V tomto článku se s tebou podělím o velmi mocnou techniku odpuštění jménem ho’oponopono, která ti zaručeně pomůže změnit tvůj život a to včetně tvých vztahů i tvého zdraví. Ho oponopono je jednoduchá technika, kterou zvládne absolutně každý.

Také zde najdeš vědecké důkazy, které potvrzují účinnost této metody a nakonec zde najdeš naší vedenou meditaci ho oponopono, která ti pomůže ještě zlepšit účinnost celé této metody.

Co je to ho’oponopono?

Ho’oponopono je starodávná havajská technika (rituál) léčení skrze odpuštění. O této metodě odpuštění se můžeme dozvědět už ze staré a velmi silné tradice z Havaje odkud tato metoda pochází.

Slovo ho’o v havajštině znamená příčina. Zatímco slovo ponopono – znamená napravit (opravit) chybu. Oprava vzpomínek, myšlenek a emocí, které způsobují problém.

Ho’oponopono zjednodušeně znamená oprava, nebo lépe náprava chyby. Podle starých Havajských obyvatel vzniká problém z myšlenek zatížených bolestnými a nezpracovanými emocemi a vzpomínkami na minulost. Ho’oponopono je způsob pro uvolnění energie těchto problémů a bolestí, které způsobují nerovnováhu a později i nemocí a další problémy. Jde o cestu vnitřního odpuštění a tím i opouštění toxických myšlenek, emocí, vzpomínek a energií, které narušují a poškozují náš život.

Co je metoda ho’oponopono

Je to metoda (technika), která nevyžaduje mnoho učení a zkušeností (to znamená, že je jednoduchá a zvládne jí opravdu každý), ale je mocná pro očistu těla, mysli, duše a zbavení špatných vzpomínek, myšlenek, nebo pocitů, které drží mysl i tělo v negativním rozpoložení.

Je to metoda, která uzdravuje celé naše bytí. V praxi nám tato metoda ho’oponopono pomáhá k vytvoření vnitřního štěstí, zlepšení vztahů, uzdravení různých nemocí ať už fyzických, nebo duševních a psychických poruch. Jinými slovy metoda ho oponopono uzdravuje člověka na všech úrovních – tělo, mysl a duše a to ve všech oblastech života.

Praktikování této metody ti umožní zbavit se negativních emocí, myšlenek, vzpomínek, které jsou ve tvém těle uložené až na buněčné úrovni a poškozují nejen tvé zdraví, ale celý tvůj život včetně tvých vztahů.

Tehdejší obyvatelé Havaje pochopili, že potlačování negativních emocí jako je hněv, vztek, zášť, zlost, pocit viny a další bolí pouze člověka, který nechce, nemůže, neumí, nebo nedokáže odpustit. Jde o způsob, jak přerušit spojení na energetické úrovni s touto událostí nebo osobou, která nám způsobuje bolest. A právě toto vede k vyléčení.

Pokud budeme v sobě držet a dusit negativní pocity zlosti vzteku, zášti a další, nebo touhu po pomstě, tak tím ubližujeme jen sami sobě. Tímto chováním a postojem vytváříme neustále ty stejné zkušenosti ve svých vztazích, ale také také vhodné prostředí pro nemoci v našem těle.

Cesta k plnému uzdravení na všech úrovních je uzdravit sebe, svou minulost, naučit se odpouštět, být vděčný za vše, co je to dobré i špatné, protože tím se můžeme učit a růst. Naučit se milovat, tím myslím bezpodmínečně milovat, ale také se naučit omlouvat se a o tomto je metoda ho’oponopono.

Skutečný příběh ho oponopono

Možná už jsi slyšel ten úžasný příběh o vyléčení celého oddělení mentálně postižených kriminálníků pomocí metody ho’oponopono. Terapeut Dr. Ihaleakala Hew Len vyléčil celé oddělení kriminálně duševně nemocných pacientů, aniž by se s nimi někdy setkal, nebo strávil chvíli ve stejné místnosti. To vše jen za pomocí jedné jedině techniky, kterou byla právě havajská metoda odpuštění – ho oponopono. Opravdu to není to vtip. Doopravdy se to stalo. Terapeut Dr. Ihaleakala Hew Len si prohlédl všechny soubory pacientů a poté je uzdravil.

Může se to zdát jako zázrak, ale tento příběh je skutečný. Je o tom i napsaná kniha a mimo jiné Terapeut Dr. Ihaleakala Hew Len spolu s Joe Vitale, kterého můžete znát z dokumentu tajemství (thé secret – zákon přitažlivosti) společně podnikají celosvětové akce a pomáhají léčit lidi po celém světě. V minulosti byly i u nás v České republice.

K čemu slouží ho’oponopono

Ho’oponopono je skvělý způsob, jak zlepšit naše vztahy a docílit většího štěstí v našem životě. Také nám pomáhá zlepšit naše zdraví a uzdravit se na buněčné úrovní z různých nemocí. Ale také nám pomáhá uzdravit minulost a opustit negativní situace, minulost, problémy a traumata.

Dlouhodobá zlost, vztek, agrese, zášť, nenávist a další negativní pocity mohou vážně poškodit naše vztahy, ale také naše zdraví. Všichni můžeme mít v sobě bolestivou vzpomínku z minulosti, nebo trauma, ze které cítíme zranění, bolest, zášť, nebo naštvaní. U některých lidí to může být ještě hlubší úroveň zranění jako je trauma, šikana, nebo zneužívání a znásilnění. 

Ačkoli tento rituál může být nutné opakovat, může pomoci léčebnému procesu, jakkoli je trauma velké. Nejde o to, že se omlouváme osobě, která nám ublížila (i když to může být v některých případech vhodné), můžeme to také vzít jako omluvu pro sebe a dítě v nás, nebo něco většího v našem procesu duchovní víry.

Uzdravením těchto negativních emocí, vzpomínek a myšlenek, které nám způsobují bolest, se můžeme opravdu uzdravit a být šťastní.

Studie dokonce ukázaly, že ho’oponopono může pomoci v odpuštění i po jediném pokusu, ale za předpokladu, že je tato technika praktikována správně.

Vědecké výzkumy také prokázaly vliv metody ho’oponopono na zlepšení stresu a také bylo prokázáno, že u pacientů s vysokým krevním tlakem snižuje krevní tlak.

Další vědecká studie potvrzuje, že odpuštění snižuje riziko vzniku deprese a úzkosti, ale také zmírňuje a výrazně pomáhá při léčbě těchto psychických problémů a zlepšuje pocity naděje.

ho oponopono

Jak ho oponopono používat?

Technika ho’oponopono spočívá v tom, že neustále dokola opakujeme čtyři jednoduché fráze:

 •  Miluji tě
 • Omlouvám se
 • Prosím, odpusť mi
 • Děkuji ti

Tato technika funguje na bázi modlitby nebo mantry (pokud by jsi si měl vybrat jednu mantru, nebo modlitbu, tak by právě toto měla být ona), která obsahuje jednoduché čtyři věty. Miluji Tě – Omlouvám se – Prosím, odpusť mi – Děkuji Ti… Tyto čtyři fráze, nebo věty nestačí jen tak opakovat, jak si mnozí lidé myslí. To by nevedlo k žádným výsledkům. Důležité je všechny tyto čtyři věty říkat zcela upřímně a hlavně každou z nich plně procítit.

Tyto čtyři fráze je nutné si opakovat a je zcela na tobě zda je budeš říkat v duchu, nahlas, nebo si je budeš třeba zpívat. Každou frázi je nutné prociťovat a uvolňovat své emoce, pokud se ti bude chtít brečet, tak se vybreč. Nutné je prožít tyto emoce uvolnit je a opustit je.

Význam těchto čtyřech frázi:

 • Miluji tě – neříkáš to nikomu ve svém okolí, říkám to sám sobě promlouváš ke svému vnitřnímu dítěti, tímto vpouštíš do svého srdce energii lásky a tím i do svého okolí, ke všem živým bytostem, k celému vesmíru. Láska je nejsilnější a nejmocnější energií, která nás obklopuje. Pokud je tato láska bezpodmínečná, čistá a upřímná, tak je nejsilnějším lékem na všechny bolesti těla, mysli a duše.
 • Omlouvám se – za všechno, co uvnitř mě způsobuje daný problém. Omlouvám se za vzpomínky a emoce, které jsou ukryté uvnitř mě a nutí mě opakovat stejné vzorce a stejné výsledky. Omlouvám se je v této technice upřímným vyjádřením lítosti. Lítost neznamená slabost, ale je to omluva za naše jednání, které bylo špatné a chybné, které způsobuje bolest a utrpení.
 • Prosím odpusť mi – tím říkáš, že si uvědomuješ chyby, křivdy a bolest, které jsi se dopustil. Odpuštění je velmi důležité, je to jedna z nejmocnějších sil vesmíru a uzdravujících procesu vůbec. Odpuštění sobě samému je vyjádření určité stupně uvědomění, že se můžeš dopustit chyb, ale nikdy toho nelituješ, protože jsi si vědom, že tím můžeš růst a stát se lepší verzi sebe samého.
 • Děkuji ti – vyjadřuje naší vděčnost za všechno, co máme a prožíváme, protože máme příležitost to prožít a získat zkušenosti a následně vyrůst. Je výraz vděku a pokory za vše, co nás potkalo. Vyjádřením upřímného vděčnosti i za to, co tě zranilo, ublížilo ti, způsobilo bolest dokazuje, že si uvědomuješ hodnotu všech osob, věcí, zkušeností, situací které tě obklopují a jsou součástí tvého života. Děkuj a buď vděčný každý den za vše, co tě potká ať je to dobré nebo špatné. Děkuj a buď vděčný za to, že jsi, za každý nový den, za nové možnosti a příležitosti k růstu.

Návod ho oponopono pro intenzivnější výsledky

Přesný návod, jak s touto metodou pracovat efektivně a do hloubky najdeš krok za krokem v našem návodu, který je součásti vedené meditace ho’oponopono, kde jako bonus ještě navíc získáš silnou vedenou meditaci odpuštění.

Uzdravení  minulosti jako klíč ke štěstí úspěchu a zdraví

Cesta k plnému uzdravení na všech úrovních – to znamená tělo, mysl i duše vede skrze uzdravení naší minulosti. Jde o způsob, který vede k objevení vnitřně potlačených či vytěsněných vzpomínek, traumat, programů a vzorců, návyků, myšlenek a emocí, které nám vnitřně způsobují bolest.

Je to proces, který nám pomáhá opravit a změnit postoje včetně přístupu k sobě, překážkám a problémům i druhým lidem a celému životu. Když vyřešíme a uzdravíme svou minulost, tak uzdravíme své kořeny a tudíž můžeme vybudovat šťastný a spokojený život plný úspěchů a hojnosti na všech úrovních. Stejně jako strom… když má strom zdravé kořeny, tak má krásný, pevný a zdravý kmen i korunu. Ale pokud jsou kořeny suché, nebo nemocné, tak ani samotný kmen, nebo koruna stromu nemůže být zdravá a krásná.

Ho’oponopono je metoda, která ti k tomuto pomůže. Samozřejmě to nebude hned. Vždy a všechno potřebuje svůj čas a proto je důležité to nevzdávat a být konzistentní a hlavně vytrvalý. Doporučujeme tuto metodu praktikovat každý den.

Pokud chceš jít ještě hlouběji a naučit se pracovat s negativními emocemi a myšlenkami a ovládnout svou mysl, tak máme pro tebe online kurz cesta sebelásky, který tě naučí krok za krokem jednoduché terapeutické techniky a získáš nástroje, které ti pomohou uzdravit tvou minulost. Součástí kurzu jsou videa, návody, techniky, nástroje, vedené meditace a vizualizace včetně podprahových a programovacích nahrávek, materiálů ke stažení a mnoho dalších bonusů ZDARMA.

odpusteni-minulosti

Vedená Meditace ho oponopono

Vytvořili jsme silnou vedenou meditaci ho oponopono, která ti pomůže dosáhnout ještě silnější transformace. Jak jsme si řekli. Nejde jen o to opakovat tyto čtyři fráze, ale je důležité je správně a silně procítit. Doporučujeme jít do sebe (do meditace) a v meditačním stavu, když jsi plně napojený sám na sebe a svůj zdroj. Následně opakovat tyto čtyři fráze pro ještě silnější efekt.

Pokud nevíš, jak na meditaci, tak neváhej využít našeho článku na téma, jak meditovat, kde najdeš návod krok za krokem i pro úplné začátečníky.

Meditaci ho oponopono si můžeš pustit ve videu níže. Přejeme ti mnoho úspěchů pro tvoji cestu k vnitřnímu uzdravení.

ho'oponopono-meditace
6 Komentářů
 1. Jana

  Děkuji za tyto stránky.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Rádo se děje a jsme rádi, že vám náš obsah pomáhá a inspiruje. Přejeme hezký den a mnoho úspěchů a štěstí v životě s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět
 2. Hanka

  Dala by se tato technika použít i na konflikt na Ukrajině? Popř. jak prakticky?

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Hanko, určitě ano a dokonce to i doporučuji. Praktický jde o tom, že pokud je válka v nás samotných, tak se to bude odrážet stejným způsobem ve vnějším světě, proto je potřeba ukončit válku uvnitř nás. Pokud použiješ tuto metodu na uzdravení sebe a své vnitřní reality, tak se změní celá realita i vně. Válka je je zrcadlem kolektivních rozbouřených emocí jako je například agrese. Takže pojďme léčit agresi u sebe a následně i u všech lidí na této planetě. Přejeme hezký den s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět
   • Jana

    Děkuji za vysvětlení! Bude mi k užitku.

    Odpovědět
    • Cesta Relaxace

     Ahoj Jano, rádo se děje a ať vám tato metoda slouží. Přejeme hodně štěstí a úspěchů s pozdravem Jirka a Lenka:)

     Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares