Snickers tyčinky z ovesných vloček

Až ochutnáš první kousek, tak s jistotou vím, že tento recept bude tvá trvalá stálice. Chutnají podobně jako snickers tyčinky. Shodli jsme se, že chutnají ale ještě o něco lépe.

A jaká je výhoda těchto tyčinek? Jsou zdravé, výživné, bez cukru, lepku a vegan! A POZOR! Jsou vysoce návykové!

Vyzkoušej tento rychlý recept a napiš mi do komentářů, jak ti zachutnal. Já myslím, že tento recept má jen samé výhody. Zvláště, pokud tě často honí mlsná a hledáš zdravou cestu.

Obtížnost           Čas           Počet porcí

Jednoduchá       20 min                   4 – 6

recepty-z-ovesných-vloček

Vegan

Zdravé tuky

Výživné

Bílkoviny

Bez cukru

Bez lepku

Ingredience

  • 1 hrnek datlí
  • 260-275 g ovesných vloček
  • 55 g arašídového másla
  • 4 1/2 lžíce rýžového sirupu
  • 1/2 lžičky soli
  • Malá hrst mandlí
  • Kousek rozlámané čokolády nebo čokoládových chipsů
  • 2 lžičky kokosového oleje

Na posyp:

  • Kvalitní čokoláda na vaření bez cukru
  • Kokos nebo rozmixované ořechy na posypání

Postup

KROK 1

Jestliže nejsou datle měkké na rozmixování, zalijeme je horkou vodou na 5 minut. Poté je slijeme a popřípadě vypeckujeme. 

KROK 2

Rozmixujeme si ovesné vločky na jemnou mouku.

KROK 3

K ovesné mouce přidáme datle, rýžový sirup, arašídové máslo a sůl. Mixujeme dokud se nám nevytvoří lepivé těsto. Jestliže bude těsto suché, můžeme přidat pár lžic rostlinného mléka. Nejlépe mandlové nebo kokosové.

TIP – Pokud nemáš výkonný mixér: Pak rozmixuj ovesné vločky na jemnou mouku, poté zvlášť datle. Datle, rýžový sirup, sůl a arašídové máslo přidej k vločkám a začni mixovat. Po chvíli tuto směs přendej do misky a zpracuj rukama do kompaktního těsta. Pokud je těsto sušší, přidej pár lžic rostlinného mléka.

KROK 4

Jakmile budeme mít těsto hotové, přidáme do něj rozlámané větší kousky mandlí a kousky čokolády. A v rukou je zapracujeme do těsta.

KROK 5

Nachystáme si formu o přibližné velikosti 31×13 cm. (Forma na biskupský chlebíček nebo bochník) Do ní vložíme pečící papír. A poté dáme do formy těsto které promačkáme a řádně utlačíme do všech stran, tak aby jsme měli těsto rovnoměrně rozprostřené.

KROK 6

Rozpustíme si čokoládu ve vodní lázni. Polijeme čokoládou těsto. Posypeme kokosem nebo rozsekanými mandlemi. Dáme do mrazáku na 35 minut. Poté nakrájíme a podáváme. Dobrou chuť!

POVÍDÁNÍ

My jsme si tyto snickers tyčinky z ovesných vloček naprosto zamilovali! Nejlepší na tom je, že jsou daleko zdravější alternativou a jsou přitom tak lahodné. Hodně zasycují, takže se hodí jako skvělá svačinka před delší cestou nebo před výšlapem. Zamilovala jsem si recepty z ovesných vloček. Ovesné vločky jsou totiž přirozeně bezlepkové a výživné.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares