sobě a napořád. Tedy tak napořád, jak jen budeš sama chtít. Kdykoliv tento stav můžeš zavrhnout, pokud si budeš přát. Když je ve tvém životě tolik bezpodmínečné lásky. Přichází k tobě život, ve kterém žije hlavně tato láska. A mění se toho mnoho. Jak zdraví, tak tělo, strava, práce, životní styl, okolí, peníze a hlavně ty. Cítíš se bezpečně, milovaně a podporovaně. Všechno jde s lehkostí, přicházejí k tobě neustále finance. Jsi bohatá životem. Zažíváš neustálou pozitivní hojnost. A tím můžeš překročit do další fáze.

Dvojplameny a jejich dar

A když ses tak hezky vyvinula, začneš pociťovat určitou potřebu. Nejspíše oba dva, pokud putujete po fázích společně. Cítíte, že musíte darovat kus sebe ostatním lidem i světu. Začínáte otevírat srdce druhým lidem. Poukazovat na onu nádhernou lásku, která mění naprosto všechno. Darovat lásku přírodě, lidem, zvířatům. Zažíváte určité poselství. Vy jste celiství. Opíjení onou láskou. Ostatní lidé i zvířata to z vás cítí a přitahujete je. Přitahujete lidi, protože cítí, že zažívají díky vám svůj domov, na který zapomněli. A zvířata s vámi jsou nejraději proto, protože se cítí ve vaší společnosti velmi dobře. A možná také cítíte se zvířaty i přírodou určité propojení. Máte poselství šířit lásku po celém světě. Pokud se dostanete až do této fáze společně se svým partnerem, pak věřte, že váš vztah potrvá s vysokou pravděpodobností celoživotně.

Láska ve vztahu dvojplamenů je něco, co lze velmi užitečně využít pro rozvoj a budování podnikání, protože dvě energie, dva záměry se spojí v jeden a to pak je jiná síla. Tento byznys spojen láskou má mnohem hlubší poslání než klasické podnikání, kde je hlavně o vydělávání peněz.

Nejčastější otázky pro dvojplameny

Jak dlouho trvá každý stupeň?

To záleží vztah od vztahu. Někdy to může trvat měsíce, někdy i roky. To záleží na vašem vnitru kam se oba dokážou posunout ve svém životě. Někdo má osobní vývoj daleko rychlejší než jiná osoba. Je to individuální. U nás trvala fáze odloučení 4 roky.

Jak urychlit setkání?

Začni na sobě pracovat – pochop, co je to zodpovědnost, zrcadlení, nauč se pracovat na sobě, medituj. Zvyšuj své vibrace. Pěstuj v sobě lásku bez podmínek. Hlavně nesmíš na opětovné setkání tlačit. Musíš to úplně vypustit z hlavy a zapomenout na to. Pokud budeš tlačit tak se opětovného setkání nedočkáš. Pokud budeš na sobě takto pracovat nebudeš mít ani důvod tento svůj dvojplamen hledat. Budeš se cítit úplně a skvěle. Následně budeš vyzařovat přesně tu energii, která k tobě přitáhne tvůj dvojplamen.

Hledání svého dvojplamene vychází z nedostatku. Cokoliv, co hledáš, chceš získat a podobně znamená, že to ještě nemáš a vysíláš energii nedostatků a tím se ještě prohloubí tvá mezera v životě. Jestliže chceš na sobě pracovat, zvyšovat svou sebelásku, uzdravit svou minulost a najít svůj dvojplamen, tak máme pro tebe řešení stačí kliknout a začít tvořit.

Je možné zabránit odloučení?

Je to možné, ale já to nedoporučuji. Nedoporučují to z důvodu, aby si oba z dvojplamenů skutečně uvědomili, že to, co zažili spolu již nikdy s nikým nezažijí. Doporučuji tento čas od sebe, aby jsme plně pochopili rozdíl tohoto vztahu. Až teprve když budou oba připraveni se znovu setkají tváří v tvář s opravdovým pocitem, že to je opravdu to, co oba dva chtějí. Být spolu.

Jaký je rozdíl mezi spřízněnou duší a dvojplamenem?

Existuje zde mnoho rozdílů. Rozdíl je, že dvojplamen je jedna duše rozdělená do dvou. Vztahy spřízněných duší je mnohem stabilnější než vztah dvojplamenů. Protože u dvojplamenů se daleko více odráží naše vlastní zrcadlo. Takže tento vztah je daleko více bouřlivější. Spřízněné duše jsou dvě duše. Více o tom, co je to spřízněná duše najdeš v našem článku.

  PŘEČTI SI SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK: SPŘÍZNĚNÁ DUŠE JAK JI NAJÍT (KROK ZA KROKEM)

najdi svuj dvojplamen
Lenka Heczková

Lenka Heczková

Terapeutka a koučka

Lenka Heczková je terapeutka a koučka se specializací na psychologii, vztahy a sexualitu, Ženskou energii, neurovědy, meditace a práce s podvědomím. Zaměřuje se na vztahové poradenství a psychologií, individuální i párové terapie, témata zvládání stresu, emoční inteligence, práce s myšlením. Dále se soustředí se na práci s podvědomím, pozitivní psychologií, používá techniky imaginace, meditace, dechové techniky, a poznatky z neurovědy.

26 Komentářů
 1. Roman

  Nádherně napsaný článek,popisuje přesně co je dvojplamen.Samozřejmě je to pro většinu lidí nepochopitelné, protože nic takového nezažili.Prošel jsem si teď dvojplamenným vztahem a je to síla ! Už první setkání je neskutečně silné,přímo duševní souznění.Ta stejnost druhé polovičky je nepochopitelná,stejné zájmy, chování,povaha,myšlenky !!! Prostě kopie !! Opravdu jakýkoliv jiný vztah je úplně o ničem,prázdný a to člověk pochopí až zpětně.Bohužel je pravda,že po několika měsících jsou neskutečné hádky,vyvolávané bez důvodu,a oba dva mají svoji pravdu,je to jako hádka se svým obrazem v zrcadle !! Samozřejmě to vede k rozchodu cca po roce.Vyjdete z toho s neskutečné zlomeným srdcem !! Je nutné úplně ukončit kontakt,změnit telefon.Jsou z toho jinak odchody a návraty.Mohu posoudit i spřízněnou duši,měl jsem ji po rozvodu a je to člověk,kterého jako by jste znali dlouho, okamžitě si padnete do oka a je vám moc dobře,jen je každý jiný povahově.Je to také vyšší level vztahu,kdy vám dává více duševních citů než obyčejný vztah,který se zpětným pohledem jen „přežívací“ .Ale toto pochopí jen lidé,kteří si tím prošli.Co je teď těžké,je najít si partnerku, člověk už chce pouze jen spřízněnou duši,vše ostatní je neuspokojující.Hezký den všem.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Moc děkujeme za odezvu 🙂 Dvojplamen je hodně složitý vztah, ale dá se s ním pracovat. A máš naprostou pravdu – člověk už nechce nic jiného než to. Všechno ostatní je tak nějak chabé, povrchní a prázdné. S tou partnerkou – zkus na to tolik netlačit. Představuj si svou ideální partnerku a pak to vypusť úplně hlavy a věř ona se najde když to budeš nejméně čekat… 🙂 Děkuji Romane za zpětnou vazbu, vnímáme to stejně. 🙂 Přeji krásný den

   Odpovědět
   • Miroslav Beneš

    Dobrý den, také bych se rád podělil o svou zkušenost z dvojplameného vztahu. takových 99% toho co se tu píše absolutně sedí. My se nacházíme asi někde uprostřed všech fází tohoto vztahu. A jak píše pán v komentáři, také jsme se k sobě několikrát vrátili a zase odešli. V pravdě je že čím delší dobu jsme byli od sebe (zatím jen v řádu měsíců), tak tím ten návrat byl lepší a sám nevím zda-li už jsme v té návratové fázi ani , jestli o to stojím. Jsme teď přáteli a občas se vídáme. Ta intenzita tohoto typu vztahu je enormní a zpětná přitažlivost taktéž. Jsme jak vítr a oheň, samostatně dokážeme divy, tvořit i ničit společně se z nás stává ohnivé tornádo. Plamen, který vše očistí, ale zanechá za s sebou neskutečnou spoušť. na druhou stranu, když nás metaforicky zavřeš do kovárny jsme jak měch a výheň, i železo v našem spojení teče a měkne… Jsme jak černá a bílá, jin a jang, jsme celý, to se nám to valí. 🙂
    Plamen zdraví plameny. Svitě dál lidem na cesty. 🙂

    Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Ahoj Mirku, děkujeme za tvůj příběh a tvé sdílení. Krásně jsi to popsal, je to přesně tak, jak píšeš. Určitě doporučují si s partnerkou/kamarádkou promluvit a určit směr jakým to budete směřovat. Klidně se můžete domluvit, že to jen tak necháte plynout, ale určitě je vodné o tom hovořit a komunikovat. Společně můžete dokázat velké věci jako všechny dvojplameny a také ten růst ve vztahu dvojplamenu není jen lineární, ale exponenciální. Pokud za vámi zůstává spoušť v tom negativním ohledu myslím, tak je to způsobeno tím, že nemáte ještě dořešeno všechno v sobě ty velké zrcadla, které na vás tlačí. A také je to o směřování té vaší energie, která se musí někde a nějak projevit, protože pokud ne najde si svou cestu a to klidně i negativním způsobem. Je to práce i s energií plameňáků. Ano ať plameny svítí a svět se stane lepším místem pro všechny 🙂 Přejeme hezký den a mnoho úspěchů a štěstí na vaší cestě s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

     Odpovědět
   • Petr

    Moje otázka zní, dvojplamen musí být jednoznačně tentýž partner s kterým jsem první dvojplamen zažil? Můj dvojplamen totiž žije další vztah….a já zůstal sám s tak vysoce postavenou laťkou…je to 4 roky od odloučení a za ty 4 roky jsou všechny moje vztahy pouhá náhražka. Stále u mě nedochází k té intenzitě dvojplamene…v tomto článku jsem mnohé pochopil co mě vlastně potkalo…a o co jsem přišel….budu mít ještě vůbec možnost mít dvojplamen ?

    Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Ahoj Petře, existují lidé, kteří našli i dva dvojplameny za svůj život, ale je jich jen hrstka. Na druhé straně mnoho lidí nenajde a nezažije žádný vztah s dvojplamenem. Určitě bych zůstal otevřený všemu novému a zaměřil se na práci na sobě. Nic neočekávat, na nic netlačit a čekat co přijde, kdo ví, možná se objeví někdo, s kým zažijete lepší vztah, hlubší spojení než s kýmkoliv dříve. K Vaší otázce, možné to je, ale není to tak časté. V podstatě záleží na vás, vašem přístupu. Přejeme hezký den a mnoho úspěchů a štěstí a vaší cestě ať najdete to, co hledáte s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

     Odpovědět
  • Barca

   Dobrý den.
   Děkuji za nádherné a obsáhlé vysvětlení co vztah s dvojplamenem obnáší.
   Našla jsem díky vám klid, kdesy uvnitř mě samotné.
   Jen na jednu věc bych se přeci jen chtěla zeptat.
   Jak vytěsnit myšlenky na něco tak nezapomenutelného,
   když vás pojí společný potomek.Jsme stále v kontaktu,osobních schůzek se bojím.Vim že to v sobě nemám vyřešené, přes veškerou bolest kterou jsme si vzájemně způsobili stále cítím lásku k oné osobě,ba i cítím tu jeho.Syna si předáváme přes babičku, snažím se jednat v zájmu syna,otce potřebuje.Sama to ale moc nezvládám.
   Předem děkuji za odpověď,
   s úctou Barča

   Odpovědět
   • Cesta Relaxace

    Zdravím, je důležité pokud tě to tak trápí si zpracovat v sobě určité spojitosti. Za prvé je třeba sobě i jemu odpustit. Za druhé je třeba se dostat za oponu těchto myšlenek. Myšlenky jsou jen důsledkem něčeho hlubšího co skrýváš pod povrchem v sobě a je třeba je najít. Je potřeba pracovat na sobě, zpracovávat, dávat si lásku, pustit se, nic neočekávat. Osvobodit se od toho. A ono se možná pak i znovu setkáte a dáte to zase dohromady. Pokud však v sobě nosíte zášť, křivdy, a všechny možné neshody, pak máte tolik zanesené těla těmito emočními rány, že nedokážete vnímat hlubokou lásku v sobě a tu neskutečnou přitažlivost. Někdy se cesty oddělí a až v sobě něco změníme, znovu se se svým dvojplamenem můžeš potkat. Bohužel nevím více informací o celkové situaci. Doporučuji naší meditaci pro odpuštění, hooponopono nahrávku, které jsou zdarma. Doporučuji také si psát dopisy, kde budeš psát vše co tě napadne co by jsi tomu člověku chtěla sdělit. Takže klidně i zlobu, vztek… prostě vše co tě trápí. 🙂 Snad jsem ti dostatečně ke tvému problému poradila a přeji Krásný život 🙂 Lenka

    Odpovědět
  • Irena

   Mohla bych prosim se take podelit o svuj pribeh? Je to tsk neskutecne…

   Odpovědět
   • Cesta Relaxace

    Ahoj Ireno, určitě můžete budeme jednom rádi. Napište nám na email: info@cestarelaxace.cz a domluvíme se 🙂 Přejeme hezký den s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

    Odpovědět
 2. Markéta

  Dobrý den, ano můžu potvrdit, že tento fenomén existuje, děkuji za článek a komentáře. Já sama svého plameňáka znám přes deset let ze sousedství. Nic moc jsme nepodnikali, jelikož jsem vdaná. Ale víme „to“ o sobě, i když jsem se jen potkali na kus řeči – je to whaw! Energie je neskutečná. V poslední době cítím, že vnitřně rostu, manžel ne. Je materialista. S plameňákem se vydáváme nějak více, jako by to prozřetelnost vycítila, zažívám synchronicitu. Upozorňuji, že v tomto případě moralizování nepomůže, zjišťuji, že nemá cenu se bránit, potenciál vztahu, i jen blízkost s plameňákem vás převálcuje, ať máte papír na manželství nebo ne. Zatím jsme na úplném začátku, jen přátelé, musí se krůček po krůčku, intenzita energie a citů je hodně vysoká, raději opatrně. Vedle toho všechny mé předchozí vztahy a manželství bledne. Jsem sama zvědavá, kam mě to dovede. Děkuji za rady. ?

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Zdravím, děkujeme za váš příběh 🙂 Je skvělé si číst příběhy o dvojplamenech. Je neskutečné být v přítomnosti tohoto člověka. Člověk se snaží tomu bránit, pokud je s někým jiným v manželství, ale stejně tomu nemůže odolat. A když odolá, cítí v sobě v průběhu života jakýsi pocit prázdnoty. Ta hra mezi dvěma s takovou energií je nádherná. Držím vám palce, ať už se rozhodnete jakkoliv… Člověk nemůže zrušit takové pouto s někým jiným, ať chce nebo ne. Hodně štěstí

   Odpovědět
 3. Jana

  Dobrý den, dnes poprvé jsem slyšela o dvojplamenu. Jsem čtvrt století vdaná a do teď jsem si myslela, že šťastně. A najednou jsem se zamilovala, ještě jsme spolu neměli ani fyzický kontakt a už mám život vzhůru nohama. Chtěla jsem se nějak hnout dál a najít řešení a tak jsem využila dnes služby kartářky a úplně mě to semlelo. A ta mi řekla, že jsem se potkala se svým dvojplamenem a že mě čeká dost změn, bolesti, ale i lásky. Tak jsem začala pátrat, co mě vlastně čeká. Děkuji za váš článek. Vůbec mě to neuklidnilo. Ale alespoň teď chápu moje pocity. S láskou Jana

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkujeme za váš příběh 🙂 Věřím že se rozhodnete tak, jak to bude pro vás nejlepší. Držíme vám palce ať to dopadne šťastně 🙂

   Odpovědět
 4. Kačka

  Nejlepší článek na internetu o tomto tématu. Moje zkušenosti s dvojplamenem to je potvrzují. Je až neuvěřitelné, jak všechno přesně sedí a pasuje na můj vztah s přítelem.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkujeme Kačko za zpětnou vazbu. Ano hodně páru, které známe nám toto potvrdilo a i když každý prožívá něco odlišného, tak se s tímto naším příběhem ve vztahu ztotožnilo mnoho lidí a páru. Přejme hodně štěstí a úspěchu v životě a s přítelem krásný a harmonický vztah Jirka a Lenka:)

   Odpovědět
 5. Adéla

  Děkuji za online kurz je úžasný, pomohl mi uvědomit si tolik důležitých věcí a pochopit souvislosti. S partnerem (dvouplamenem) používáme techniky z kurzu a hodně se posouváme. Skvělý článek a super příběh. Přeji Vám hodě lásky a harmonické energie.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Adélo, Děkujeme za zpětnou vazbu a gratulujeme k dosaženým výsledkům. Přejeme vám mnoho úspěchů a štěstí na vaší cestě s partnerem k harmonickému vztahů.

   Odpovědět
   • Gábi

    Jsem několik měsíců s dvojplamenem. Vůbec jsem nevěděla, že něco takového vůbec existuje. Měníme se oba, učíme se navzájem. Původně jsme se oba toho báli. Jsme naprosto stejní, včetně úrazů z mládí, jídla, koníčků, všeho. Víme oba, co si myslíme, cítíme oba to co ten druhý. A to po půl roce. Navíc se tyto schopnosti vylepšují s tím jak se navzájem více měníme, pohled na lásku, sebe sama. Měli jsme období cca dva týdny, kdy jsme se viděli jen krátce, ale odloučení si nedokážeme představit. Cítili by jsme se oba rozervani a prázdní. Nežijeme spolu, vídáme se párkrát týdne. Proto víme oba, co je to být bez sebe- neúplnost, pocit jako by se svět zastavil. Ale stále na sebe myslíme, a často se stává, že víme, o sobě vše i na dálku, cítíme to, vnímáme to. Pokud se tohle bude dál ještě vyvíjet, nebudeme potřebovat ani mobily. Už teď víme, co kdo chce říct, na co myslí a co cítí. Nevím jak to rozvíjet, děje se to samo, samo to přechází a přichází vždy intenzivněji a s větší silou. Ta telepatie také zesílila sama od sebe. Nechápu to stále, ale článek mi udělal trochu jasno o co se jedná. Děkuji za vysvětlení

    Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Ahoj Gábi, děkujeme za Váš příběh a sdílení. Ano je to přesně tak jak píšete, ono to člověk nemusí řešit a vědět jak, ale děje se to samo. My se také neustále posouváme dopředu a děje se to automaticky samo a spontánně. Vždy víme co máme udělat a hlavně jak udělat. Je to něco mimořádně krásného a zároveň hodně intenzivního a to jak v tom dobrém, tak i v tom špatném. Ale to špatné nás někam posouvá a učí nás něčemu většímu. Gratulujeme, že jste se našli a přejeme vám hodně štěstí a úspěchů ať Vám to vydrží 🙂

     Odpovědět
  • Jméno *Stanislava

   Pre mňa je dvojplameň môj nebohý manžel. Nezvládol náš spoločný život a rozhodol si svoj život zobrať. Teraz rozmýšľam nad tým, či sa ešte niekedy stretneme a zopakujeme si spolunažívanie bez zbytočných komplikácií… čo Vy na to poviete?

   Odpovědět
   • Cesta Relaxace

    Ahoj Stanislavo, to nás upřímně a hluboce mrzí a přejeme upřímnou soustrast. Bohužel i toto se občas stává. Existují i lidé, kteří ve svém životě potkají dva dvojplameny, ale na druhé straně někteří lidé ho nepotkají vůbec. Důležité je tu ztrátu, trauma, vnitřní bolest a emoce v sobě zpracovat i když to může být velice těžké, tak rozhodně ta možnost zde je a záleží jen na tobě a tvém přístupu. Určitě pomocí vizualizace a dalších metod je možné si do svého života přitáhnout osobu, se kterou minimálně můžeš zažít hlubší spojení a pouto. Přejeme hodně odvahy, úspěchů a štěstí na tvé cestě s podzravem Jirka a Lenka 🙂

    Odpovědět
 6. Jana Ceznerová

  Krasný den.Děkuji za ten článek. Jsem ve stadiu po rozchodu ..vlastně je to už půl roku a je to neutichající bolest. Neskutečná síla lásky, stačilo nám dívat se jen do očí a jak blázni jsme opakovali, že to nechápeme.. co to má znamenat.. ta neskutečná síla.. přitažlivost.. co nám to má říct atd.., nezažili jsme to prý ani jeden, ale pak (po roce a půl) absolutní nechápání jeden druhého.. neustoupení v ničem ani o krůček, žádný kompromis. Jen rozum to pomohl ukončit, aby to neskončilo zle. Ale teď (pocitově)je mne jen polovina. Naprosto chápu a rozumím, když se ohlédnu, že po setkání a sblížení s dvojplamenem, nejde být s nikým jiným … teď to tak cítím. Přeji všem aby potkali a pak na vždy dokázali být a žít nebo se zase najít se svým dvojplamenem. Je to nepopsatelné… vždyť víte.
  Jen jak teď překonat tu bolest?.. Jana

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Jano, děkujeme za krásný příběh a sdílení. Ano tak nějak jsme to měli i my ve vztahu při odloučení. Je to tak jak píšete a co se týká vaší otázky, jak překonat bolest po rozchodu z dvojplamenem, tak upřímně nevím. V podstatě ani nevím, jestli je to možné, jelikož pokud člověk dosáhne uvědomění v tomto vztahu, že už nic stejného ani podobného nemůže zažít s nikým jiným jen se svým dvojplamenem – jako je hlubší intimita, intenzivnější city a láska, hlubší spojení a vše další… tak si uvědomí, že ostatní vztahy a lidé se kterými naváže vztah, bude jen „povrchový vztah“ bez ničeho hlubšího. Tady hodně záleží na tom, zda si to uvědomí oba a tím dojde často ke spojení a uvědomění, že jediná možnost je makat na sobě a svém vztahu, nebo to tak vidí a cítí jen jeden z dvojce a tím pádem ten druhý je často v módu útěků a hledá to jinde, ale nakonec to nenachází. Tady to chce asi jen nechat čas, nám fáze odloučení trvala 4 roky a znám páry, které takto spolu nebyli i 10 let a nakonec se našli. Jinak překonat bolest je jedna věc, ale druhá věc je najít tyto hlubší hodnoty někde jinde (nemyslím tím v někom jiném – člověka), ale zaměřit se na vlastní sebepoznání a sebelásku, propojovat se s přírodou a trávit v ní hodně času, meditace, dělat to, co Vás baví, najít si svůj smysl života a životní poslání a mnoho dalšího… Přeji hodně štěstí a držíme palce, aby Vám to nakonec vyšlo a opět jste našli cestu k sobě a poznali jste ten úžasný dar společně.

   Odpovědět
 7. Monika

  Dobrý den, i já se podělím o svůj příběh, poprvé jsme se s mým dvojplamenem spatřili před 4 lety a musím přiznat, že to byly jak velmi těžké chvíle, tak ty nejkrásnější v mém životě. Zažili jsme opravdovou Lásku, Božské milování, ale také velkou bolest a pády do vlastní temnoty. Několikrát ( 4x ) jsme se ve velkém trápení a beznaději odloučili, nebyli jsme schopni spolu být. Po nějaké době, kterou každý z nás potřeboval, jsme se opět setkali a pokračovali bok po boku v našem růstu. Je to pořádná jízda na horské dráze, ale stojí to za to. V současné době jsme opět spolu a oba cítíme, jak velkým daremsi jsme a chceme v Lásce čelit všemu, co nás potká. A tato změna postoje nás oba posunula vpřed. Pracujeme na společném záměru a oba vnímáme obrovskou změnu v našem vztahu, máme pocit, že to „nejhorší“ už máme za sebou. Energie mezi námi jsou nyní mnohem silnější, jako by nás všechna ta odloučení a návraty posílili. Přála bych každému zažít dvojplamenný vztah, i když to často hodně bolí, je to ta nejkrásnější možnost Lásky v životě.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Moniko, děkujeme ta tvůj příběh a sdílení. Ano je to tak, na jednu stránku jde o nejsložitější, nejnáročnější a hodně bolestivý vztah, ale na druhé stráně jde o něco hlubšího, mnohem více intenzivnějšího s hlubší intimitou, láskou a něco, co člověk nemůže nikdy zažít s nikým jiným než se svým dvopjlamenem. Tento vztah není pro každého, ale ti kteří vytrvají a pracují na sobě i vztahu nakonec získají to nejcennější a nejkrásnější v životě. Přejeme hodně štěstí a úspěchů na vaší cestě s partnerem a gratulujeme úžasnému posunu, kterým jste si oba prošli.

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares