V tomto článku najdeš skutečnou příčinu na úrovni těla, mysli a duše pro žaludek a duchovní příčina z pohledu psychosomatiky, kterou je potřeba pochopit, aby došlo k trvalému a úplnému uzdravení.

Také zde najdeš doporučení, tipy a řešení problému spojeného se žaludkem, aby jsi se mohl trvale uzdravit, proto nezapomeň číst až do konce.

Žaludek psychosomatika a celostní pohled

ŽALUDEK Z POHLEDU 5 ELEMENTŮ PATŘÍ MEZI PRVEK (ELEMENT) ZEMĚ A PŮSOBÍ PŘÍMO SE SLEZINOU A SLINIVKOU BŘIŠNÍ.

Pokud je Země tvým dominantním prvkem, pak se u tebe mohou projevit některé charakteristické symptomy, když nebudeš v rovnováze. To se může projevit problémy v oblasti žaludku a sleziny, ale také obecně trávení. Žaludek se svým párovaným orgánem podle 5 elementů slezinou představuje element Země v nás. Země je v cyklu ročních období spojená s pozdním létem – časem sklizně. Zatímco každé roční období má svůj jedinečný a nenahraditelný účel, příslib úrody je vrcholem všeho. To, co bylo kdysi semenem, se dostává do stavu úrody a přichází čas sklízet vše co jsme zaseli.

Země štědře poskytuje výživu, kterou potřebujeme k životu a prosperitě. Buňky „Země“ v nás přijímají nápoje a jídlo, které konzumujeme, dělají z nich správnou trávící směs a transportují jeho esenci ve formě podpory a energie pro každý orgán a funkce a systému.

Žaludek je vakovitý, dutý orgán, který je součástí trávicí soustavy a jehož funkcí je mechanický a chemický – rozklad tráveniny. Dále provádí zpracování, smíšení a promíchání potravy před jejím přesunem do střeva.

Podle orgánových hodin je má tento orgán svůj vrchol mezi 7:00 – 9:00. Toto je čas, kdy je žaludek na svém vrcholu, proto je to nejlepší čas na snídani, protože naše trávení bude fungovat nejefektivněji. Pokud patříš mezi lidí kteří snídají, mělo by to být právě v tuto dobu. Nejdůležitější je dostat do těla v tuto dobu vitamíny, proto doporučuji ovoce a zeleninu. Nejlepší volbou je smoothie.

Duchovní příčina žaludku a psychosomatika

Problémy s žaludkem a obecně trávením z pohledu psychosomatiky a duchovní příčiny souvisí s tím, jak vstřebáváme a trávíme svět kolem nás. Žaludek je takovým ukazatelem a receptorem toho, jak trávíme situace, problémy, stres, emoce a konflikty, které nás v životě provázejí. Žaludek patří mezi nejcitlivější orgán vůbec a reaguje na všechny naše emoce a to včetně stresu.

Bolest žaludku a bolest břicha je až neuvěřitelně častá, protože se v této oblasti odráží i sebemenší stres a nezpracované emoce. Pokud nedokážeme strávit myšlenky emoce, stres, problémy, překážky a situace v životě, tak se nám také nedaří strávit pozřené jídlo. Mezi další problémy, které s tímto mohou souviset patří plynatost, nadýmání, zácpa a průjem.

Žaludek je ve východních učení tradiční čínské medicíny synonymem pro schopnost přijímat. Proto je spojený s tím, jak umíme přijímat a zpracovávat svůj život, situace, problémy, vztahy a vše ostatní v našem životě. Jeho funkce je přijímat a zpracovávat potravu a stejně tak i na duchovní a energetické rovině přijímá a zpracovává naše myšlenky, emoce, situace a vše ostatní.

Psychosomatika žaludku nás učí zvládat život a jeho všechny jeho těžkosti. Ukazuje nám, že se musíme se naučit nepotlačovat v sobě emoce a učit se je vyjádřit správným způsobem a to včetně stresu. Pokud nemáme pod kontrolou své reakce, můžeme tím zatěžovat svůj žaludek i další orgány a celkově zatěžovat našemu zdraví. Proto zde máme jednoduchou rovnici života.

Tato rovnice života zní: U + R = V nebo-li Událost + Reakce = Výsledek

Pokud nejsi spokojen se svými výsledky v životě, tak musíš jen změnit své reakce na předchozí události jak jednoduché že? Tato rovnice je jeden z nejzákladnějších způsobů jak změnit svůj život a dostat pod kontrolu své reakce. Pokud získáš pod kontrolu své reakce, staneš se tvůrcem své vlastní reality.

Obnovení rovnováhy žaludku

Nejprve musíš pochopit, že potlačené emoce a nahromaděná emoční energie setrvává v energetickém systému našeho fyzického těla. Potlačená emoční energie nakonec povede k vážné nemoci a zdravotním problémům. Tomu se říká somatizace. To časem může vytvořit problémy, které nakonec vedou k vážným onemocněním. Často potlačujeme negativní nebo nepříjemné emoce, tímto nevědomě stlačujeme energii do energetického systému našeho těla, kam nepatří. To je důvod proč dostáváme fyzické příznaky projevující se emocionální bolestí. Musíme se naučit, jak tuto emoční energii uvolnit a nechávat jí volný průchod. Proto je čas na očistu, ale POZOR ne jen na fyzické rovině, ale i úrovní mysli a duše. Proto jsme zde, abychom ti pomohli.

Meditace a dýchání

Například meditace je účinný způsob, jak pomoci obnovit rovnováhu žaludku, protože pomáhá při snížit stres a dostat tělo i myls do stav klidu. Ale také nám pomáhá změnit své reakce a způsob jakým se díváme na problémy a nepříznivé životní situace a dává nám prostor pro jiný úhel pohledu a patřičnou reakci. To vede k tomu, že dokážeme tyto emoce, myšlenky a stres lépe strávit a tím nedochází k zatěžování žaludku, ale na druhou stranu to podporuje správnou funkci žaludku a trávení. Existuje mnoho způsobů, jak meditovat, ale nejlepší způsob je ten, který je pro tebe nejpohodlnější, nejsnadnější a hlavně ti bude fungovat.

Další skvělý způsob uvolnění mohou být dechové metody a techniky, které pomáhají podporovat stav relaxace, zmírňují stres, uvolňují tělo a zklidňují mysl. Objev velice účinné a funkční metody, jak se uklidnit a zklidnit svou mysl, které ti pomohou zlepšit tvé duševní i fyzické zdraví.

Strava a životní styl

Nesmíme samozřejmě zapomenout na to nejdůležitější a tím je strava a obecně celý životní styl, včetně našich návyků. Jídlo, které sníme je investicí do našeho zdraví, proto by jsme měli jíst zdravou a vyváženou stravu. To, co vkládáme do svého těla (jídlo), to nám naše tělo vrací v podobě zdraví, vitality, energie, dobrých pocitů a dlouhověkosti a nebo v podobě úbytku energie, zdravotních problémů a nemocí. To, co do svého těla vkládáme, to dostáváme od něj zpět. Proto zvaž do jakých potravin, druhu stravy a její kvality chceš investovat.

Celostní změna

Obnovení rovnováhy žaludku a obecně celého trávení je nejdůležitějším procesem pro naše zdraví vůbec. Je to klíčová složka – alfa a omega pro celkové zdraví fyzické i duševní. Pokud nefunguje správně žaludek a trávení, dochází například k zatěžování jater, které jsou hlavním detoxikačním orgánem těla. To je jeden ze způsobů, proč dochází k překyselení organismu. Mezi další následky patří problémy ve střevním mikrobiomu a vznik propustného střeva. To může vést ke vzniku a rozvoji duševních poruch jako deprese, úzkosti a další. Na fyzické rovině to může způsobit různé alergie, akné, intolerance až závažné autoimunitní onemocnění.

Obnovení rovnováhy žaludku sebou nese mnoho dalších aspektů, jako je například odkyselení organismu, správné dýchání a držení těla, zdravá páteř, dostatek pohybu, kvalitní spánek a mnoho dalšího. POZOR špatný stav páteře, jako jsou různé blokace, lordóza, skolióza a další mohou způsobit tlak na žaludek a tím může být narušena jeho správná funkce i funkce trávení. To může způsobit všechny z výše uvedených problémů až po autoimunitní onemocnění. Celkový stav páteře je více důležitý než si většina lidí myslí. Proto přistupujeme ke zdraví celostním přístupem, protože vše se vším souvisí.

Více do hloubky se tomuto tématu věnujeme v našem online kurzu harmonie života, který tě provede krok za krokem, nebo je možné si objednat celostní individuální koučovací program níže.

duchovni-priciny-nemoci

Žaludek a jeho duchovní příčina z pohledu psychosomatiky

Další důležitá součást pro vyléčení žaludku je sebeláska. Sebeláska je klíčem k šťastnému a spokojenému životu. To vede k rovnováze a harmonie v našich vztazích, v oblasti zdraví i celém našem životě. Pokud se naučíš mít rád sám sebe, svůj život a přijmeš jako jeden celek, začneš si vážit svého zdraví. To znamená budeš jíst zdravěji, chovat se s respektem a úctou ke svému tělu i zdraví a změní se i způsob jakým budeš vnímat, ale hlavně reagovat na problémy, překážky a životní situace.

To povede k lepšímu zdraví, lepší rovnováze žaludku a trávení. Sebeláska nám také pomáhá uzdravit minulost a svůj vztah k sobě, což se projevuje na uvolnění potlačených emocí a emoční energetické zátěže. Tento proces tě provede k uzdravení a trvalým změnám na úrovní těla, mysli a duše.

Tímto procesem tě provede krok za krokem náš online program cesta sebelásky, který doporučujeme spojit s online kurzem harmonie života, pro celostní způsob léčby. Můžeš si vybrat celostní koučovací program, nebo dva naše online programy. Začít můžeš hned, volba je jen na tobě.

Využij naše nástroje na podporu léčby

Neváhej využít našich nástrojů na podporu léčby nejen žaludku. Například naše podprahová afirmační nahrávka ti pomůže nastavit povědomí na proces uzdravení. Tělo se začne postupně uzdravovat a regenerovat. Tuto nahrávku můžeš také získat ke stažení, více informací najdeš v popisku videa na youtube, kde najdeš i seznam afirmací použitých v nahrávce a mnoho dalších informací. POZOR stažení nahrávky z youtube znehodnotí samotné afirmace a může způsobit vážné problémy, opět více info v popisku videa.

Mezi další nástroje ZDARMA, které můžeš využít jsou vedené meditace, kterými tě provede Lenka. Vedená meditace na hluboké odpuštění ti pomůže uvolnit nahromaděnou emoční zátěž, která ti brání v prožívání láskyplných a harmonických vztahů a poškozuje tvé zdraví i tvůj život. Odpuštění je velice důležitý a uzdravující proces, proto by jsi mu měl věnovat zvýšenou pozornost.

Další skvělou metodou pro odpuštění a uvolnění negativní energie, stresu, myšlenek a zátěže, která ti brání v uzdravení, štěstí a lepšímu životu je havajská technika ho’oponopono. Využij naší vedené meditace ho’oponopono a nechej se vést procesem uzdravení od Lenky.

Další prožitková – orgasmická meditace a relaxace ti pomůže k hlubokému uvolnění a relaxaci, kde dochází k uvolnění stresu a hluboké regeneraci organismu.

Tato úžasná prožitková meditace a relaxace v tobě dokonalé uvolní stres a negativní energii, která ti brání v prožívání přítomného okamžiku, štěstí a radosti tady a teď. Jde o velice silnou a hlubokou meditaci a relaxaci. Je spojená se silnými vjemy a prožitky. Jde o hloubkové očištění od negativní energie a dokonale tě zbaví a uvolní stres, který se v tobě tak dlouho hromadí. Čeká na tebe něco úžasného. Dokonalé spojení se svým nitrem a napojení se na svou intuici to vše sebou přináší tato meditace. Dále se spojíš a proměníš v delfíny a prožiješ úžasnou očišťující kůru, která bude mít blahodárný vliv na celý tvůj život.

psychosomatika-a-dusevni-priciny-nemoci
0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares