V tomto článku najdeš skutečnou příčinu na úrovni těla, mysli a duše pro žlučník a odhalíme ti, jaká je duchovní příčina z pohledu psychosomatiky, kterou je potřeba pochopit, aby došlo k trvalému a úplnému uzdravení.

Také zde najdeš doporučení, tipy a řešení problému spojeného se žlučníkem, aby jsi se mohl trvale uzdravit, proto nezapomeň číst dále.

Žlučník psychosomatika a celostní propojení

ŽLUČNÍK Z POHLEDU 5 ELEMENTŮ PATŘÍ MEZI PRVEK (ELEMENT) DŘEVO A PŮSOBÍ PŘÍMO S JÁTRY.

Játra nám pomáhají s látkovou výměnou a hlavně produkují žluč, která jde z do žlučníku. Tam je zpracovaná a postupně ji vypouští pomocí žlučovodu do dvanácterníku. Žluč pomáhá s lepším trávením a to hlavně tuků. Žlučník se může ozývat s bolestí pokud sníme mnoho tučného jídla. Žlučník je pomocník při trávení. Je to forma psychologické pomoci. Napětí, které člověk cítí, je hněv, vztek, něco, co zanechalo v ústech hořkou chuť.

Podle orgánových hodin je má tento orgán svůj vrchol mezi 23:00 – 1:00. V tuto dobu pracuje žlučník a je nejaktivnější. Proto lidé, kteří mají problém s tímto orgánem se často budí v tuto dobu a nemohou spát.

Duchovní příčina žlučníku a psychosomatika

Žlučník je pro nás velký učitel, protože nás učí pracovat s emocemi. Psychosomatika žlučníku nám říká, že se musíme naučit nepotlačovat v sobě emoce a učit se je vyjádřit správným způsobem. Pokud chceme uzdravit svůj žlučník, musíme se naučit zvládat své emoce, umět s nimi pracovat a mít své emoce pod kontrolou. Problémy s žlučníkem způsobuje neustálá zlost, vztek a agrese, ale i neschopnost umět správně vyjádřit tyto emoce.

Žlučník je velmi agresivní orgán. Stejně jako člověk, který má problém s tímto orgánem, tak má problémy s agresí. Takový člověk je agresivní, vzteklý, naštvaný, zlostný, nahněvaný a podrážděný. Žlučník je nejvíce spojen ze všech orgánů a částí těla s emocemi agrese, vzteku a zlosti. Jedno staré přísloví říká: „ten mi ale zvedl žluč“ myslím, že toto přísloví už mluví samo za sebe a každý si může domyslet jak se to projeví v našem těle.

Podívej se, jak vědecké studie a důkazy dokazují propojení těla a mysli. Ukazují, jak jsou propojeny emoce s našimi orgány a mnoho dalšího.

Jak se vypořádat s emocemi hněvu, agrese, zlosti a vzteku

Nejhorší, co můžeš udělat, je potlačovat tyto emoce a dělat jako by se nic nestalo a vše v sobě dusit. Pokud budeš předstírat, že je vše v pořádku, že příčina byla vyřešena a vše už je za tebou, je to minulost, tak věř, že toto řešení nic neřeší a způsobuje, že člověk hromadí hněv, vztek a agresi v sobě dál, což by mohlo později způsobit velké zdravotní, ale i jiné problémy.

Dobrým řešením, ale ne dostačujícím je sport, box, běhání a další podobné aktivity. Toto řešení ti pomůže dočasně se zbavit těchto emocí, ale neodstraní příčinu a činí tě osobou stále více závislou na této činnost. Člověk si neuvědomuje, že jeho agresivita je živena a z tohoto důvodu roste a setrvává.

Pokud chceš řešení, které odstraní i příčinu a naučí tě zvládat správně pracovat s emocemi, tak ti doporučujeme meditace. Začni meditovat s naším průvodcem pro meditace, který tě naučí krok za krokem, jak meditovat a lépe poznáš sám sebe, naučíš se pracovat se svými emocemi i stresem a mnoho dalšího.

Další skvělý způsob, jak odstranit příčinu a naučit se správně pracovat s emocemi, je vědomé pozorování. Jednoduše jde o určitou formu meditace, kde pozoruješ sám sebe, své myšlenky, své emoce tak dlouho dokud nezmizí. Nezapomeň jsi vědomí pozorovatel, nesmíš tyto emoce ani myšlenky soudit, hodnotit ani jim jinak věnovat energii a pozornost, protože jen tak mohou zmizet. Tímto lépe poznáš sám sebe a sklon k těmto emocím a reakcím se v bude postupně snižovat.

duchovni-priciny-nemoci

Žlučník a jeho duchovní příčina z pohledu psychosomatiky

Další důležitá součást pro vyléčení žlučníku je vnitřní práce. Je potřeba odpustit lidem, kteří ti v životě ublížili, ale také hlavně odpustit sám sobě. Všechny ty křivdy, touhy po pomstě, ublížení, vztek na lidi, kteří ti v životě ublížili, oslabuje nejen tvůj žlučník, ale i další částí těla a celkově tvé zdraví. Psychosomatika a obecně duchovní příčina jakékoliv nemoci, nebo zdravotního problému, může být spojena s mnoha dalšími faktory a proto je potřeba se na problém dívat ze všech stran a řešit jej komplexně. Další důležité faktory, které ovlivňují žlučník mohou být například stres, proto je potřeba vědět, jak se zbavit stresu a pracovat s ním. Pokud si nevíš rady, klidně si objednej koučink s terapií a společně najdeme cestu ke zdraví. Pro odpuštění můžeš použít řízenou meditaci od Leničky, která ti pomůže z hlubokým odpuštěním a uzdravit tak svůj život.

Neváhej využit naši odborné pomoci

Neváhej využít naší odborné pomoci a řešit své zdravotní komplikace ať už se týkají žlučníku, nebo čehokoliv dalšího pomocí propojení terapie a koučinku. Zaměříme se společně na komplexní a celostní přístup, aby změny proběhly na úrovní těla, mysli a duše, protože jedině tak budou tyto změny trvale. Pomohu ti změnit životní styl jako například – způsob stravování, jak rozproudit lymfatický systém, jak detoxikovat tělo , ale také tě naučím, jak správně pracovat se svou myslí.

Naučím tě krok za krokem, jak ovládnout své negativní myšlenky a zbavit se potlačených emocí včetně vzteku, hněvu, agrese a zlostí. Ukážu ti velmi jednoduché principy a metody, jak snadno ovládat svou mysl a správně pracovat se svými emocemi. A samozřejmě ti předám techniky a nástroje, které ti pomohou k vnitřnímu uzdravení. Tvůj žlučník bude zase zdraví a plný energie.

psychosomatika-a-dusevni-priciny-nemoci
6 Komentářů
 1. Alenka

  Ano toto mohu jen potvrdit. Sama jsem toho důkazem, nebo spíše můj žlučník.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji za zpětnou vazbu Alenko 🙂

   Odpovědět
   • Pavel

    Paráda super článek. Začínám objevovat tyto informace a zjišťovat jak funguje zdravotnoctvi a farmakologie. Tohle mi žádný doktor neřekne. Začínám vidět ty souvislosti, které vedou k mým zdravotním problémům. Děkuji a těším se na další články tohoto typu.

    Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Děkuji Pavle za zpětnou vazbu 🙂 Ano doktoři nevědí ani jak vyléčit rýmu natož něco těžšího. Rádo se stalo, jsme rád, že článek pomohl a otevřel oči 🙂

     Odpovědět
 2. Miluše Cachovanová

  Moc trefné. Díky

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Miluše, moc děkujeme za zpětnou vazbu.

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares