V tomto článku objevíš jaké jsou příčiny, příznaky a také ti ukážu návod jak vyléčit zlomené srdce krok za krokem a posunout se dále ve svém životě.

Tento článek ti také pomůže zlepšit kvalitu tvých vztahu, ale také posunout svůj život na novou úroveň. Zároveň dojde ke zlepšení tvého zdraví a jednoduše budeš šťastnější, proto nezapomeň číst až do konce.

Co je to zlomené srdce

Zlomené srdce je nepříjemný bolestivý emocionální zážitek spojený s emocionální reakci na náhlou, neočekávanou, nebo nechtěnou ztrátu partnera, lásky, blízké osoby. Často je charakterizována jako intenzivní zranění, nebo touha po bývalé a neuspokojené lásce, kterou provází emocionální utrpení a někdy i úzkosti, nebo jiné stavy včetně deprese. 

Nemusí jít nutně jen o rozchod ve vztahu. Zlomené srdce může zapříčinit i úmrtí partnera, rodiče, dítěte, nebo jiné blízké osoby. I přesto, že mnoho lidí spojuje zlomené srdce s koncem romantického vztahu, nebo úmrtí blízké osoby, tak jsem se setkal ve své praxi i s případy, kdy například ztráta zaměstnání vedla ke stejným, nebo podobným reakcím jako u  zlomeného srdce a pocitu, že svět (život) už nikdy nebude stejný.

Zlomené srdce může způsobit velkou vnitřní emocionální bolest. Často to pro lidi bývá jako by pro ně skončil celý jejich život. Dokonce v mnoha případech, protože bolest je tak velká a cesta k uzdravení se zdá být tak složitá, tak se lidé vyhýbají uzdravení zlomeného srdce. Toto vyhýbání může vést k mnoha nežádoucím vedlejším účinkům jako například větší vnitřní konflikt, komplikované emocionální reakce, uzavření srdce a neschopnost milovat a jiné komplikace a potíže v budoucích vztazích, nebo dokonce i vznik zdravotních komplikaci.

Co způsobuje zlomené srdce – příčiny

Tento složitý a náročný emoční stav – trauma může být způsoben mnoha různými životními okolnostmi. Pojďme se podívat na ty nejčastější příčiny zlomeného srdce:

 

 • Smrt milovaného člověka nebo jeho ztráta
 • Rochod
 • Rozvod
 • Domácí násilí
 • Nevěra
 • Silné hádky a toxický vztah
 • Ztráta zaměstnání nebo finanční potíže
 • Žárlivost

Zlomené srdce příznaky

V první řadě si musíme uvědomit, že každý člověk je jiný a proto i příznaky zlomeného srdce budou u každého člověka jiné. Dokonce jeden člověk může za svůj život zažit několikrát zlomené srdce a vždy se příznaky mohou lišit situace od situace.

Existuje mnoho různých příznaku zlomeného srdce jako například deprese, úzkost, stres, nebo fyzické příznaky jako je nevolnost, zvracení, průjem, bolesti hlavy, nízká spotřeba energie, nízká chuť k jídlu, nespavost, zvýšená chuť k jídlu a další.

Pojďme se podívat na ty nejčastější příznaky, které sebou zlomené srdce přináší:

 • Potíže se spánkem a nespavost – Těžká emoční situace jako je rozchod, ztráta blízké osoby, nebo úmrtí blízkého člověka může mít velmi negativní vliv na kvalitu našeho spánku. V některých případech dojde k nespavosti, nebo zhoršení kvality spánku vlivem nedosažení REM spánku. To vede k nadměrné unavě a úbytku energie, ale také emoční podrážděnosti a někdy až k zdravotním problémům.
 • Porucha přijmu potravy – To může být například zvýšena chuť k jídlu a nadměrné emoční stravování nebo-li přejídaní, nebo naopak snížena chuť k jídlu a to může vest k drastickému úbytku hmotnosti. V obou případech si můžeme dokonce i trvale ublížit a způsobit zdravotní problémy.
 • Sklon k návykovým látkám a závislostem – Jde o jakousi kompenzaci za samotnou ztrátu lásky, partnera, někoho blízkého a jde o nejsnadnější cestu jak se vypořádat s emocemi a samotnou ztrátou. Osobně se domnívám, že léčení konfliktu, nebo zlomeného srdce pomoci návykových látek jako je alkohol, drogy a jiné mohou být velmi nebezpečné, protože nám brání dostat se ke kořenům našich problému a bolesti. To nám brání v uzdravení celé situace a navíc si návykovými látkami poškozujeme zdraví a vytváříme závislost. 
 • Hubnutí nebo nabíraní na váze – Když jsem prošel před několika lety drsným rozchodem, ztratil jsem 10 – 15 kg za měsíc. Absolutně jsme přestal jíst a neměl jsme ani žádnou chuť k jídlu. Prakticky první týden až dva jsme vůbec nejedl. Jídlo je do určitě míry pro mnoho lidí potěšením. A často si lidé kompenzuji svou vnitřní bolest pravě jídlem, ale přidáním další vrstvy tuku do svého těla tě nijak neochrání před bolestí.
 • Psychické problémy jako jsou deprese nebo úzkosti – Někdy není rozchod, nebo úmrtí blízkého člověka spojený jen se ztrátou významné osoby, nebo lásky našeho života, ale také se ztrátou smyslu života. V tom případě se cítíme jako by jsme už neměli pro co, nebo koho žit a nemáme chuť v životě dále pokračovat. V takovém případě často vzniká deprese, která je spojená se ztrátu smyslu života, ale o tom se můžeš dočíst v našem článku o depresí. Někteří lidé propadají úzkosti a dalším psychickým poruchám. 
 • Bolesti na hrudí – Někdy to může zajít až tak daleko, že můžeme cítit bolest v oblasti hrudníku. To zejména u velmi emočně citlivých jedinců. Jakákoli dlouhotrvající, nebo přetrvávající bolest na hrudi by mohla být známkou infarktu, takže je důležité brát ji vážně a pokud máš bolesti na hrudi, tak neváhej navštívit doktora.

Rozchod a ex-partner

Možná máš zlomené srdce a přemýšlíš nad tím jak získat zpátky ex partnera. Možná přemýšlíš nad tím, jak to udělat, aby se vrátil. V tom případě doporučuji shlédnout naše video níže, kde pochopíš základní principy rozchodu. Nejen že pochopíš rozchod, ale také tam najdeš návod jak se s ním vypořádat a posunout se v životě dále.

Toto video ti pomůže zlepšit kvalitu tvých vztahu a také překonat bolest způsobenou rozchodem. Také ti toto video pomůže vyléčit zlomené srdce a uvědomíš si, že už ani svého ex-partnera nebudeš chtít, protože ti odhalím jedno důležité a velké tajemství. Více ve videu níže. 

Syndrom zlomeného srdce

Syndrom zlomeného srdce je skutečný stav způsobený extrémní psychickou, nebo emoční bolestí. Intenzivní emoční stres vyvolává uvolňování vysokých hladin adrenalinu, katecholaminů a dalších chemikálií spojených se zármutkem a jinými traumaty. Pokud se intenzivní zármutek prodlouží, hladiny těchto chemických látek se mohou zvýšit a stát se toxickými, což způsobuje srdeční selhání. Konkrétně levá komora bobtná, což snižuje účinnost srdce při pumpování krve. Zpomalení toku krve může způsobit krevní sraženiny. Krevní sraženiny způsobují srdeční selhání nebo mrtvici. Příznaky syndromu zlomeného srdce mohou napodobovat příznaky typického infarktu myokardu. Mezi příznaky patří únava, bolest na hrudi a dušnost. Syndrom zlomeného srdce může zhoršit základní zdravotní stav, zejména u lidí, kteří už mají srdeční problémy. Přidaný stres může zvýšit pravděpodobnost fatálního následku (selhání srdce).

Není neobvyklé, že manželé, kteří byli vdaní po desetiletí zemřeli během několika hodin, nebo dnů po sobě. Vědci zjistili, že ženy jsou daleko více náchylnější k syndromu zlomeného srdce než muži. Lidé jsou náchylnější k syndromu zlomeného srdce, pokud je smrt milované osoby náhlá a neočekávaná. Naopak dlouhé onemocnění snižuje pravděpodobnost vzniku syndromu zlomeného srdce, protože přeživší manželé mají čas psychologicky se připravit na smrt blízké osoby a s ním spojený zármutek, který bude následovat po smrti této blízké osoby. Dalším důležitým faktorem je, že pozůstalí manželé mají čas se rozloučit se svými celoživotními společníky.

Existuji i studie, které ukazuji, že pes může trpět depresemi, nebo umřít také na zlomené srdce.

Věda vše dokazuje

Dnes už i vědecké studie ukazuji, že syndrom zlomeného srdce je skutečný a neměl by se podceňovat, protože může způsobit například selhání a srdce a další zdravotní komplikace včetně úmrtí. Proto pokud máš za sebou těžkou emocionální situaci, nebo si v nadměrném stresu, nebo si přišel o blízkou osobu, máš po rozchodu, zažil jsi nevěru, tak neváhej využit našeho online kurzu cesta sebelásky, kde najdeš návody krok za krokem a nástroje jak s tím jednoduše pracovat a uzdravit svou minulost zpracovat své emoce, dostat stres pod kontrolu a mnoho dalšího.

Existuje lék na zlomené srdce

Možná se ptáš, jestli existuje lék na zlomené srdce? Ne opravdu neexistuje. Neexistuje žádný univerzální způsob jak vyléčit zlomené srdce. Ale existují věci, které můžeš udělat pro to, aby jsi uzdravil své srdce a dostal se do emoční pohody. 

Podělím se s tebou o návod krok za krokem, který ti pomůže zvládnout těžké emoční situace jako je rozchod, ztráta, nebo úmrtí blízké osoby a podobně. Také tit o pomůže zlepšit tvůj život včetně zlepšení kvality tvých vztahu, žit šťastnějším životem a dojde ke zlepšení tvého zdraví.

Nezapomeň, že každá bolest i negativní emoce je zde proto, aby jsme mohli růst. Život bez problému a překážek neexistuje, Každý má ve svém životě problémy  překážky. Ano i celebrity, nejúspěšnější a nejbohatší lidé na planetě mají také své problémy a překážky. Pravě díky nim můžeme poznávat, získat zkušenosti, růst a učit se. 

Někdy nám může pomoci přečíst si příběh, jako je tento, nebo životní zkušenost od člověka, který si prošel tím stejným jako my, kdy nám může pomoci překonat naše stavy a posunout se dále. 

Jak vyléčit zlomené srdce

Nyní je čas se s tebou podělit o vysoce efektivní tipy jak vyléčit zlomené srdce. Nebudu zde říkat takové ty tipy, které najdeš všude, ale předám ti skutečný návod, který ti pomůže vyrovnat se s rozchodem, nebo ztrátou blízkého člověka.

Pokud se budeš těmito radami řídit, tak celý proces hojení zlomeného srdce bude rychlejší a snadnější. Neznamená to, že všechno přejde hned. Neexistuje žádný lék na zlomené srdce, který funguje okamžitě, nebo rychlé. Já ti nabízím návod a tipy, které urychli celý proces a pomůže ti v životě se posunout dále.

1. Emoce a bolest 

Nejhorší co můžeš udělat, když ti někdo zlomí srdce je předstírat, že se nic neděje a potlačovat své pocity, nebo utíkat od bolesti. Každá bolest i negativní emoce je zde proto, aby nás transformovala. Díky negativním emocím, problémům a překážkám můžeme růst. Pamatuj každá potlačena bolest, nebo emoce se jednou vrátí a to v ještě horší a silnější podobě a způsobí daleké větší trauma, nebo bolest.

Když se s tebou někdo rozejde, nebo přijdeš o blízkou osobu, budeš cítit záplavu různých emocí. Je to trauma. Je to pro tvůj systém šok. A stejně jako u všech typů emocionálních šoků, tak je potřeba být vůči sobě upřimný a dovolit si plně cítit své pocity. Konec konců jsou to tvé pocity a přichází z nějakého důvodu například … mohou ti pomoci projít obtížnými zážitky a problémy, ale pouze pokud je uvolníš a správně zpracuješ.

Proces truchlení

V několika následujících dnech po rozchodu se neboj brečet truchlit, prožit své emoce a přijmi, že rozchod pro tebe určitou ztrátou. Se ztrátou většinou přichází pět fází zármutku popření, hněv, vyjednávání, deprese a přijetí. Každý včetně tebe bude procházet určitými fázemi po svém, ve svém vlastním čase. Během tohoto procesu je nutné identifikovat své emoce, plně je prožit a pustit. 

Každý rozchod, ztráta blízké osoby včetně úmrtí v nás zanechá určitou vnitřní bolest. Ve své praxi jsem zažil několikrát případ, kdy člověk v minulosti přišel o blízkou osobu a to v něm zanechalo velkou vnitřní bolest – trauma. Tento člověk v sobě potlačil své pocity a nedokázal se vyrovnat s tak velkou ztrátou a bolesti. Po nějaké době, kdy v sobě dusil tyto negativní pocity a bolest přicházeli další stejné, nebo podobné situace, které mu tuto vnitřní bolest a potlačené emoci připomínali, nebo ještě více prohlubovali. Po několika letech se objevili zdravotní problémy včetně rakoviny. Nemoc nám jen ukazuje, že nemůžeme žit dále způsobme jakým žijeme. Pokud v sobě dusíme bolest a máme potlačené nevyjádřené emoce, tak po nějaké době naše tělo onemocní. 

Věřím, že nechceš skončit stejně. Praktický každý člověk, který se na mě obrátil s rakovinou a dalšími zdravotními problémy, tak prožil v minulosti nějaké trauma, nebo jinou velmi silnou emoční situaci, která ho negativní poznamenala. Nejen, že takové trauma (potlačené negativní pocity a vnitřní bolest) negativně poškozuje tvůj život včetně tvého zdraví, ale také výrazně negativní ovlivní tvé budoucí vztahy.

Trochu té vědy

Vědci poprvé prokázali, že mozek se podílí na vývoji srdečního stavu zvaného Takotsubo syndrom (TTS). Zjistili, že oblasti mozku, které jsou zodpovědné za zpracování emocí mají velmi výrazný vliv na průběh zlomeného srdce a další těžké emoční životní situace a mohou způsobit zdravotní problémy jako selhání srdce, infarkt, nebo i smrt. Proto POZOR na emoce.

Vědci tvrdí, že syndrom zlomeniny srdce a rakovina jsou spolu velmi úzce spojeny. A moje praxe je toho je důkazem. Řešit zlomené srdce je daleko snadnější než se uzdravit z rakoviny, proto na nic už nečekej a čti dále.

Uzdrav svou minulost a uzdravíš tím svůj život

Pokud jsi připraven učinit změnu ve svém životě a chceš zlepšit kvalitu svých vztahu, být šťastnější, zlepšit své zdraví včetně svého života, tak máme pro tebe skvělou příležitost.

Čekají na tebe terapeutické techniky a návody krok za krokem, které ti pomohou uzdravit tvou minulost, vyrovnat se a uzdravit své zlomené srdce, uzdravit své vnitřní dítě, ženu případně muže, ale také naučit se správně pracovat s negativními myšlenkami a emocemi. Provedeme tě hlubokým procesem odpuštění a současně se zvýší tvoje sebevědomí a budeš budovat svoji vnitřní hodnotu a naučíš se přijmout takový jaky jsi.

Navíc získáš řízené meditace a vizualizace včetně programovacích nahrávek, které přeprogramuji tvé podvědomí a mnoho dalšího, včetně materiálu ke stažení jako je pracovní kniha a další. To vše najdeš a mnohem více najdeš v našem online kurzu cesta sebelásky, který čeká pravě na TEBE.

 

odpusteni-minulosti

2. Změň úhel pohledu

V první řadě je třeba přijmout situaci takovou jaka je. Je nutné přijmout i všechny emoce, které jsou s tímto spojený. Důležitým aspektem jak vyléčit zlomené srdce je změnit úhel pohledu jakým se na tuto situaci budeš dívat. 

Neexistuje problém, ale jen možnost pro růst. Pokud změníme úhel pohledu a také postoj k situaci, tak tím můžeme zcela zrychlit celý proces a délku hojení zlomeného srdce. Často se lide lituji a staví se do role oběti, ale toto bude jen celý proces zhoršovat a prodlužovat. 

Ve videu níže najdeš návod a jednoduchou techniku jak změnit přistup k problému a překážkám včetně zlomeného srdce. Změna přístupu a reakce na samotnou událost změní výsledek, tedy tvůj budoucí život. 

3. Vyvaruj se kontaktu s dotyčnou osobou

Udělej si čas a prostor potřebný k vnitřnímu uzdravení. Vyvaruj se mluvení, potkávaní, hovoru, nebo textových zpráv se svým bývalým partnerem. Odstraň ho ze sociálních síti jako je facebook, instagram a podobně, aby si od nich mohli udělat přestávku. Pokud sleduješ svého ex-partnera prostřednictvím sociálních sítí, tak se velmi jednoduše a rychlé může vrátit zpět tvá vnitřní bolest a znovu budeš prožívat toto utrpení. Čím více se mučíš, tím déle bude bolest trvat. Někdy můžeme na sociálních sítích, kde sledujeme svého ex-partnera vidět, něco co v nás vyvolá pocity žárlivosti, nebo touhu po pomstě a to znemožňuje vyléčit zlomené srdce.

Dej vědět svému ex, že potřebuješ nějaký čas a prostor, aby tě nekontaktoval. Klidně mu řekni „Potřebuji nějaký čas sám pro sebe. Ocenil bych to, kdy jsi mě nekontaktoval nějakou dobu, protože pracuji se svými pocity a na vnitřním uzdravení. “

Zbav se osobních předmětů nebo dárku od této osoby

Snaž se nedržet a lpět na věcech, které patří tvému bývalému partnerovi, nebo které ti ho připomínají. Přijmi fakt, že je čas tyto předměty pustit, aby jsi se mohl posunout dále a uzdravit své zlomené srdce. 

Můžeš například zařídit, aby si osoba vyzvedla své věci. Tím, že uděláš prostor a zbavíš se těchto věci, tak uděláš prostor pro nové věci, kterou mohou přijít do tvého života.

4. Věnuj se tomu co miluješ – koníčky

Zaměř se na koníček, který miluješ. Možná miluješ malování, kreslení, zpívaní, umění,  nebo čtení. Možná máš koníček jako zpracování dřeva, pletení, hraní na hudební nástroj, turistika, cestování nebo sportování. Určitě je lepší než se nechat ovládat negativními emocemi, soustředit se na činnost, která tě potěší a děla šťastným. To ti může pomoci uvolnit se a soustředit se na přítomnost tady a teď jinak by jsi se mohl nechávat vtáhnout do minulosti a vzpomínek na tvůj minulý vztah, nebo bývalého partnera.

Tvé koníčky ti pomohu zůstat více optimistický, pozitivní a přivedou tě na jiné myšlenky. Americká studie odhalila, že optimisté budou žít déle než ti, kteří mají na život negativnější pohled.

5. Terapie a koučink

Pokud potřebuješ další pomoc, terapie může být skvělým zdrojem, který ti poskytne podporu a nové nástroje, které ti pomohou při procesu uzdravení vnitřní bolesti, negativních emocí a zlomeného srdce, nebo čemkoliv dalším. Pomoci naši terapie a koučinku projdeš léčebným modelem s měřitelnými cíli, které tě naučí, jak změnit negativní automatické myšlenky a chování, které ti brání v pohybu vpřed. Naučíš se správně pracovat s negativními myšlenkami a emocemi, ale také jak zpracovat potlačené pocity a vyléčit svou vnitřní bolest, která ti brání ve štěstí a navázaní úspěšného vztahu.

Nebo také můžeš využit našeho online kurzu níže, kde se naučíš pracovat krok za krokem jak vyléčit jakékoliv vnitřní trauma a bolest včetně negativních a potlačených emocí. A mnoho dalšího jako je zvýšení sebevědomí a podobně.

strach-a-emoce

6. Podvědomé programy

Vyvaruj se negativity vůči opačnému pohlaví. To mohou být programy jako například: 

 • Všichni muži / ženy jsou podvodníci!
 • Všichni muži/ ženy jsou stejní
 • Všem mužům/ ženám jde jen o jedno (sex)
 • Všem mužům / ženám záleží jen na vzhledu
 • Všem mužům / ženám jde jen o peníze
 • Všichni muži jsou děvkaři a kurevníci
 • Všechny ženy jsou děvky a kurvy

Svého času jsem nebyl jedním z těchto lidí, kteří říkali tyto věty a také jim věřili. To způsobovalo, že jsme si neustále přitahoval stejné ženy, které mi způsobovali znova a znova stejné zranění.

Proto je důležité pochopit jedno. To, že procházíme špatnou zkušeností, nebo rozchodem neznamená, že celá lidská rasa, nebo opačné pohlaví jsou stejní. Pokud máme tyto programy v podvědomí, tak můžeme zmeškat úžasné příležitosti a lidi, kteří se k nám mohou připojit. Toto negativní podvědomé naprogramování způsobuje, že si budeš neustále znova a znova přitahovat stejné partnery, kteří tě budou neustále podvádět, způsobovat zlomené srdce a budeš prožívat neustále stejnou vnitřní bolest. To vše tak dlouho dokud nezměníš své reakce, neuzdravíš vnitřní bolest a nezměníš stav své mysli včetně programu ve svém podvědomí.

S námi zvládneš přeprogramovat své podvědomí snadno a rychlé

Přidej se i TY k naši komunitě vědomí tvůrci, kde najdeš nástroje jak snadno a rychle přeprogramovat své podvědomí. Najdeš tam nahrávky jako řízené meditace, programování mysli, podprahové nahrávky a další nástroje na všechny různé oblastí života.

Najdeš tam také online kurz vědomého tvoření a další nástroje pro vytvoření života přesně podle tvých představ. Také tam najdeš podporu ostatních členu, výzvy a mnoho dalšího.

 

preprogramovani-podvedomi

7. otevřít své srdce

Často se setkávám s lidmi, kteří dělají jednu velkou chybu, kterou jsem dělal svého času i já a tím se okrádají o lásku a štěstí. Tou chybou je, že se uzavřou lásce. Když přijde nějaká těžká emoční situace jako je nevěra, rozchod, nebo ztráta blízkého člověka, tak uzavřou své srdce. Někdy to děláme nevědomě, protože se bojíme milovat, aby nás opět a zase někdo nezranil a nezlomil srdce.

Pokud uzavřeme své srdce, tak tím se uzavíráme lásce a nikdy nemůžeme být ve vztahu šťastni. Jednoduše žijeme ve strachu a bojíme se navázat kontakt s jinou osobu. S uzavřeným srdcem se nikdy nemůžeme plně otevřít ve vztahu s další osobu a to způsobuje značné problémy a předčasné ukončení vztahu.

Pokud chceš otevřít své srdce, tak doporučuji poslouchat video níže pravidelně každý. Více informaci najdeš v popisku videa, proto doporučuji se překliknout na youtube a přečíst si popisek, kde najdeš důležité informace jak s touto nahrávkou pracovat.

8. Odpuštění a zlomené srdce

Stejně jako já svého času, i ty můžeš mít bolestivé vzpomínky, na které by jsi chtěl zapomenout. Cesta k uzdravení není vždy snadná. Skutečné uzdravení přichází až poté co uzdravíme temné hluboké rány a uvolníme potlačené emoce a vnitřní bolest.  Proto je odpuštění tak důležitý proces v uzdravení.

Je nutné odpustit člověku, který ti způsobil zlomené srdce, ale také i sobě. Tím, že budeme v sobě držet ty kruté negativní pocity hořkosti, zrady, vzteku, touhy po pomstě, smutku, litosti a dalších budeme ubližovat jen sobě. Stejně tak, pokud jsi přišel o blízkou osobu je nutné se s ni rozloučit a odpustit ji všechno špatné vůči tobě. Ale další důležitá součást tohoto procesu je odpustit sobě všechno vůči této osobě. Například si možná vyčítáš, že si nemohl být s touto blízkou osobu v době, kdy umírala, nebo si ji něco hnusného řekl a pak náhle umřela, nebo jen jsi s ni netrávil dostatek času. Toto všechno a další věci je třeba pustit jinak si budeme sami ubližovat a způsobovat bolest a znova a znova. 

Pro odpuštění neváhej využit naši řízené meditace níže pro hluboké odpuštění, která ti pomůže odpustit jiné osobě, ale také i sobě. 

9. dechové cvičení jako pomoc na zlomené srdce

Zkus hluboké dechové cvičení. Pokud se začneš kvůli nedávnému rozchodu, nebo ztrátě blízké osoby cítit úzkostně nebo vystresovaně, zkus se uklidnit a relaxovat pomocí hlubokých dechových cvičení. Najdi si klidné a tiché místo, kde můžeš provádět dechové cvičení. Poté zkus pomalu zhluboka a plynule nadechovat a vydechovat po dobu několik minut.

Nebo můžeš vyzkoušet meditaci. Meditace ti pomůže také zvládat negativní myšlenky a emoce a zároveň tě zklidni a přivede na jiné myšlenky. Pokud nevíš jak meditovat, tak vyzkoušej nás návod krok za krokem pro meditace.

Mnoho lekcí jógy podpoří hluboké dýchání. Začni cvičit jógu, která se zaměřuje na pomalé a relaxační pohyby, které ti pomohou relaxovat. Nebo další vhodným cvičením je čchi kung.

10. Komunita podpora přátelé

Najdi si někoho, nebo s eobrať na někoho komu duvěřuješ a můžeš se svěřit o tom čím si pravě teď prochazíš. Můžeš tak získat podporu, která ti pomůže rychlejí a snadněji vyléčit zlomené srdce.

Dokonce se můžeš přídat k nějaké komunitě, nebo skupině lidi, kde s ebudeš citit dobře a získaš podporu a nové přátelé. Neboj se strávit kvalitní čas se svými přáteli. Tvý přátelé ti mohou pomoci podpořit tě a dostat tě do stavu, aby jsi se dobře pobavil a přišle na jiné myšlenky. Nemusíš dělat nic zvláštního. Zkus pozvat přátelé na filmovou noc, party, jít do zoo, nebo na pláž a nebo vyzkoušet novou restauraci. 

Komunita podpora a vzdělávací systém

Pokud chceš prostředí, které tě podpoří, kde se můžeš svěřit a pracovat na svém uzdravení, tak neváhej a přípoj se do naši komunity vědomí tvůrci.

Také tam najdeš online kurz vědomého tvoření, výzvy a další vzdělávací systém včetně neomezené audio-knihovny. Do budoucna se budeme i živě scházet a pořádat různé akce.

Také je to skvělé místo, kde se můžeš seznámit a možná začít o nový vztah, který bude o několik úrovní výše, protože v komunitě jsou lide, kteří na sobě neustále pracuji.

 

komunita-vědomi-tvurci

11. Domácí mazlíček vyléči zlomené srdce

Získej domácího mazlíčka. Domácí zvíře ti může pomoci odvrátit pozornost od hluboké ztráty milované osoby, rozchodu, nebo zlomeného srdce. Domácí mazlíčci také dělají skvělé společníky a mohou poskytnout spoustu radosti. 

Možná z nějakých důvodu nemůžeš mít domácího mazlíčka, ale určitě můžeš navštívit útulek se psy a vyvenčit pejska, který ti padne do oka. Pomůžeš tím sobě a pejsek bude vděčný, že mu někdo věnuje čas a energii.

Ujisti se, že jsi připraven postarat se o domácího mazlíčka, než se pro něj rozhodneš. Budeš si muset vyčlenit čas a peníze na krmení a péči o domácí zvíře.

11. Destruktivní chování

Vyvaruj se destruktivního chování. Řešení zlomeného srdce může být obtížné a můžeš být v pokušení vyrovnat se s touto emoční bolestí způsobem, který může vážně poškodit tvůj život i tvé zdraví. Snaž se nedělat věci, které by ti mohly fyzicky, nebo duševně ublížit například příliš mnoho pít ,nebo drogy a další závislost. Vyhni se také opakovanému kontaktu se svým bývalým partnerem, nebo izolaci od ostatních. Toto chování způsobí pouze větší škody pro tebe a pro lidi kolem tebe.

Pokud začneš cítit, že chceš udělat něco sebezničujícího, zkus místo toho oslovit přítele, nebo člena rodiny. Věnovat čas koníčkům, nebo zapsání tvých pocitů může také pomoci.

Pokud uvažujete o fyzickém poškození sebe sama, neboli sebepoškozování, tak neváhej mě kontaktovat o okamžitou pomoc.

12. Cvičení a příroda

Zacvič si každý den aspoň trochu. Cvičení může být skvělý způsob, jak se cítit lépe a nespadnout do deprese. Zkus běhat, workout, fitko, plavaní, nebo jízdu na kole. Přidej do svého dne 30 minutové cvičení. Přihlaš se do fitka a navštěvuj ho několikrát týdně. 

Pokud se snažíš cvičit, požádej přítele, aby s tebou absolvoval trénink ve fitku, nebo šel běhat, aby jste byli oba motivováni. 

Nezapomeň také trávit čas v přírodě, protože přírodě léči a uzdravuje. Zařaď každý den do svého života alespoň hodinovou procházku v přírodě a budou se dít zázraky. Tím myslím trávit čas v přírodě bez telefonu, sluchátek a nebo online připojení k sociálním sítím a podobně.

13. Čas sám pro sebe a svůj rozvoj

Pravděpodobně budeš mít teď mnoho času, když už nemáš žádného partnera. Proto tento svůj čas využij čím jak nejlépe. Například začni číst, vzdělávat se, nebo se nauč novou dovednost a tím se zvýší i tvé sebevědomí

Můžeš také pracovat na změně svého života. Například změň své negativní návyky a nahraď je novými pozitivními. Můžeš pracovat na sobě na svém vztahu k sobě a tvá sebeláska bude neustále růst a zlepši se i tvůj život i tvá kvalita vztahu.

minulost
0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares
Share This