V osobním rozvoji máme rozčleněné životní oblasti na tyto sektory: zdraví, peníze, kariéra, vztahy, osobní růst. A taky se v osobním rozvoji říká, že můžeme ovládnout úplně všechny oblasti života. Jenže je tady jedna oblast, která je ta nejtěžší a v podstatě úplně zvládnout se jí nedá. Která to je?

Životní oblasti a jejich zvládání

Pokud jsme nemocní, uděláme všechno proto, aby jsme se uzdravili. Změníme stravu, životní styl, myšlení, kariéru, postoje. A za chvíli v tomto procesu uzdravování pociťujeme výsledky. Klidně i za pouhý týden se člověk bude cítit úplně jinak. Záleží na tom, jak moc je také člověk zanesený. A pokud na sobě pracujeme dál v uzdravování a děláme to správně, tak se za chvíli uzdravíme.

U penězích pokud jich nemáme mnoho, tak na tom také zapracujeme. Budeme si odstraňovat přesvědčení, investujeme do našeho vzdělání, šetříme, investujeme peníze. Rozjíždíme podnikání a snažíme se, aby jsme na trhu uspěli. Pokud budeme chtít mít více peněz a budeme se snažit a nebudeme se při první překážce vzdávat, pak to jistě zvládneme. Vydělat více peněz.

Pokud chceme osobně růst. Tak to také není problém, když se začneme snažit a vytvoříme si návyky, pak můžeme růst.

Vztahy

Nejtěžší oblasti života jsou vztahy. A vztahy ovlivňují pak všechny oblasti života ve velkém měřítku. Proč jsou vztahy tak těžké? Protože i když si řekněme, že na našem vztahu budeme pracovat, nemůže na to být jen jeden. Ve vztahu jsou dva. A naše drahá polovička nemusí chtít na společném vztahu pracovat. A i když pracuješ sám na sobě, to znamená, že rosteš. A když jeden ve vztahu roste a druhý stagnuje můžeme si přestávat rozumět a vztah může vyhasnout. Tedy, pokud si tvá polovička nezačne říkat, jak to děláš, že ses změnil pozitivním způsobem a nebude chtít udělat v sobě také změnu. Inspirovat druhé lze snadněji dosáhnout, pokud se my staneme tou změnou a inspirací.

Zkrátka vztahy jsou nejtěžší, protože nad tím nemáme kontrolu. Nemáme kontrolu nad reakcí a akcích druhé osoby. Jediné, co můžeme, je na sobě pracovat. Samozřejmě, když začneme na sobě pracovat, ovlivníme tím vztah neskutečným způsobem.

Ze vztahu ale nejvíce čerpáme. Vztahy jsou pro nás hodně důležité. Bez budování vztahů by lidstvo prostě nepřežilo. A nemůžeme naše nefunkční vztahy ignorovat. Protože pak vznikají nemocí, závislost a navíc vztahy také odráží peníze. Pokud nebudeme spokojeni ve vztahu, naše peníze můžou drhnout. S tím vším a mnoho dalšího ti pomůže vyřešit náš online kurz sebelásky.

Tak jak ty vztahy zkrotit?

Změň své uvědomění, co si myslíš o vztazích s následujícími tipy:

Vztahy nejsou nesmrtelné – jednou prostě skončí. Ve velké většině vztahů se jen přežívá. Pokud se o náš vztah nestaráme, tak chřadne. Nejprve svou drahou polovičku objevíš, zamiluješ se, prožíváte nádherné chvíle. Chováte se k sobě hezky a s respektem. Ale za nějakou dobu, kdy se hlavně k sobě zamilovaný pár nastěhuje, tak přestanou o vztah pečovat. Mají dojem, že už se nemusí moc snažit, když už jsou k sobě nastěhování. Dost často lidé, když jim neklape vztah, tak to řeší velmi neobvyklým způsobem. A to tím, že se vezmou a pořídí si dítě. Protože mají dojem, že dítě něco změní. Bohužel, není tomu tak. Ale jednou to stejně skončí. Tak jako náš život. A proto je důležité si užívat každou společnou chvilku do syta. Zapomínáme na to.

Nic nezůstává stejné, všechno se kolem nás mění. Měli by jsme si vytvářet s našimi nejbližšími nádherné chvíle, které si zapamatujeme navždy a budou nás tyto vzpomínky vyživovat.

Neměli by jsme své polovičky brát jako samozřejmost. Protože, když je takto začneme brát, pak se náš vztah nemá kam posouvat. Pokud přestaneme brát vztah jako samozřejmost, něco v něm nového ožije. Budeme se více snažit, více si užívat společného života. Je to naprosto stejné jako když si uvědomíme, že tady nejsme věčně. A to třeba i tím, že onemocníme smrtelnou nemocí. Kolik lidí ti řekne, že jsou vděční za to, že dostali rakovinu, protože ho probudila a přišlo velké uvědomění? Konečně tito lidé totiž začali žít a přehodnotily si své hodnoty. Takže nejen, že by jsi neměl brát vztah jako samozřejmost, neber ani jako svůj život za samozřejmost. Aby ses probudil a žil daleko lepším životem, než doposud.

Vztah je o sdílení života

Všechno je daleko lepší, když něco děláme ve dvou. A vztahy tu jsou od toho, abychom mohli sdílet svůj život s někým jiným. Máme také spolupracovat a vytvářet. Jednoduše – sdílej svůj život se svým milovaným. Je úžasné cestovat ve dvou, blbnout společně v noci po městě, jít si společně skočit padákem, zajezdit si společně na koních, pořádat několikadenní túry. Na to se ve vztahu tak zapomíná. Uvědom si, jaký to je úžasný pocit, něco se svým partnerem sdílet. A jak vás spolupráce sbližuje. A pokud se vaše cesty rozejdou, pak to ber jako normální součást života. Nemusí nic trvat věčně, aby to bylo dokonalé. Dokonalejší je, mít úžasné vzpomínky na krásné chvilky s druhými. Dokonalejší je, užívat si s naší drahou polovičkou každé chvilky a nepovažovat je jako samozřejmost. Ber partnera jako svého dočasného parťáka pro život. Pomáhejte si navzájem, sdílejte, spolupracujte a tvořte.

Náš online kurz cesta sebelásky ti pomůže zlepšit své vztahy, uzdravit tvůj vztah k sobě, uzdravit minulost, odpustit, zpracovat vztah k rodičům a bývalým partnerům, osvobodit se od negativních přesvědčení o sobě, vztazích, opačném pohlaví a podobně. A hlavně ti pomůže získat tvé ztracené sebevědomí a mnoho dalšího. Čekají a tebe nahrávky, meditace, vizualizace, videa, techniky, uvědomění, materiály ke stažení a spoustu dalšího materiálu.

sebelaska-kurz

Zbav se očekávání

Očekávání tě brzdí od toho, aby jsi byl šťastnější. Očekáváme toho mnoho. Kolikrát si něco očekával a nakonec si zjistil, že si dostal ještě daleko lepšího než si očekával? Třeba si chtěl nějaké konkrétní auto, ale nakonec si získal daleko lepší a kvalitnější auto, se kterým jsi více spokojenější. Nebo třeba očekáváme, že partner bude více podle našich představ. A nakonec zjistíme, že náš partner, kterého jsme si právě našli, je ještě lepší než jsme očekávali.

Jsme často zklamání z toho, že jsme nedostali to, co jsme očekávali a tak se zbytečně brzdíme. Jestliže máme dlouhodobý vztah, pak se určitě toho za tu dobu spoustu očekávání nastřádalo. A jelikož dost často své očekávání nedokážeme vykomunikovat, jsme naštvaní, že partner ono naše očekávání vůbec nenaplní. A přitom o něm ani neví.

Očekávání vs. přijetí

Nebo také očekáváme, že se partner v něčem konkrétním změní. A nepřijímáme ho, takový jaký je, dokud se v té konkrétní věci nezmění. Tím vytváříme v našem vztahu napětí a nedáváme prostor bezpodmínečné lásce. Ty nejsi také dokonalý. A tvůj partner tě stejně miluje takového, jaký jsi ve skutečnosti. Bez příkras, bez dokonalosti. A to samé by si měl zasloužit i tvůj partner. Pokud se nepřijímáte vzájemně, pak stačí když s tím začneš ty. Přijmi svého partnera, takový jaký je ve skutečnosti. Představ si ve svých myšlenkách svého partnera s jeho dokonalostmi a nedokonalostmi a přijmi ho ve své duši. Uvidíš, co se tím vše vyřeší a změní.

A pokud očekáváš, že tvůj partner naplní nějakou tvou životní oblast, pak zbytečně nečekej. Jedině ty víš, co skutečně chceš a jedině ty si to sám sobě musíš dát. Nikdo jiný to bohužel neudělá, protože to ani neumí. Je smutné čekat na někoho, až tě konečně vezme na cestu kolem světa. Prostě se sbal, vezmi své nejbližší a výraz na cestu. Nebo by jsi snad chtěl večeři při svíčkách? Tak uvař večeři, zapal svíčky a zavolej svého partnera. Pokud se vám to zalíbilo, pak to zopakujte. A kdo ví, možná to bude partner, kdo jí příště připraví.

Zaměř se na své srdce

Pokud chceme zvládnout vztahovou oblast, neměli bychom zapomenout na svou srdeční oblast. Otevři své srdce a pěstuj v sobě lásku. Otevři se lásce a nech proniknout svou lásku do své reality. Když budeš v sobě pěstovat lásku, pak se tvůj život neskutečně promění. Budeš se koupat v hormonech štěstí. Pocítíš spokojenost a nejenom, že budeš spokojený sám se sebou, ale i s celým světem.

Budeš pociťovat, že je vše v pořádku a tak to má být. Oddej se své lásce, protože pokud nemáš otevřené své srdce, tak pak nikdy nemůžeš poznat, co to skutečná láska vůbec je. Láska je naprosto všemocná. Každodenním budování této lásky v sobě proměňuješ nejen své vztahy ale i tvé zdraví a ostatní životní oblasti. Pokud se chceš naučit, jak své srdce otevřít, pracovat se svým srdcem, aby jsi mohl čerpat výhody, pak se podívej na náš online kurz sebelásky. Pokud chceš zažívat ve svém životě daleko větší spokojenost, pak láska je ten klíč. Láska je ten lék na všechny tvé problémy, které tě trápí.

Také můžeš využít naší podprahovou afirmační nahrávku níže, která ti pomůže se změnou podvědomých vzorců, které ti brání v otevření srdce a navázání láskyplných vztahů. Nahrávka ti pomůže s otevřením tvého srdce a srdeční čakry a hlavně zlepší kvalitu tvých vztahů.

POZOR více informací k této nahrávce i upozornění, včetně použitých afirmací a možností ke stažení najdeš v popisku videa (nutno se prokliknut na youtube). Nahrávka obsahuje digitální známku (ochranu), proto stažení nahrávky z youtube znehodnotí samotné afirmace a může způsobit vážné problémy.

Přestaň se toho vztahu tak držet

Nejhorší, co můžeme pro sebe udělat, je držet se svého partnerského vztahu jako klíště. Snažíme se jej udržet a držíme jej v rukách tak silně, že zapomínáme, jak moc ten vztah naší silou drtíme a ničíme. Vztah nelze chytit a hodit ho do klece a hodit klíčky do kanálu. Ne, to je to nejhorší. Důležitější než tvůj partnerský vztah jsi ty. Se sebou budeš trávit celý život. A musíš se naučit sám se sebou vycházet. Naučit se pracovat na sobě. Takže přestaň se toho vztahu tak držet a uvolni se.

Vztahy jako doplněk

Kdo je ve tvém žebříčku priorit jako první? Práce? Partner? Děti? Nebo ty? Není nic důležitějšího než ty. Pokud se pořádně o sebe nepostaráš, nebudeš šťastný, spokojený, bude chátrat tvé zdraví, nebudeš vydělávat více peněz. A konec konců nikdo v okolí nebude šťastný. Protože aby tvé okolí bylo šťastné, pak musíš být šťastný ty. Když budeš vyzařovat štěstí, budeš se cítit uvolněně a více v pohodě. A díky tomu se může uvolnit i tvé okolí.

Určitě znáš pocit kdy jsi byl vedle někoho u koho jsi cítil, jak se dotyčný pně, zkouší se ovládat a vypadá díky tomu docela negativně. A ty se díky tomu také nemůžeš v tomto prostoru uvolnit. Tady je to podobné. Zvládneš lépe krizové situace, své emoce. Pokud pořád prahneš po tom, aby druzí uspokojovali tvé potřeby, pak jistě nejsi na svém žebříčku priorit jako první.

Pro ženy to platí hlavně. Protože pokud žena nedá sebe na první místo, bude nešťastná, nenaplněná, prázdná, frustrovaná, vyhořelá, náladová, protivná a bude si vyrývat svou zlost na druhé. Pokud je žena nešťastná, pak v jejím okolí nemůže být šťastný nikdo. Žena vytváří prostor pro svého manžela, děti a její okolí. A je jen na ní, jak tento prostor bude vypadat a jak se v něm ostatní budou cítit. Děti chtějí mít šťastné, pohodové, naplněné maminky. Protože taková maminka, bude vytvářet pro své dítě nádherný prostor pro jeho vývoj.

Vztahy a dětí

A také se stává vzorem a ukazuje svému dítěti rodinné vzory. Ukazujeme mu, jak vypadá rodina, jak vypadá láska a jak fungují vztahy atd. Není to jen o tom, že bude člověk šťastnější, ale i zdravější. A pokud chceme tady být pro druhé, je třeba se postarat jako první o sebe, aby jsme byli vitální, fit, naplnili své potřeby a až pak se můžeme starat o naše milované.

Můžeme být totiž hodně protivní, nešťastní a frustrovaní. Budeme obviňovat své okolí a okolností za to, kde jsme. Začneme se vidět jako oběť. Například jsi chtěl cestovat a místo toho ses v tom samém období dozvěděl, že budeš tátou nebo mámou. A tak musíš změnit svůj život a udělat prostor pro své dítě. A pak se dítě narodí, nějaký ten rok uplyne a ty jsi nešťastný hluboko uvnitř sebe. Protože nemůžeš dělat to, co skutečně jsi chtěl a to cestovat. S dětmi se dá ale také cestovat a může to být ještě daleko zábavnější. A nejen to, pro dítě je cestování nejlepší školou života. Odnese si z toho hodně, více než kdyby měl sedět v pokojíčku a hrát si se svými hračkami, které je už pomalu a jistě přestávají bavit.

A taky dítě tě bere jako svůj vzor a vyvíjí si do svých 7 let své přesvědčení a víry, vzorce myšlení, chování a návyky. Takže v takovém věku je velmi důležité, co dítě právě bude prožívat. Pamatuj, vždy se dá začít ať už chceš cokoliv. Vždy to jde, pokud budeš ale opravdu chtít a nebudeš svou překážku brát jako nepřekonatelnou bariéru. Svůj život můžeš předělat naruby pokud budeš chtít. Stačí se jen vymanit z role oběti a stát se tvůrcem života. I když ze začátku to vypadá těžce.

Přijmi nedokonalost

Tvůj partner má jistě několik nedokonalostí. Stejně tak jako ty. I ty nejsi dokonalý. A pokud máme chuť někoho přetvářet, pak se nám akorát zrcadlí to, že ve skutečnosti se chceme změnit my sami. A to se děje dost často u žen. Je to z historických důvodů. Jelikož ženy byli podřadné a museli se soustředit na své muže. Máme to zaryto v genech pořád. A tak rádi se snažíme může změnit, protože si myslíme, že to je jediné východisko, jak požadovaný cíl získat. Pokud chceš vidět ve světě změnu, buď tou změnou ty. Buď změnou. kterou chceš vidět ve svém životě. Dnes mají ženy stejné práva jako muži. Jsme svobodné a můžeme si dnes dělat v podstatě, co jen chceme. Tak hurá do toho.

Sebelaska-kurz
Lenka Heczková

Lenka Heczková

Terapeut a koučka

Lenka Heczková je terapeutka a koučka se specializací na psychologii, vztahy a sexualitu, Ženskou energii, neurovědy, meditace a práce s podvědomím. Zaměřuje se na vztahové poradenství a psychologií, individuální i párové terapie, témata zvládání stresu, emoční inteligence, práce s myšlením. Dále se soustředí se na práci s podvědomím, pozitivní psychologií, používá techniky imaginace, meditace, dechové techniky, a poznatky z neurovědy.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares