Tvoje tolerance tiše vykresluje a maluje tvou budoucnost, zatímco ty žiješ svůj život. Každý tvůj ústupek, každé tvé mlčení, každé tvé přehlížení se vryje do tvého života.

Tvá tolerance vytváří obraz toho, kým se stáváš. Den po dni… zcela potichu.

Jak si přestat poškozovat tímto způsobem život? Na to se podíváme v tomto článku, proto nezapomeň číst až do konce.

To jako vážně?

Každé tvé „ano“ něčemu, co ve skutečnosti nechceš, kreslí jen další a další čáru ve vzorci tvého života.

Každé tvé „ne“, které se bojíš říct, přidává další vrstvu do tohoto vzoru. Tyto vzory se pak promítají do tvého vnímání reality. Tímto vzorem se pak díváš skrze svou čočku.

Zdá se ti, že život je neustálým opakováním stejných situací? Říkáš a naříkáš, že to nechceš, ale stále se to dokola opakuje. Možná je to proto, že to vědomě i nevědomě toleruješ.

Ve tvém životě dostáváš to, co toleruješ

Podívej se společně se mnou na otázky, které by sis měl položit, aby sis uvědomil, jak moc tolerance ovlivňuje tvůj život.

dostavas-jen-to-co-tolerujes-infografika

Vztahy

Proč se ke mně chová tak hnusně? Proč mě ostatní nedokážou respektovat? Proč mě podvádí? Kdy se změní?

Pokud toleruješ, aby se k tobě choval někdo hnusně, pak se k tobě budou lidé chovat hnusně. Tohle mám vyzkoušené ve vztazích.

Vždy nás nejvíce bolí, když nás zradí ten nejbližší. A že nás vždy zradí a často. Je to kvůli tomu, že je nám tato osoba nejblíže, otevíráme se těmto lidem, jsme zranitelní, hodně o nás ví a zná i naše bolestivé rány, na které když sáhne, zařveme.

Naši nejbližší nám nádherně ukazují, že dostáváme to, co tolerujeme.

Partner ve vztahu je pro nás to největší zrcadlo a právě toto zrcadlení ve vztahu můžeme krásně využít k sebepoznání a osobnímu růstu.

Můžeme to vidět na ženách, které byly nevěrné. Manžel na to mávne rukou a řekne si, to je v pohodě, stalo se to jen jednou. V tu chvíli však začne dostávat od své ženy ještě více nevěry, protože ji to toleroval.

Nebo opačně – muž ženu podvedl, žena je zraněná. Muž ji nechce ztratit a tak udělá pro ni první a poslední, protože vypadá, že tam hranice skončila.

Žena si řekne, asi bych mu měla odpustit. Pak přijde další nevěra, a pak další, další…

A žena s tímto mužem stále zůstala v domnění, že se jednou změní a uvědomí si konečně, jakou královnu má doma.

Ale to se nestane.

Stejně tak v domácím násilí. Muži nejprve ženu proklepnou, co si mohou k ní dovolit. Zkusí ji na začátku, zda může zatlačit na tohle místo a tamto místo.

A když vidí, že ano, je to pro něj ta pravá. Vhodná oběť.

Postupem času vlivem manipulace a mírného tlačení si může dovolit víc a víc.

Na internetu se rozmohl trend, jak poznat narcise. Vidět ty red flags (červené vlajky). Jenže není problém v narcistech. Problém máme u sebe – tolerujeme to ve svém životě.

Tolerujeme, aby se někdo k nám choval určitým způsobem. Dokonce budeme

z toho tak pobláznění, že naše mysl si začne všímat hlavně narcistických red flagů a uvidí je všude.

Je to konfirmační zkreslení. Čím krmíš svou mysl, to potom dostáváš. A je jedno, že to nechceš. Stačí, že to toleruješ.

Peníze a blahobyt

A teď si promluvme o penězích a kvalitě života. I tam dostáváme to, co tolerujeme.

Tímto způsobem jsem dostala spoustu věcí. Myslela jsem si, že to je tím, že jsem rozmazlená.

Protože já jsem vždy získala, co jsem chtěla, a to klidně vztekem. Heh.

Když člověk dostane něco, protože se vztekal… pak se začne vztekat ještě více. Vztek je skvělá emoce, pokud ji umíme moudře použít. V tomto případě ji však nedoporučuji.

Dokáže člověka nastartovat jako raketoplán do vesmíru. Ve svém životě jsem toho tolerovala spousty, ale jednoho dne přijde chvíle, kdy řeknu A DOST! Já si zasloužím víc.

Chci tohle a tamto… V tomhle je například dobrá premenstruace. Cyklická žena a ženská energie nám ukazuje, jak se naše potřeby a preference mění a vyvíjejí. Tam se nám krásně ukáže, co už nechceme tolerovat. Samozřejmě, musíme se s tím naučit pracovat. Nemůžeme se nechat ovládat hormony.

Zaměřila jsem se ve svém životě na kvalitu. Protože kvalita je pro mě luxus. Chci kvalitní jídlo, kvalitní životní styl, kvalitní sex a intimní vztahy, kvalitní zážitky, chci kvalitní věci. Přírodu mám ráda a nehodlám ubližovat sobě, ostatním nebo planetě jen kvůli tomu, že něco vypadá hezky a pak se mi to zničí, jen co na to mrknu.

Kvalita neznamená, že to stojí peníze. Já jsem si vybudovala i kvalitní životní styl. Nepřijde mi, že by vyšel draze a přitom se cítím miliónově.

Co se však stane, když člověk přestane tolerovat, že jediné co si zaslouží, je oblečení ze Sheinu? Nekvalitní hadříky z New Yorkru? Ty látky jsou tak tenké a prosvítají. Ani na hadru to nelze použít.

Každým rokem vidím, že se to jen zhoršuje. Proč? Protože lidé to tolerují. Jsou ochotni si na sebe tyto kusy hadru dát a nosit je.

Stejné je to s potravinami v obchodech a zdravím. Lidé často kritizují, že v obchodech převládají zpracované a nekvalitní potraviny plné sraček.

Ale proč jsou tyto potraviny na trhu?

Důvodem je, že lidé tento druh výrobků tolerují, nakupují je a tím vědomě podporují tuto formu byznysu, která má nepříznivé účinky na zdraví a nenápadně ho zcela rozkládá a vede ke vzniku více než poloviny onemocnění v naší populaci.

Díky tomu, že jsem se zaměřila na kvalitu a začala jsem si ji užívat, se změnilo mnohé. Můj život se proměnil. Řekla bych, že když jsem se zaměřila na kvalitu, můj život se stál bohatším.

Vydělávám více peněz, doma mám kvalitní produkty, které mi zlepšují zdraví, pohodlí, pohodu. Obklopuji se věcmi, které skutečně používám a prospívají mi. Jirka se také změnil, protože jsem mu vytyčila, co toleruji a co ne. Samozřejmě je to i naopak a já se také změnila, protože mi ukázal, co toleruje a co ne.

Mé služby a produkty se snažím dělat také kvalitně, protože jen za to jsem ochotná já platit. Sice to stojí více času, ale stojíme si za kvalitou.

Ano, kdysi jsem nakupovala ty nejlevnější potraviny a jednoho dne jsem si řekla dost, já chci kvalitní potraviny.

Je to o volbě, o tom, co chceš a budeš tolerovat.

Nic více v tom není! 

Manifestace a zákon přitažlivosti je skvělá věc, kterou doporučuji praktikovat každému. A ano, předem upozorňuji, že manifestace není žádný výmysl, lze ji krásně vysvětlit vědeckým způsobem.

Manifestace se totiž neděje někde ve vesmíru, ale v naší mysli. Je to jen pouhá hra s myslí.

Pokud pravidelně manifestujeme, cvičíme svou mysl. Učíme ji růst, otevírat se novým možnostem, odstraňovat staré vzorce, měnit svůj život. Je to zábava.

Takže manifestační techniky nám například říkají – chovej se, jako bys byl bohatý. A ty uděláš to, že přestaneš ve svém životě něco tolerovat a začneš si více dovolovat.

Najednou zjistíš, že čím více si dovolíš, tím více máš úspěchů a peněz. Jak to jen děláš?

Ano, to se nám stalo s Jirkou. Byla doba, kdy jsme vůbec nepracovali, jen si užívali život a peníze k nám chodily. Nebavím se tady o dnech, ale o měsících.

Nejvíc ulítlé je, že čím víc si užíváme, tím víc vyděláváme. A naopak – když tvrdě pracujeme, najednou i naše peníze přestávají k nám proudit. Je to praštěné. Ale takhle to funguje. Není v tom žádná magie, jen důvod, proč se vzdělávat i po škole. Já se vzdělávám každý den. Sbírám zkušenosti a dovednosti.

Je to jako sněhová koule. Vzděláváš se, informuješ se, cvičíš svou mysl, osobní rozvoj a mezitím jsi mezi těmi správnými lidmi. Vyživuješ své tělo, mysl a odmítáš nekvalitní věci. Odmítáš žít povrchní život. Je neskutečné, kolik lidí v ČR bere drogy. Kolik depresí a závislostí narůstá.

Kdyby lidé začali se zaměřovat na něco smysluplného, věřím, že statistiky by vypadaly úplně jinak. Bohužel mnozí lidé dnes drží telefon a skvělé nadupané aplikace, které jejich mysl doslova pohltí a obklopí sračkama. Jak říkám, dostáváš jen to, co toleruješ.

Není to tedy ničí vinou, jen vědomé rozhodnutí, čím se obklopíš. Vše je jen nástroj, a je na člověku, jak dobře nebo špatně jej využije. Zda se bude vzdělávat, nebo se jen pobaví a uspokojí.

Dnes je to víc než jen důležité. Uvědomovat si sám sebe, své volby, své pocity. Protože dnes existuje tolik možností, že se naše mysl roztříští na všechny strany a zapomene, co to vlastně chtěla.

Dnešní technologie, rozptýlený a laciný dopamin, který je všudypřítomný a snadno dostupný jako jsou porno, hry, mobil, filmy, nakupování, nezdravé potraviny, přejídání, alkohol, drogy a další nezdravé způsoby, které tě jen otupují a způsobují závislost.

Poškozují tvou duševní pohodu, zdraví, sebevědomí a ničí tvůj život.

Tvůj život je zaměřený jen na laciné sebeuspokojení a krátkodobé potěšení namísto dlouhodobého budování.

Pak už nemáš žádnou motivaci budovat hluboké a smysluplné vztahy, podnikání, zdravý životní styl, meditovat, pracovat na svém zdraví a svých cílech a snech.

Víš, kolik lidí v osobním životě nás za to nenávidí? Dokonce se s námi nechtějí někteří stýkat, protože oni pracují tak tvrdě a nemůžou si dovolit tolik co my. Díky tomu se vedle nás cítí prý špatně.

Ano, buď se z těchto lidí posereš a nebo si řekneš – jak to jen dělají? A začneš to dělat taky.

dostavas-jen-to-co-tolerujes-a-nastaveni-hranic

Povrchní sračky tě drží od života, který skutečně chceš

Musím však podotknout – hodně lidí má za to, že když mají peníze a jsou bohatí, pak to znamená jít si platit šlapky, striptýzy, kupovat drahá auta, šňupat kokain, obrážet mejdany, nakupovat předražené věci.

Protože to je jediné, co znají z filmů, jak se bohatí lidé chovají.

Dávej si na to pozor. Tohle je povrchní. Povrchní věci tě ničí. Tohle je pro lidi, kteří neví, co od života chtějí a proto následují vymyšlený sen z cizí myšlenky.

To, co je skutečné, je to, co tě vzrušuje. A teď to nemyslím sexuálně. Myslím tím, po čem tvá duše baží.

Manifestace nám také říká, že můžeme změnit svou image, abychom vypadali bohatě a ono se to pak stane. Budeme bohatými. Ano, i to funguje. Přestaneme opět něco tolerovat a začneme si dovolovat. Vytváříme tím vědomou volbu.

Ale tady hodně lidí udělá chybu. Začnou měnit svou image, aby vypadali bohatě, ale přitom se v tom necítí komfortně a tohle prostě nebude fungovat.

Abychom byli úspěšní v tomto tématu: Dostáváš, co toleruješ, pak musíme vědět, co doopravdy chceme. Kým skutečně jsme. Po čem naše duše baží? Musíme si uvědomit, co skutečně chceme.

Doporučuji ti přečíst náš článek na téma, jak najít smysl života a odhalit svůj skutečný význam. Tento článek ti může změnit život tím, že ti ukáže, jak začít žít život podle vlastních představ a hodnot.

Tolerance vs. sebeláska a sebevědomí

Tady vidíš, jak moc taková „blbinka“ a tím je tolerance, ovlivňuje tvůj život. Zároveň vidíš, jak je to skvělý nástroj k uvědomování si, co ti nechtěně sráží život a brání ti žít život podle svých představ.

Je to skvělá pomůcka, kterou lze pravidelně používat.

Tvá tolerance k určitým chováním, situacím a vztahům odráží tvou sebeúctu, sebevědomí a sebelásku.

Když toleruješ nezdravé a toxické vztahy, toxické pracovní prostředí nebo destruktivní chování, pak tím skutečně dáváš najevo, že považuješ tyto situace za přijatelné pro tvůj život.

Když si však stanovíš vysoké standardy a odmítáš se spokojit s málem, dostaneš toho od života daleko více.

Pokud jsi připravena na cestu a chceš skoncovat s touto tolerancí přirozeně, začni u  online kurzu Cesta sebelásky, protože to je právě to, co potřebuješ.

Přestaň tolerovat v životě ty sračky, které bys nejraději vykopnula do dalšího vesmíru.

Co tím získáš?

Níže nalezneš pár bodů, které díky toleranci/netoleranci můžeš získat:

 • Větší štěstí a spokojenost
 • Zlepšení zdraví
 • Vybudování si životního stylu, který ti slouží
 • Lepší kariéra
 • Větší příjem
 • Kvalitnější vztahy
 • Zvýšená sebeláska a sebevědomí
 • Budeš dělat to, co skutečně chceš a zdravě odmítneš věci, které nechceš
 • Snížení úzkosti a stresu
 • Lepší kontrola nad životem – budeš si budovat život podle sebe
 • A mnoho dalšího…

Jen pouhá tolerance ti pomůže žít kvalitnější život. Jak moc se může život ještě více proměnit s dalšími nástroji a myšlenkami?

Rozhodně sleduj náš web pro další zajímavé myšlenky.

PS: Budeme brzy spouštět členství, kde se dozvíš ještě více informací a aha momentů. Budou tam nástroje, které ti pomůžou ještě více zkvalitnit svůj život. Členství bude doslova za hubičku. Budeme se na tebe těšit 🙂

Je potřeba, aby na povrch vystoupila tvá vnitřní mrcha nebo vnitřní hajzl

Na závěr ti ještě chci říct tohle: Dej ruce pryč od své hodné holky a kluka. Pošli je do háje, kup jim jednosměrný lístek na Bahamy nebo na Mars a už nikdy nezavolej. Pokud chceš od života více, rozluč se s nimi.

Ano, není to jen o jednom článku. Chtěla jsem ti předat toto uvědomění, které ti změní pohled na život. Pro intenzivnější změnu je potřeba jít krok po kroku. A proto tě ráda uvidím v našem online programu Cesta sebelásky, nebo v našem členství, které nic nestojí oproti tomu, co ti všechno přinese.

jak-byt-sebevedoma-ve-vztahu
Lenka Heczková

Lenka Heczková

Terapeutka a koučka

Lenka Heczková je terapeutka a koučka se specializací na psychologii, vztahy a sexualitu, Ženskou energii, neurovědy, meditace a práce s podvědomím. Zaměřuje se na vztahové poradenství a psychologií, individuální i párové terapie, témata zvládání stresu, emoční inteligence, práce s myšlením. Dále se soustředí se na práci s podvědomím, pozitivní psychologií, používá techniky imaginace, meditace, dechové techniky, a poznatky z neurovědy.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares