V tomto článku si rozebereme vztahy a konkrétně téma spřízněná duše. Podíváme se se na to, kdo to jsou spřízněné duše, jak takovou spřízněnou duši poznat včetně testu, který ti s tímto pomůže, ale také návod, jak ji najít a mnoho dalšího.

Tento článek je inspirován skutečnými příběhy (vztahy) a najdeš zde také naše zkušenosti z této oblasti. Proto nezapomeň číst až do konce.

Co nebo kdo je to spřízněná duše?

Co nebo spíše kdo je to spřízněná duše? Občas potkáme ve svém životě lidi, se kterými sdílíme daleko hlubší vztah. Tyto vztahy jsou na mnohem hlubší úrovni než je máme běžně s jinými lidmi. Můžeme dokonce cítit určitou propojenost a pocit, že už se s dotyčným známé již velmi dlouho. Vidíme to v pohádkách, ve filmech, v písníčkách, knihách a úžasných příbězích. Řeč je o spřízněné duši. Přeci musí existovat pro nás ten pravý dokonalý protějšek. Nebo ne?

Chceme najít toho pravého člověka. Se kterým bude to pravé šťastně až do smrti. Musí přece něco takového existovat. Avšak tento ideál, kdy je vztah dokonalý je pouhou iluzí. Ve skutečnosti žádný vztah není ideální. Vztah je o něčem lepším, nádhernějším.

Spřízněná duše je v podstatě někdo, s kým si naprosto rozumíme, doplňujeme se, máme stejné koníčky, stejné přesvědčení a tak jej nazveme spřízněnou duší. Spřízněné duše mají v podstatě velmi silné pouto a pojí je pocit, že už se znají prakticky celý život. Naše podvědomí si to tak vybralo. Máme díky tomu hlubší vztah s druhým člověkem. A najít takovou spřízněnou duši je jednodušší než se může zdát.

laska-a-spriznene-duse

Jak poznám spřízněnou duši?

Existuje spousta aspektů, jak poznat svou spřízněnou duši. Proto se pojďme podívat na ty nejčastější a nejdůležitější aspekty, které ti pomohou objevit tvou spřízněnou duší.

Upozornění, každý vztah dvou spřízněných duší může vypadat trochu jinak a mít jiné znaky. Proto tyto znaky neber jako dogma, nebo něco, co musí být přesně podle níže uvedených aspektů. Tyto znaky se také budou lišit od toho, jestli jde o partnerský a milenecký vztah, nebo kamarádský a rodinný vztah. Níže uvedené aspekty se budou především týkat partnerských a mileneckých vztahů spřízněných duší.

1. Spřízněná duše ti Pomáhá růst

Spřízněná duše tě neustále posouvá dopředu a chce tě vidět růst. Ráda tě podporuje ve tvých cílech a snech. Sdílí s tebou tvou radost ze tvých úspěchů a přeje ti ve tvém životě jen to nejlepší. Navzájem se takto rádi posouváte. A necítíte žádnou žárlivost vůči tomu, že se jednomu dařilo více než druhému. Prostě sdílíte své štěstí v úspěchu společně a je jedno kdo zrovna uspěl. Jste pyšní na své úspěchy vzájemně. Rádi se takto podporujete, sdílíte a pomáháte. Přejete si úspěch jeden druhému.

Navzájem se podporujete a doplňujete. Jste pro sebe ti nejlepší učitelé a proto i zrcadlení mezi vámi je silnější a intenzivnější než v běžném vztahu. Proto vám tento vztah nabízí velkou příležitost růst a stát se nejlepší verzí sebe sama.

2. Pocit že se znáte věčně

Máte pocit, že se znáte již od nepaměti. I když se spolu znáte třeba rok, oba cítíte jakoby to bylo daleko déle. Oba dva máte takový pocit a nedokážete se ho zbavit. Prostě to tak cítíte, že se znáte velmi dlouho. A díky tomu se vztah stává také daleko hlubší a harmoničtější. Máte také vlastně kvůli tomuto pocitu jistoty. Cítíš se dost jistě tímto vztahem, protože cítíš, že se znáte tak dobře i tak věčně, že to nemůže nikdo změnit. A s někým jiným to druhý protějšek jen těžko najde.

Když se podíváš své spřízněné duši do očí, tak tě přepadne pocit, že se znáte věčně. A není divu, protože to vychází ze tvé intuice. Stačí se napojit na své pocity svůj vnitřní zdroj a ten ti napoví, jestli je to tvá spřízněná duše, tvá intuice nikdy nelže. Jen je potřeba se s ní spojit a naučit se s tím pracovat.

3. Spřízněná duše a propojení

Stačí se kouknout vzájemně do očí a vy již víte, na co ten druhý myslí. A není to jen o myšlenkách. Cítíte se mezi sebou propojení. Možná cítíte i když jste od sebe na míle daleko, jak se ten druhý cítí. Nebo cítíš, že je s ním něco v nepořádku a pak zavoláš a ono to tak skutečně bylo. Je skvělé být od někoho daleko ale přitom i tak blízko. Je jedno kde se každý nachází, vy cítíte stále se spojení s touto osobou. Ta nádherná a kouzelná propojenost, která je velmi užitečná. Zvlášť když dotyčnému něco hrozí.

V blízkosti své spřízněné duše se budeš cítit velmi uvolněně a dovolíš si být sám sebou a plně autentický. Zde se přestávají hrát určité hry a divadla pod nasazenou maskou, ale jste k sobě upřímní, otevření a plně propojení ke sdílení i těch nejtajnějších tužeb. Zároveň otevíráš své srdce a stáváš se plně zranitelný a otevřený bezpodmínečné lásce.

4. Otevřenost a spřízněné duše

Cítíš se v jeho blízkosti velice bezpečně. Jsi proto uvolněný a naprosto otevřený. Není nic, co by jste si navzájem nepověděli. Každičké tajemství jste si dokázali říci, protože jste se cítili, že je to přesně ten člověk, který to vědět může, protože tvoje tajemství jsou u něj v naprostém bezpečí. Nic nepředstíráte jste naplno sami sebou a cítíte se tak i přijati touto osobou. Spřízněná duše ti dovoluje být naprosto otevřený a konečně se vyzpovídat.

5. Máte zvláštní pouto

Vaše okolí si určitě všimlo vašeho spojení. Váš vztah mezi sebou funguje naprosto skvěle. Doplňujete se a je mezi vaší spolupráci úžasná souhra. Když něco děláte společně tak dokážete využít své silné stránky. Moc dobře víte, kdo má jakou silnou a slabou stránku a také víte, jakou neskutečnou sílu to vyvolá, když se spojíte a začněte spolupracovat. Jste taková sehraná dvojce, která je nerozlučná.

Spřízněné duše dosahují v byznysu daleko větších výsledků. Obecně pokud se spojí dvě spřízněné duše a nasměřují tuto energii k jednomu cíli, tak není nic, co by společně nedokázali. Proto vytvoří něco, co je naprosto jedinečné, jiné „dokonalé“ a je jedno, jestli jde o byznys, umění, nebo cokoliv jiného. Sehranost této dvojice nemá hranic.

6. Nežárlíte

Pokud jde i o milenecké spojení, pak nedokážete žárlit. Máte mezi sebou 100% důvěru. A tato důvěra je tady přirozeně. I kdyby se kolem vašeho protějšku motal daleko přitažlivější člověk než jsi ty, stejně tě to nechá chladným. Protože víš, že to, co je mezi vámi je daleko silnější a větší než, co nabízí daleko přitažlivější člověk vaší spřízněné duši. Máte mezi sebou vzájemnou důvěru. Víš, že se nemůže prostě nic stát.

Žárlení je zbytečné, protože věříš, že to, co máte a sdílíte mezi sebou je daleko více, než to, co každému z vás může nabídnout někdo jiný. Vnímáte to stejně a důvěra v tomto vztahu je přirozeně od začátku a je jen na vás, jak s ní naložíte, ale pozor o to více křehčí tato důvěra je.

 PŘEČTI SI SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK: ŽÁRLIVOST JAK JI PŘEKONAT (KROK ZA KROKEM)

7. Nic lepšího už nehledáš protože to máš

Cítíš, že je to ten nejlepší člověk, kterého jsi mohl zrovna potkat. A je to pro tebe ten jediný člověk, který je prostě neodolatelný. Je pro tebe dokonalý i s jeho chybami a je prostě tvůj. V tuto chvíli je to prostě ten nejideálnější partner. A nikoho jiného už prostě nechceš a nemáš žádnou touhu být s jiným. V představách o opačném pohlaví je jen on ve tvé mysli. Všechno je jen o něm.

Problém nastává většinou tehdy, když se spřízněné duše rozejdou. Najednou přichází tvrdá realita a zjišťuješ, že se nedokážeš smířit a v podstatě ani už nechceš „klasický obyčejný vztah“, který je povrchní a chybí mu to ono hlubší pouto. Chybí ti to něco, ta spřízněnost, to propojení. budeš mít tendence hledat dál a nakonec se může stát, že už to nikdy potkat nemusíš.

Proto si važ toho, co máš právě teď. Buď vděčný za svůj vztah, za to, co právě prožíváš a pracuj na svém vztahu. Vztah je jako zahrada, pokud ní pečuješ, tak ti dá úrodu, ale pokud o ní nebudeš pečovat, tak tam poroste jen plevel. Stejně je to i se vztahy – co do vztahů dáš, to se ti vrátí.

8. Navzájem se doplňujete

Oba dva máte nějaké rozdíly. Ale pokud své nedostatky a silné stránky spojíte, je z vás jeden super člověk. Takovéto doplnění může přinést do vašeho života a podnikání velmi mnoho ovoce. Pokud se naučíte své silné a slabé stránky využívat pak můžete z toho vytěžit maximum. A samozřejmě nemusíte být svou spřízněnou duší, aby jste se mohli sehrát a využívat své silné stránky. V každém vztahu toto můžeme udělat. My jsme to tak udělali a je to naprosto něco úžasného. Pronesli jsme to do našeho podnikání. Každý má své místo, kterému se musí věnovat. Takové místo, kde budou naše silné stránky využity. Je to to nejlepší, co můžete ve vašem vztahu udělat ať už jste své spřízněné duše nebo ne.

9. Máte Podobné zájmy

Máte podobné zájmy a díky tomu trávíte spolu více času a moc rádi budete za takovou společnost. Přirozeně tak strávíte společně čas a ještě vás to daleko více naplní a propojí. Jste rádi, že máte takovou polovičku po svém boku. Díky tomu máte vyšší šanci, že váš vztah bude trvat déle než ve vztazích, kde nemají společné koníčky.

Nejen, že máte společné a podobné koníčky, ale to stejné většinou platí i o cílech a životní cestě. Většinou chcete oba to samé od života. Máte stejné nebo podobné sny, vize a cíle. To vše váš vztah ještě více prohlubuje a spojuje vás to. Najednou váš vztah dostává nový rozměr a život se stává o tolik více vzrušujícím, protože spolu můžete sdílet tolik společného včetně zájmů, cílů i své životní cesty. Spojením dvou energií do jedné cesty může přinést něco naprosto neuvěřitelného a nepopsatelného, ostatně i proto můžeš číst tyto řádky, protože s Jirkou jsme se spojili a vybudovali tento web, ze kterého můžeš čerpat informace, inspiraci a mnoho dalšího.

10. Spřízněná duše a uzdravování

Váš vztah je zaměřen na uzdravování. Cítíte oba touhu a chtíč, aby jste vyživovali lépe své tělo, mysl i duši. Možná se budete zajímat více o stravování, meditace, sport, kreativitu a mnoho dalšího. Ale také přichází neustálé opakování vzorců chování. Něco, co se nám nelíbí a pravidelně se to ve tvém životě vyskytne.

Uzdravování přichází skrze hloubku a silné pouto v tomto vztahu. Intenzivní zrcadlení vás nutí na sobě i na vztahu pracovat. Přestat si hrát neustále na oběť a začít tvořit. Existují výzkumy a studie, které potvrzují pozitivní vliv spokojených a hlubokých vztahů na naše duševní i fyzické zdraví. Existují nezvratné důkazy, že kvalita vztahů má přímý vliv na dlouhověkost.

11. Máte podobné přesvědčení

Máte stejný pohled na svět a na život. Máte podobné systémy víry i přesvědčení a proto si tak rozumíte. Spřízněná duše se tímto způsobem nejlépe pozná. Tvé podvědomí je jednoduše kompatibilní s podvědomím tvé spřízněné duše. Partnery si do svého života vybíráme právě podvědomě. Proto klíč leží ve tvém podvědomí, které je potřeba přeprogramovat a správně nastavit, aby došlo k požadovaným výsledkům. Podvědomí určuje to, jak si vybíráme své partnery.

Tvé podvědomí ovládá 95% tvého života. Určuje tvé návyky, reakce, jak se rozhoduješ a mnoho dalšího.

Jak najít svou spřízněnou duši

Důležité je netlačit. Nejhorší věc, kterou můžeš udělat je urputně svou spřízněnou duši hledat. Pokud na to budeš tlačit, pak se takového vztahu nikdy nedočkáš. Budeš čekat celou věčnost, proto není nic horšího než na něčem lpět a tlačit. Nejlepší je od toho upustit, přestat tlačit, lpět na tom a vytvářet nadměrné akce. Pro nalezení spřízněné duše je ideální udělat těchto pár věcí, které najdeš hned v další fázi tohoto článku.

Důležité je také si uvědomit fakt, že lpění na něčem včetně ideálního partnera (spřízněné duše) vychází z nedostatku. Pokud něco chceme, tak je to z toho důvodu, že to ještě nemáme a chybí nám to. To vychází z nedostatku a tím si přitahujeme další nedostatek. Lpění, chtění a tlačení na výsledek vede k tomu, že vysíláme energii nedostatků a zoufalosti.

Proto si pusť video níže, které ti pomůže k manifestaci tvých snů a cílů včetně ideálního partnera (spřízněné duše). Pomůže ti odhalit největší chybu, kterou dělá 95% lidí a následné řešení + strategii.

1. Spřízněná duše a uzdravení minulosti

Je super se kouknout do své minulosti a uzdravit tak své rány, které máme stále otevřené. A pokud máme své rány otevřené, budou se nám zrcadlit v našich budoucích vztazích. Ale také nám nedají spát a budou se nám v hlavě stále dokolečka přemítat. Možná máš otevřenou minulost vůči svému bývalému partnerovi, který tě třeba podvedl, nebo tě psychicky dusil. Je čas se těchto věcí zbavit, aby nezatěžovala tvůj budoucí vztah a zbytečně jej tak neranila něčím, co je jen již ve tvé hlavě.

Každý partner je pro nás zrcadlo a učí nás sebepoznání. Je na nás, abychom toto zrcadlení ve vztahu poznali a využili jej pro svůj vnitřní duchovní i osobní růst. Každý partner je pro nás duchovní učitel, ale problém nastává tehdy, když v nás zanechá bolest a rány, které si v sobě neseme do svých dalších vztahů. Tím si můžeme poškodit své vztahy a jít z jednoho utrpení (vztahů) do toho dalšího.

laska-a-spriznene-duse

2. Pročistit si svoje negativní přesvědčení

Existují přesvědčení a víry, které ti již neslouží? Příklad: Všichni muži jsou nevěrní. Všem jim jde jen o sex. Jsou bezohlední. Jde jim jen o vzhled. Žena si vše musí udělat sama. Nesmím spoléhat na chlapa a další různé úžasné přesvědčení, které se poté promítají do našeho života jako skutečná realita. Když se zbavíme těchto přesvědčení, pak se zbavíme i toho, že to bude naší realitou. Pokud se chceš naučit odstraňovat přesvědčení, pak jistě se přihlas do našeho kurzu sebelásky, kde najdeš mnoho dalšího.

Pokud se nezbavíš těchto přesvědčení, tak si budeš opět k sobě přitahovat podvědomě pořád dokola stejný typ partnerů, kteří ti budou zrcadlit tuto realitu, kterou nastavilo tvé podvědomí. Pořád prožívat stejné vztahy v bledě modrém se stejnou nebo podobnou bolestí. Tvá minulost tě vždy dožene. Minulosti neutečeme, proto je nutné zpracovat si tyto podvědomé víry a přesvědčení, které máme o opačném pohlaví. Přeprogramování podvědomí je cesta k vnitřní svobodě a štěstí.

3. Sebeláska a spřízněná duše

Je třeba se naučit sebelásku. Sebeláska je základ pro každý vztah a obecně spokojený a šťastný život. Proč tak usilovně hledáš takového partnera? Je to často zapříčiněno tím, že necítíš dostatek lásky vůči sebe samé a tak hledáš něco, co tě konečně naplní láskou. Jestliže chceme najít skutečnou lásku u druhých, musíme jej nalézt prvně u sebe. Je třeba se naučit milovat sebe bezpodmínečně. Pak můžeme být s někým, komu nebudeme způsobovat toxicitu, nebudeme na něm závislí, nebudeš mít potřebu žárlit a ani druhého vlastnit. To je láska bez podmínek.

V našem kurzu sebelásky se naučíš, jak se skutečně zamilovat sama do sebe. Naučíš se, jak nastavit své hranice, jak říkat ne, získat zpět své ztracené sebevědomí a svou sebe-hodnotu a mnoho dalšího. Čekají na tebe videa, vedené meditace, programování mysli, podprahové nahrávky, materiály ke stažení a mnoho dalšího.

4. Nalézt samu sebe

Je důležité najít samu sebe. Nalezni své silné i slabé stránky, své koníčky a zájmy, své skutečné cíle a sny, svůj skutečný vzhled a najdi v sobě vnitřní klid a štěstí. Naplňuj samu sebe bezpodmínečnou láskou a začni dělat, co tě baví. Proměň tímto způsobem svůj život a pak nalezneš pro sebe úžasný partnerský vztah, který bude nádherný a uvědomělý.

Pamatuji si samu sebe, jak jsem nosila tunu make-upu a chodila v džínách. Když jsem hledala sama sebe pak jsem zjistila, že tohle nejsem vůbec já. Líčidel jsem se vzdala (teď jen příležitostně) a vyměnila svůj šatník, ve kterém se nejčastěji vyskytují šaty. Miluju tu svobodu šatů, kterou mi dává. Hlavně v létě je to nádherná svoboda. V šatech se cítím pohodlně, dobře, svobodně a hlavně jako žena. Podporuje to moji ženskost a ženskou energii. Ženská energie a ženské cykly je něco, co mi neskutečně pomohlo v sebepoznání, pochopení sebe, svou energii, své hormony a prakticky celé své bytí. U líčidel jsem pochopila, že jedinou opravdovou krásou mi může dát zdravá strava, úsměv, pitný režim, zbavit se stresu a žít v souladu se sebou a hlavně přírodou.

Často my ženy si zamalujeme kruhy pod očima, akné, vyrážky, unavenou pleť, aniž by jsme si uvědomili, že máme zdravotní problém, který je třeba řešit vnitřně. Jsme schopné si koupit krém proti akné – ale neřešíme tu pravou hlavní příčinu proč to vzniklo. Naučili jsme se vše řešit vnější cestou skrze kosmetiku. A pokud začneme uvažovat o zdraví – pak si rychle koupíme vitamíny – ale to také není skutečné řešení. Skutečné řešení je poznávat samu sebe – co mi dělá dobře, co ne, jakou stravu dávat svému tělu, čemu se vyhnout, jak si udělat radost atd. A díky tomu můžeme změnit neskutečně svůj vzhled.

5. Spřízněná duše a koníčky 

Častokrát zapomínáme na sebe a nenaplňujeme se zábavou, štěstím a plnohodnotným stráveném času. Je zbytečné viset na někom, kdo se bude starat o naší zábavu, nebo se koukat celé dny na televizi, seriály, bloudit po internetu. Je úžasné mít koníčky. Koníčky nám dávají také možnost i růst a zakoušet různé zkušenosti. Pokud budeme zkoušet nové věci, pak se nám otevírá i naše mysl novými možnostmi. Můžeš pak získávat úžasné nápady, zlepší se ti kreativita a tvá mysl přestává být omezená.

Naše koníčky nám také dávají možnost, jak vypnout, relaxovat, snížit stres, dostat příval hormonů štěstí jako je serotonin, endorfiny, dopamin a další, které zlepšují naše zdraví a štěstí v životě, získávat nové přátelé a spoustu dalších výhod. A také se náš koníček může proměnit v naší kariéru a to je pak nádherný. Žít takový život, který tě baví a nestrachuješ se každý večer v neděli, že musíš jít zase do práce, kterou nenávidíš. Já dělám, co mě baví, pomáhám díky tomu ostatním a tak se mi to vrací a já můžu žít tento životní styl, který jsem si zvolila.

6. Poslat své přání

Je čas si něco přát, a tím je úžasný, dokonalý protějšek. Sepiš si na papír všechny kladné vlastnosti, které si přeješ, aby je měl. Napiš tam, jak by měl vypadat, jak se má chovat, co by měl chtít od života. Vytvoř a definuj svého ideálního partnera. Následně využij manifestační techniky jako je například vizualizace.

Pamatuji si já na své přání. Smála jsem se tomu, jak si někdo může myslet, že si přitáhne dokonalého partnera pomocí zákonu přitažlivosti. Ale já to zkusila. Vyslala jsem do vesmíru své přání mého dokonalého protějšku. A světě div se, asi za dva týdny jsem se s ním setkala. Mrazilo mě v zádech když jsem zjistila, že má ty samé vlastnosti, které jsem si přála. Bylo to celkem strašidelné. Myslím, že hlavní bylo, že jsem na to vůbec nespěchala a bylo mi to spíše hodně ukradené. Zákon přitažlivosti a manifestace ideálního partnera funguje velmi dobře, ale je potřeba dodržet určité podmínky.

 PŘEČTI SI SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK S NÁVODEM: VIZUALIZACE KOMPLETNÍ PRŮVODCE (KROK ZA KROKEM)

7. Nechat to být

Sice je to zvláštní, ale teď to nech všechno být. Nepřikládej žádnou velkou váhu svému přání. Netlač na pilu. Není kam spěchat. Všechno musí uzrát. Pokud budeš na něco tlačit pak budeš vytvářet další čas. Je v pořádku když se ve tvém životě neobjevila tvá spřízněná duše. Dotyčný třeba nemusí být ještě na to připravený. Je čas zaměřit se na sebe a na svůj život. Věř, že k tobě přijde až bude správný čas.

Využij tohoto času na sebe. Vzdělávej se, zvyšuj svou hodnotu, pracuj na sobě, na svém vztahu k sobě, na sebelásce a sebevědomí, uzdrav svou minulost, stanov si cíle a začni si je plnit. Přihlas se do našeho kurzu sebelásky, který ti pomůže nastartovat změny ve tvém životě a získat svou ztracenou sebe-hodnotu a sebevědomí. Náš kurz pomohl stovkám našich klientů přitáhnout do svého života ideálního partnera, spřízněnou duši, nebo dvojplamen.

Přesně v tu dobu, kdy a kde to budeš nejméně čekat se objeví tvůj ideální protějšek, tvá spřízněná duše. Najednou vše do sebe zapadne jako puzzle a bude vše dávat smysl, protože došlo k perfektnímu načasování, ale nesmíš na to tlačit.

Nejčastější otázky pro spřízněné duše

Pojďme si odpovědět na nejčastější otázky problematiky spřízněné duše. V první řadě je potřeba si připomenout, že každá spřízněná duše je jiná a bude mít trochu jiné znaky a jiné spojení. Není určitě na místě brát tyto informace jako dogma a fakt, že to musí být takto a ne jinak. Tyto informace se samozřejmě mohou lišit vztah od vztahu.

Mohu mít více spřízněných duší? 

Ano samozřejmě. Můžeš jich ve svém životě objevit rovnou několik. Lze mít ve svém životě několik hlubokých vztahů. A také si můžeš z těchto vztahů hodně odnést do vztahů s dalšími lidmi. I když s nimi nebudeš cítit takové propojení. Dokážeš pomocí svých minulých zkušeností navázat mnohem hlubší vztah než předtím.

Zůstanu se svou spřízněnou duši na celý život?

Můžeš s ní zůstat po celý život. Je vysoce pravděpodobné, že budete spolu na celý život. Ale to, že potkáš svou spřízněnou duši automaticky neznamená, že spolu budete navždy. Důležitější je užít si tento úžasný hluboký vztah, který mezi sebou máte a to společně. Nezáleží na tom, jak dlouho spolu budete ale na tom, jak si tuto společnou chvíli užijete.

Máme všichni svou spřízněnou duši?

Věřím že každý za svůj život najde přítele nebo milence, se kterým bude mít daleko hlubší vztah než s ostatními. Je úžasné najít takovou osobu. Do našeho života lidé přicházejí a pak zase i odcházejí, ale někteří nám v naší duši zůstanou na celý život. Není tak důležité jestli se bude jednat o spřízněnost nebo ne, ale o to, jak hluboký vztah budeme mít s ostatními. To je důležitější.

Jaký je rozdíl mezi dvojplamenem a spřízněnou duší?

Vztahy spřízněných duší jsou prožívány na úrovni těla, myslí a duše. Vztahy dvojplamenů jsou prožívané na úrovni těla, mysli duše a energie. Dvojplameny zažívají duševní zážitky se svým plamenem. A je to něco daleko intenzivnější. Také další hlavní rozdíl je v tom, že vztah s dvojplamenem je mnohem intenzivnější a učí nás růst. Snaží se nás velmi intenzivně očistit. Zatímco u spřízněných je to o růstu. Také dvojplameny cítí velmi silnou magnetickou přitažlivost, kterou jen tak nedokážou odolat.

 PŘEČTI SI SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK: DVOJPLAMENY A CESTA DUŠE VE VZTAHU (SKUTEČNÝ PŘÍBĚH)

Je vztah vždy po partnerské nebo milenecké stránce?

Nemusí to tak vůbec být. Tvá spřízněná se může objevit klidně pouze jako přítel, nebo to bude někdo v rodině, kamarád a podobně. Nemusí vůbec mít spolu milenecký a romantický vztah. A taktéž lze mít kolem sebe více spřízněných duší najednou, například kamaráda, partnera a rodinného příslušníka. Ostatně, jak jedna studie potvrzuje, že většina partnerských vztahů začíná jako kamarádství, které přeroste v něco více.

Co nám vlastně přináší? Proč tu vlastně jsou?

Díky tomu, že máme s někým toho tolik společného, pak můžeme společně růst a vzájemně se podporovat. Je to nádherný vztah plného růstu a zdokonalování sebe sama. Je to vztah o dvou ale zároveň hlavně o nás. Spřízněná duše nám tedy umožňuje růst a to velmi rychlým způsobem. Tento vztah nás velice obohacuje. Pomáhá ti se vyvinout do tvého plného potenciálu. Jejich vstup do našeho života je nezapomenutelný neboť nám silně ovlivní naší cestu.

Spřízněná duše test

Pokud nevíš, jestli to je opravdu tvá spřízněná duše, pak vyzkoušej náš krátký test. Pokud odpovíš více, jak na 5 otázek ano, pak ti gratuluji! Je to tvá spřízněná duše.

  • Máte společné koníčky?
  • Máte pocit, že se znáte celý život?
  • Cítíte se se sebou propojeni?
  • Je váš vztah hlavně o růstu?
  • Podporujete se navzájem ve svých cílech a snech?
  • Víte často na, co ten druhý myslí?
  • Máte stejný pohled na svět?
  • Máte většinou stejné přesvědčení?
  • I kdyby se stálo nevím co, tak na sebe nedokážete žárlit?

 

Rizika spřízněné duše

V tomto vztahu existuje spoustu rizik. Nejenom ve vztahu ale obecně. Tento pojem nám mění náš pohled na vztah. Jsme přesvědčeni, že v našem životě musíme potkat takového spřízněného člověka. Jinak nemůžeme být šťastní. Každý vztah může být plnohodnotný a naplněný štěstím, pokud o něj budeme pečovat. V každém vztahu se můžeme naučit mnoho věcí o sobě, protože každý vztah nás vede k sebepoznání. Všechny vztahy nás totiž učí. Přestaňme žít iluzí dokonalého vztahu, který nám byl nadiktován veřejností. Mějme takový vztah, který si doopravdy přejeme my a ne, který byl někým nadiktován.

Poté tady máme další riziko. A to je, když nás chce tato duše již opustit. Ze začátku to bylo všechno krásné. Měli jste společné koníčky, názory i pohled na svět. Ale najednou se prostě něco změnilo. Nějak to oné kouzlo vyšumělo a začíná se vám váš vztah rozpadat. Najednou jste každý někde jinde. Ale vy se nechcete rozejít i když vám něco říká, že je již konec. Jsi pořád přesvědčený, že je to stálé tvá spřízněná osoba a proto s ní musíš zůstat. Ale lidé ve tvém životě přicházejí a zase odcházejí. Nemůžeme někoho držet kvůli počáteční myšlenky. Pokud budete tuto osobu takto držet, pak tě čeká cesta utrpení a nakonec si uvědomíš, že je lepší nechat tuto osobu odejít ze svého života. Jinak se budete oba dva trápit. A život není o tom se trápit něčím, co bylo.

Spřízněná duše a štěstí

Další riziko je, že jsme již ve vztahu, ale zdaleka nesplňuje tento vztah spřízněnost a tak si nakonec řekneme, že to není ten pravý a chceme se rozejít. Nemůžeme lpět na tom, aby jsme měli takový vztah. Někdo takovou spřízněnou duši potká jako kamaráda, někdo jako svého milence. Nutně to prostě neznamená, že to bude tvůj vyvolený v milostném vztahu. Je škoda zahazovat super vztah něčím, co nesplňuje určitý standart. Pokud tedy máme super vztah, neničme si jej touto myšlenkou na spřízněné duše a užívejme si to, co již máme.

Riziko také bývá když nás začne partner vydírat, psychicky ničit nebo i mlátit. I takto se může změnit tento vztah a oběť bude neustále udržovat tento vztah při životě, protože přeci je to její spřízněná duše, kterou přeci ve svém životě potřebuje. I tohle se může stát. Je třeba vzít na zřetel, že je to již toxický vztah, který není možné dál udržovat. Protože takový vztah nám bude jen a jen ubližovat. A stejně skončí fiaskem. Proto je třeba zakročit hned a buď dát tento vztah do pořádku nebo se rozejít. Určitě nečekej, že se něco časem změní. Ono se to samo nespraví, pokud nebudete chtít oba dva změnu, pak žádná změna nepřijde. Ona změna jen tak nespadne před tebou na zem. Pro své štěstí je třeba také něco udělat a nebýt jen pasivní, ale skutečně převzít odpovědnost a začít jednat.

spriznene-duse
Lenka Heczková

Lenka Heczková

Terapeutka a koučka

Lenka Heczková je terapeutka a koučka se specializací na psychologii, vztahy a sexualitu, Ženskou energii, neurovědy, meditace a práce s podvědomím. Zaměřuje se na vztahové poradenství a psychologií, individuální i párové terapie, témata zvládání stresu, emoční inteligence, práce s myšlením. Dále se soustředí se na práci s podvědomím, pozitivní psychologií, používá techniky imaginace, meditace, dechové techniky, a poznatky z neurovědy.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares