V tomto článku se podíváme na konkrétní způsoby, jak ušetřit a ještě zlepšit svůj životní styl. Najdeš zde několik skvělých možností, které ušetří tvé peníze a čas.

V prvé řadě, nikdy nešlo o to, aby jsme šetřily. Nebylo to ani naším cílem. Máme pro to vážné důvody, proč nešetřit. Ale díky tomu, že zvedáme svůj životní styl – tím více ušetříme. Říkáš si, jak je to možné? Více si dovolit a ještě k tomu i víc ušetřit? No… já ti to dneska všechno řeknu. Přináším ti pouze naše tipy, které používáme a opravdu fungují.

Jak ušetřit – změň své myšlení

V prvé řadě ti chci předat to nejcennější, co mám. A tím je takové uvědomění, které ti změní tvůj život – pokud se budeš podle něj řídit.

My myslíme úplně jinak. Nechodíme utrácet výplaty do nejbližšího obchoďáků, nechodíme utrácet peníze za nesmyslné věci… chodíme peníze utrácet jen do věcí, které nám to mnohonásobně vrací. My prostě investujeme. Takže pokud si na něco šetříš, otázka zní: Vytváří ti daná věc, kterou si chceš koupit aktivum? Bude ti daná věc přinášet další peníze? Pokud je daná věc pasivum – proč raději nešetřit na své aktiva? Pokud budeš neustále šetřit na své pasivum, tak budeš pořád chudý. Tak to prostě je.

Nejsme nažhavení spotřebitelé. Nenecháváme se ovládat trhem – tedy, záleží jakým to trhem? Změnili jsme své myšlení a utrácíme inteligentně. Pokud se snažíš ušetřit, mělo by být tvé uvědomění číslo 1: Přestat být spotřební ovce.

Taky jsem byla spotřební ovečkou. Kupovala jsem si kosmetiku, oblečení a další blbosti každý měsíc, dnes zpětně si uvědomuji, jaká to byla šílenost a vlastně, jak primitivní jsem byla. Díky tomu, že jsem se učila sebelásce jsem se vzdala líčidel a kosmetiky. (chemické kosmetiky)

Najednou tu nebyla chuť na sebe patlat ty chemické sračky, protože si vážím svého těla a vnímám, že mé tělo to absolutně nechce. A taky tu nebyla chuť si zakrývat svou opravdovou tvář. Člověk prostě prozře a pochopí, nač ty produkty skutečně tu jsou. Dávám na sobě většinou pouze to, co by se dalo i sníst. Neustále jsem něco kupovala. A lidé se pak sami sebe ptají: Proč nejsem bohatý? Proč jsem na mizině? No proč asi?…:)

Nejsem dost bohatý abych kupoval levné věci

Pokud nevíš, jak ušetřit, tak se začni řídit pravidlem nejsem dost bohatý, abych kupoval levné věci. U jídla to platí desetinásobně, protože kvalita jídla se odráží na tvém zdraví. Většina lidí chce ušetřit tím, že si kupují levné (spotřební) zboží, ale to ve skutečnosti není cesta, protože takové zboží není kvalitní a za chvíli si kupuji další a utrácí své peníze neustále dokola. Sami jsme to poznali například na baráku. Je rozdíl koupit kvalitní dražší barvy, laky a materiál, protože vydrží jednoduše o mnoho déle.

Většina lidí, ale i my v minulosti se nechali často zlákat levnější cenou, jen abychom ušetřili peníze, ale za nějakou dobu si člověk uvědomí, že je to jen iluze spotřebního systému. Ano ne vždycky znamená dražší = kvalitnější, proto není dobré bezhlavě kupovat vždy to dražší, ale používat u toho mozek.

U potravin je to ještě o mnoho důležitější, protože kvalitní i když dražší potraviny ti vydrží déle, protože nepotřebuješ sníst takové množství. U nekvalitních potravin máš, co chvíli hlad, protože neobsahují takové nutriční hodnoty jako kvalitní potraviny, kde můžeš sníst méně. A také je to investice do tvého zdraví. Pokud budeš jíst nekvalitní potraviny, tak nepočítej, že se dožiješ dlouhého věku a budeš žít zdravým životem

Potřebuješ změnu myšlení. Přihlas se k tréninku

Plnápeněženka jako další způsob jak ušetřit

Jestli rád nakupuješ na internetu, tohle ti rozhodně nesmí chybět! Je to cashback portál, který je velice štědrý. Je tu spoustu cashbacků, bonusů a poukázek. Získej za svůj nákup na tvém oblíbeném eshopu štědrý cashback. Ušetří ti nějaké ty peníze a dokonce si můžeš i něco vydělat.

Za každého nového přivedeného kamaráda získáš 300 Kč. Čeká na tebe zkrátka spoustu odměn a ušetří ti korunky. Pokud častěji nakupuješ dostaneš navíc další zvýhodnění podle toho, jak často nakupuješ.

Pokud nakupuješ hodně často, můžeš získat navíc odměnu až o 10% vyšší cashback. Jsem s touto službou velmi spokojená, protože dává štědré odměny. Navíc, pokud se zaregistruješ přes nás, získáváš dalších 60 Kč k tomu! Nejenom, že máš teď fígl, jak ušetřit, ale také si s ní dokážeš vydělat. Zaregistruj se tlačítkem níže a užívej si všech bonusů.

Twisto ti ušetří peníze

Je tu další věc, jak ušetřit. Je to úžasná platforma, která toho nabízí velmi mnoho. Tuto platformu můžeš využívat zcela zdarma. Můžeš nakupovat a odkládat platbu, vzít si něco přes twisto na splátky. Můžeš nakupovat na e-shopech bez rizika. Platíš až když si zboží převezmeš a prohlídneš. Můžeš získat i platební kartu, přes kterou můžeš nakupovat normálně v obchodech. A získáš i cashbacky a cestovní pojištění zdarma k tomu! Tohle je karta snů a plných možností.

Máš zde ale určitý finanční limit, který můžeš čerpat. Ze začátku je limit myslím 5 tisíc korun a postupně se ti navyšuje dle tvé historie, kterou sis zde v twistu vytvořil.

Můžeš si platby i odložit o nějaký ten měsíc nebo rovnou jej odložit na splátky. Navíc je to úžasné, pokud platíš v zahraničních e-shopech nebo cestuješ.

Nemusíš s sebou vždycky tahat své bankovní karty nebo peníze, postačí ti jejich platební karta. Vždy máš totiž nejvýhodnější směnný kurz a budeš se cítit mnohem bezpečněji.

Twisto na svém webu píše, že ušetříš 3% na každé zahraniční platbě. Dokonce máš i cestovní pojištění pro celou rodinu zdarma! (Cestovní pojištění platí pouze, pokud máš twisto tarif ke kartě Premium za 99 Kč měsíčně)

Výhody:

 • Odložení platby
 • Cestovní pojištění zdarma
 • Cashbacky z nákupu
 • Nakupování kdekoliv
 • Výhodné kurzy pro zahraniční platby
 • Nízké poplatky
 • Platíš poplatek až když odložíš platbu o další měsíc.
 • Je to win-win na obou stranách.

Zaregistruj se přes tlačítko níže a začni si užívat výhody, které si nemůžeš nechat ujít.

Airbnb

Pokud cestuješ, určitě ti doporučujeme portál airbnb. Pronajmeš si pokoj, byt, dům, netradiční domeček, dům na stromě, hobití domečky… a spoustu dalších možností. A navíc místní lidé nabízí i své služby. Naučí tě vařit pravé italské jídlo, jízdu na koni, prozkoumání zdejších krás. Prostě airbnb nabízí spoustu možností.

Lidé navíc dávají obrovské slevy, pokud u nich zůstaneš na 1 měsíc a déle. Tip: Pokud máš zájem o nějaký dlouhodobý pronájem, napiš pronajímateli, že máš zájem si jejich …. pronajmout dlouhodobě. Vždycky mi udělali skvělou cenovou nabídku. A pokud máš pejska a budeš si chtít pronajmout dlouhodobě, většinou ti i domácího mazlíčka povolí i ti, co mají zaškrtnutý zákaz domácích mazlíčků. Za zeptání nic nedáš. Vždycky je to o domluvě. Airbnb tě navíc chrání před jakýmkoliv podvodem.

Další tip je se i dívat na pronájem, který nemá žádné nebo minimální recenze. Většinou mají nějakou velmi levnou startovací nabídku, protože teprve začínají a nemají žádné hodnocení. Mnohdy to je opravdu pod cenou.

Získej od nás 997Kč na tvůj první pobyt přes airbnb. Stačí se registrovat přes můj odkaz.

Jak ušetřit za oblečení

Zamilovala jsem si kouzlo second handu. Najdu tam vždycky úžasné kousky – většinou úplně nové! Jen ze začátku jsem neměla se sekáčem moc zkušeností, tak jsem brala oblečení, které se mi jakž takž líbilo. Teď už to nedělám.

Moje proč

Protože butiky většinou nevyrábí kvalitní oblečení. Kolikrát se mi stalo to, že jsem si koupila nějaké oblečení a za prvního až třetího přání zežmolkovatělo, vybledlo nebo se při chození potrhalo.

Když jsem naposled navštívila butik – nestačila jsem se divit, že v nabídce již mají trička, které už mají na sobě žmolky. A co víc, některé nové oblečení vypadá, jako kdyby to někdo již po sté použil. Asi nová móda.

PEČLIVĚ VYBÍREJ

Již si pečlivě vybírám, co se opravdu ke mě hodí. A ohodnotím vždy od 1-10, jak se v tom cítím, jestli jsem se do toho zamilovala a nakolik to využiju. Tato stupnice ti ušetří spoustu peněz.

Samozřejmě ne vždy seženeš všechno v second handu. Orientuj se hlavně na kvalitu textilu. Levnější neznamená horší a dražší neznamená kvalitnější. Než si něco koupíš, prozkoumej pořádně kvalitu textilu a šití.

Uvědom si taky jaké barvy a střihy se k tobě opravdu hodí.

Capsule Wardrobe styl

Je to minimalistický styl, který obsahuje základní sadu oblečení, které lze k sobě hodněkrát kombinovat. Většinou nosíme jen 20 % oblečení z našeho šatníku. Díky tomuto stylu se ti to již nestane. Jedná se o kousky oblečení, které nikdy nevyjdou z módy a jsou tvé oblíbené. V tomto šatníku máš jenom oblečení, které skutečně nosíš a můžeš je libovolně kombinovat. Tento styl oblékání ti ušetří spoustu místa, peněz a času. Nebudeš se již přehrabovat mezi tolika oblečeními a říkat, že nemáš, co na sebe. V tomto šatníku budou totiž jen tvé nejoblíbenější kousky, které rád nosíš, opravdu ti sluší a cítíš se v nich dobře.

Další způsoby jak ušetřit

Je čas se podívat na způsoby z mojí kuchyně, které ti také ušetří mnoho peněz. Existuje celá řada možností, jak ušetřit a některé z nich s tebou bude sdílet níže.

Podle vědeckých výzkumů bylo zjištěno a vědecky prokázáno těchto 7 užitečných způsobů, jak ušetřit více peněz s menším úsilím.

Jídlo je skvělý způsob jak ušetřit a zlepšit svůj životní styl

Nakupujeme jídlo někdy v Polsku. Začali jsme tam nakupovat, díky Jirkovým rodičům. Jídlo je tam překvapivě daleko kvalitnější a levnější než tady. V ČR mi přijde jakoby se tu z Evropy přivážel jen hnusný odpad, který nikdo nechce a tím krmilo obyvatelstvo ČR.

Zelenina každým rokem ztrácí v českých supermarketech chuť. Už se to prostě nedá vůbec jíst. Vynechali jsme pečivo. Těstoviny kupujeme v Glóbusu, Tescu, Lidlu. Tesco i Glóbus má již opravdu velký sortiment zdravé výživy a i své produkty, které určitě stojí za vyzkoušení.

Tesco má i své produkty zdravé výživy, které jsou levnější. Kupujeme od nich převážně sójové maso. Nakupujeme jinak hodně semínka, luštěniny a koření.

Luštěniny občas klíčím, dělám si z nich i nápoj Rejuvelac. A taky hodně piju bylinné čaje. Pijeme jinak vodu z vodovodu. Občas ze studánek.

Jelikož bydlíme na vesnici – tak sklízíme rajčata, brambory, jablka, švestky, jahody, broskve, kiwi, česnek, rybíz, hroznové víno, bylinky. Takže jak ušetřit a zvýšit tak svůj blahobyt? Pěstuj si své jídlo.

Je to chutnější, zdravější, a má to daleko lepší dopad na nás samotné a přírodu. Nevýhodou toho, ale je, že člověk pak už nemůže pozřít kupovanou zeleninu a ovoce. 😀 Počkat – je to výhoda nebo nevýhoda? No, jak se to vezme.

Taky ti doporučím náš velmi oblíbený eshop, s kterým taky dost ušetříš a zvýšíš si tím svůj životní styl. Co nejvíce milujeme je jejich arašídové máslo! Mňam! A rýžové vločky ty taky milujeme! Jsou féroví, levní a chutná od nich všechno skvěle! Nejvíce milujeme arašídové máslo, lněné semínka, které mají super balení a rýžové vločky. Moc se mi líbí jejich praktické balení.

Způsob stravování – jak ušetřit peníze za jídlo

Často slyším lidi si stěžovat, že nemají peníze, nebo že žijí z měsíce na měsíc. Je vtipné, že většina těchto lidí se stravuje v rychlých občerstveních, nebo někde v restauracích a také místo vaření svého jídla, si kupují předražené a často i nezdravé jídlo.

Ano vaření svého jídla doma je sice časově náročnější, ale je potřeba se přestat vymlouvat, že na to není čas. Času je vždycky dost, ale stačí si určit priority a naplánovat dny. A moc dobře víme o čem mluvíme, protože pracujeme 16 hodin denně svátky i víkendy a čas na vaření se vždycky najde.

Pokud chceš ušetřit peníze, tak se musíš přestat stravovat v restauracích a kupovat nezdravé a drahé hotové jídlo. Vaření ti ušetří měsíčně cca 2 000 kč to víme z vlastní zkušenosti.

Zdraví

Jirka ve své terapeutické praxi se velmi často setkává s lidmi, kteří o své zdraví nepečují, tak jak by měli, nebo ho vůbec neřeší. Pokud budeš pečovat o své zdraví, tak nejen, že se dožiješ vyššího věku, ale také ti to ušetří peníze a ptáš se proč? Je to jednoduché, protože nemocný člověk vynaloží mnoho peněz za léčbu a proces uzdravení. Většinou lidé začínají u léků a doktorů, kde vyhodí několik tisíc korun. Následně hledají spásu u bylinek a alternativní medicíny, kde vyhodí další tisíce korun a až na konec hledají cestu u nás, kde odchází uzdravení.

Pečuj o své zdraví, protože nejen, že ti to ušetří peníze, ale také se dožiješ vyššího věku a vyhneš se nemocem.

Pokud chceš další ještě efektivnější způsoby, jak ušetřit peníze ve svém životě, tak se přihlas do našeho online tréninku, kde s tebou budeme sdílet mnoho dalších vychytávek, tajemství a možností, jak ušetřit a nejen to.

Repasovaný notebook

Já miluju repasované notebooky. Zvláště řadu Lenovo thinkpad. PROČ: Dnes je elektronika nastavena tak, aby se pokazila po 2 letech. Samozřejmě po záruční době. Nikdy mi notebook nevydržel déle než 2 roky při aktivním používání. Tedy až na jednoho…Lenovo ideapad 100s, ten nám funguje a je teda pracant, na to, že je tak malý a nevýkonný. Jo lenovo ten umí. Repasovaný notebook ti pomůže k tomu, jak ušetřit.

Proč bych tedy platila tolik peněz za nový notebook, když pravděpodobně bude po něm po 2 letech? Doufejme, že tuto praktiku zakážou a bude se zase více soustředit na praktičnost a dlouhověkost. Ničí to naší planetu. Pamatuješ si, jak tvá máma měla výrobky xx let? To byla doba!

Drogerie a kosmetika je cesta jak ušetřit a být zdravější

Já byla téměř závislá na kosmetice (kupované, chemické). Díky osobnímu rozvoji, to už ale vidím dnes jinak. Miluju přírodní produkty. Co mě dost překvapilo, když jsem si dělala přírodní kosmetiku je – ta funkčnost! Ta mě zarazila, když si vezmu kolik jsem viděla reklam na fakt funkční tělové mléko, stíny, make up… ale sliby chyby. Člověk toho nepotřebuje mnoho, aby vytvořil účinný funkční produkt. A navíc se mé prahnutí po péči ještě o to víc zvýšila.

Tolik peněz jde ušetřit, pokud nebudeš kupovat čistící prostředky a vystačíš si s tím, co je doma. Neděláme to kvůli penězům, udělali jsme to pro svůj pocit a pro své zdraví. Nechceme chemii čichat a ani vstřebávat přes kůži. A navíc je to další super věc, pokud jde i o to, jak ušetřit.

Ocet – Nechci používat do své domácnosti žádné drastické prostředky. Vystačím si s octem, sodou, kypřícím práškem, esenciálním olejem. Můj známý si uhnal díky chemickým prostředkům zápal plic a zánět jater. Na další den kašlal a v moči měl krev.

Vůně – Vezmu si lahvičku s rozprašovačem, naplním jí vodou a esenciálním olejem, promíchám a stříkám kam je mi libo. Na polštáře, prostěradlo, do vzduchu, na peřiny… všude. Já to prostě miluji.

Dá se vytvořit i aviváž, jar atd. Prostě spoustu věcí, které ti navíc i ušetří zdraví, peníze i přírodu. Možné počáteční náklady pro výrobu kosmetiky mohou být vyšší. To se však z dlouhodobého hlediska vyplatí. Záleží pouze ale na tobě kolik jsi do toho ochoten vrazit. Já moc ráda prostě vytvářím a tak ráda experimentuji a pak zkouším, jak to funguje.

PRO

 • Neničím přírodu
 • Neničím či nepoškozuji sobě a svým blízkým zdraví
 • Je to daleko přijatelnější a snesitelnější pro mé tělo i pro nábytek
 • Ušetřím peníze i zdraví.

KOUZLO ZJEDNODUŠOVÁNÍ

Objevila jsem kouzlo zjednodušování. V jednoduchosti je opravdu krása a hlavně i síla. Dělala jsem kdysi všechno složitě. Moje mysl chtěla vše, co nejsložitěji. Teď se učím dělat věci, co nejjednodušeji a jsem naplněnější a šťastnější.

Zní to opravdu divně – říkáš si, to se mám uspokojit s málem? Ne, musíš zkrátka nahlédnout do tohoto zákoutí, aby jsi to pochopil oč tu skutečně běží. Klíčem je: Obklopíš se jen věcičkami, které ti skutečně dělají radost. Vyhodila jsem spoustu oblečení, dekorací a věcí, které se mi nelíbili, nedělali mi radost a opravdu nebyli mé oblíbené. Ušetří ti to spoustu úklidu, místa a peněz. Do domu již nenakupují kraviny, takže dost ušetříme. Zjistí 3 jednoduché věci, které můžeš udělat dnes pro možnost, jak ušetřit.

Jsme neustále bombardování produkty, které si máme koupit. Nový xbox, iphone, určují nám, co je teď údajně v módě, kterou uměle samozřejmě vytvořily za účelem zisku. Vytváří akorát falešný pocit štěstí. Řeknu ti, je to velmi osvobozující pocit. Přestaneš mít potřebu vlastnit spoustu věcí, protože již budeš vědět, že tě to nikdy v životě nenaplní a vlastně, že to ani nepotřebuješ.

Všechno, čím se obklopujeme, je jen rozptýlení, vyplňujeme pouze naší vnitřní prázdnotu. Peníze nemohou koupit štěstí, ale mohou ti koupit pohodlí. Po uspokojení počátečního komfortu by naše posedlost penězi a produktů měla ukončit. Existuje jediná skutečná cesta, jak být šťastný to je ta cesta uvnitř tebe.

Jsme bombardováni sdělovacími prostředky, které slibují štěstí prostřednictvím materialistického opatření. Není divu, že každý den bojujeme. Odolej těmto nutkáním. Je to jen pouze prázdná cesta, neudělá tě skutečně šťastným. Připomínej si, že je to pouze falešný pocit štěstí.

Koukni se na dalších 9 hacků, které ti ušetří peníze a zjednoduší tvůj život.

Uč se od nejlepších

Ano, i v tomhle se dá ušetřit. Pokud investuješ své peníze do svého sebevzdělání a růstu, tak pak ušetříš spoustu času, nervů, pokusů a omylů a hlavně… učil ses od toho nejlepšího. Takže výsledky dostaneš, pokud opravdu děláš i akce a nejsi pasivní. Tohle naprosto změní tvůj život. Největší hloupost je učit se a nechávat si radit od neúspěšných lidí. A že tuto chybu dělá spoustu lidí. Investuj do sebe, protože je to skutečná cesta ke zbohatnutí sami jsme toho příkladem. Nejlepší investice, je investicí do tvého vzdělání. Protože se stáváš čím dál větší hodnotou pro svět. Proto neváhej a využij naše služby, online kurzy, nebo další programy a staň se lepší hodnotou pro svět a lepší verzí sebe samého ještě dnes.

Vzdělávání je velice důležitá věc, pokud chceš nejen ušetřit, ale i získat více peněz. Samozřejmě můžeš získat cokoliv chceš, pokud si za tím půjdeš. Mentoři ti poskytují nápady, myšlenky, postřehy, které tě vyzývají, aby ses ve svém životě pohnul a viděl svět úplně jinýma očima. Každodenní vliv od takovéto osoby ti začne pomalu a nenápadně měnit život. Mentor tě vyzývá ke tvé akci, kterou musíš uskutečnit. Proto nezapomeň odebírat náš youtube kanál cesta relaxace, kde najdeš mnoho užitečných rád, nástroje a mnoho dalšího pro tvůj rozvoj i možností, jak ušetřit.

Tento článek je taky velký kus mentoringu. Ukazuje ti, jak šikovně ušetřit, zvýšit svůj životní styl a nasměruje tě, kam se máš opravdu vydat, když potřebuješ více peněz.

Odstěhuj se

Nevím, jak to vnímáš ty, ale tohle je jen náš pohled. Chceme se z ČR odstěhovat a máme pro to mnoho důvodů. Proč by jsi se měl odstěhovat? Tento článek není jen o tom, jak ušetřit… ale i o tom, jak si zvýšit svůj životní styl a zároveň ušetřit.

Jaké to má výhody? No, záleží kde se budeš chtít přestěhovat. Tak dám body dohromady:

 • Lepší příležitosti
 • Větší výplaty
 • Lepší poměr výplat vs. přežití
 • Kvalitnější potraviny
 • Super čerstvé ovoce a zelenina
 • Levnější bydlení (Pokud se přestěhuješ do levnějšího státu samozřejmě)
 • Úžasná příroda

Mentalita, která s tebou souzní (Pokud se ti líbí v nějaké zemi chování lidí, kultura…a tady se ti toho nedostává, neváhej a zkus se přestěhovat. Klidně na pár měsíců. Pokud se zajímáš o osobní rozvoj, může ti přijít, že ČR s tebou již nerezonuje. Může tě to táhnout třeba do Jižní Ameriky nebo Asie, Indie. Je to v pořádku. Pobývej tvou vysněnou zem nějaký ten měsíc a uvidíš, jak se začneš postupně měnit. Protože na tvém okolí velmi záleží. Jsi průměrem 5 lidí, se kterými se stýkáš nejčastěji.

Já se nekoukám jen na to, jaké mám mezi sebou 5 nejbližších lidí, ale také se dívám i na své okolí. Zkrátka na větší část lidí, kteří mě obklopují a také na to, jaké věci mě obklopují. Tyhle věci mají opravdu na tebe obrovský vliv.

Příležitost a nový život

Je to úžasná příležitost, jak ušetřit a pozvednout svůj blahobyt. A ne jenom to, je to úžasná příležitost nalézt sám sebe. Někdy prostě člověk potřebuje sbalit se a vypadnout pryč, do neznáma.

Velmi záleží na tom, jak to vnímáš hlavně ty. Tohle je jen náš příběh. Co doopravdy by jsi chtěl dělat? Co by jsi chtěl každý den vidět? Jak by měl vypadat tvůj byt, dům a kde by byl? Cestování a objevování ti dá velmi mnoho poznatků, dobrodružství, osobního růstu, přátelství. Dnes se nám naskýtá obrovská příležitost, že můžeme cestovat po celém světě. Je třeba toho využít a poznávat.

Pokud chceš ušetřit na úspoře svého života, tak těchto 5 způsobů by ti mělo pomoci ušetřit nějaké peníze.

Pokud chceš cestovat, nebo hledáš ubytování v zahraničí, tak neváhej využít této slevy i dalších bonusů a registruj se přes odkaz níže.

Bazar

Koupili jsme si přes bazar foťák, ledničku, komodu…A všechno funguje tak, jak má.
Proč: Protože raději tyto ušetřené peníze, které by jsme utratili za novou věc investujeme. Samozřejmě je to úžasnou věcí, jak ušetřit.

Pokud ses zatím opravdu neusadil, proč ne? Moc se těším až se budeme chtít s Jirkou opravdu usadit. Chci recyklovat a dost věcí si vyrobit svépomocí.

Tašky

Nekupujeme tašky, nosíme je vždy s sebou. Od Jirky mamka moc ráda plete a plete tyto tašky. Vydrží mnoho, mnoho let a unesou toho opravdu spoustu. Jsou velmi pevné, kvalitní, dost se toho tam vejde… na nákupy prostě ideální. Nekupujeme nikdy jednorázové nebo plastové tašky. Ušetříš přírodu i peníze. Před pár lety jsem většinou do obchodu chodila bez tašky, a koupila jí až v obchodě. Byli to opravdu vyhozené peníze a příspěvek k devastaci přírody.

Líbil se ti článek? Sdílej tento článek se svými přáteli. Pokud máš nějaký další tip, jak ušetřit a zároveň zvednou svůj životní styl pro ostatní lidi, zanechej tento tip v komentářích. Budeme moc rádi 🙂

 

financni-zivot
0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares