Pokud zažíváš nechuť k životu, pocit, že tě nic nebaví a nenaplňuje, tak jsi tady správně. Možná si říkáš – nebaví mě život, nebaví mě žít, nechci žít, nemám žádnou vnitřní motivaci a chuť do života, všechno mi přijde zbytečné, nudné, prázdné… Věř, že nejsi sám – já i Lenka a mnoho stovek až tisíců našich klientů zažívalo tento problém stejně jako Honza, který se s vámi v tomto článku podělí o svůj inspirativní příběh. Sleduj, jak se Honza snaží vyrovnat se svými emocemi a najít způsob, jak znovu najít radost ze života a vnitřní motivaci, chuť a smysl života.

Honza se probouzí každé ráno s pocitem prázdnoty a beznaděje. Každý den se mu zdá stejný a nic ho už neuspokojuje. Práce, kterou dělá, mu nedává žádnou radost ani smysl. Má pocit, že je pouhým malým kolečkem v obrovském stroji, který se točí bez ohledu na to, co cítí nebo chce. Honza se snažil najít radost a smysl v různých aktivitách, ale nic mu nepomáhalo. Jeho život se stal monotónní a bez naděje na změnu. Jednoho dne se Honza rozhodne, že už takhle dál žít nechce. Rozhodne se najít smysl a radost v životě, což vyvolává v lidech pocit naděje a optimismu a to i v těch, kteří se ocitli v podobné situaci jako Honza. Prošel si naším online kurzem vědomě žít – vědomě tvořit… pokud chceš vědět, jak to celé dopadlo, jak Honza žije dnes, nezapomeň číst až do konce.

Tento příspěvek je součástí série článků našeho blogu, věnované sdílení osobních příběhů, cest a postřehů o duševním zdraví a léčbě duševních poruch našich klientů a členů naší komunity.

Nebaví mě život – Příběh Honzy

Byl to hrozný pocit se probouzet každé ráno s pocitem prázdnoty a beznaděje. Každý den se mi zdál stejný a nic mě neuspokojovalo. Práce, kterou jsem dělal, mi nedávala žádnou radost ani smysl. Měl jsem pocit, že jsem jen pouhým malým kolečkem v obrovském stroji, který se točí bez ohledu na to, co chci nebo cítím. Byla to hrozná éra mého života, kdy jsem doslova umíral za živa.

Večer jsem se vracel z práce do prázdného bytu. Neměl jsem tam nikoho a nic, co by mě těšilo nebo přinášelo skutečnou radost. Moji jedinou společností byla televize, počítač a internet. Přemýšlel jsem o tom, že bych mohl najít někoho, s kým bych mohl sdílel svůj život, ale nevěděl jsem, jak to udělal. Cítil jsem se jako outsider ve společnosti mých přátel a pracovního kolektivu. Moje introvertní povaha v kombinaci s nízkým sebevědomím mi nedávala moc vysoké šance na pozitivní vyhlídky pro lepší budoucnost a vytvoření vztahu.

Bylo to pro mě těžké a hlavně ten neustály pocit, že život je nekonečný a monotónní boj. Každý den se probouzet s pocitem prázdnoty a beznaděje a procházet životem s otupělosti, bez jakéhokoli skutečného smyslu. Cítil jsem se doslova odpojen od lidí a činností, které mi dříve přinášely radost a potěšení. Bylo pro mě těžké najít jakékoli nadšení pro věci, které mi dříve přinášely radost potěšení a naplňovali mě.

Nebaví mě život, jsem osamělý a v začarovaném kruhu

Tento pocit odloučení a odpojení je velmi izolující, protože jsem měl pocit, že jsem na to všechno sám. Ke všemu se ještě přidala osamělost. Doslova jsem procházel životem, bez jakékoli skutečné vášně nebo tužeb. Žádná skutečna radost, štěstí a potěšení z maličkostí, natož ze skutečných věci. To vedlo k pocitům beznaděje a zoufalství, protože jsem se snažil najít nějaký smysl nebo účel své existence. 

Kromě emočního stresu jsem také pociťovat fyzické příznaky, jako je únava, vyčerpání, nedostatek chuti k jídlu nebo problémy se spánkem. To vše zhoršilo celkové pocity otupělosti, beznaděje, prázdnoty a ještě více to ztížilo hledání motivace nebo radosti ze života. Byl jsem v začarovaném kruhu, ze které se zdálo, že nedokážu vystoupit. Tak nějak jsem se cítil určitou etapu svého života, bylo to náročné období, kdy jsem začal občas i myslet na nejhorší – sebevraždu. Cítil jsem se doslova a do písmene zbytečný na tomto světě, cítil jsem, že nechci žít. Ale to se mělo změnit.

Nebaví mě žít – procitnutí a pojmenování problému

Řekl jsem si dost, takhle už to dál nejde, už to prostě nevydržím a musím sám se sebou něco dělat, abych se vymanil z té pozice oběti a sebelítostí, která mě držela v šachu. Už delší dobu mě trápil pocit, že se stávám otrokem svého života. Pracoval jsem dlouhé hodiny ve dne v noci, měl jsem pocit, že už nevím, co by mě mohlo potěšit a všechny mé cíle se mi zdály nedosažitelné. Chtěl jsem to změnit, ale nevěděl jsem jak.

Na internetu jsem přečetl mraky článků, návodů, informací a shlédl plno materiálů, ale nic hmatatelného to nepřineslo. Nevěděl jsem, kde začít, co způsobuje moje problémy. Já ani neuměl svůj problém pojmenovat a to byl asi ten největší průšvih. No začal jsem zjišťovat, co ve skutečnosti je se mnou špatně. Začal jsem si uvědomovat, že jsem nespokojený se svým životem, neschopnost prožívat a cítit celé spektrum emocí, utlumení pocitů (později jsem v kurzu zjistil, že jde o emoční otupělost), nezájem o život, nebaví mě život a nebaví mě žít a snad deprese? Nebyl jsem si jisty, ale věděl jsem, že léky do sebe cpát nenechám.

Objevil jsem řešení a přišla změna

Na základě mé analýzy jsem našel odpovědi na většinu svých otázek a souvislostí, které mi začaly dávat hlavu a patu. To už jsem několikátý den pročítal články a sledoval obsah na webu cesta relaxace. Říkal jsem si, že konečně někdo chápe mé problémy a má zkušenosti s lidmi, kteří mají za sebou podobný příběh.

Měl jsem to štěstí, že se mi podařilo Jirku zastihnout, kdy měl chvíli času. Nastínil jsem, mu své problémy a doporučil mi online kurz vědomě žít – vědomě tvořit, který údajně vyřeší mé problémy. A ano, později se opravdu ukázalo, že měl pravdu a mé problémy se vyřešili a můj život se změnil. Teda abych byl upřímný, tak ne všechny mé problémy se vyřešily, ale většina ano a na zbytku pracují dál, jelikož jsem si zakoupil další navazující kurzy a pokračují v transformaci. Ano tolik mě to nadchlo. Funguje to a je to naprosto bomba. Jednoduché, efektivní dobře zpracované a provázané informace a účinné nástroje. Byl jsem rád za kurz, protože byl cenově dostupný. Zpětně mohu říct, že cena je až příliš nízká na to, kolik hodnoty kurz nabízí.

Zaregistroval jsem se do online kurzu a už jen samotná registrace mi udělala velkou radost. Těšil jsem se, že konečně jsem se rozhodl jednat a něco se svým životem udělat. Něco, co ho může pozitivně ovlivnit.

nechci-zit

Výsledek transformace

První den kurzu byl pro mě naprosto úžasný. Tolik hodnotných informací a to úžasné propojení způsobem, že mi najednou všechno dávalo smysl. Pochopil jsem velice rychle, kde je v mém životě problém. Musím se přiznat, že jsem skoro nešel ani spát a pokračoval jsem v kurzu skoro celou noc, jak mě to pohltilo. Měl jsem štěstí, že to byl zrovna víkend a já nemusel do práce. Byl jsem tak unesen, že jsem se těšil na každou další lekci.

Kurz byl pro mě velice inspirativní. Učil jsem se, jak mohu rozvíjet svou kreativitu, intuici, jak se propojit s svým tělem, emocemi a pocity, ale na druhou stranu, jak také uvolnit emoce, stres, traumata z těla ven a osvobodit tělo od těchto škodlivých nánosů. Za zmínku stojí fakt, že jsem našel sám sebe, naučil jsem se být autentický a našel smysl svého života. Naučil jsem se, jak můžu svůj život změnit k lepšímu a najít radost v každodenním životě. Ve finále jsem se naučil přenést stav, který prožíváte u meditace do každodenního života a užívat si ho plnými doušky v přítomnosti.

Nový člověk po skončení kurzu

Po skončení kurzu jsem se cítil naprosto fantasticky. Byl vděčný, že jsem se na kurz zaregistroval. Nedávno jsem změnil svou práci, začal se více věnovat sobě i svým koníčkům. Cítím se sebevědomější, zvládám své emoce i v náročnějších situacích a přestal jsem je v sobě potlačovat a dusit. Začal jsem si být více jistý v sociálních situacích a celkově se cítím lépe mezi lidmi i přáteli. Můj život se převrátil o 180°. Za mnohé problémy u mě mohl také dopamin, který mi sloužil jako perfektní únik před svými pocity a problémy. V mém životě je ještě mnoho problémů, ale zakoupil jsem si navazující kurzy a pracují na sobě úspěšně dále. Navazující kurzy jdou mnohem hlouběji do dalších vrstev osobnosti a navazují na další problémy a rozebírají je ještě více do hloubky. Jde o skvělý komplexní systém, který je velice důkladně promyšlený a dobře zpracovaný.

Doporučení pro ostatní

Moc děkuji za skvělou příležitost a doufám, že můj příběh pomůže i ostatním, aby se nikdy nevzdávali, protože na to být sami nemusí. Honza.

A jaký je nebo bude tvůj příběh? Možná se potýkáš se stejnými nebo podobnými problémy a říkáš si, nebaví mě život, nechci žít, nic mě nenaplňuje, nic mi nedělá radost, nebaví mě žít a cítíš ve svém životě prázdnotu, věř, že na to být sám nemusíš stejně jako Honza. Přihlas se do našeho online programu vědomě žít – vědomě tvořit a začni psát svůj příběh ještě dnes.

ZÁVĚREM

Příběh Honzy nebyl nijak upravován, pouze byly vložené nadpisy a odstavce pro lepší přehlednost příběhu, vložené odkazy, úvod a závěr článku. Moc děkujeme Honzo za sdílení silného a inspirujícího příběhu transformace, který skutečně inspiruje a dává ostatním naději, že se lze dostat i z takto temných fázi života a začít zase prožívat radost, štěstí a potěšení z maličkostí, ale také nalézt v sobě vnitřní chuť, motivaci a smysl života.

Autorem příběhu je Jan Šebek.

nebavi-me-zit
Jiří Čapovec

Jiří Čapovec

Celostní terapeut, kouč a mentor

Jiří Čapovec je celostní terapeut, kouč a mentor, který se zabývá oblastí celostní medicíny a funkční medicíny, kde propojuje důležité aspekty a obory jako je osobní rozvoj, psychosomatika, epigenetika, psychologie a rozvoj lidského vědomí, neurovědy a práce s podvědomím. Kromě působení v oblasti nemocí, fyzického a duševního zdraví, se také zaměřuje na psychologii mezilidských vztahů (individuální i párová terapie). Je spoluzakladatel značky cesta relaxace spolu s jeho partnerkou, koučkou a terapeutkou Lenkou Heczkovou. Vede také vlastní studie a výzkumy z oblasti fyzického a duševního zdraví, které sdílí zde na webu.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares