V tomto článku se podíváme, jak se zbavit pocitu, který ti říká nemám se ráda a také zjistíš, jak negativně ovlivňuje tvůj život.

Existuje spoustu důvodů, proč sis mohla říct nemám se ráda. Všichni máme sklon myslet na sebe určitým způsobem a pokud jde o vztah k sobě, můžeme mít určité vzorce chování, které jsme získali již v dětství a v pubertě. Zacházíme se sebou tak, jak jsme byli učeni. Je to náš zvyk, ale dobrou zprávou je, že to lze změnit a my ti řekneme jak, proto nezapomeň číst dále.

Nemám se ráda – proč tomu tak je

Aby jsi pochopila, proč se nemáš ráda, musíš pochopit, odkud pochází láska a vlastní nenávist.

K vlastní ne-sebelásce dochází, když tvé podvědomé mysli se něco na tobě nelíbí. Nelíbí se jí, kým jsi se stala, nebo se stáváš, nelíbí se jí, kdo jsi.

V takovém případě jediným způsobem, jak přestat nenávidět sebe sama a přivést zpět lásku, je pracovat se svou podvědomou myslí podle její logiky, dokud nakonec nepřesvědčíš své podvědomí, že jsi opravdu hodná lásky.

Tvá minulost

Už jako dítě do tvé podvědomé mysli rodiče svou výchovou zaseli mnoho negativních semínek. Tyto semínka jsou uložená hluboké ve tvém podvědomí a postupem času začali klíčit až se z nich staly velké pevné stromy, které negativně ovlivňují tvůj vztah k sobě i celý tvůj život. To vše vyústilo ve špatné návyky, které poškozují tvůj život, negativní myšlení ve vztahu k sobě, ztrátu sebevědomí a své jedinečnosti a mnoho dalšího. Toto je největší kámen úrazu a proto si také možná i ty říkáš nemám se ráda.

Tvá nezpracovaná minulost, všechny ty negativní přesvědčení a víry o sobě, které jsi za svůj život nasbírala, jak nejsi dobrá, jak jsi k ničemu, neschopná a další víry ti nedovolují milovat se a přijímat se taková jaká jsi.

Možná jsi byla vychována, aby jsi byla takovou tou hodnou holčičkou a tím si v sobě zabila svou jedinečnost a autentičnost.

Dobrou zprávou je, že to všechno lze změnit a můžeš zase získat zpět svou moc a sílu. Můžeš se stát silnou sebevědomou ženou, která se miluje přijímá, je sama sebou, zná své silné stránky a umí je využít.

My ti s tím pomůžeme a povedeme tě krok za krokem k této změně. S námi uzdravíš svou minulost, dostaneš zpět svou moc a staneš se sebevědomou ženou. Máš před sebou možnost stát se lepší verzí sama sebe a říct ANO svému novému životu. Tak jak se rozhodneš?

sebelaska-kurz

Nemůžeš se milovat dokud nezjistíš, proč tě tvé podvědomí nenávidí

Jak tě negativně ovlivňuje vztah k sobě

Pokud trpíš pocitem nelásky (nemám se ráda), tak tě tento negativní postoj k sobě velmi ovlivňuje způsobem že, myslíš o sobě převážně negativně, ponižuješ se. Myslíš si, že si nezasloužíš víc. Ovlivňuje to tvé vztahy, kariéru, peníze, zdraví, situace. Lehce se můžeš dostat do vztahu plného zneužívání a domácího násilí. Nikdy nebudeš mít skutečný naplňující vztah sama se sebou a ani s nikým jiným.

Taková ne-sebeláska bude mít vysoce negativní dopad na tvůj život. Budeš pesimistická vůči své budoucnosti, přestaneš mít motivaci cokoliv měnit a snadno můžeš upadnout do deprese.

Sebeláska je něco, co tě ovlivňuje na všech úrovních a ve všech oblastech života. Každá změna začíná uvnitř nás, změnou své mysli, přesvědčení, vzorů chování. Sebeláska je skutečná vnitřní změna, která ovlivní celý tvůj život v pozitivním směru.

Můžeš změnit svůj vzhled, image, jméno, styl oblékání, zaměstnání, partnera, ale vždycky to skončí stejně. Všechny tyto vnější změny jsou jen chvilkovou změnou, ale nakonec tě tvoje problémy a tvůj starý život dožene. Pokud se nezačneš milovat a přijímat, tak ti žádná změna vzhledu nepomůže. Začni se milovat a přijímat zevnitř, změň svůj postoj k sobě a tvůj život už nikdy nebude stejný jako doposud. Pokud svou změnu myslíš vážně, tak neváhej využít NAŠÍ SKVĚLÉ NABÍDKY.

Nemám se ráda jako negativní afirmace

V první řadě bych ti chtěla říct, že pokud někdy říkáš nemám se ráda, nebo si tuto myšlenku udržuješ ve své mysli, tak tím ubližuješ jedině sama sobě. Všechny slova, které vyřkneš, nebo myšlenky ve tvé mysli jsou afirmací, tak proč je používat proti sobě a podkopávat si nohy v životě? Klidně do svého života zařaď pozitivní afirmace, které ti pomohou s přeprogramováním podvědomé mysli.

Pokud se chceš začít mít ráda a přijímat samu sebe takovou jaká jsi, tak musíš přestat o sobě mluvit a myslet negativně. Musíš změnit úhel pohledu na sebe, své tělo i svůj život. Právě teď nastal čas změny, proto pokračuj a čti dále.

1. Nemám se ráda – nesnáším své chování

Můžeš se nenávidět, protože nemáš ráda některé své chování. Nelíbí se ti tvé chování a bojuješ s tím. Ráda by si možná toto chování změnila, ale existují spouštěče ve tvém podvědomí, které toto tvé nevyhovující chování spouští. Takže začneš potlačovat své nevhodné chování, které stejně vyleze ven na povrch. Musíš na to jít trochu jinak – vnitřní cestou. Je totiž velmi těžké se změnit jen tak pouhým lusknutím prstu.

Ale neboj se naše řešení ti pomůže změnit své vzorce myšlení a chování i tvé návyky, které poškozují tvůj život. Jednoduše se staneš lepší verzi sama sebe. Provedeme tě změnou, která proběhne na podvědomé úrovni, protože ve tvém podvědomí jsou uloženy všechny programy a příčiny, které způsobují tvé aktuální chování. Pokud změníš své podvědomí, tak se upraví patřičně tvé myšlení, programy, přesvědčení i tvé chování a změní se celý tvůj život. Proto využij našeho ŘEŠENÍ.

2. Nenávidíš to kým jsi se stala

Podvědomá mysl vždy sleduje tvoje myšlení a chování a podle toho také buduje víru o tobě. Pokud budeš vždy jednat bezmocně, úzkostně, nebo pokud budeš reagovat na životní výzvy způsobem, který vede k nezdaru, může podlamovat tvou sebedůvěru a sebevědomí. Ve tvém podvědomí se vytvoří vzor, že jsi neschopná, k ničemu a další negativní víry, které velmi špatným způsobem ovlivní tvůj život.

Nezapomeň vždycky existuje cesta, jak to změnit. Podívej se na náš návod, jak změnit svůj život, který ti pomůže zcela obrátit život o 180 stupňů. Jednou z nejdůležitějších změn, pokud nejsi spokojená se svým životem je změna tvých návyků. Doporučuji shlédnout video níže, kde najdeš ty nejdůležitější návyky, které změní tvůj život. Ptáš se, jak je to možné? Je to jednoduché, člověk se stává tím, co dělá opakovaně, proto je každý člověk výsledkem svých návyků.

Zařaď tyto návyky, které najdeš ve videu níže a tvůj život se bude postupně měnit.

3. Nízká sebeúcta = nemám se ráda

Vlastní nenávist je jedním ze silných příznaků nízké sebeúcty. Když se neustále ocitáš v neschopnosti zvládnout životní výzvy, můžeš se za to nenávidět. To je jedna z populárních forem sebeklamu. Protože podvědomá mysl tě stále nahání, že nedosahuješ svého vlastního očekávání. Nechá tě nenávidět sama sebe, aby tě motivovala ke změně.

Další velký problém je nízké sebevědomí a obecně špatný vztah k sobě. Možná si říkáš: Nejsem dost dobrá, jsem ošklivá,

jsem k ničemu, nebo cokoliv dalšího. To vše podkopává tvojí sebedůvěru a utvrzuje tě v pocitu, že se nemáš ráda.

V první řadě by jsi se měla přestat srovnávat s ostatními. Vždycky si najde někdo, kdo bude hezčí, nebo lepší než ty. Musíš v sobě objevit svou jedinečnost, protože každá bytost na světě je jedinečná a svým způsobem úžasná i ty! Jediný s kým by jsi se měla srovnávat jsi ty sama v minulosti. Byly dělané vědecké studie, které prokázali, že špatné výsledky hlavně v kombinaci se špatnou výchovou, nadměrným sledováním televize a médií i těch sociálních snižují sebevědomí a sebeúctu. To vše vede k vytvoření, nebo prohloubení pocitu nemám se ráda.

Přestaň chtít být kopií. Často se setkávám s tím, že většina žen chce být jako nějaká modelka, herečka, zpěvačka, nebo jiná celebrita. Toto všechno je jen iluze photoshopu, fotografických triků, a dalších úprav, ale s realitou to nemá nic společného. Další velkou iluzí jsou sociální sítě a hlavně instagram, protože všechny ty fotky nemají absolutně nic společného s realitou. Toto všechno bude podkopávat tvé sebevědomí a bude se ničit tvá sebeláska.

Nezapomeň shlédnout video níže, kde najdeš skutečné tipy, jak pracovat na sebelásce. Pokud svou změnu myslíš opravdu vážně, tak využij NAŠÍ SKVĚLÉ NABÍDKY.

4. Uvěřila jsi že jsi bezcenná

Bezcennost je hlavní příčinou již v raném věku. Například můžeš být dítě, které nedostalo velkou podporu od svých rodičů, když jsi byla malá – nikdy jsi nebyla milována opravdovou láskou, utěšována, když ses zranila nebo tě ignorovali, když jsi byla rozrušená – Takové dítě se mohlo naučit považovat, že si nezaslouží podporu a pomoc. Rodiče tě mohli ponižovat a říkat ti, jak jsi neschopná, když se na tebe rozzlobili. Lidé, kteří byli rodiči týrání, zanedbávání by mohli skončit s vírou, že nejsou hodni lásky. Na základě tohoto se tito lidé nedokážou milovat a trpí pocitem nemám se ráda. Většinou tito lidé, když vyrostou, vnímají, že nechat se týrat je důkazem lásky a nacházejí pak partnery, kteří je bijí a zneužívají. Nebo dokonce se můžou sami stát násilnými – protože si myslí, že tohle je láska. Vyrůstali v tom, převzali vzorce a přijde jim to přirozené.

Takový způsob výchovy vede opět k výše zmíněnému nízkému sebevědomí a ztrátě sebeúcty. Tvoji rodiče tímto způsobem v tobě zaseli semínka hluboko do tvého podvědomí. Postupem času se z těchto semínek staly velmi silně programy myšlení a chování, které ti nedovolují mít se ráda. Jednoduše si podvědomě uvěřila, že jsi k ničemu, bezcenná, nejsi hodná lásky, špatná a podobně.

Zamysli se kolik energie a zpackaného skrytého potenciálu a štěstí tě stál tento starý způsob života. Opravdu v něm chceš i nadále pokračovat a marnit další roky svého života? Máš před sebou velkou životní šanci změnit svůj život od základu. Proto neváhej a začni ještě dnes.

5. Špatně nastavené vnitřní hranice

Pokud jsi občas nedodržovala své hodnoty, etiku, můžeš se nakonec za to nemít ráda. Jedním ze základních pravidel vytváření vlastní lásky je dodržování všeho, čemu věříš, bez ohledu na to, jak těžce se to může vlastně zdát. Pokud zažíváš pocit nemám se ráda, tak je důležité se podívat na své vnitřní hodnoty a hranice.

Také pokud necháš lidi ve svém životě, aby překračovali tvé vnitřní hranice, nebo ani žádné pevné hranice nemáš nastavené, tak tím klesá tvá hodnota. To se odráží na tvém vztahu k sobě tím, že se nemáš ráda.

Je důležité si nastavit své pevně vnitřní hranice a nenechat lid ve tvém životě, aby se k tobě chovali, tak jak ty sama si nepřeješ. Musíš se naučit říkat ne, když to tak cítíš a to bez pocitu viny, nebo strachu. Postav samu sebe na první místo a každý den si najdi alespoň hodinu času sama pro sebe, kde se budeš věnovat sama sobě.

Objev několik tipů, jak zlepšit svůj vztah k sobě a zvýšit si své sebevědomí.

6. Tvé místo v životě

Náš vztah se sebou samými může být ovlivněn také tím, jak spokojeně se cítíme s naším místem ve světě. Pokud cítíme, že věci nefungují dobře – možná pokud máme pocit, že nemáme profesionální úspěch, nejsme dostatečně bohatí, nejezdíme po dovolených… prostě věci, které jsme vždy chtěli, můžeme se nakonec obviňovat sami sebe za to, kde právě jsme.

Nelíbí se ti, kde jsi skončila. Jaké šaty si denně oblékáš, do jaké práce chodíš, jak vypadá tvůj dům, s kým se stýkáš. Nelíbí se ti celý tvůj život a ty se za to nemáš ráda. Někdy ti pomůže vidět svou krásu v někom jiném.

Silnou roli zde mohou hrát také sociální vlivy. Opět se to týká této myšlenky „srovnání“ s tím, co by mohlo být a co mělo být. Média mohou zobrazovat nezdravou představu o dokonalém životě – úspěšný, zábavný, plný dobrodružství a to může pro člověka velmi odrazující, pokud má pocit, že máme nedostatek.

Pokud nejsi spokojená s tím, kde jsi, jaké máš lidi kolem sebe, jakou děláš práci, tak je čas to změnit. Samozřejmě začni postupně a hlavně to nevzdávej zvládneš to!

Velmi důležité pravidlo stáváš se průměrem 5 lidí, se kterými trávíš nejvíce času. Pokud se o tomto chceš dozvědět více a získat velmi užitečnou metodu, jak změnit svůj život, tak si pusť video níže.

7. Sebepoznání

Sebepoznání je velmi důležitý proces, který ti pomůže dosáhnout velkých výsledků ve všech oblastech života. Pomůže ti se zbavit i pocitu nemám se ráda. Pokud zjistíš, kdo jsi, jaké jsou tvé silné stránky a objevíš svůj skrytý potenciál, tak tvůj život dostane úplně jiný rozměr a posuneš se na novou úroveň.

Zjistí jakých 10 věcí o sobě nevíš, které ti pomohou se sebepoznáním.

Pokud chceš objevit své limity, které ti brání žít svůj život naplno a omezují tě, objevit, kdo skutečně jsi, jaké jsou tvé silné stránky, odhalit svůj skrytý potenciál a zjistit jaké jsou tvé cíle a smysl života, tak neváhej a stáhni si náš pracovní sešit, který ti ukáže správný směr v životě.

Podvědomí ti brání ve…

Tvé podvědomí řídí 95% tvého života, proto klíčem ke změně je vždy změnit své podvědomí, což nemusí být vždy tak jednoduché. Ale věř, že je to naprosto možné. Možná ti pomůže vytrénovat svůj mozek, způsobem, který změní tvé myšlenkové vzorce.

V podvědomí jsou uloženy absolutně všechny programy, víry, způsoby myšlení a chování, které ti brání ve štěstí, harmonických vztazích, finanční svobodě, úspěchu, zdraví, sebevědomí, lepší kariéře, tak na co ještě čekáš? Nabízíme ti možnost stát se lepší verzi sama sebe, ale nezapomeň každá změna sebou nese určitě úsilí, akcí, konzistentnost a vytrvalost. Pokud čekáš změnu hned, nebo kouzelnou pilulku, která vše změní, tak si ušetří své peníze a nám čas. Pokud to se změnou myslíš vážně a chceš žít naplno, tak se přihlas k životní změně.

nemám-se-rada-kurz

Tento článek prošel odbornou lékařskou a psychologickou kontrolou obsahu naším týmem specialistů. Zde si můžeš si přečíst více o procesu, jak probíhá odborná kontrola obsahu.

Lenka Heczková

Lenka Heczková

Terapeutka a koučka

Lenka Heczková je terapeutka a koučka se specializací na psychologii, vztahy a sexualitu, Ženskou energii, neurovědy, meditace a práce s podvědomím. Zaměřuje se na vztahové poradenství a psychologií, individuální i párové terapie, témata zvládání stresu, emoční inteligence, práce s myšlením. Dále se soustředí se na práci s podvědomím, pozitivní psychologií, používá techniky imaginace, meditace, dechové techniky, a poznatky z neurovědy.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares