V tomto článku najdeš skutečnou příčinu na úrovni těla, mysli a duše pro ledviny a odhalíme ti, jaká je duchovní příčina z pohledu psychosomatiky, kterou je potřeba pochopit, aby došlo k trvalému a úplnému uzdravení.

Najdeš zde doporučení, tipy a řešení problému spojeného s ledvinami, aby jsi se mohl trvale uzdravit, proto nezapomeň číst až do konce.

Ledviny psychosomatika a celostní pohled

LEDVINY Z POHLEDU 5 ELEMENTŮ PATŘÍ MEZI PRVEK (ELEMENT) VODY A PŮSOBÍ PŘÍMO S MOČOVÝM MĚCHYŘEM.

Voda se dá přirovnat k zimě, kdy někteří živočichové přecházejí do režimu spánku, odpočinku a obnovení svých sil. Z energetického a emočního hlediska přiřazujeme k ledvinám strach, úzkost, nebo fobie. To můžeme sledovat například u dětí, které se v noci počůrávají ze strachu, díky oslabenému okruhu ledvin.

Pod vliv elementu vody a funkcí ledvin jako mateřského orgánu patří tyto orgány –močový měchýř, močová trubice, klouby, kosti, zuby, děloha, míchá, prostata, štítná žláza a vaječníky a vlasy.

Podle tradiční čínské medicíny jsou v zimě a hlavně leden a únor nejvíce ohroženy právě naše ledviny, jelikož dominuje element voda a z emocí je to strach. Ledviny jsou nejdůležitějším orgánem, který určuje délku života pomocí energie. Od narození nám tato energie klesá, někomu rychleji a někomu pomaleji. Pokud ji tělo vyčerpá, organismus stárne a umírá.

Ledviny potřebují klid a teplo. Nejlépe je tedy podpoříme kvalitním spánkem, meditací, odpočinkem a obecně teplem a zahřívacími potravinami. Ledviny oslabuje nadměrné pití kávy, sladké a alkohol. To je přesně to, co si dopřáváme přes zimu a vánoční svátky. V podstatě přes vánoce drancujeme své zdraví i tělo.

Funkce a orgánové hodiny

Ledviny jsou párový orgán uložený po stranách páteře v retroperitoneálním prostoru. Přijímají krev z párových renálních tepen – krev vystupuje do párových ledvinových žil. Každá ledvina je připojena k močovodu trubici, která přivádí vylučovanou moč do močového měchýře.

Funkce ledvin spočívá hlavně v udržení rovnováhy organizmu. Odstraňují odpadní látky, regulují objem vody v těle, rovnováhu kyselých a zásaditých látek v krvi, filtrují a čistí krev a také regulují krevní tlak, kontrolují a udržují minerály v krvi v rovnováze. Navíc jsou zodpovědné za produkci vitamínu D a jsou spojeny s tvorbou červených krvinek. Ledviny zodpovídají za mnoho důležitých funkcí, které ovlivňují celkové fyzické i duševní zdraví.

Podle orgánových hodin je má tento orgán svůj vrchol mezi 17:00 – 19:00. Toto je čas, kdy jsou ledviny na svém vrcholu a ukazují na maximální aktivitu ledvin. Ledviny filtrují krev a udržují chemickou rovnováhu. Je to ten pravý čas na večeři a také aktivaci lymfatického systému a oběhu. Takže chůze, procházka, masáž, nebo protahování a další cviky jako jóga jsou ideální pro tuto dobu. Také je důležité v tuto dobu pít co nejvíce.

Duchovní příčina ledvin a psychosomatika

Ledviny máme v těle dvě v bederní části. Jde o párový orgán to znamená, že se týká našich vztahů a to partnerských, mileneckých, manželských, ale i rodičovských a přátelských. Nesmíme zapomenout na ten nejdůležitější vztah, který je odrazem všech dalších našich vztahu a tím je náš vztah k sobě samému. 

Problémy ve vztazích nemusí nutně souviset s partnerem nebo partnerkou, ale jde i o problémy s rodiči, dětmi, přáteli, nebo dokonce vztahy na pracovišti a v podnikání.

Problémy ve vztazích a způsob, jak spolu dokážeme žít a vycházet má vliv na naše ledviny. Tento orgán zesilují a zeslabují právě naše vztahy, dokonce i komunikace ve vztahu se může odrazit na stav našich ledvin. Podvádění, citové konflikty to vše může mít vliv na naše ledviny a jejich vitalitu. Oslabuje je především strach, proto je důležité zbavit se strachu v oblasti vztahů. Může jít o tyto strachy:

 • Strach z lásky
 • Strach ze vztahů a závazků
 • Strach o vztah partnera nebo partnerku
 • Strach ze samoty
 • Strach z nevěry
 • Strach ze ztráty a rozchodu
 • A další…

Strach je emocí ledvin a močového měchýře, orgánů spojených s vodním živlem. Je to normální adaptivní emoce, ale může se stát chronickou, když ji ignorujeme. Problémy s ledvinami často vznikají, když se potýkáme se strachem, jako je změna životního směru nebo nestabilní životní podmínky. Nemusí jít a často ani nejde nutně o strach spojený se vztahy. Obecně všechny druhy strachu se promítají v oblasti ledvin a postupně je oslabují.

Nedostatek lásky se může projevit pískem v ledvinách, pokud je tam i zloba může přejít až v ledvinové kameny.

Psychosomatika ledvin nás učí vážit si lásky svých nejbližších a hlavně rozdávej lásku i pochopení a naučte se lásku dávat i přijímat. Neber vztahy s nejbližšími jako samozřejmost, ale buď za své vztahy vděčný.

Uzdravení ledvin

Nejprve musíš pochopit, že potlačené emoce a nahromaděná emoční energie setrvává v energetickém systému našeho fyzického těla. Potlačená emoční energie nakonec povede k vážné nemoci a zdravotním problémům. Tomu se říká somatizace. To časem může vytvořit problémy, které nakonec vedou k vážným onemocněním. Často potlačujeme negativní nebo nepříjemné emoce, tímto nevědomě stlačujeme energii do energetického systému našeho těla, kam nepatří. To je důvod proč dostáváme fyzické příznaky projevující se emocionální bolestí. Musíme se naučit, jak tuto emoční energii uvolnit a nechávat jí volný průchod. Proto je čas na očistu, ale POZOR ne jen na fyzické rovině, ale i úrovní mysli a duše. Proto jsme zde, abychom ti pomohli.

Vztahy

Pro uzdravení ledvin a jejich správnou funkci, je potřeba se zaměřit a oblast vztahů. Naučit se správně komunikovat a tím je myšleno hlavně otevřeně a upřímně o svých pocitech a potřebách. Nastavit si zdravé hranice, naučit se říkat ne a také postavit sám sebe na první místo. Usmívej se na sebe i na své okolí a rozdávej pohlazení, pomazlení a objímej se s blízkými. To vše posiluje ledviny. Pokud máš ve svých vztazích problémy a konflikty, tak přichází čas je vyřešit. Možná máš za sebou těžký rozchod a emoční bolest způsobenou rozchodem, nebo je za tvou emoční bolestí nevěra, která tě vnitřně ničí? V tomto případě musíš uzdravit své zlomené srdce.

Také může jít o problém s nízkým sebevědomím, které se často odráží na žárlivosti. Žárlivost narušuje vztahy a rozpoutává konflikty, které oslavují ledviny. Je potřeba jít do hloubky, uzdravit a otevřít své srdce je nejdůležitější proces pro obnovení správné funkce ledvin.

Časté neřešené konflikty a hádky ve vztazích oslabují ledviny, proto je potřeba zlepšit komunikaci a naučit se řešit problémy. K tomuto může pomoci pochopení zrcadlení a jeho aktivní zapojení do svého života. A samozřejmě naše minulost, jako je vztah s rodiči, nevyřešené problémy s bývalými partnery a emocionální bolest, kterou nám způsobili také oslabují tento orgán. Zde se nabízí hluboká emoční transformace jako je odpuštění, uzdravení minulosti a svého vztahu k sobě, získání sebevědomí, sebe-přijetí a mnoho dalšího. Tímto tě provede krok za krokem nás online kurz cesta sebelásky.

Strachy a emoce

Strach a úzkost jsou emoce, které oslabují ledviny a a způsobují mnoho dalších problémů jako například oslabení imunitního systému. V první řadě musíš identifikovat čeho se skutečně bojíš. Z čeho máš strach? Sepiš si všechny své strachy na papír. Nyní přichází čas vytvořit strategii a vybrat vhodně nástroje a metody jak se postupně zbavit všech svých strachů. Začni od těch, které tě ovlivňují nejvíce.

S tímto ti pomůže náš online program harmonie života, který tě naučí, jak pracovat s myslí. To zahrnuje práce s negativními myšlenkami, strachem, stresem, negativními emocemi a mnoho dalšího. Kurz tě provede krok za krokem i změnou životního stylu a to včetně stravy, která má také přímý vliv na ledviny a jejich správnou funkci. Dále v kurzu pracujeme s hormony v těle a zaměřujeme se na mnoho dalších klíčivých aspektů.

Celostní přístup

Aby došlo k trvalému uzdravení a obnovy správné funkce ledvin, je důležité jako vždy zaujmout celostní přístup. Všechno je se vším propojené. Celostní přístup v podstatě funguje na bázi dominové efektu. Když je problém s jednou části našeho těla, vyvolá to dominový efekt v celém těle. Jinými slovy jedna nefunkční část negativně ovlivní všechny další orány a systémy v těle. Proto je nutné vždy léčbu pojmout komplexně, aby bylo dosaženo trvalých výsledků. Dominový efekt funguje samozřejmě i obráceně. Pokud dojde k uzdravení, nebo odstranění jednoho problému v těle, vyvolává to pozitivní dominový efekt, což povede ke zlepšení celkového zdraví našeho organismu. Proto jsme zde my, abychom ti pomohli.

Proto musíme upravit celkový životní styl a především stravu. U ledvin je důležité se zaměřit na zahřívací potraviny. Dále dbát na to, aby ledviny byly v teple a to hlavně v zimě. Zajistit tělu kvalitní spánek, zbavit se stresu a hlavně toho chronického. Existuje celá řada dalších faktorů ovlivňuje stav našich ledvin, které jsou nezbytné pro plné a trvalé uzdravení.

duchovni-priciny-nemoci

Ledviny a jeho duchovní příčina z pohledu psychosomatiky

Ledviny jsou dvě, stejně jako partneři jsou dva. Pravá ledvina reprezentuje mužský princip a problémy ve vztahu s muži, nebo svoji mužskou energii v sobě. Levá ledvina reprezentuje ženský princip a problémy ve vztahu s ženami, nebo svoji ženskou energii v sobě.

Z duchovního hlediska na úrovní psychosomatiky se na zdraví ledvin odrážejí naše vztahy a to nejen ty partnerské. Problém nastává tehdy, když máme o někoho nebo něco nadměrný strach, nebo příliš častý, dlouhodobý, nebo pokud se ponižujeme před někým nebo něčím, ale také pokud se nadřazujeme nad někoho nebo nad něco, způsobujeme někomu bolest nebo naše jednání způsobuje bolest okolí, vzniká problém, který se často projevuje v oblasti ledvin a špatné funkce ledvin. To může po nějaké době dospět až do závažných problémů.

U mužů se často objevuje problém s prostatou, který je také spojen s oslabenou funkcí ledvin. Nejčastějším problémem prostaty je její zvětšení (zduření) vlivem zánětu. Prostata poukazuje na mužské schopnosti a způsoby chování k ženám, ale je také spojeno s mužským egem. U žen to velmi často bývá problém s párovým orgánem ledvin a tím je močový měchýř. Kde hraje roli nejen strach, ale také zlost, agrese a hněv vůči většinou autoritám a opačnému pohlaví.

Sebeláska

Důležitá součást pro vyléčení ledvin a zároveň dalších doprovodných orgánů jako prostata a močový měchýř je sebeláska. Sebeláska je klíčem k šťastnému a spokojenému životu. To vede k rovnováze a harmonie v našich vztazích, v oblasti zdraví i celém našem životě. Pokud se naučíš mít rád sám sebe, svůj život a přijmeš jako jeden celek, začneš si vážit svého zdraví. To znamená budeš jíst zdravěji, chovat se s respektem a úctou ke svému tělu i zdraví a změní se i způsob jakým budeš vnímat a hlavně, jak se budeš chovat ve vztahu, ale i vůči opačnému pohlaví. Respekt a úcta ve vztahu jsou důležitým prvkem pro uzdravení těchto oránu.

Tímto procesem tě provede krok za krokem náš online program cesta sebelásky, který doporučujeme spojit s online kurzem harmonie života, pro celostní způsob léčby. Můžeš si také vybrat celostní koučovací program, nebo dva naše online programy. Začít můžeš hned, volba je jen na tobě.

Využij naše nástroje na podporu uzdravení

Neváhej využít našich nástrojů na podporu léčby ledvin a obnovení jejich správné funkce. Můžeš využit našich podprahových nahrávek a programování mysli. Například naše podprahová afirmační nahrávka níže ti pomůže nastavit povědomí na proces uzdravení. Tělo se začne postupně uzdravovat a regenerovat. Ale pozor nezapomeň zaujmout ke svému zdraví celostní přístup, aby došlo k plnému a hlavně trvalému uzdravení. Proto jsme zde my a rádi ti s tímto pomůžeme.

POZOR více informací k této nahrávce i upozornění, včetně použitých afirmací a možností ke stažení najdeš v popisku videa (nutno se prokliknut na youtube). Nahrávka obsahuje digitální známku (ochranu), proto stažení nahrávky z youtube znehodnotí samotné afirmace a může způsobit vážné problémy.

Další podprahová afirmační nahrávka níže je zaměřená na otevření srdce a srdeční čakry. Tato nahrávka ti nejen pomůže otevřít srdce a harmonizovat srdeční čakru, ale také ti pomůže zlepšit kvalitu tvých vztahů, nebo si přitáhnout k sobě ideálního partnera nebo partnerku.

Velmi často uzavíráme svá srdce, pokud prožijeme utrpení, bolest, nebo je nám ubližováno. Uzavřené srdce způsobuje mnoho problémů v oblasti vztahů, ale také zdraví a to včetně oslabení ledvin. Proto doporučujme tuto nahrávku, která ti pomůže objevit harmonii ve tvém životě.

POZOR více informací k této nahrávce i upozornění, včetně použitých afirmací a možností ke stažení najdeš v popisku videa (nutno se prokliknut na youtube). Nahrávka obsahuje digitální známku (ochranu), proto stažení nahrávky z youtube znehodnotí samotné afirmace a může způsobit vážné problémy.

Vedená meditace proti stresu

Dalším nástrojem je prožitková (orgasmická) meditace a relaxace, která ti pomůže k hlubokému uvolnění a relaxaci, kde dochází k uvolnění stresu a hluboké regeneraci organismu.

Tato úžasná prožitková meditace a relaxace v tobě dokonalé uvolní stres a negativní energii, která ti brání v prožívání přítomného okamžiku, štěstí a radosti tady a teď. Jde o velice silnou a hlubokou meditaci a relaxaci. Je spojená se silnými vjemy a prožitky. Jde o hloubkové očištění od negativní energie a dokonale tě zbaví a uvolní stres, který se v tobě tak dlouho hromadí. Čeká na tebe něco úžasného. Dokonalé spojení se svým nitrem a napojení se na svou intuici to vše sebou přináší tato meditace. Dále se spojíš a proměníš v delfíny a prožiješ úžasnou očišťující kůru, která bude mít blahodárný vliv na celý tvůj život.

psychosomatika-a-dusevni-priciny-nemoci
6 Komentářů
 1. Veronika

  Mohu se uzdravit, i když už jsem nemocná, dialyzována, mohu si určitým způsobem pomoci.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Veroniko, ano můžete. Vždy existuje cesta a způsob, jak se uzdravit nehledě na závažnost zdravotního stavu. Pochopitelně čím horší zdravotní stav, tím více náročnější cesta to bude a bude to chtít hodně úsilí a možná i nějaké obětí. A jediný, kdo vám může pomoci se uzdravit jste vy sama. Nikdo jiný to za vás udělat nemůže. Maximálně vás může někdo provést uzdravujícím procesem, ukázat vám dveře a vy už musíte projít sama. Pokud máte zájem a chcete poradit, pracovat na sobě a směřovat svou cestu k uzdravení, tak nás kontaktujte a my vám radí pomůžeme 🙂 Přejeme vám hezký den a přejeme hodně štěstí a úspěchů na vaší cestě k uzdravení s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět
  • Martin Charvat

   Dobrý den preji krásná hudba čistí a uzdravuje telo,mysl i duši.Z celého srdce děkuji a Vážím si lidi kteří v této nelehké době pomáhají,vnímají život trochu jinak,pokračujte dále ve své práci,je nás pořad dost co potřebuji pomoct s pozdravem Martin Charvat

   Odpovědět
   • Cesta Relaxace

    Ahoj Martine, moc děkujeme za zpětnou vazbu a jsme rádi, že se hudba líbí a hlavně pomáhá v uzdravení. Rádo se děje a přejeme hodně štěstí a úspěchů v uzdravení na vaši cestě s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

    Odpovědět
 2. Petra

  Dobrý den,jsem již po transplantaci ledviny. Momentálně opět špatná funkce a nevím kde začít.Dekuji.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Zdravím, bez bližších informaci Vám bohužel nemůžeme pomoci. Kontaktujte nás emailem, my se Vám zpětně ozveme a pomůžeme Vám. Přejeme hezký den s pozdravem Jirka a Lenka 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares