V tomto článku najdeš skutečnou příčinu na úrovni těla, mysli a duše pro játra a odhalíme ti, jaká je duchovní příčina z pohledu psychosomatiky, kterou je potřeba pochopit, aby došlo k trvalému a úplnému uzdravení.

Najdeš zde doporučení, tipy a řešení problému spojeného s játry, aby jsi se mohl trvale uzdravit, proto nezapomeň číst až do konce.

Játra psychosomatika a celostní pohled

JÁTRA Z POHLEDU 5 ELEMENTŮ PATŘÍ MEZI PRVEK (ELEMENT) DŘEVO A PŮSOBÍ PŘÍMO SE ŽLUČNÍKEM.

Pod vliv elementu dřeva a funkcí jater jako mateřského orgánu patří tyto orgány – žlučník, šlachy, očí, nehty, svaly, páteř, kůže a hlava.

Nejlépe podpoříme játra detoxikaci, změnou stravy, kvalitním spánkem, změnou životního stylu a také meditace a ovládnutí a řízení svých emocí. Játra oslabuje nadměrné pití alkoholu, drogy, kouření, nezdravá strava, stres, jakákoliv závislost, dále emoce jako je agrese, zlost, hněv, nenávist, žárlivost, ale také křivdy nebo lítost a v menší míře je spojená i se strachem a úzkosti.

Játra jsou v čínské medicíně s pohledu 5 elementů součástí elementu dřeva. Jde o stejnou sílu, s jakou klíček vylétá ze země během jara, což je právě období dřeva. Tato silná a motivující energie Yang může být použita k tomu, aby nás posunula vzhůru – motivuje nás k pohybu – pozitivní stránku emocionální energie. Pokud není v rovnováze, což znamená, že je této energie příliš mnoho nebo příliš málo, může to způsobit nevhodné výbuchy hněvu, respektive nedostatek motivace. Oba tyto dva jsou negativními aspekty dřeva.

Nepřiměřený vztek, napětí, podrážděnost, nesnášenlivost či hyperaktivita svědčí o tom, že je potřeba játra zklidnit.

Další věc, která k tomuto druhu problémů přispívá, je nutnost držet naše emoce na uzdě, což znamená být asertivní a umět vyjadřovat, co skutečně cítíme, nebo říkat, co bychom chtěli klidnou energií. Protože hlavní funkcí jater v čínské medicíně je regulovat emoce, když k tomu dojde, skončíme s tím, co praktikující čínské medicíny nazývají stagnace Qi jater. Tento problém často začíná jako emocionální, ale pokud se neléčí, může mít i fyzické následky.

Funkce

Játra jsou největším vnitřním orgánem a centrálním orgánem látkové výměny (metabolismu). Mají klíčovou roli v metabolismu sacharidů, tuků i bílkovin. Jsou trávicí žlázou, která produkuje žluč, i žlázou endokrinní, ve které se tvoří některé hormony. Jsou zásobním orgánem, ukládají glykogen, železo a některé vitamíny a minerály, jsou v nich tvořeny bílkoviny krevní plazmy a nezastupitelná je jejich úloha při detoxikaci organismu.

Jednou z nejdůležitějších funkcí jater je udržování stálé koncentrace glukózy v krvi. V játrech se odehrávají deaminace a transaminace aminokyselin. Při deaminaci se tělo zbavuje energeticky nevyužitelného dusíku. V játrech proto dochází k syntéze močoviny, která se poté vylučuje močí z organismu ven. Uhlíkové skelety aminokyselin jsou využity k syntéze glukózy a mastných kyselin.

Portální krví se do jater mohou dostat mikroorganismy, které prošly střevní bariérou, nebo různé toxické látky. Jaterní enzymy a fagocytující Kupfferovy buňky zabraňují jejich proniknutí do systémové cirkulace. Enzymatické systémy jater odbourávají exogenní látky (xenobiotika) mezi které patří léky, přísady do potravin aj. Biotransformace těchto látek probíhá ve dvou fázích. V první fázi se látka přeměňuje pomocí oxidace, hydroxylace, redukce nebo hydrolýzy, ve druhé fázi dochází ke konjugaci s dalšími látkami (syntézy), a následně se vyloučí močí.

orgánové hodiny

Podle orgánových hodin je má tento orgán svůj vrchol mezi 1:00 – 3:00. Toto je čas, kdy jsou játra na svém vrcholu a ukazují na maximální aktivitu jater. V tuto dobu by tělo mělo být v klidu a ideálně spát. Během této doby se z těla uvolňují toxiny a vytváří se nová krev. Pokud zjistíš, že se během této doby probudíš, můžeš mít příliš mnoho jangové energie, nebo problémy s játry, nebo detoxikačními cestami. Ale také se v tuto dobu budí lidi, kteří mají také problémy s žlučníkem, jelikož játra jsou párovým orgánem žlučníku. V tuto dobu se opět také můžeš budit, pokud máš v sobě potlačené pocity hněvu, zášti, vzteku agrese a zlostí.

Duchovní příčina jater a psychosomatika

Játra vyjadřují náš názor a pohled na svět. Proto máme tento orgán také propojen s očima, ale taky je úzce propojen s kůží a dalšími částmi těla a orgány.

Játra ukazují náš vztah ke světu, k lidem i to, jak dovedeme milovat, ustupovat, jak dovedeme tolerovat nedostatky druhých. Stav našich jater ukazuje zda s pokorou přijímáme úkoly a výzvy života.

Játra stejně jako žlučník jsou sídlem hněvu a primitivních emocí. Je to především hněv, agrese, zloba, strach, lítost, vztek, úzkost, křivdy. Játra nás učí zbavit se jedovatosti a odpustit druhým. Proměnit vztek a ztrátu na lásku a dostat tak nový příval energie. Ztrácíme touto schopností správně se rozhodnout a rozeznat, co je pro nás, ale i pro ostatní důležité.

Játra souvisí s agresí, zlobou, vztekem, lítosti, strachem, úzkosti a hněvem, zejména s frustrací nebo potlačovaným hněvem. Hněv a další tyto agresivní a primitivní emoce jsou přirozené emoce, ale naše myšlenky, které hněv a tyto další emoce způsobují, mohou být nebezpečné, jelikož když uvízneme v myšlení určitých myšlenek hněvu, uvízneme ve fyzických účincích tohoto specifického vzorce myšlení. Jinými slovy tyto negativní myšlenky a emoce ovlivňují naše postoje, hodnoty, úsudky, reakce a obecně naše chování, které může být toxické a způsobovat zdravotní problémy s játry.

Přeprogramování našich myšlenek a hlavně podvědomí změní způsob, jakým se naše zdraví projevuje v této konkrétní oblasti našeho života.

Navíc, když je energie jater přetížená, jedinec může zažít deprese, podrážděnost nebo sklíčenost. Když se tyto emoční stavy stanou chronickými, staneme se emocionálně toxickými a normální schopnost jater zpracovávat toxiny začne klesat. Proto tento důležitý orgán hraje zásadní roli v našich emocích.

Další zdravotní problémy spojené s játry

Problémy s játry, jako je hepatitida a cirhóza, jsou způsobeny potlačeným vztekem a hněvem. Představuje postoj odporu ke změně.

Pokud člověk není ochoten nebo schopen opustit výsledný hněv, který se může snadno změnit v odpor a touhu po pomstě, může to vést k tvrdnutí a ztučnění jater.

Psychosomatika jater nás učí odpuštění. Játra jsou skladištěm nejen potravinových, ale i emočních toxinů a jedů, jako je nenávist, hněv, agrese, lítost, závist, zlost, žárlivost a odmítání sebe sama. Proto má každá očista i svou duchovní rovinu, na kterou nesmíme zapomínat. V praxi to znamená odpuštění starých křivd, odpuštění těm, kdo nám ublížili a nakonec i odpuštění sami sobě.

Uzdravení jater

Nejprve musíš pochopit, že potlačené emoce a nahromaděná emoční energie setrvává v energetickém systému našeho fyzického těla. Potlačená emoční energie nakonec povede k vážné nemoci a zdravotním problémům. Tomu se říká somatizace. To časem může vytvořit problémy, které nakonec vedou k vážným onemocněním. Často potlačujeme negativní nebo nepříjemné emoce, tímto nevědomě stlačujeme energii do energetického systému našeho těla, kam nepatří. To je důvod proč dostáváme fyzické příznaky projevující se emocionální bolestí. Musíme se naučit, jak tuto emoční energii uvolnit a nechávat jí volný průchod. Proto je čas na očistu, ale POZOR ne jen na fyzické rovině, ale i úrovní mysli a duše. Proto jsme zde, abychom ti pomohli.

Emoce

Pro uzdravení jater a jejich správnou funkci, je potřeba se zaměřit na emoční inteligenci (dovednost – jak správně vyjadřovat a řídit své emoce). Další klíčovou dovedností, kterou je vhodné si osvojit je asertivita, která nám pomáhá zlepšit komunikaci, zvýšit sebevědomí, naučit nás správně vyjadřovat své pocity, potřeby, touhy a cíle způsobem, který je vhodný pro nás i ostatní. Až příliš často potlačujeme své emoce, nebo jim naopak dáváme volný průchod, ale nesprávným způsobem, který způsobuje, že nás zcela ovládne agrese, zlost, hněv a to se negativně projevuje na našem postoji, komunikaci, chování a způsobu sebevyjádření.

V tomto směru může pomoct například meditace, která nás učí pracovat s emocemi a to mnoha různými způsoby. Stejně funguje i všímavost a další metody. Samozřejmě závisí na druhu meditace a jejím cíli. V meditaci můžeme bez souzení a hodnocení pozorovat své myšlenky, emoce, křivdy a pochopit odkud se berou, jak vznikají, co je způsobuje, ale i to, jak nám ubližují. Dále se s nimi můžeme učit pracovat a zvládat a je správným a zdravým způsobem. Meditace je vhodné také použít pro odpuštění sobě i druhým. To nám pomáhá zbavit se emocionálních toxinů a jedů, které máme v sobě uložený a zatěžují naše játra.

Strava a detoxikace

Játra jsou přirozeným detoxikátorem těla, protože čistí tělo od toxinů a produkují žluč pro podporu zdravého trávení. Zdravá játra dokážou detoxikovat téměř vše, co člověka pozře. Problém nastává tehdy, pokud jsou naše játra oslabená, je narušená jejich správná funkce, nebo jíme až příliš často nebo ve velké míře potraviny, které neprospívají našemu zdraví a ani zdraví našim játrům.

Důležité je detoxikovat a očistit játra a to, jak na emocionální rovině, tak i na rovině fyzické úpravou stravy a životního stylu. Důležité je ze stravy úplně vyřadit škodlivé potraviny jako je lepek, cukr i ten skrytý, nezdravé tuky (mléčné výrobky, tučné a červené maso, oleje kromě olivového a podobně), alkohol, káva, cigarety, drogy a další. A naopak zařadit do své stravy zdravé potraviny – ovoce a zelenina, zdravé tuky (ořechy , semínka, olivový olej), luštěniny a podobně.

Nelze si myslet, že stačí začít jíst ostropestřec na játra a další doplňky stravy a detoxikační superpotraviny a bylinky jako mladý zelený ječmen a naše játra se uzdraví. Je to omyl a největší iluze, která brání lidem k vyléčení. Pokud je tvůj jídelníček nezdravý, špatný a nevyvážený, tak ti nějaké bylinky, doplňky stravy a superpotraviny absolutně nepomohou. Pokud je 90% tvého jídelníčku špatně a způsobuje tvé problémy s játry a další zdravotní komplikace, tak si nelze myslet, že to nějakými 10% zachráníme v podobě bylinek, doplňků stravy a superpotravinami. Změna musí být vždy komplexní a proto je celostní přístup na místě, aby mohlo dojít k trvalému uzdravení.

Celostní přístup

Aby došlo k trvalému uzdravení a obnovy správné funkce jater, je důležité jako vždy zaujmout celostní přístup. Všechno je se vším propojené. Celostní přístup v podstatě funguje na bázi dominové efektu. Když je problém s jednou části našeho těla, vyvolá to dominový efekt v celém těle. Jinými slovy jedna nefunkční část negativně ovlivní všechny další orány a systémy v těle. Proto je nutné vždy léčbu pojmout komplexně, aby bylo dosaženo trvalých výsledků. Dominový efekt funguje samozřejmě i obráceně. Pokud dojde k uzdravení, nebo odstranění jednoho problému v těle, vyvolává to pozitivní dominový efekt, což povede ke zlepšení celkového zdraví našeho organismu. Proto jsme zde my, abychom ti pomohli.

Existuje zde celá další řada faktorů, která má vliv na zdraví našich jater. Například stav naší páteře a opěrného systému. Pokud máme páteř ve špatné poloze (lordóza, skolióza, blokace páteře, vyhřezlá ploténka a podobně), může to způsobovat celou řadu problémů, jako je tlak na orgány včetně žaludků, jater a tím dochází k nesprávné funkci těchto orgánů – trávení a detoxikaci těla. Může to způsobovat také tlak na nervový systém a tím se může zhoršit celkové naše zdraví. Dále střevní mikrobiom a syndrom propustného střeva mohou být dalšími problémy, které je nutné řešit. Mimo to posílení imunity je také velmi důležité a stejně jako odkyselení organismu. A mnoho dalšího.

duchovni-priciny-nemoci

Játra a její duchovní příčina z pohledu psychosomatiky

Oslabené játra a další zdravotní problémy s nimi spojené poukazují na fakt, že musíme přijmout sami sebe a to nejen s našimi pozitivními stránkami, ale také s našimi negativními – temnými stránkami a chybami.

Musíme se naučit dívat na svět jinými očima a vnímat to hezké a pozitivní. K tomu nám může pomoci právě vděčnost, která nás učí zaměřovat se na na dostatek a hojnost v našem životě a kolem nás. Většina lidí vidí všude ve svém životě i kolem sebe nedostatek, problémy, překážky a zapomínají na ten opak. Vděčnost mění naši pozornost s nedostatků na hojnost.

Začni na sobě hledat věci, které jsou dobré, zaměř se na objevování svých silných stránek, které je třeba dále rozvíjet a na druhé stráně ty temné stránky je potřeba přijmout. Uvědom si svoji jedinečnost a naopak se snaž zbavit vnitřní bolestí a propust tyto toxické emoce, které tě drží v minulosti, bolesti a utrpení. S tímto ti může pomoci například odpuštění nebo meditace.

Vnitřní změna

Nauč se na na vztek i odsuzování sebe, ale i ostatních podívat s nadhledem. K pochopení chování druhých ti pomůže empatie a soucit. Další krok je osvobození se od kritiky a to, jak své vlastní kritiky, tak i od kritiky ostatních. Přestaň řešit druhé, co dělají, jak se chovají, co říkají a zaměř se sám a sebe. Důležité je také neřešit, co si druzí o tobě myslí, nebo co říkají a přestaň kritizovat druhé, svět kolem sebe a nauč se přijímat, radovat, milovat a prožívat život tady teď. Vnitřní kritik a obecně kritika zatěžuje tvé játra, ale i ostatní orgány a celkově zhoršuje tvé zdraví.

Začni se radovat ze svého života a hlavně začni žít, prožívej a užívej si svého života naplno. Začni si více věřit, zaměř se na své sebevědomí a důvěru v sebe, jelikož sebeláska je důležitou součástí procesu celkového uzdravení.

ODpuštění a Sebeláska

Důležitá součást pro vyléčení jater a zároveň dalších doprovodných orgánů jako žlučník a další je sebeláska a hlavně odpuštění. Pokud se naučíš mít rád sám sebe, svůj život a přijmeš se jako jeden celek, začneš si vážit svého zdraví. To znamená budeš jíst zdravěji, chovat se s respektem a úctou ke svému tělu i zdraví. Odpuštění a práce s potlačenými emocemi ti pomohu uvolnit emocionální jedy a vnitřní bolest, která zatěžují tvé játra a brání v přirozené detoxikaci na fyzice rovině. Ano, pokud se staneme emocionálně toxickými, tak i schopnost našich jater bude narušena a tělo se nebude dostatečně dobře detoxikovat.

Tímto procesem tě provede krok za krokem náš online program cesta sebelásky, který doporučujeme spojit s online kurzem harmonie života, pro celostní způsob léčby. Můžeš si také vybrat celostní koučovací program, nebo dva naše online programy. Začít můžeš hned, volba je jen na tobě.

Využij naše nástroje na podporu uzdravení

Neváhej využít našich nástrojů na podporu léčby jater a obnovení jejich správné funkce. Můžeš využit našich podprahových nahrávek a programování mysli. Například naše podprahová afirmační nahrávka níže ti pomůže nastavit povědomí na proces uzdravení. Tělo se začne postupně uzdravovat a regenerovat. Ale pozor nezapomeň zaujmout ke svému zdraví celostní přístup, aby došlo k plnému a hlavně trvalému uzdravení. Proto jsme zde my a rádi ti s tímto pomůžeme.

POZOR více informací k této nahrávce i upozornění, včetně použitých afirmací a možností ke stažení najdeš v popisku videa (nutno se prokliknut na youtube). Nahrávka obsahuje digitální známku (ochranu), proto stažení nahrávky z youtube znehodnotí samotné afirmace a může způsobit vážné problémy.

Mezi další nástroje ZDARMA, které můžeš využít jsou vedené meditace, kterými tě provede Lenka. Vedená meditace na hluboké odpuštění ti pomůže uvolnit nahromaděnou emoční bolest a zátěž, která ti brání v prožívání radosti, štěstí a poškozuje tvé zdraví i tvůj život. Odpuštění je velice důležitý a uzdravující proces, proto by jsi mu měl věnovat zvýšenou pozornost.

Další skvělou metodou pro odpuštění a uvolnění negativní energie, stresu, myšlenek a zátěže, která ti brání v uzdravení, štěstí a lepšímu životu je havajská technika ho’oponopono. Využij naší vedené meditace ho’oponopono a nechej se vést procesem uzdravení od Lenky.

Vedená meditace proti stresu

Dalším nástrojem pro podporu léčby jater je prožitková (orgasmická) meditace a relaxace, která ti pomůže k hlubokému uvolnění a relaxaci, kde dochází k uvolnění stresu a hluboké regeneraci organismu.

Tato úžasná prožitková meditace a relaxace v tobě dokonalé uvolní stres a negativní energii, která ti brání v prožívání přítomného okamžiku, štěstí a radosti tady a teď. Jde o velice silnou a hlubokou meditaci a relaxaci. Je spojená se silnými vjemy a prožitky. Jde o hloubkové očištění od negativní energie a dokonale tě zbaví a uvolní stres, který se v tobě tak dlouho hromadí. Čeká na tebe něco úžasného. Dokonalé spojení se svým nitrem a napojení se na svou intuici to vše sebou přináší tato meditace. Dále se spojíš a proměníš v delfíny a prožiješ úžasnou očišťující kůru, která bude mít blahodárný vliv na celý tvůj život.

psychosomatika-a-dusevni-priciny-nemoci
2 Komentářů
 1. Honza

  Zdravim.
  Co kdyz ma clovek hodne oslabena jatra z celozivotniho potlacovani emoci, ze nema energii na fungovani. Je mu fyzicky hrozne slabo a zle az ho to ponori do uplne izolace. Klesne na takove dno, ze neni sila se poradne udrzet na nohach a nekam jezdit a pracovat na emocni strance. Ta energie a pamet klesla tak nizko, ze je clovek totalne dezorientovan a ma chut jen krict o pomoc.
  Jak to resit, kdyz s fyzickeho hlediska vychazeji vysetreni jater v poradku. V minulosti tam byla tezka hepatopatie a jeden cas i steatoza. Ale nyni jsou testy v poradku i kdyz se citim nejhure, sotva mam silu dychat.
  Ma cenu toto resit pres nemocnici a trvat treba na biopsii?
  Jedine co me vzdy zachrani je ostropestrec, ktery do sebe leju v extremech, kdyz uz to klesne na uplne dno. Ale ten pomaha jen kdyz dojde k uvolneni napeti.
  Zacne se ta energie vracet i bez preparatu po uvolneni emoci? Ale to se dela tezko, kdyz je clovek ve stavu tesne pred komatem. Muze leda tak kricet a dozadovat se pomoci, ale s tim ho zavrou mozna tak do blazince.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Honzo, játra jsou jedním z orgánů, které mají velmi dobrou a vysoce účinnou regenerační schopnost. Játra mají opravdu silnou schopnost regenerace, při které se doplní chybějící nebo poškozené části tkáně a obnoví se i správná funkce. Samozřejmě záleží na míře poškození, délce problému a také její hloubce. Játra dostávají hodně zabrat i špatnou a nekvalitní stravou, protože jde o detoxikační orgán v těle. Problém může být i ve stravě, kdy žaludek dostává více zabrat a nefunguje správně trávení a tím se zatěžují játra. Dále tma mohou být různé viry, patogeny a infekce, které mohou oslabovat játra a samozřejmě zde hrají klíčovou roli i potlačené emoce a to hlavně v kombinaci se žlučníkem. Pokud dojde k uvolnění traumat, emocí a stresu, játra se začnou regenerovat a získávat zpět svou energii, ale doporučuji náš celostní přístup, kdy řešíme i stravu, viry, invence a patogeny a mnoho dalších aspektů, které jsou spojeny s játry a celkovým zdravím. Pokud chceš využít našich služeb, ozvi se nám na email zde: info@cestarelaxace.cz a vše spolu probereme a nastavíme na míru přímo pro tebe. Měj se hezky s pozdravem Jirka 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares