Tvé sebevědomí je zrcadlo které se odráží ve vnějším světě. Odráží se ti v něm tvá kariéra, spokojenost, vztahy, tvůj stav účtu, kvalita života a vnitřní štěstí. Co když to zrcadlo zamlží tvoje pochybnosti, strach a negativní vnímání sebe sama? Zjisti, jak být sebevědomá, protože sebevědomí je klíčem k úspěšnému a šťastnému životu.

Často se můžeš cítit, jako bys byla ztracena ve spirále nejistoty, co tě drží zpátky od dosažení toho, co si zasloužíš v životě. Tento článek ti nabídne průvodce, jak být sebevědomá a jak rozpálit své sebevědomí skrze cestu sebelásky.

Co je zdravé sebevědomí

Zdravé sebevědomí je schopnost cítit, že jsi důležitá, že ti na sobě záleží a že si zasloužíš všechno, co si jen zamaneš. Respektuješ samu sebe i druhé. Nepovyšuješ se, ale ani se neponižuješ.

Je to o tom, mít odvahu postavit se za sebe a své názory, zatímco respektuješ práva i pocity ostatních. Když máš zdravé sebevědomí, dovolíš si žít autenticky, milovat a respektovat sebe samu.

Chci sebevědomí, protože chci od života vše, co si zamanu.

Chci si zatraceně vybírat, co chci, jako Egyptská princezna.

V posteli řádit, jako bych neměla ani své fyzické tělo.

Poslat do prdele ty, kteří se mě snaží využívat.

Cítit a žít naplněně a šťastně, protože bez sebevědomí se takhle TĚŽKO cítíš.

Žít bez svazujících pravidel.

BÝT REBELKA.

Toto sebevědomí ti také pomáhá budovat pozitivní vztahy, přijímat konstruktivní zpětnou vazbu a čelit životním výzvám s odvahou a optimismem. Je to základní kámen pro tvou schopnost růstu a osobního rozvoje.

Postavit se sama za sebe, říct své ne je pro ženu, co má zdravé sebevědomí naprosto přirozené a nepotřebuje se k tomu nutit nebo mít pocity viny.

sebevedoma-zena

Proč je sebevědomí důležité

Žila jsem v době, kdy jsem sebevědomí neměla, ale také vím, jak vypadá život, kdy mám sebevědomí a znám svou hodnotu, protože ho žiju. Mohu tedy porovnat oba tyto kontrasty a vidět ty rozdíly, které jiní vidět nemohou, protože neznají druhou stranu mince. Neví, o co přicházejí, ale neboj, já ti to ukážu.

Neuvědomovala jsem si, jak moc sebevědomí a sebeláska zasahuje do mého života. Kdybych to věděla dřív, začnu daleko dříve, protože mi to akorát ničilo můj život.

Přemýšlela si někdy, jaký má sebevědomí dopad na tvůj život? Nízké sebevědomí má DOSLOVA rapidní dopad na všechny oblasti života a tedy i celkovou kvalitu života. Ups!

Vztahy

Ve vztazích se nádherně zrcadlí sebevědomí. Žena často přemýšlí, jak si to ke mě mohl vlastně ten muž vůbec dovolit. Proč? Protože jsme mu to dovolily. Ano, muži si ke mě dovolili spoustu věcí, protože já jsem jim to dovolila. Samozřejmě že nevědomky.

DOVOLILA jsem, aby mi způsobovali emoční bolest, protože jsem cítila, že si to zasloužím.

Některé ženy muži nesou na rukách, zatímco jiní muži své ženy ponižují a pohrdají jimi. Chceš, aby tě muž na rukou nosil? Já jsem zažila obojí. Musíš si vybudovat svou sebehodnotu. Když žena cítí, že má vysokou sebehodnotu, pak ví moc dobře, co dovolí mužům. Pokud s ní někdo špatně zachází, ihned ho dokáže uzemnit.

Jenže bez sebevědomí necítíš svou hranici.

Proto se ti všichni smějou, zneužívají, pohrdají a klidně hned ráno na tebe zapomenou. Kdo jim to dovolil? Proč se nechovají takhle k ostatním, jen k tobě? Sebehodnota děvče.

Muži chtějí ženy, co si dělají co chtějí. Chtějí, aby žena měla hodnotu, a oni si jí tak vážily. Proč by nešli za jinou, když si jim TY neukázala, jak hodnotná jsi?

Ženy si myslí, že můžou sbalit boháče. Přeci má prsa, zadek a své peklo i ráj na zemi – ale co by boháč dělal se ženou, co nezná své hodnoty? Nuda…zneužívání.

Víš, kolik bohatých mužů jsem slyšela říkat – Zůstanu v mém manželství, protože má manželka je tolik hodnotná. Ostatní ženy jsou prázdné. Myslí si, že stačí zavrtět zadečkem, prohrábnout vlasy, usmát se a ukázat hluboký výstřih, ale taková žena mě nudí, protože je povrchní. NEINSPIRUJE. Raději budu pracovat na nefunkčním manželství, než se probouzet každé ráno vedle něčeho takového.

Řekl nejenom jeden muž.

Ostatně, vyzkoušela jsem si to na seznamkách. Dělala jsem si tento malý průzkum.

No muži mi mohli utrhnout ruce, jakmile zjistili, že ukazuji své hodnoty. Přitahovalo to kvalitní muže. To se nedalo však říci o tom, když jsem schválně psala povrchně. Byli to pak muži, kteří neměli moc velkou širokou slovní zásobu a mysleli jen na své potřeby – jako jídlo, uspokojení, zábava atd. Samozřejmě tito muži měli nižší příjmy. A hlavně! Se ke mně vůbec neuměli chovat.

Nevěřila jsem svým vlastním očím, co dokáže muž napsat ženě. Samozřejmě seznamky vůbec nedoporučuji jako hlavní zdroj k seznámení. Byl to jen průzkum.

Na seznamkách jsou bohužel lidi, kteří píšou něco jako: Hledám někoho, kdo mě doplní, zaplní. Kdo mi ukáže, co je to láska. Někoho, kdo je hodný. Byla jsem zrazena, proto hledám muže, který to myslí vážně… No zkrátka jsou tam lidi, kteří mají nedostatek sebelásky a hledají lásku někoho jiného, aby si mohli zaplnit svou prázdnotu.

Kvalitní lidi seznamka za chvíli odradí, protože z ní čiší jen zoufalost.

Kdo ví, možná budeš mít štěstí? Zeptej se sama sebe – proč někoho vůbec chci? A nakonec paradox – Když nic nehledáš – najdeš, když hledáš – nenajdeš.

Zaměstnání

Strach z odmítnutí tě zastaví od hledání lepších pracovních pozic, které by ti mohly zajistit stabilní finanční budoucnost. Někdo bude dělat jen uklízečku, protože cítí, že na víc nemá. A další žena bude klidně ředitelkou společnosti. Není to o tom, jakou školu jsi vystudovala. Je to o tom, co si dovolíš.

Jedna žena ví, že má navíc a začne podle toho jednat. Začne se vzdělávat, investuje do sebe a začne být průbojnější, zatímco druhá si řekne, že prostě na to nemá (protože si to sama sobě nedovolí).

Kolik žen má tituly, ale skončily za pokladnou? Je to o tom, co si žena k sobě dovolí. Ha. Vím, o čem mluvím.

Jako malá jsem měla svůj blogísek, kde jsem dávala tipy v osobním rozvoji a také v magii. Ano, byla jsem malou čarodějkou. Psala jsem a ostatní to četli. Založila jsem si časopis, který jsem řekla, že budu posílat lidem každý měsíc.

Lidé mi začali posílat do obálky peníze na tento časopis. A já samozřejmě jsem se zalekla, že dělám nelegální byznys a přijde si pro mě FBI.

Já nemohla kvůli tomu spát. Musí se to danit a já jsem 13 letá holka, co nemůže mít živnost. SAKRA! Oni pro mě přijdou. Raději jsem tedy peníze poslala všem zpátky a řekla, že časopis nebude.

O několik let později, jsem si založila youtube kanál a blog. Vytvořila jsem ebook, protože jsem chtěla pomáhat lidem a inspirovat. Udělala jsem první video. A…. nespustila jsem vůbec nic!

Celá podělaná strachy s pocitem, že na to nemám, jsem to zabalila. Svůj tajný sen jsem opustila a vydala se jinou cestou. Mimochodem…

Polila jsem si notebook vínem a přišla tak o články, ebook a další videa. To byl ten konečný důvod, proč jsem to zabalila.

Šla jsem tedy rozesílat životopisy a pracovat. Moje kamarádka posílala životopisy a hlásila se na vysoké pozice a já jsem posílala životopisy na ty nejnižší pozice. Když jsem se jí zeptala – vždyť nemáš zkušenosti. Odpověděla, že je to úplně jedno. A víš co? Normálně jí na ty vysoké pozice přijímaly.

Jak to sakra dělá? Proč si já tolik nevěřím? Protože jsem neznala samu sebe. Nevěděla jsem, jak využít svou osobnost. Protože má osobnost je ta nejdivnější dle typologie osobnosti. Co s tak divnou osobností můžu jen dělat? Pro zvědavé – INTP.

Taková osobnost se nehodí tam, kde je kolektiv. Aspoň tedy pro mě. Většina nabídek práce však má práci v kolektivu. Smůla.

Pokud nevíš, pro co se hodíš, jaké jsou tvé silné a slabé stránky, pak horko těžko budeš sebevědomá v práci. Musíš vědět, kdo JSI.

Já to poznala až když jsem na sobě pracovala, zkoušela různé pozice, různé druhy stylu a konečně jsem se uvelebila! Vytvářím strategie, nástroje pro osobní rozvoj. Vzdělávám se, zpochybňuji, co se naučím, vyhledávám a ověřuji data, přeměňuji, vylepšuji a transformuji.

Je těžké popsat, co dělám. Ale dělám to, co mě baví, naplňuje a živí. A je potřebné k tomu mít sebevědomí. Dělat to, v čem si jistá, protože víš, že jedině ty to můžeš jít udělat. Nikdo jiný. To je originalita. Jedině tak budeš nepostradatelnou.

Mimochodem v té době kdy jsem potají měla stisknout tlačítko na youtube spustit video, jsem randila s Jirkou a dnes si klepe na čelo, proč jsem mu neřekla, že jsem chtěla dělat osobní rozvoj již v té době. No styděla jsem se.

Pak uběhli 4 roky a my se opět potkali… Jak jinak, já jsem to už zabalila a on pracoval jako kouč a terapeut. Nakonec jsme začali pracovat spolu. Nebylo to naším záměrem, ale ono se to nějak vyklubalo samo.

Jak být sebevědomá žena v zaměstnání? Všechno je to o sebelásce a sebepoznání. Když budeš budovat sebelásku, sebehodnotu, poznávat se, tvoje mysl se změní. Sama od sebe budeš cítit vnitřní hnutí, že si zasloužíš víc a půjdeš si za tím. Začneš mít důvěru v sama sebe a začneš zkoušet, riskovat, objevovat a budovat. Tohle je to skutečné sebevědomí, pocházejí zevnitř.

Obtěžování žen v práci je také odrazem sebelásky. Některé ženy, jakmile se něco takového stane, se hned ohradí a postaví sami za sebe, zatímco jiné si to nechají líbit, dovolí jim to, protože jsou bez hodnoty, nevěří si a mají pocit, že na nich nezáleží.

Vím to. Protože jsem si obtěžováním tím také prošla a existuje spoustu příběhů žen, které tyto slova jen potvrdí. Dokonce je začali muži více respektovat, když se dokázali ohradit. Obtěžování je také spojené s traumaty v minulosti. Toto téma je hluboké a rozsáhlé, avšak my se tady věnujeme jinému tématu, takže nebudu jej dopodrobna rozebírat.

priznaky-nizkeho-sebevedomi-u-zen-infografika

Finance

Místo toho, aby ses snažila naplno využít svůj finanční potenciál, tvé nízké sebevědomí tě drží v pasti strachu a pochybností. Budou ti říkat, že si více nezasloužíš.

Žena, která má sebevědomí, ví, že si může dovolit víc a chce mít více peněz. Postará se o to. Začne investovat do sebe, může začít dělat také osobní rozvoj, aby si nastavila cíle a věděla, jak jich docílit.

Začne na sobě pracovat a postupně si bude uvědomovat, kde a jak peníze vydělat. Také nebude rozhazovat peníze za hlouposti, protože ví, že peníze je potřeba investovat do hodnoty. Do toho, co jí vždy přinese další hodnotu.

Ano.

Největším vtipem je, že jsem vydělala nejvíc, když jsem se bavila. Nechápala jsem to. Ale dnes už vím, proč.

Cítila jsem, že si zasloužím víc. Avšak v mé práci nebyly klíčem peníze. Můj pohon je pomáhat lidem. Ty příběhy lidí o jejich transformaci je víc než jen nějaká faktura s čísly.

Je to nádhera cítit, jak se dotýkám života ostatních lidí. To je pro mě bohatství. A ty musíš najít samu sebe, aby jsi věděla, co je tvým pohonem. Musí to být něco víc než vidět peníze. Protože peníze je jen prostředek k něčemu jinému.

Představ si, že máš na účtu peníze a jen tam jsou. Bude tě to dělat šťastnou, když je neproměníš v něco jiného?

Ty se musíš zaměřit na něco víc než jen peníze. Proč jsou lidé bohatí? Protože jsou jako energie, která vyzařuje a rozšiřuje se čím dál do většího prostoru. Na to musíš mít opět sebevědomí. Vědět, kdo jsi, zjistit svůj pohon a být víc než jen svůj měsíční příjem.

Stravování

Mé nízké sebevědomí mě donutilo k tomu, abych v úzkosti a stresu sahala po nezdravých pokušeních, místo abych si dopřála výživné pokrmy. Brambůrky po nocích nebylo nic neobvyklého. A co takové piva? V restauraci jsem klidně vypila 7 velkých a v noci, kdy jsem odcházela z restaurace, jsem si klidně skočila na kebab.

„Jé slečno! Vy jste ale pivařka.“ Nadšeně prohlašuje o mě číšník.

Chich – klidně jsem si objednala i obrovský double burger. Do toho jsem klidně stihla i 2 balíčky cigaret denně. To, že jsem každé ráno kašlala až do doby, kdy ze mě vycházela krev, jsem vůbec neřešila. Jasně, že jsem chtěla přestat kouřit, ale nešlo to.

Kolik si vyzkoušela za svůj život diet? A proč? Je to tím, že ses cítila špatně? Žena, která má sebevědomí, nebude chtít držet už žádné diety. Sebevědomá žena se bude stravovat zdravě, protože do svého těla chce přinášet jen to nejlepší.

Já jsem byla expertka na diety – hlavně na hladovky. Ve svém životě jsem vážila 46 kilo a cítila jsem se špatně, protože má váha měla ukazovat můj cíl, který byl 44 kg. O to víc  jsem se nenáviděla. Dnes žádnou dietu nedržím, jím zdravě. Moje stravování je moc chutné a výživné. Dnes bych si za to nafackovala – jsem si jistá, že to ovlivnilo mé zdraví.

Klidně jsem si poškozovala zdraví, protože jsem si sama sebe nevážila. Ale když buduješ sebevědomí a sebelásku, automaticky tě to donutí přestat.

To je to,

proč vím,

že nikdy nesáhnu na balíček cigaret, nevypiju 7 piv a nedám si v noci obrovský burger.

Sebeláska rovná se přirozeně zdravý životní styl, do kterého se nebudeš nutit a mezitím tajně snít nad nezdravými věcmi.

Nedokážu si představit, že bych měla sníst levnou čokoládu nebo nějaké sladkosti, které se prodávají v supermarketu. Stačí si přečíst složení a zjistit co tyto látky znamenají pro tvé zdraví, a když jsme to my ženy – tak i na krásu a mládí.

ÚSPĚCH! Bez námahy.

Nepotřebuji si nic odpírat, protože automaticky jsem přestala mít chuť na věci, které mi poškozují můj střevní mikrobiom, mé tělo a mé zdraví.

Proto pro obézní lidi řeknu jedno – sebevědomí není to, že svou obezitu přijmu a žiju dál. Sebevědomí a sebeláska je to, že nedovolím si dál poškozovat a huntovat své tělo.

Už prostě cítíš, že nechceš jíst něco takového, protože to poškozuje celé tělo i duševní stav. Být obézní není sebeláska, to je sebepoškozování.

Sex

Tvé nízké sebevědomí ti nedovoluje prožívat intimitu s radostí a svobodou, kterou si zasloužíš. Když neslyšíš a necítíš hlubokou hodnotu a prožitek svého těla, stává se sex spíše bojem než oslavou. Stává se nudným a stereotypním.

V hloubi duši však toužíš po vášnivém milování. Sebevědomá žena prožívá intimitu jinak. Za prvé, nechce se muži zavděčit a uspokojit jeho. Ona bude uspokojovat samu sebe, užívat si to.

Ví moc dobře, že když si to začne užívat ona, on si to také užije. Je jí jedno, jaký názor bude mít muž na její tělo, protože ona je sama se sebou spokojená.

Uvolní se, bude divoce řádit, bude vědět co se jí líbí a řekne si o to. Dokonce může zjistit, že sex není jen o uspokojení, a že z něj lze vytěžit mnohem hlubšího. Dokonce i to, jak sex ovlivňuje její další oblasti života.

Já osobně sex potřebuji, protože já jdu za hranici. Za hranice obyčejného sexu směrem do extáze. Využiju sex pro mnohem víc než uspokojení, protože jsem chytrá holka a vím, jak je sex silný nástroj.

Doporučuji ti přečíst si náš článek na téma pomalý sex, kde ti odhalíme, jak se může proměnit tvůj život ve všech jeho oblastech a dostat se mnohem hlouběji za povrchní uspokojení. Zjistíš, jak sex prožíváme my, Já a Jirka, a jak z něj dokážeme těžit a mnoho dalšího.

Lidé si myslí, že sex je jen pro uvolnění stresu. Nebo dosažení cíle – orgasmu a toho pár sekundového okamžiku. Ehm. Jak naivní a prosté.

Sex je však silný nástroj pro sebe transformaci.

A ta sebevědomá žena to ví,

sex je magie.

Vztahy s ostatními

Často jsou tu i rodinné problémy, kdy se ženu snaží pořád ovlivňovat její rodiče. Říkají jí stále, co má dělat, i když jí je třicet. Dokonce i ponižovat, že vše, co dělá je špatně, že si ho nemá brát. Nebo také dochází k využívání nejen u rodin.

Sebevědomá žena se za sebe postaví a dá důrazně najevo, že tudy cesta nevede. Některé ženy si nechávají líbit od svých rodičů, sourozenců, kamarádů, mužů, zaměstnavatelů spoustu.

Jak smutné příběhy jsem slyšela o tom, jak si lidé nechávají ovládat své životy rodiči.

Kašli na to.

Buď rebelkou.

Řekni své ne.

A oni si tě budou vážit o to víc.

Věř mi.

Nenech si kecat do života, protože je to tvůj život a nikdo nemá právo ti do něj zasahovat. Jen ty. A ty musíš mít sebevědomí na to, aby jsi věděla, že si svůj život nepoškozuješ, ale vytváříš si svůj svět, který je pro tebe naplňující.

Zdraví

Řeknu ti pravdu. Vidím to na lidech. Chtějí zdraví, ale nedokážou do něj investovat ani svůj čas ani peníze. Raději trpí. Důvod, proč se lidé nedokážou uzdravit je ten, že se nemilují.

Proč by někdo se chtěl vyléčit, když mu na sobě nezáleží?

Proč by někdo chtěl pečovat o své zdraví, když se nemiluje? Proč by chtěl o sebe pečovat, jaký by měl důvod?

Uzdravit se znamená mít neskutečnou touhu, že si zasloužím více. Kolik lidí je vděčných za to, že dostali rakovinu? Změnilo jim to život a proč?

Konečně našli důvod, proč žít.

Začali žít život a neodsunout ho na druhou kolej. Chtějí si ho užít.

Jediné, na čem jim záleží, je na NICH a oni vykopou všechny ty plevely ze svého života, které jim ubližovaly po celá ta léta.

Takový člověk klidně všechno, co bylo pro něj jistota vyhodil oknem a začal dělat věci, které v životě skutečně chtěl.

JE TO AKTEM SEBELÁSKY – JÁ JSEM TEN, KDO JE DŮLEŽITÝ. Ne práce, ne šéf, ne rodina, ne rodiče, ne kamarádi…jen JÁ. A teď je čas na mě a na můj život.

Všimni si, kolik lidí se lituje, vytváří kořeny toho, jak jsou nemocní a začnou se na svou nemoc vymlouvat. Dokonce si zakládají skupiny na sociálních sítích, kde se tito lidé utvrzují, jak moc jsou chudáci, protože jsou nemocní.

Na druhou stranu tady uvidíš lidi, kteří řekli dost, já se nechci stát svou nemocí. Já jsem člověk, já jsem život. Chci žít a udělám pro to cokoliv. V obou případech na to reagují naše buňky. Je to o přístupu, o sebelásce.

No hádej,

kolik lidí lituje před svou smrtí, že nežili své životy autenticky?

Nedělej stejnou chybu.

SEBELÁSKA JE KLÍČ K ŽIVOTU.

Jak být sebevědomá

Tady jsi viděla, jak moc sebeláska zasahuje do tvého života. Když budeš budovat sebelásku, tvé oblasti života se budou přirozeně proměňovat a transformovat.

Sebeláska je základním kamenem sebevědomí. Je to způsob, jak můžeš začít měnit svůj vnitřní dialog, svůj pohled na sebe i svět a nakonec celý svůj život. Je to první krok k tomu, abys přestala poškozovat své štěstí a svou pohodu.

Konečně začala žít podle svých pravidel.

Naučit se být sebevědomá není otázkou jednoho týdne nebo měsíce. Dá se říci, že je to forma životního stylu. Nelze mávnout kouzelnou hůlkou, musíš si jej poctivě vybudovat.

Je fascinující, jak může sebeláska transformovat každou sféru tvého života. Když se naučíš milovat sebe, otevře se ti nový svět možností.

Náhle se ti svět nezdá tak hrozivý. Náhle máš odvahu být opravdová, žít svou pravdu a následovat své sny.

Osvobodíš se od řetězů strachu, pochybností a očekávání druhých. A to vše začíná u sebelásky. Je to základovou deskou pro tvé další oblasti života.

Bez ní bude vše vrávorat z jedné strany na druhou vlivem tvých pochybností.

Sebevědomí je prostě cesta, nikoliv destinace. Je to sestava z mnoha malých kroků, sebeuvědomování, sebeobjevování, péčí, změnou myšlení a změna každodenních návyků.

S každým dnem, kdy pracuješ na sobě, s každým dnem, kdy se učíš milovat své nedokonalosti a oceňovat své silné stránky, se posouváš blíže k tomu, stát se tou nejlepší verzí sebe sama. Je to průběžný proces, ve kterém každý krok, bez ohledu na to, jak malý, představuje vítězství.

Nyní je čas začít. Teď je čas začít budovat své sebevědomí. Začít se milovat taková, jaká jsi a objevit, jak můžeš zářit.

Víš, že můžeš dosáhnout cokoli, co si umíš představit. Víš, že si zasloužíš lásku, štěstí a úspěch. A vše začíná jedním malým krokem.

Pokud jsi připravena na cestu sebeobjevování a sebelásky, pozívám tě k účasti v našem komplexnímu online kurzu Cesta sebelásky, protože to je právě to, co potřebuješ.

Přidej se k nám a začni svou cestu transformace sebevědomí. Nauč se, jak můžeš vytvořit život, který tě bude bavit žít, a jak můžeš být inspirací pro ostatní, aby udělali totéž.

Nečekej, život je příliš krátký na to, aby si omezovala svůj potenciál a nežila podle svých vlastních pravidel jako správná rebelka.

Co jsem získala?

Na závěr ti chci ještě ukázat, v čem všem mi sebeláska pomohla. Díky tomu, že jsem si vybudovala sebevědomí jsem:

 • Konečně pochopila a porozuměla sobě samé
 • Uzdravila se a zlepšila své zdraví
 • Vybudovala si zdravý životní styl
 • Začala si tvořit svá pravidla
 • Přestala jsem poslouchat ostatní
 • Přestala kouřit a pít
 • Cítit se přitažlivě sama pro sebe
 • Vybudovala web, kde chodí desetitisíce lidí každý měsíc
 • Pomohla těmto lidem
 • Skvělý vztah, který mě inspiruje
 • Vybudovala příjem
 • Mohu si dát volno kdykoliv chci
 • Jezdím po Evropě a do toho pracuji
 • Atd…

Chceš taky? Můžeš to mít taky.

Tohle není o štěstí.

Začni u sebelásky.

Samozřejmě mít sebevědomí neznamená, že budeš sebevědomá úplně všude. Každý člověk si v něčem věří a nevěří. Je důležité stát se rebelkou a zjistit, kam tě srdce vede, kde jsi si jistá, poznat samu sebe, abys věděla, kde máš ten svůj koutek, který je jen tvůj. A začala zářit.

Když jsem to zvládla já, zvládneš to i ty.

Jak se chová sebevědomá žena

Přemýšlela jsi někdy nad tím, jak se chová žena, která má sebevědomí?

Sebevědomá žena moc dobře ví, kým skutečně je, a není ochotná se omlouvat za svou autentičnost. Její slova jsou promyšlená a upřímná. Ví, co chce a má odvahu jít za svými sny, bez ohledu na to, jak vysoké tyto sny mohou být, ale důležité je zachovat si svou ženskost a ženskou energii.

Je zvědavá a otevřená učení, ale zároveň je pevně zakořeněná ve svých hodnotách. Nebojí se postavit výzvám a překážkám, ale zároveň je schopna poslouchat a učit se od ostatních. Má hluboký respekt k sobě a ke svému času a tak je ochotná investovat energii do věcí, které mají skutečnou hodnotu.

Je pro ní důležité si udělat čas na sebe. Ona se dá na první místo a díky tomu nikdo nemá šanci jí využívat. Investuje peníze pro svůj růst a do dalších hodnot. Je průbojná a ví, že si může dovolit.

Vypadá to, jako kdyby tato žena sama magnetizovala úspěch, peníze, skvělého muže a zázemí. Její život vypadá jako sen pro mnohé ženy. Všem připadá, jako kdyby ji všechno přišlo do klína. Pro muže je magnetická, protože je spokojená, svá a má své hodnoty. Sebevědomá žena je symbolem nejen osobní síly, ale také odvahy být opravdová v každém okamžiku života. Žít autentický život.

Samozřejmě nelze úplně říci, jak se chová sebevědomá žena, protože každá má jiný typ osobnosti. Pro jednu ženu je naprosto přirozené jít na pódium a způsobit poprask a pro další ženu je přirozené pečovat o druhé, pro další zase psát knihy. Každá jsme jiná, každá má své specifické sebevědomí.

Důležité je však vědět, co je tvým snem, co umíš dobře a co ne, cítit svůj vnitřní kompas, zlepšovat se, žít podle sebe, dělat si, co chceš, mít se na prvním místě. Takhle budeš magnetická. Myslíš si, že bude někdo magnetický, když si nevěří?

Jak být sebevědomá žena ve vztahu

Být sebevědomá ve vztahu začíná hlubokým porozuměním a přijetí svého vlastního já. Je to o tom, být věrná sobě, znát své hodnoty a mít odvahu vyjádřit své potřeby a přání. Je to zkrátka zrcadlo naší sebelásky.

Stává se ti, že tvůj vztah nestojí ani za pytel brambor, protože ti připadá, že v něm je nedostatek lásky, péče, něhy, zdravých hranic a nádherného respektu?

Bohužel je to zrcadlem tvých potřeb, které vyvěrají napovrch. Není to o tom, když cítíš, že ti partner dává málo lásky, ale ty sama si lásku nedáváš. A díky tomu budeš závislá na uspokojení potřeby lásky u svého partnera.

Zdravé hranice nám zase ukazují respekt sama k sobě. Ty jsi ta, která si stanovuješ pravidla, jak chceš, aby s tebou druzí zacházeli, i když to děláš nevědomě.

Nemysli si, že tipy, jak být sebevědomá ve vztahu, ti k něčemu pomůžou. 

NE.

Protože to není skutečné sebevědomí. Je to jen hra, kterou tvůj partner nebo tvé okolí brzy odhalí. Stůj raději o to, být skutečně sebevědomou ženou.

jak-byt-sebevedoma-ve-vztahu
Lenka Heczková

Lenka Heczková

Terapeutka a koučka

Lenka Heczková je terapeutka a koučka se specializací na psychologii, vztahy a sexualitu, Ženskou energii, neurovědy, meditace a práce s podvědomím. Zaměřuje se na vztahové poradenství a psychologií, individuální i párové terapie, témata zvládání stresu, emoční inteligence, práce s myšlením. Dále se soustředí se na práci s podvědomím, pozitivní psychologií, používá techniky imaginace, meditace, dechové techniky, a poznatky z neurovědy.

2 Komentářů
 1. Péťa J.

  Naprosto úžasný článek Leni, který jsem si jakožto čerstvě zletilá slečna potřebovala přečíst. Opět něco z vašeho blogu, co mi rozšířilo obzory a zároveň namotivovalo o to více na sobě pracovat a napojit se do svého nitra. Budu se těšit na další várku inspirace😉

  Odpovědět
 2. Monika

  Lenko skvely clanek proste wau. Nemam co dodat. Je z tebe citit krasna zenska energie. Mas 100% zenskou postavu kterou jeste podtrhava tva zenskost a to je sen kazde zeny.

  Dekuji za inspiraci a at se dari Leni.

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares