Zajímá tě mužská žárlivost a jak ji překonat? Nebo chceš pomoci svému manželovi (partnerovi) porazit jeho mužskou žárlivost? Přečti si toto fascinující a poutavé vyprávění Petra jako inspiraci a uvidíš, jak mohou být obdobné situace řešené. Bojuj za lásku, protože tím změníš nejen svůj život, ale celý svět.

Požádal jsem Petra, aby pro vás napsal vzkaz – poselství. A musím říct, že se mu to opravdu povedlo. Jeho slova jsou velmi silné a inspirující pro mnohé, takže rozhodně doporučuji, abyste přečetli celý jeho příběh i poselství až do konce.

Petra trápila žárlivost do takové míry, že jeho partnerka musela, kvůli němu měnit třikrát zaměstnání, protože tam bylo příliš mnoho mužů. Měl strach, nevěřil jí, podezíral a kontroloval svou partnerku a dělal žárlivé scény. Vše nakonec vyústilo v rozchod, kdy se jeho partnerka odstěhovala k rodičům. Jeho mužská žárlivost mu způsobovala problémy i v dřívějších vztazích, ale nyní mu šlo o hodně.

I přesto všechno se Petr rozhodl se sebou něco dělat. Rozhodl se změnit svůj život. Nebyla to lehká cesta, ale nakonec získal svou partnerku zpět. Nastěhovala se k němu zpátky, začali spolu podnikat a plánovat budoucnost. Chceš zjistit, jak se Petrovi povedlo změnit svůj život as získat zpět svou milovanou partnerku? Pak nezapomeň číst až do konce, protože na tebe čeká velice zajímavý a inspirující příběh, který je zakončený velice mocným a moudrým poselstvím. Odhal, jak žárlí muži, aby jsi mohl změnit svůj přístup a věděl, jak zachránit svůj vztah.

Tento příspěvek je součástí série článků našeho blogu věnované sdílení osobních příběhů, cest a postřehů o duševním zdraví, léčbě duševních poruch a problémů ve vztazích naších klientů a členů naší komunity.

mužská žárlivost – příběh Petra

Žárlivost mi zničila nejeden vztah a celkově mi dosti komplikovala život. Potýkal jsem se s ní už v dřívějších vztazích, ale v současném vztahu se svou partnerkou se vše radikálně zhoršovalo. Vygradovalo to do extrému, kdy jsem začal být podezíravý, žárlivý a zakazovat své partnerce chodit na určité místa a scházet se s určitými lidmi.

Má partnerka začala být extrémně opatrná při hovorech s dalšími muži, hlavně v mé přítomnosti, abych si nemyslel hned něco špatného a nevěřil věcem, které se neděly. Přesto jsem nikdy nebyl klidný a nevěřil jí. Všechno se postupně zhoršovalo.

Musela třikrát změnit zaměstnání, protože jsem řekl, že je tam příliš mnoho mužů a že určitě půjde s jedním z nich. Nevěřil jsem jí, podezíral ji, kontroloval ji a nakonec dělal žárlivé scény. Mužská žárlivost může být velmi destruktivní až nebezpečná. Když se emoce jako vztek, zlost, strach a agrese zmocní mužů, stávají se nebezpečnými nejen pro sebe, ale i pro své okolí. Naštěstí jsem vždy dokázal udržet svoji mužskou žárlivost pod kontrolou, i když to občas vyústilo v nepříjemné hádky, hlasité výkřiky a nějaké to nadávání a ponižování.

Když se stala ta příšerná věc, že musela kvůli mně měnit třetí zaměstnání, začala mi má milovaná partnerka vyčítat všechno možné. Doslova na mě vychrlila veškeré problémy za celý náš společný život. Bylo to jako by sopka vybuchla a nepřestávala chrlit lávu. Byl jsem z toho nešťastný a zmatený, ale nejhorší bylo, když mi oznámila, že zvažuje rozchod a dokonce se chystá zatím bydlet u svých rodičů. To mě šokovalo a došlo mi, že musím něco změnit. Tehdy jsem konečně pochopil, že moje mužská žárlivost, je skutečný problém, který nám ničí vztah.

Mužská Žárlivost – návštěva psychologa a terapeuta

Rozhodl jsem se navštívit psychologa i terapeuta se svými problémy. Má partnerka už měla plné zuby neustálých hádek, konfliktů a mé nezvladatelné emocionální nestability, takže si postupně balila věci a držela si ode mě odstup. Po setkání s psychologem jsem byl klidně přesměrován na psychiatra, aby mi nasadil léky, protože prý nezvládám své emoce a jsem nebezpečný. Byl jsem z toho šokován a přišlo mi to jako naprosto neetické a neprofesionální, že mě poslal k psychiatrovi, který mi napíše léky a tím se jako mé problémy vyřeší? Nicméně jsem zkusil terapeuta specializovaného na řešení vztahů a vztahových problémů. Po několika sezeních jsem si byl více vědom svých problémů a něco se skutečně změnilo, ale čekal jsem větší změnu. Navíc jsem nevěděl, co bych sám mohl pro změnu udělat a byl jsem nucen docházet na terapie, kde se stále dokola řešila pouze minulost.

Cítil jsem, že potřebuji někoho, kdo mi ukáže cestu, navede mě a řekne, co já sám mohu udělat pro změnu. Místo toho jsem byl odkázán na terapeuta, který si pravděpodobně jen plnil kapsu tím, že stále vytahoval staré rány z mé minulosti a neustále je rozebíral dokola. Řekl jsem si dost.

Tehdy jsem se svěřil se svými problémy svému dobrému kamarádovi, který mě chápal, jelikož si sám prošel krizí ve vztahu a dříve měl nějaké problémy se žárlivostí. Doporučil mi Jirku, který mu velmi pomohl překonat jeho vlastní problémy. Vysvětlil mi, jak u něj to funguje a jakým způsobem mu pomohl. Neváhal jsem a šel jsem do toho hned a naplno.

Přišla změna

Okamžitě jsem si zakoupil online kurz „Cesta sebelásky“ a konzultaci. Vyhrnul jsem si rukávy a začal na sobě makat. Ty vago, ta nálož těch informací a souvislostí byla něco naprosto šokujícího. Jirka mi vysvětlil a ukázal, jak hluboké kořeny může má žárlivost mít, a okamžitě mi pomohl vytvořit strategii, kterou jsem plně dodržoval, abych získal svou partnerku zpět a hlavně se zbavil své toxické žárlivosti.

Obdivuji Jirku za to, že mě dokázal brutálně uzemnit a bavit se se mnou upřímně. Nebál se ani nechodil kolem horké kaše, ale šel přímo k jádru věci a pečlivě mě rozebral. Musím vyzdvihnout programovací nahrávky a meditace v kurzu, které stále používám každý den (do dnes). Jsou to naprosto fantastické nástroje, které mi dodávají sebevědomí, sebedůvěru a učí mě mít se rád a přijímat se takovým, jaký jsem. Videa, techniky a všechny doplňkové materiály z jiných kurzů, které jsem měl k dispozici při konzultaci, jsem ani nečekal, ale dodaly všemu ještě větší říz.

Začal jsem vidět první pozitivní výsledky

Jak čas ubíhal, začal jsem vidět první pozitivní výsledky. Moje chování se lehce změnilo a já si všiml i toho, jak se cítím lépe. Byl jsem více sebevědomý a méně ovládaný strachem. Mojí partnerce, která už tehdy bydlela u rodičů, jsem poskytoval více prostoru a udržoval s ní kontakt přes telefon. Často jsme si psali nebo volali a já jí řekl, co se se mnou děje a že na sobě aktivně pracuji. Postupem času si toho také všimla, protože jsem už nedělal scény, když se šla bavit se svými kamarádkami nebo si sedla na kávu, dokonce i když tam byli kamarádi. Ano, stále mě to občas trápilo, to přiznávám, ale už jsem se s tím dokázal vypořádat sám. 

Začali jsme se opět vídat a ona sama si uvědomila, že jsem na sobě odvedl pořádný kus práce. Toto mě nadchlo a řekl jsem jí, že pro mě je důležité, aby dělala práci, kterou má ráda a která ji naplňuje, a že nechci být překážkou v její cestě pouze kvůli svému strachu, že by mě mohla podvést s některým z kolegů.

Všechno najednou přirozeně a hlavně svobodně plynulo až se zpět ke mě nastěhovala. Začali jsme spolu podnikat a plánovat společnou budoucnost.

Jdeš do toho taky?

Pokud jsi už unaven z pocitu uvěznění žárlivosti, je na čase převzít kontrolu nad svým životem. Uzdrav své základy (kořeny) a osvoboď sebe i svého partnera/partnerku a začni budovat zdravý a hluboký vztah. Najdi v sobě svou vnitřní sebe-hodnotu, přestaň se nechat ovládat strachem a začni žit šťastný a plnohodnotný život.

Naše online programy cesta sebelásky a vědomě žít – vědomě tvořit pomohly nesčetným jednotlivcům i párům najit zdravý plnohodnotný vztah, vyřešit mnohé problémy ve vztahu, zlepšit kvalitu vztahů, budovat důvěru, vyřešit problémy – jako je žárlivost, závislost na partnerovi, nevěra, rozchod, hádky ve vztahu, zlomené srdce, zlepšit komunikaci a celkově vztah a mnoho dalšího.

Nedovol, aby žárlivost a závislost na partnerovi ovládala tvůj život. Investuj do sebe i svého vztahu a rodiny ještě dnes a připoj se k našemu online programu. Jsi připraven osvobodit se z tohoto cyklu, který ti poškozuje život? Pak klikni na tlačítko níže a začni svou cestu ještě dnes.

test-zarlivosti

Mužská žárlivost je už minulost a můj život se změnil

Když jsem se konečně dokázal zbavit veškerého náporu negativních emocí: žárlivost, stres a obavy, jako by ze mě spadl těžký kámen. Takhle lehký jsem se necítil už dlouho. Bylo to poprvé, kdy jsem zažil vztah založený na vzájemné důvěře, svobodě a otevřenosti. Bylo to osvobozující a nádherné. Ten pocit bych přál zažit každému.

Samozřejmě, že můj vztah s partnerkou se setkal s celou řadou dalších problémů, ale tentokrát jsem měl větší víru, že dokážeme všechno společně zvládnout. Když jsme společně prošli peklem a dokázali to ustát, náš vztah se stal mnohem pevnějším. Každé řešení problému nás utužovalo a prohlubovalo naši důvěru.

S postupem času jsem se začal mít více rád a cítil jsem větší sebedůvěru. Konečně jsem se dokázal zbavit té chorobné mužské žárlivosti, která mi málem zničila celý vztah. A není divu, že s tím rostlo i moje sebevědomí. Teď už vím, že když dokážeme překonat takovou překážku, dokážeme spolu překonat všechno.

Poděkování

Cítil jsem se vnitřně uspokojenější a méně podrážděný. Moje žárlivost byla pryč a nahradilo ji vzájemné porozumění a podpora. Stal jsem se šťastnějším a plnějším člověkem díky mé partnerce a vlastnímu úsilí. Musím své partnerce nesmírně poděkovat, protože měla se mnou velkou trpělivost a dokázala stát při mně i tehdy, kdy už jsem nedoufal. Pomohla mi najít cestu, jak se změnit a stát se opravdovým mužem.

Rád bych vyjádřil svou vděčnost Jirkovi za jeho neocenitelné zkušenosti, materiály, online kurzy a nástroje, které mi stále pomáhají. Jeho pohled na věc a poskytnuté informace mi byly velkou oporou v průběhu mé cesty. Navíc bych chtěl poděkovat Lence za její nahrávky, meditace a videa, které jsou naprosto super. Pro mě bylo tuto cestu absolvovat nesmírně důležité, i když trvala několik měsíců. Vím ale, že to rozhodně stálo za to a jsem vděčný za všechny zdroje, které mi pomohly stát se lepší verzí sám sebe.

Vzkaz pro ostatní

Rád bych se podělil o své poznatky a zdůraznil důležitost toho, co jsem se naučil. Chtěl bych také na Jirkovo požádání napsat vzkaz pro ostatní. Jsem rád, že mě Jirka požádal, protože s odstupem vidím, jak je to důležité.

Žárlivost je velice záludný problém, protože ve své podstatě člověk, který jí trpí, ubližuje nejen sobě, ale hlavně svému okolí a lidem, které má nejvíce rád a na kterých mu nejvíce záleží. Nedovolte, aby váš strach, který je tam pod tím povrchem, zničil vaše vztahy a rozdělil rodinu. I když já jsem neměl děti v době své žárlivosti a nyní se na jedno připravujeme, mezi námi je mnoho párů, které mají děti a nechávají svou žárlivost nenápadně rozkládat a rozdělovat rodinu.

Nejde jen o váš vztah, ale svým vztahem i vzorem matky a otce dáváte svým dětem do života to nejcennější. Pokud dítě ve vás uvidí špatný vzor, bude vyrůstat v neúplné rodině, může to mít negativní dopad na jeho pozdější život. Předpokládám, že tohle asi nechcete? Nikdo nechce pro své děti něco takového. Vychováváme další novou generaci, za kterou jsme zodpovědní. Vy určujete do velké míry osudy svých dětí a stavební kameny, na kterých později mohou stavět svůj život i vztahy.

Neutíkej od svých problémů – vyřeš je a změň svůj život i celý svět

Nehledě na to, že útěk od problémů, jako je například žárlivost, není řešení. Pokud to nevyřešíte, budete se s tímto problémem potýkat i v dalších vztazích. Vždy budete nespokojení, budete žárlit, ničit si své vztahy a šlapat si po svém vlastním štěstí. A vím o čem mluvím, protože jsem si tímto prošel.

Tím, že to v sobě vyřešíte, změníte nejen svůj život, ale i život mnoha dalších lidí ve vašem okolí. Pomůžete tím růst i svému partnerovi/partnerce a dáváte tak správný vzor vztahu, ale také vzor matky a otce svým dětem. Vychováváte tak další generace a inspirujete své okolí. Změna se tak šíří do světa a to díky vám. Nehledě na to, že hlavně vy budete spokojeni a šťastní, a na tom přece záleží, ne?

Doufám, že tento vzkaz pomůže alespoň pár lidem zamyslet se nad sebou, svým životem a rodinou, a udělat nějakou změnu, protože i malá změna může vyvolat velké výsledky.

Příběh mužské žárlivosti a jeho závěr

Musím Petra pochválit za vzkaz – poselství, které celým svým příběhem předal do světa. Lépe bych to nezvládnul a doufám, že tato zpráva inspiruje i další k tomu, aby se zamysleli nad svým životem, vztahem a rodinou a začali s tím něco dělat. I přestože Petr věděl, že ho čeká dlouhá cesta, byl odhodlaný vyhrnout si rukávy jako správný chlap a postavit se svým problémům čelem. Toho si vážím, byla to skvělá spolupráce. Děkuji za vzájemné obohacení.

Je skvělé vidět a slyšet, že Petr projevuje takové odhodlání a cílevědomost na cestě z mužské žárlivosti. Není vždy snadné jít dál, když čelíme výzvám, ale často je to díky vytrvalosti a tvrdé práci, že jsme schopni dosáhnout pokroku a dosáhnout svých snů a cílů. Samozřejmě, že cesta k uzdravení ze žárlivosti není jen o tvrdé práci, ale o vědomém přístupu k sobě, kdy je důležité si celý ten proces užívat. To se také učíme v našich online kurzech, jak správně k tomuto přistupovat, aby tě práce na sobě nestresovala, ale byla to cesta plná radosti, štěstí a sebepoznání.

Děkuji za zpětnou vazbu Petře a tvůj inspirující příběh, který mi dává zpětnou vazbu, že to, co dělám, má skutečně smysl a hlavně, že to funguje. Petr už má za sebou svou transformaci a teď je řada na tobě. Připoj se do našeho online programu cesta sebelásky v kombinaci s online programem vědomě žít – vědomě tvořit a vydej se na cestu uzdravení a začni žít svůj život naplno.

druhy-zarlivosti

Závěrem

Příběh nebyl nijak upravován, pouze byly vložené nadpisy pro lepší přehlednost příběhu, vložené odkazy, úvod a závěr článku. Moc děkujeme Petře za sdílení silného inspirujícího příběhu transformace a tvůj vzkaz pro ostatní, který skutečně inspiruje a dává ostatním naději na lepší zítřky v naši sociální společnosti, která je už tak hrozná a navíc, že se lze trvale uzdravit z mužské žárlivosti.

Autorem příběhu je Petr Havlíček.

muzska-zarlivost
Jiří Čapovec

Jiří Čapovec

Celostní terapeut, kouč a mentor

Jiří Čapovec je celostní terapeut, kouč a mentor, který se zabývá oblastí celostní medicíny a funkční medicíny, kde propojuje důležité aspekty a obory jako je osobní rozvoj, psychosomatika, epigenetika, psychologie a rozvoj lidského vědomí, neurovědy a práce s podvědomím. Kromě působení v oblasti nemocí, fyzického a duševního zdraví, se také zaměřuje na psychologii mezilidských vztahů (individuální i párová terapie). Je spoluzakladatel značky cesta relaxace spolu s jeho partnerkou, koučkou a terapeutkou Lenkou Heczkovou. Vede také vlastní studie a výzkumy z oblasti fyzického a duševního zdraví, které sdílí zde na webu.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares