V tomto článku najdeš skutečnou příčinu na úrovni těla, mysli a duše pro tlusté střevo a duchovní příčina z pohledu psychosomatiky, kterou je potřeba pochopit, aby došlo k trvalému a úplnému uzdravení.

Také zde najdeš doporučení, tipy a řešení problému spojeného s tlustým střevem, aby jsi se mohl trvale uzdravit, proto nezapomeň číst až do konce.

Tlusté střevo psychosomatika a celostní pohled

TLUSTÉ STŘEVO Z POHLEDU 5 ELEMENTŮ PATŘÍ MEZI PRVEK (ELEMENT) KOV A PŮSOBÍ PŘÍMO S PLÍCEMI.

V čínské medicíně je podzim obdobím elementu kovu – neboli vzduchu. Smutek je emoce elementu kovu. Všichni zažíváme ztrátu, odloučení, opuštění a v těchto chvílích pociťujeme smutek. Smutek nás očišťuje od toho, co už v našem životě není potřeba. Když je v nás energie kovu zablokována nebo nevyvážená, naše vyjádření smutku se rovněž stává nevyváženým.

Energie podzimu a elementu kovu podporuje naše opuštění starého a zatuchlého odpadů v našich životech, nechává nás vnímavé k čistému a novému, dává nám vizi toho, kým ve své podstatě jsme. Podzim nás vrací k naší podstatě, posouvá nás k odstranění toho, co už nepotřebujeme, znovu odhaluje, co je v našem životě nejcennější.

Příroda nás učí o našich vlastních cyklech. Stromy na podzim nepouští své listy jen tak pro nic za nic, protože by je mohly příští rok potřebovat. Stromy se zbavují listů, aby se mohli uložit na zimu ke spánku a nabrali novou úrodu k vytvoření nových listů a nové úrody. Jde o koloběh, kdy se opouští staré, aby mohlo vzniknout něco nového lepšího. Ale ruku na srdce kolik z nás vzdoruje koloběhu a drží se toho, co jsme vyprodukovali nebo nasbírali – těch zkažených listů, té staré negativity? Jak můžeme příští rok doufat ve sklizeň, pokud neopustíme staré a nezačneme znovu?

Podzim značí konec vegetačního období – obrat dovnitř, odpadnutí vně směřované energie. Listy se zbarvují a opadávají. Staré listy se vracejí zpět do země, obohacují ji, aby podpořily příchod nových listů, novou sklizeň. A stejně tak to funguje i v našich životech a pokud toto pochopíme, naše tlusté střevo bude zdravé a silné.

Funkce tlustého střeva

Tlusté střevo je jeden ze dvou orgánů elementu kovu, jeho funkce spočívá ve vylučování všeho, co je zbytečné nebo toxické z našeho těla. To není všechno, jelikož my jsme víc než jen fyzické tělo. Přemýšlej o každodenním náporu zaměřeného na naši mysl a našeho ducha. Musíme odstranit mentální a duchovní odpadky, aby se naše mysl nestala toxickou a neschopnou prožívat vše čisté a krásné, co nás také obklopuje. Funkce tlustého střeva na mentální a duchovní úrovni nám umožňuje opustit všechen tento odpad

Tlusté střevo je dlouhý, trubicovitý orgán, který je na jednom konci připojen k tenkému střevu a na druhém konečníku. V podstatě je to konečný úsek trávicí trubice, kde probíhá konečné zahušťování a vyměšování potravy z těla. V tlustém střevě se vstřebávají zbylé vitamíny a minerály a také voda. Nestravitelné zbytky jsou zahušťovány, vzniklé výkaly odchází konečníkem z těla ven. 

Mikrobiom a zdraví

Naše tělo a zejména střeva jsou plné bakterií, virů a plísní. Jsou jich milióny a můžeme je znát pod názvem mikrobiom. Zatímco některé bakterie jsou spojovány s nemocemi, jiné jsou ve skutečnosti nesmírně důležité pro náš imunitní systém a mnoho dalších aspektů zdraví, včetně tělesné hmotnosti, naší psychiky a duševního zdraví. Naše střeva a jejich střevní mikroflóra (mikrobiom) je jednou z nejdůležitějších složek celého našeho těla, které má přímý vliv na naše zdraví a psychiku.

Existují dva způsoby, jak naše střevní mikroflóra podporuje náš imunitní systém. První je, že užitečné bakterie poskytují přímou ochranu výstelce našich tlustých střev a zadržují látky, které by nám byly škodlivé. Když je tento systém narušen, může to způsobit zvýšenou propustnost střeva (syndrom propustného střeva). Druhým je, že správné střevní bakterie spolupracují s imunitním systémem na úrovni výstelky našich střev, aby bojovaly proti choroboplodným bakteriím a jiným látkám. POZOR propustné střevo může způsobit další závažné zdravotní problémy od různých alergií, intolerance, trávicí problémy, přes rozvoj a vznik duševních poruch, jako jsou například deprese a úzkost až po vznik autoimunitních onemocnění.

Naše střevní mikroflóra hraje důležitou roli při poskytování vitamínů a dalších živin nezbytných pro naše zdraví. Mikrobiom také interaguje se sacharidy, které nebyly trávený v tenkém střevě, jako je rezistentní škrob a FODMAP. Tato interakce poskytuje další živiny, podporuje růst epiteliálních buněk a moduluje ukládání tuků. Správný střevní mikrobiom (střevní mikroflóra) je nejen důležitá pro naše celkové fyzické a duševní zdraví, ale také je to přirozená cesta jak zhubnout a udržet si ideální váhu a zároveň své zdraví pod kontrolou.

Podle orgánových hodin je má tento orgán svůj vrchol mezi 5:00 – 7:00. Toto je čas, kdy je tlusté střevo na svém vrcholu, takže je to ideální čas na vyprázdnění a odstranění toxinů z předchozího dne.

Duchovní příčina tlustého střeva a psychosomatika

Tlusté střevo je velice dlouhý orgán a znázorňuje cestu, ale také zpracovává a zbavuje nás odpadů z těla. V psychosomatice se jedná o staré myšlenky, emoce, vzpomínky, programy, přesvědčení, kterých jsme se nedokázali vzdát propustit je. Pokud lpíme na minulostí, bojíme se a nemáme vyřešenou minulost, mohou přijít problémy a zdravotní komplikace s tlustým střevem. Tlusté střevo v duchovní rovině zpracovává naši minulost. Všechny křivdy, touhy po pomstě, ublížení, emoční bolest z minulosti, negativní myšlenky, které držíme v sobě oslabují a zatěžují tlustě střevo a mohou vést až ke vzniku onemocnění.

V tlustém střevě se ukládají všechny negativní, sebedestruktivní myšlenky i neradostné a smutné vzpomínky někdy dokonce až z ranného dětství, které jsou někde hluboko uložené v našem podvědomí, o kterých už ani nemusíme vědět a mohou být zapomenuty, ale pořád někde mohou uhnívat v naších střevech. Může se jednat o pocity myšlenky a vzpomínky na rozpadlé manželství, partnerské vztahy, pracovní problémy, problémy ve škole, vztah mezi rodiči a obecně nevhodná vychová, zneužívání a šikana, rodinné hádky, křivdy a to v nás může vyvolávat touhu po odplatě, aby se dotyčným stalo něco podobného, nebo dokonce i něco horšího jako nám a tím ubližujeme ostatním, sobě i svému střevu.

Zácpa a průjem z pohledu psychosomatiky

Zácpa z pohledu psychosomatiky poukazuje na něco, čeho se ve svém životě nechceme vzdát. Člověk, který má problémy se zácpou není schopný se něčeho vzdát. Od něčeho upustit, vyjádřit své pocity, neschopnost odpustit. Zácpa je také hodně spojená se stresem, stejně jako celý trávící trakt.

Průjem z pohledu psychosomatiky je problém v potlačeném strachů, člověk se snaží před něčím utéct nebo něco odmítá. Průjem je také hodně spojená se stresem, stejně jako celý trávící trakt. Prožíváme něco, co nás nepříjemně zasáhlo a my se k tomu nechceme vracet, znovu to prožívat a chceme to mít rychle za sebou, pak se může objevit průjem.

Psychosomatika tlustého střeva nás učí zbavit se všeho starého, nepotřebného, škodlivého v našem životě a to na všech úrovních, fyzické, emocionální, mentální i duševní. Ukazuje nám, že se musíme se naučit žít v přítomnosti tady a teď. Také nás učí odpouštět ať už sobě nebo ostatním.

Cesta k uzdravení tlustého střeva

Nejprve musíš pochopit, že potlačené emoce a nahromaděná emoční energie setrvává v energetickém systému našeho fyzického těla. Potlačená emoční energie nakonec povede k vážné nemoci a zdravotním problémům. Tomu se říká somatizace. To časem může vytvořit problémy, které nakonec vedou k vážným onemocněním. Často potlačujeme negativní nebo nepříjemné emoce, tímto nevědomě stlačujeme energii do energetického systému našeho těla, kam nepatří. To je důvod proč dostáváme fyzické příznaky projevující se emocionální bolestí. Musíme se naučit, jak tuto emoční energii uvolnit a nechávat jí volný průchod. Proto je čas na očistu, ale POZOR ne jen na fyzické rovině, ale i úrovní mysli a duše. Proto jsme zde, abychom ti pomohli.

Minulost

Aby jsme mohli uzdravit své střevo, je nutné jít do hloubky. Jde o jakousi očistu na úrovní těla, mysli a duše. Vše, co v sobě držíš, minulost, vzpomínky, přesvědčení, myšlenky, emoce, křivdy bolest je potřeba opustit. K tomu ti pomůže proces odpuštění. Dále ti pomůže odpovědět si na tyto otázky:

  • Co ti už neslouží?
  • Co už nepotřebuješ
  • Co s tebou už nerezonuje?
  • Co ti už nefunguje v životě?
  • Co negativně ovlivňuje tvůj život?
  • Co ti brání ti v růstu?
  • Co snižuje tvé osobní vibrace?
  • Co poškozuje tvůj život?
  • Co nerezonuje s tvým sny a tvou cestou?

Vše, co ti pomohu tyto otázky odhalit, musí být vyřešeno. Vytvoř si strategii, která povede k postupnému vyřešení všech těchto faktorů. Pozor nejde jen o ty fyzické faktory, ale také o ty emocionální, mentální a duševní.

Dále je nutno přeprogramovat své podvědomí a upravit vzorce chování a myšlení, což povede ke změně chování a návyků. Přesvědčení a vzorce myšlení a chování, které jsou spojený se zdravotními problémy v oblasti tlustého střeva musí být nahrazeny, aby došlo k úplnému a hlavně trvalému vyléčení. Bez toho to prostě nepůjde.

životní styl a strava

Nejdůležitější složkou je strava a obecně celý životní styl, včetně našich návyků. Jídlo, které sníme je investicí do našeho zdraví, proto by jsme měli jíst zdravou a vyváženou stravu. To, co vkládáme do svého těla (jídlo), to nám naše tělo vrací v podobě zdraví, vitality, energie, dobrých pocitů a dlouhověkosti a nebo v podobě úbytku energie, zdravotních problémů a nemocí. To, co do svého těla vkládáme, to dostáváme od něj zpět. Proto zvaž do jakých potravin, druhu stravy a její kvality chceš investovat. Vše se totiž odráží na tvém mikrobiomu a ten má přímý vliv na tvůj imunitní systém, psychiku, tělesnou hmotnost a celkové zdraví.

Celostní změna

Pro uzdravení tlustého střeva a střevní mikroflóry (mikrobiomu) je nutné obnovit rovnováhu trávicího systému a hlavně žaludku. Pokud nefunguje správně žaludek a trávení, tak dochází k dominovému efektu, kdy je touto nerovnováhou ovlivněno vše co s tím souvisí a to včetně správné funkce jater, kdy játra jsou hlavním detoxikačním orgánem našeho těla a pokud nefunguje správně žaludek trávení, tak jsou zatížené játra a dochází k překyselení organismu, v těle je uloženo více toxinů. To vše má negativní vliv na tlusté střevo a mikrobiom. Zde se vytváří ideální prostředí pro vznik propustného střeva. To může vést ke vzniku a rozvoji duševních poruch jako deprese, úzkosti a další. Na fyzické rovině to může způsobit různé alergie, akné, intolerance až závažné autoimunitní onemocnění.

Říká se, že většina nemocí má základ v našem tlustém střevě. Možná najdeme i takové nemoci, které v tlustém střevě základ nemají, ale rozhodně i přesto s tlustým střevem nějakým způsobem souvisí. Tlustému střevu se dokonce říká druhý mozek a patří mezi nejvýznamnější orgán celého těla, který souvisí s naším fyzickým i duševním zdravím, proto se v našem online programu harmonie života i při celostním koučování a terapii zaměřujeme vždy na tlusté střevo a jeho funkce.

Nemluvě o oslabení imunitního systému, které je přímo spojené s funkcí tlustého střeva a střevního mikrobiomu. Dále se ve střevě a trávicím traktu vytváří také hormony jako je serotonin a další hormony, které podporují nejen naší psychiku a duševní pohodu, ale také celkové zdraví. Proto přistupujeme ke zdraví celostním přístupem, protože vše se vším souvisí a jsme zde my, abychom ti pomohli.

Více do hloubky se tomuto tématu věnujeme v našem online kurzu harmonie života, který tě provede krok za krokem, nebo je možné si objednat celostní individuální koučovací program níže.

duchovni-priciny-nemoci

Tlusté střevo a jeho duchovní příčina z pohledu psychosomatiky

Tlusté střevo nás učí kouzlu přímostí. Je to učitel, který nás učí být tady a teď a právě setrvání v přítomností je klíč k tomu, jak být šťastný. Pokud lpíme na minulosti a zabýváme se jí více než přítomnosti (žijeme minulostí), snižuje to schopnost tlustého střeva a jeho funkce. Minulost se opakuje, protože vzorec chování zůstává stejný. Klíč k tomu jak změnit své vzorce chování a myšlení je přítomnost tady a teď. Tomu kdo žije minulostí, utíká budoucnost.

A samozřejmě stres a zejména ten chronický je zabijákem našeho zdraví. Stres způsobuje mnoho problémů, které se týkají této problematiky jako například syndrom propustného střeva je spojen s vyšší mírou stresu, nebo překyselení organismu a stav střevní mikroflóry (mikrobiom) je opět ovlivněn stresem a mnoho dalšího. Proto je stres vždy klíčovým prvkem pro celostní přístup k uzdravení.

Psychosomatická symbolika a duchovní příčina

Tlusté střevo také v oblasti psychosomatiky symbolizuje vše, co je pro nás v naší realitě nestravitelné. Obzvláště důležitým symbolickým významem tlustého střeva je naše podvědomí a stinná stránka nás samých. Něco, na co raději nechceme myslet, připomínat si a už vůbec ne odhalovat ostatním, něco před čím utíkáme. Něco, čeho se možná chceme zbavit, ale nevíme jak, nebo tušíme, ale obáváme se tím směrem vydat, protože máme strach a ta cesta obsahuje něco neznámého a tím i potencionálně nebezpečného. Nejdůležitější proces je zbavit se starého a otevření se novému.

Tímto procesem tě provede krok za krokem náš online program cesta sebelásky, který ti pomůže uzdravit minulost, odpustit všem, kteří ti ublížili i sobě, uzdravit svůj vztah k sobě a mnoho dalšího. Sebeláska znamená, že budeš jíst zdravěji, chovat se s respektem a úctou ke svému tělu i zdraví i s tímto ti online kurz pomůže. Doporučujeme spojit tento kurz s online kurzem harmonie života, pro celostní způsob léčby. Můžeš si vybrat celostní koučovací program, nebo dva naše online programy. Začít můžeš hned, volba je jen na tobě.

Využij našich nástrojů na podporu celsotního uzdravení

Neváhej využít našich nástrojů na podporu léčby tlustého střeva, obnovení střevní mikroflóry (mikrobiomu) a obecně správné funkce střeva. Můžeš využít našich podprahových nahrávek a programování mysli. Například naše podprahová afirmační nahrávka níže ti pomůže nastavit povědomí na proces uzdravení. Tělo se začne postupně uzdravovat a regenerovat. Ale pozor nezapomeň zaujmout ke svému zdraví celostní přístup, aby došlo k plnému a hlavně trvalému uzdravení. Proto jsme zde my a rádi ti s tímto pomůžeme.

POZOR více informací k této nahrávce i upozornění, včetně použitých afirmací a možností ke stažení najdeš v popisku videa (nutno se prokliknut na youtube). Nahrávka obsahuje digitální známku (ochranu), proto stažení nahrávky z youtube znehodnotí samotné afirmace a může způsobit vážné problémy.

Mezi další nástroje ZDARMA, které můžeš využít jsou vedené meditace, kterými tě provede Lenka. Vedená meditace na hluboké odpuštění ti pomůže uvolnit nahromaděnou emoční zátěž, která ti brání v prožívání láskyplných a harmonických vztahů a poškozuje tvé zdraví i tvůj život. Odpuštění je velice důležitý a uzdravující proces, proto by jsi mu měl věnovat zvýšenou pozornost.

Další skvělou metodou pro odpuštění a uvolnění negativní energie, stresu, myšlenek a zátěže, která ti brání v uzdravení, štěstí a lepšímu životu je havajská technika ho’oponopono. Využij naší vedené meditace ho’oponopono a nechej se vést procesem uzdravení od Lenky.

Redukce stresu

Další prožitková – orgasmická meditace a relaxace ti pomůže k hlubokému uvolnění a relaxaci, kde dochází k uvolnění stresu a hluboké regeneraci organismu.

Tato úžasná prožitková meditace a relaxace v tobě dokonalé uvolní stres a negativní energii, která ti brání v prožívání přítomného okamžiku, štěstí a radosti tady a teď. Jde o velice silnou a hlubokou meditaci a relaxaci. Je spojená se silnými vjemy a prožitky. Jde o hloubkové očištění od negativní energie a dokonale tě zbaví a uvolní stres, který se v tobě tak dlouho hromadí. Čeká na tebe něco úžasného. Dokonalé spojení se svým nitrem a napojení se na svou intuici to vše sebou přináší tato meditace. Dále se spojíš a proměníš v delfíny a prožiješ úžasnou očišťující kůru, která bude mít blahodárný vliv na celý tvůj život.

psychosomatika-a-dusevni-priciny-nemoci
0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares