V tomto článku s tebou budu sdílet nejmocnější způsob, jak zhubnout krok za krokem, který existuje a je vědecky dokázány. Pokud chceš zhubnout musíš pochopit tyto principy a používat je ve svém životě.

Nabízíme ti jedinečnou příležitost dosáhnout své vysněné postavy a cítit se ve svém těle naprosto skvěle. Zjistíš jaké jsou skutečné příčiny nadváhy z pohledu psychosomatiky a duchovních příčiny a jak je vyřešit.

Vím, že už teď cítíš tu moc, jak to může změnit tvůj život. Vidíš sám sebe a svůj život s vysněnou postavou, jak se sebevědomě pohybuješ a seznamuješ, jak na tebe ostatní reagují a skládají ti komplimenty, je to úžasný pocit že?

Nakonec najdeš 12 jednoduchých a mocných tipu, jak zhubnout a žít s ideální a vysněnou postavou.

Spojení mezi hubnutím a meditací

Hlavním důvodem, proč meditace může být tak účinná na cestě k zhubnutí je, že sladí vědomou a nevědomou mysl do souladu se změnami, které chceme aplikovat na naše chování. Mezi tyto změny patří regulace chuti na nezdravé potraviny, změna stravovacích návyků a nalezení motivace k úspěchu.

Je proto velmi důležité, aby se tvoje mysl podílela na tvé cestě hubnutí, protože je to místo, kde jsou zakořeněny všechny škodlivé návyky, které zvyšují tvou váhu, včetně emocionálního stravování. Meditace ti v ideálním případě pomůže lépe si uvědomit tyto zvyky a myšlenky, časem je překonat a dokonce je nahradit pozitivními, zdravými návyky. To ti umožní rychlou a snadnou cestu, jak zhubnout.

Rozvoj meditační praxe ti také pomůže udržet si představu o své ideální postavě a cílech hubnutí, jednoduše získáš vnitřní motivaci. Meditace vytváří vyšší koncentraci a zaměřuje se na cíle hubnutí. Vzhledem k tomu, že je to tak snadné dostat do módu rozptýlení, tak právě meditace ti pomůže udržet tvou mysl zaměřenou na cíle a neustále vytváří motivaci.

Meditace je jedna ze dvou nejefektivnějších způsobů, jak zhubnout a získat vysněnou ideální postavu.

Psychická pohoda a hubnutí

Meditace hlavně a především zlepšuje nejen fyzické zdraví, ale i psychické zdraví. To znamená, že pomoci meditace dosáhneme lepší psychické pohody, která jak bylo prokázáno, tak snižuje emocionální stravování, přejídání a obecně zvyšuje proces hubnutí.

Stresová úleva je jedním z nejrychlejších přínosů meditace. To má za následek snížení hladiny stresových hormonů ve tvém těle. Stresové hormony jako kortizol obvykle signalizují tělu, aby ukládal více kalorií a tuku. Vzhledem k vysoké hladině kortizolu bude pro tebe velmi obtížné až skoro nemožné se zbavit přebytečného tuku v těle i když budeš jíst zdravě a cvičit.

Jak zhubnout pomocí své mysli

Naše mysl je tvořena dvěma složkami a těmi je vědoma a podvědomá mysl. Vědoma mysl je část, kterou tvoří naše přání, myšlenky a touhy, to znamená vše, co můžeme vědomě silou své vůle ovládat.

Podvědomá část mysli obsahuje všechny informace, způsob víry, přesvědčení, myšlenkové vzorce, způsob myšlení a to vše ovládá náš život. Pokud na podvědomé úrovni máme zakořeněné negativní návyky a závislosti, které vedou k nadváze a ukládání nadbytečného tuku, tak naše podvědomí sabotuje všechny možnosti, jak zhubnout.

 • Vědomá část obsahuje jen 4 – 5% naši celkové mysli
 • Podvědomá část obsahuje jen 95 – 96% naši celkové mysli

Pokud je naše vědomá mysl v rozporu s naší podvědomou myslí, tak vždy vyhraje podvědomá mysl. Náš život je z 95% určen naším podvědomím. Proto pokud chceš ve svém životě dosáhnout změny, tak musíš přeprogramovat své podvědomí a sladit ho s vědomou části své mysli.

Proto je tak účinné programování mysli, protože nahradí negativní návyky, vzorce myšlení a chování, systém víry a přesvědčení na nové pozitivní, které vedou ke ztrátě přebytečných tuků. Získáš nové návyky, které podporují zdravé hubnutí s trvalými změnami.

Propojení programování mysli s hubnutím

Pomoci programování mysli můžeš velmi rychle získat svou vysněnou postavu a změny budou trvalé. Programování mysli je druhá nejefektivnější metoda, jak dosáhnout cíle v oblasti hubnutí a to zcela fenomenálním způsobem. Jde o absolutní slazení vědomé a podvědomé mysli na jeden konkrétní cíl (ideální postava). Pokud je naše vědoma a podvědomá mysl v rozporu, tak vždy vyhraje podvědomá mysl.

Je to skvělý způsob, jak zhubnout a zároveň se naučit vnímat potřeby svého těla a naslouchat mu. Mnoho lidí neposlouchá své tělo a jde proti němu, což často způsobuje nabírání váhy, zdravotní komplikace a podobně.

Při programování mysli se tyto sugesce ukládají přímo do tvého podvědomí. Vědomá část tvé mysli je nezachytí, což je skvělé, protože se vše primárně ukládá na podvědomé úrovni a jde tak o nejrychlejší a nejúčinnější způsob přeprogramování podvědomí vůbec.

Tímto procesem se změní tvé myšlenkové vzorce to znamená, že začneš o sobě a procesu hubnutí přemýšlet úplně jinak. Najednou ti vše půjde tak snadno a lehce, protože tvé podvědomí spolupracuje s tvým přáním zhubnout.

Projeví se to i na způsobu chování a absolutně se změní tvé návyky. Nakonec se změní tvé víry a přesvědčení, což způsobí raketové změny ve tvém procesu hubnutí.

Vědecké studie o podprahových zprávách skutečně ukazují, že pomocí této metody lze změnit způsob myšlení, chování a přetvořit návyky, které vedou ke změně života a životního stylu. Podprahové (subliminální zprávy)  mají dopad na vědomou i podvědomou úroveň naší mysli a tím přetváří kompletně naše vnímání reality a svět okolo nás.

Jak zhubnout propojení těla a mysli

Proces hubnutí může být někdy velice těžký. Někdy bez ohledu na to, jak tvrdě se snažíme, zdá se, že nic nefunguje. Obzvláště pokud nevíme, co děláme a jak funguje naše tělo, mysl a jejich vzájemné propojení. 

Všechny naše biologické procesy, od našeho srdečního tepu až po náš metabolismus, jsou řízeny podvědomou myslí. A nejjednodušší způsob, jak ovlivnit podvědomí je obejít vědomý odpor skrze sílu podprahového programování a programování mysli za pomocí specifických mozkových vln.

Podprahově nahrané afirmace pod uklidňujícím zvukem příjemné relaxační hudby, ale i motivační hudby ve spojení s theta mozkovými vlnami (binaurální beaty) a mocné zprávy, které nelze vědomě slyšet, ale jsou přijímány tvou podvědomou myslí. 

Když denně posloucháš tyto nahrávky, tak tvé podvědomí reaguje na přijaté zprávy a vytváří příslušné změny. Změny jako rychlejší spalování tuku, zrychlení metabolismu, eliminuje emocionální přejídání a přejídání obecně a vede k vytvoření nových zdravých návyků. 

Budeš se cítit energičtější, jíst méně a spalování kalorií a tuků se zrychlí. Budeš mít totální odhodlání a motivaci splnit si své cíle v oblasti hubnutí. Jde o nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak zhubnout a to s minimální námahou.

Mnoho lidí, kteří jsou na cestě hubnutí má problém setrvat u nových návyků a nevracet se ke starému způsobu života.

Nevydrží to, ztratí motivaci, nebo si řeknou jednou to poruším a už zase lítají ve starém životním stylu. S tím vším ti pomůže pravě programování mysli a jednou pro vždy dosáhneš svých cílů a vytvoříš si postavu svých snů.

Pro dosažení nejlepších výsledků použij tento náš online kurz, kde najdeš 12 nahrávek ve spojení se dvěma video kurzy, kde nalezneš postupy a metody, jak upravit stravování, pohyb, návyky a další skvělé techniky pro úpravu tvé váhy a hubnutí. Kurz je navržen tak, aby zvyšoval i odhodlání a motivaci pro rychlejší výsledky.

hubnuti

Jak zhubnout pomoci změny myšlení

Každá změna v životě začíná změnou myšlení, musíme změnit způsob, jak smýšlíme sami o sobě, o svém vzhledu, o své postavě, ale i o životě. Pokud své těla odmítáme a bojujeme proti němu, tak a nikdy nemůžeme dosáhnout vysněné postavy.

Pokud chceme zhubnout a dosáhnout vysněné postavy musíme v první řadě přijmout sami sebe a své tělo takové jaké je. Smýšlet o sobě láskyplně a přijímat se zaměřit se na ty krásné a pozitivní věci na sobě. Tohle je cesta, která má skutečně smysl a vede k úspěšnému cíli.

Jde o cestu sebelásky a sebepřijetí. Musíš být krásný ve své mysli, protože naše tělo je odrazem naší duše. Zdraví a krása musí v první řade vycházet zevnitř nás z naší mysli. Musíme sami pro sebe být krásní hubení, zdraví a podobně. Pak se nám to odrazí i na našem těle a nezapomeň opačně to nefunguje.

Pokud chceš změnit svůj vzhled a postavu a čekáš, že pak se budeš cítit skvěle a přijímat si na velkém omylu, tak to nefunguje. Skutečná změna začíná v naší mysli a uvnitř nás samotných.

Jak zhubnout jediná efektivní a trvalá cesta

Pro hubnutí platí úplně stejná pravidla jako pro zdraví. Pokud se chceme uzdravit, tak musíme řešit své zdraví na všech úrovních svého bytí a tím je tělo, mysl a duše. Toto je jediná skutečná cesta k vyléčení jakékoliv nemoci. Drtivá většina lidí řeší své zdraví právě a jen na úrovni těla. Řeší vše jen na fyzické úrovni, což je jen jedna třetina problémů a proto se nikdy plně a trvale nevyléčí. To se projevuje různě například se nemoc neustále vrací.

Pro hubnutí platí naprosto to stejné, pokud chceme trvale zhubnout tak je potřeba udělat změny na úrovní těla, mysli i duše. Především pokud chceme zhubnout a dostat své zdraví pod kontrolu, tak se musíme naučit poslouchat své jedinečné a individuální tělo. Naučit se zvládat stres, vyhnout se emocionálnímu přejídání, zbavit se negativních návyků, které nás udržují na stejném místě a mnoho dalšího.

Mám za sebou mnoho klientů, kteří řeší zdravotní problémy, různé nemoci od lehkých až po rakovinu, někdy řeší i problémy s nadváhou a vím, že toto je jediná skutečná cesta, jak udělat trvalé změny. Pokud se snažíme obejít sami sebe a řešíme své problémy jen na fyzické úrovni (na úrovní těla), tak se problém vždy vrátí, zhorší, nevyléčí úplně, nebo nijak nezlepší. A nakonec si zaděláme na ještě větší problém v podobě daleko horší nemoci, nebo smrti.

Psychosomatika a duchovní příčina hubnutí

Jde o pochopení psychosomatiky to znamená propojení našeho těla a duše. Kdy naše duše volá o pomoc a somatizuje problém na úrovni těla (nemoc, nadváha a podobně)

 • Příliš vysoké nároky a očekávání. Tvoji rodiče možná od tebe chtěli, aby jsi se staral o mladšího sourozence, měl dobré známky, byl laskavý a poslušný. Možná to bylo něco, co narušilo tvé vnitřní přirozené hranice. Pravděpodobně budeš muset dělat věci, které jsi nechtěl dělat.
 • Nezáleží na tvých potřebách a přáních. Tvoje potřeby a touhy nebyly absolutně naplněny a vyslyšeny. A nejhorší je, že jsi nebyl schopný vyjádřit, jak se cítíš. Bylo ti řečeno, aby jsi jednala a byla jsi slušnou a hodnou holkou, nebo klukem. Jinak bys byla sobecká. Problém je především v sebelásce. 

 • Porušil jsi vlastní přirozené hranice. Nechal jsi je překročit. Protože jsi nemohl stavět a ukazovat své hranice přirozeně, tvoje tělo vytvořilo kolem tebe ochranné stěny (tuky a nadváha). Tyto stěny se snaží udržet ty lidi, kteří překračovali tvé hranici a využívali tě dál. Sáli tvou energii a požadovali příliš mnoho. Neexistoval žádný způsob, jak jim poskytnout vše, co od tebe chtěli. Začal jsi se tak stydět a ponižovat, protože jsi nevěděl, co dělat a co chtějí. Jako dítě jsi vyžadoval jedinou věc, kterou jsi chtěl a tím byla láska a uznání od svých rodičů. Udělal si cokoliv aby jsi to dostal. 

Jak zhubnout a léčit duchovní příčinu nadváhy?

 • Vytvoř si přirozené vnitřní hranice. Aby se tělo dostalo do přirozeného stavu, je důležité vybudovat přirozené hranice. Nauč se říct ne, když cítíš, že by jsi měl. Nauč se vyjádřit svůj názor a vyjádřit své pocity. Vyjasni si, co je už příliš mnoho a kam už ostatní nemohou zajít. Jaké požadavky druhých tě vyčerpávají, zneužívají a máš pocit, jako by jsi se měl chránit? Postav sám sebe na první místo. Pak už se tvé tělo nemusí bránit a stavět ochranné stěny.
 • Rozproudění pohybu energie lásky. Zeptej se sám sebe, zda jsi více dával, nebo přijímal? Obvykle si lidé s nadváhou myslí, že jediný způsob, jak získat uznání je od ostatních. Získat lásku. Ale všechno, co chceš, tak začíná zevnitř. Svět ti jen odráží to, co je uvnitř tebe. Naplň jako první sám sebe láskou, přijmi svoje tělo, sám sebe takový jaký jsi, začni si vážit sám sebe. Pokud jen dáváš, nebo jen přijímáš pak porušuješ tok energie. Ta se zasekne a tvé tělo to odráží tuto nerovnováhu na sobě. Pokud se chceš přijímat, tak se musíš plně naučit dávat. Dávej sám sobě a nakonec začneš přetékat a přirozeně začneš dávat a následně ti to začnou vracet ostatní a můžeš přijímat.

 • Naplnění potřeb. Které z tvých potřeb nebyly naplněny? To, co jsi chtěl a nezáleželo na tvých rodičích nebo okolí, co chtěli pro tebe oni, ale co ty jsi skutečně chtěl a chceš? Můžeš to změnit teď. Záleží na tvých potřebách. Zeptej se sám sebe, co chceš? Co je pro tebe podstatné. Miluj sám sebe. Tím doplníš energii a tvé tělo se už nebude cítit vyčerpané.

Pokud máš problém s nadváhou a zkusil jsi vše a přesto nevíš, jak zhubnout, tak je potřeba řešit téma sebeláska a sebepřijetí a následně začít poslouchat své tělo, ale i svou duši (své srdce).

12 jednoduchých tipů jak zhubnout

Těchto 12 tipů ti pomůže nejen zhubnout, ale i zlepšit tvé zdraví a celkovou fyzickou a duševní pohodu. Neexistuje žádný univerzální návod ani jídelníček, který pomůže zhubnout všem. Každý jsme jiný a každý máme jiné tělo, které potřebuje vždy individuální přistup. Nezapomeň vždy poslouchat své individuální tělo.

Ale žádná změna nebude nikdy trvalá a efektivní, pokud nezměníme celý životní styl a tím myslím i své myšlení. Jde o změnu těla, mysli a duše. Existuje taky vědecky prokázána možnost použít naší pamět jako prostředek pro hubnutí.

hubnuti

Zvládání stresu

Většina lidí kdykoliv se cítí ve stresu, nebo v napětí tak pravděpodobně sáhne po jídle. Je to proto, že kortizol, stresový hormon, vyvolává chuť k sladkým, mastným jídlům. Není divu, že je to spojeno s vyšší tělesnou hmotností, podle studie obezity z roku 2007, která prokázala vliv chronického stresu na stravovací návyky na ve více než 2000 dospělých lidech.

Z toho vyplývá, že cesta bez ztráty váhy není kompletní a hlavně trvalá bez možnosti zvládání stresu. Nejlepší způsob, jak zvládat stres, je meditace nebo pomocí naši relaxační a meditační hudby. Jen se ujisti, že je to hlad a ne stres, který tě vede do kuchyně.

Omezit cukr

Cukr je jedna z nejvíce návykových věcí, které můžeš do svého těla dostat. Častý důvod  proč má mnoho dospělých problémy s hubnutím jsou právě skryté cukry. Někdy to může být výzva vědět, kolik cukrů konzumuješ každý den, protože cukr je přidáván k tolika potravinám, které se nezdají být sladké například chléb, sušenky, kečupy, salátové zálivky, různé omáčky i konzervy. Nebo si můžeš myslet, že na první pohled zdravé potraviny jako ovocný jogurt a smoothie neobsahují cukr, nebo minimálně ale opak může být pravdou. Nicméně bez ohledu na to, odkud cukr pochází, tak to může ještě mít velký dopad na tvůj proces hubnutí.

Jak zhubnout a mít cukr pod kontrolou?

Veškerý cukr, ať už přírodní nebo zpracovaný, je typem jednoduchého sacharidu, který tvoje tělo využívá pro energii. Ovoce, zelenina a mléčné potraviny přirozeně obsahují cukr (přírodní cukr). Tyto cukry nejsou problémem pro proces hubnutí.

Přidané cukry jsou cukry a sirupy přidávané do potravin během zpracování. Dezerty, limonády, energetické a sportovní nápoje a mnoho dalších potravin obsahuje přidané cukry. Tyto cukry je potřeba omezit až vyloučit ze svého života. Nejen, že ti to pomůže výrazně při procesu hubnutí, ale zlepší se i tvé zdraví.

Detoxikace organismu a půst

Důvodem proč detoxikace funguje tak dobře, je že, pomáhá čistit tělo, odstraňuje toxiny a další tělesný tuk. Jednoduše dáme našemu tělu prostor, aby se samo zbavilo přebytečného tuku, toxinu a všeho, co našemu tělu ubližuje a zatěžuje. Je to velmi efektivní cesta, jak zhubnout.

Existuje různé druhy detoxikace jako například jíst jen ovoce a zeleninu, jablečný detox, šťávový detox a podobně. Jaký druh zvolíš je čistě na tvé volbě, ale nezapomeň opět a zase poslouchat své individuální tělo, aby jsi nešel proti svému tělu, protože si jinak můžeš ublížit.

Samozřejmě, že nejúčinnější forma hubnutí je půst. Tím mám na mysli půst delší než jeden týden ideálně až tři týdny. Vědecký prokázané účinky půstu prokazuji, jak převratné změny jsou v našem těle. Pomocí půstu můžeme doslova omládnout, zbavit se i těžkých a nevyléčitelných nemocí, regenerovat své tělo, ale i DNA a v neposlední řadě nám pomáhá přirozeně v procesu hubnutí, protože se zbavíme přebytečných tuků v těle, ale taky toxinů a odpadních látek, které tělo zatěžují.

Někdy napíši o svých zkušenostech s detoxikaci i o půstu, nebo přechodem na pránu. Každopádně doporučuji nikdy nezačínat s půstem delším než jeden den, pokud nemáš zkušenosti a informace, protože si můžeš ublížit, nebo přivodit velmi vážné problémy. Pokud cítíš, že by ses měl vydat touto cestou tak mě klidně kontaktuj.

Omezit bílé pečivo a mouku

Pro úspěšné dosažení cílů v oblasti hubnutí je potřeba se vyhýbat mouce. Řekl bych omezit mouku, ale doporučuji ji úplně vyhodit ze svého jídelničku už jen proto, že nemá žádný přínos pro naše tělo ani zdraví. Dokonce poškozuje naše tělo a ničí naše zdraví.

Pro tělo je mouka praktický bezcenná, neobsahuje žádné živiny, ale naopak organismus zatěžuje a dodává mu kalorie navíc. To stejné platí i o cukru. Navíc mouka a cukr snižují naše vibrace, jsou spojené s naší emocionální pohodou stresem i podrážděním. To je hned několik dalších důvodů proč se těmto surovinám vyhýbat.

Pozor na alkohol při hubnutí

Alkoholické nápoje jsou častým problémem mnoha lidí při dosažení cílů v oblasti hubnutí. Je to zejména způsobeno tím, že alkohol má spoustu kalorií, a tyto kalorie jsou prázdné, což znamená, že nemají žádnou nutriční hodnotu.

Neříkám, aby se lidé vyhýbali alkoholu, ale je potřeba tento faktor brát v potaz a hlídat si míru alkoholu, obzvláště pokud se snažíme zhubnout.

Alkohol má hodně kalorií, ale také mění způsob jakým náš metabolismus funguje, a snižuje naše zábrany, takže je větší pravděpodobnost, že budeme jíst nezdravé potraviny.

Zrychlit metabolismus

Ten kdo má rychlý a správně fungující metabolismus, tak si jeho tělo umí dobře poradit se vším, co sní a proto netloustne. To je důvod proč každý kdo má za cíl zhubnout potřebuje nastartovat svůj metabolismus. Jak zhubnout pomocí rychlého metabolismu a co ho nastartuje a zrychlí?

 

 • Častý pohyb a fyzická aktivita
 • Kvalitní spánek a odpočinek
 • Studená voda po ránu (minimálně půl litru)
 • Obecně dodržování pitného režimu
 • Zelený čaj
 • Detoxikace
 • Dobrá nálada a smích
 • Čerstvý vzduch a procházky (okysličuj své tělo)
 • Zbavení se stresu a negativních emocí pomůže zrychlit metabolismus

Pitný režim

Každý den vypij alespoň 2-3 litry vody. Voda zaplní náš žaludek tekutinou, která neobsahuje naprosto žádné kalorie. Pokud se asi půl hodiny před jídlem napijeme dostatečně vody, můžeme výrazně snížit počet kalorií, které zkonzumujeme při jídle.

Zadržování vody v těle jako nejčastější problém při hubnutí.

Pravidelný a dostatečný pitný režim slouží jako prevence proti přebytečnému zadržování tuků a vody v těle. Pokud člověk trpí zadržováním vody ve svém těle, tak neplatí, že by měl pít méně, ale právě naopak měl by pít více. Můžeme k tomuto upravit i stravu a zařadit do ní potraviny, které pomáhají s odvodněním těla jako například meloun, nebo rajčata.

Dostatek vody nám pomáhá, aby naše tělo lépe detoxikovalo a správně proudil náš lymfatický systém. Doporučuji pít čistou vodu. Určitě žádný alkohol, minerálky, limonády slazené nápoje a podobně. Pozor na skrytý cukr!

Jak zhubnout pomocí cvičení a fyzické aktivity

Pohyb a fyzická aktivita bezesporu je jedna z nejdůležitějších části pro hubnutí, ale i naše zdraví. Pokud se nebudeme hýbat, tak se zpomalí náš metalismus, nebude správně pracovat lymfatický systém, tělo bude ukládat více tuku namísto, aby se ho zbavovalo, tělo bude mít málo kyslíku a nebude dostatečně prokrvené.

Proces hubnutí začíná tehdy, pokud bude naše tělo čerpat energii z tukových zásob. Proto se musíme dostat do určitě tepové frekvence. Tepová frekvence narůstá  při běhání, jízdě na kole a bruslení, plavání, ale taky při posilování. Při posilování navíc dochází ke tvorbě svalů, to znamená, že  se zrychluje proces hubnutí a ještě nabíráme a zpevňujeme svaly.

Zhubnout bez pohybu nelze, proto je důležité začít, co nejdříve a ideálně ještě dnes. Každý týden by jsi měl mít pohyb minimálně 3x týdně. Ideálně co druhý den. Je na tobě jaký sport, nebo druh pohybu zvolíš.

Rozproudit lymfatický systém

Lymfatický systém odvádí odpadní látky a toxiny z krve i buněk, kterých se tělo potřebuje zbavit. Je to taková naše čistička. Správné fungování lymfatického systému způsobuje nestále odstraňování toxinů a odpadních látek v těle, což také velice přispívá k hubnutí. Pojďme se podívat, jak zhubnout pomoci rozproudění lymfatického systému.

Jak rozproudit lymfatický systém?

 • Nejlepší, co můžeš udělat, je cvičení a pohyb, který aktivuje lymfatický systém a také se okysličí a prokrví celé tělo.
 • Další úžasný způsob je dýchání. Stačí zhluboka pomalu dýchat do břicha a pak pomalu ústy vydechovat, alespoň 5 minut.
 • Strava ti pomůže uvolnit a hlavně tolik nezatěžovat lymfatický systém. Hlavně jíst ovoce a zeleninu a vyhýbat se cukrům a mouce.
 • Detoxikace je taký velmi důležitý faktor, jak uvolnit lymfu, aby správně fungovala.
 • Nosit volné oblečení. Pokud nosíš těsné prádlo, nebo oblečení, tak zabraňuješ správnému proudění lymfy.
 • Pitný režim vypít alespoň 2-3 litry vody denně.

Správná funkce lymfatického systému je důležitá, aby nedocházelo k celulitidě a křečovým žilám.

Jak zhubnout pomocí ovoce a zeleniny

 • Konzumace ovoce a zeleniny dodává našemu tělu dostatečné množství vlákniny, aby náš trávicí systém fungoval správně. Mezi dobré zdroje patří zejména zelená listová zelenina. Další výhodou je, že pomocí vlákniny v těle se cítíme plní, což znamená, že nemusíme tolik jíst, aby jsme se cítili spokojeni. To přímo ovlivňuje náš kalorický příjem a schopnost zhubnout.

 • Další výhodou ovoce a zeleniny je, že jsou naplněny vodou. Vysoký obsah vody je dobrý pro naše tělo a trávicí systém, ale také to funguje tak, že naplní žaludek rychleji než jiné potraviny. Pocit rychlého naplnění znamená, že budeme jíst méně.

 • Ovoce a zelenina má úžasný vliv na naše zdraví, ale také nám pomáhá v hubnutí. Mohou obsahovat vše od vitamínu E (jablka, banány, ostružiny). Vitamínu A (rajče, kiwi, sladké brambory, špenát). Vitamínu C (pomeranč, kapusta, citron, brambory) až po železo (hroznový, avokádo, hrášek, mrkev). Kyselina listová (jahoda, meloun, brokolice, chřest) a zinek (kukuřice a fazole). Navíc ovoce a zelenina je nápomocna v podpoře zdravého zažívacího systému, který je důležitý, protože zabraňuje v hromadění toxinů a odpadu v těle. Přijetím ovocné a vegetariánské stravy zajistíme, že budeme mít dostatek živin, které potřebujeme, když jsme v procesu hubnutí a ztrácíme váhu. Na rozdíl od různých diet, kdy nebudeme do svého těla dávat nic škodlivého, jen to nejlepší, co může naše matka země nabídnout.

Vědomé stravovaní

Pokud propojíme stravování se svým vědomím, tak získejte naprostou kontrolu nad jídlem, procesem stravování a stravovacími návyky. Pomocí vědomého stravování můžeme výrazně nastartovat proces hubnutí a můžeme se zbavit dokonce i přejídání. Vědecký prokázána schopnost naučit se plně soustředit na jídlo a být v přítomném okamžiku patří mezi určité druhy meditace. Zde můžeš spojit meditaci a vědomé stravování a tvá cesta, jak zhubnout se posune na novou úroveň.

Vědomé stravování znamená schopnost naučit se být v přítomnosti a věnovat plnou pozornost svým zážitkům, pocitům při stravování. Jak vědomé by mělo vědomé stravování vypadat?

 

 • Řídit se pocitem hladu a jíst pouze do sytosti a nikdy ne více
 • Zapojit všechny smyslové podněty jako barvy, vůně, zvuky a chutě a vnímat jídlo novým způsobem
 • Vnímání svých vnitřních pocitů z jídla to znamená jaké pocity jídlo ve mě vyvolává (naučíš se poslouchat své tělo)
 • Naučit se vážit si jídla ocenit ho a být za něj vděčný 
 • Rozlišit opravdový hlad od chutí
 • Jíst pomalu a v klidu vychutnávat si každé sousto

Odpočinek a spánek

Špatný spánek je spojen s pomalejším metabolismem a čím déle budeš vzhůru, tím více hodin budeš jíst. Důležitým faktorem při kontrole hmotnosti je také dostatek kvalitního odpočinku. Bude velmi těžké najít správný způsob, jak zhubnout, pokud tvé tělo nebude mít dostatek odpočinku a kvalitní spánek.

Na rozdíl od toho, co si většina lidí myslí, spánek není neaktivní stav. Během spánku naše těla dělají spoustu důležité práce jako opravy buněk a tkání, obnovení plné a zdravé funkce našeho imunitního systému, restart nervových buněk a sítí mozku a mnoho dalšího. Celou dobu spalujeme kalorie, což je důležité pro náš proces hubnutí. 

Tak proč ti spánek pomůže udržet si štíhlou postavu? Má to co do činění s hormony leptin a ghrelin. Leptin pomáhá regulovat hladinu energie a udržet nízkou chuť k jídlu, zatímco ghrelin stimuluje hlad a často iniciuje potřebu jíst. Výsledky studie provedené na University of Wisconsin zjistily, že účastníci, kteří měli více spánku, snížili ghrelin a zvýšili hladiny leptinu, což jim pomohlo kontrolovat jejich chuť k jídlu po celý den.

Závěr shrnutí

Nezapomeň si zakoupit náš online kurz níže, protože je to investice do sebe a svého zdraví a ta se ti několikanásobně vrátí. Nekupuješ si jen online kurz, ale i svou vysněnou postavu a lepší zdraví.

jak-zhubnout-rychle
44 Komentářů
 1. Martina

  Děkuji za velice inspirativní článek o hubnutí. Jde vidět, že opravdu víte o čem mluvíte a máte toto téma velice dobře zpracované do hloubky.

  Odpovědět
  • Relax

   Není za co jsem rád, že vám článek pomohl a doufám, že vás dostane i k výsledkům. Ano nemá smysl psát povrchové články bez hodnoty, proto vše zpracováváme do hloubky a propojujeme vše se vším. Děkuji moc 🙂

   Odpovědět
  • Alena

   Super článek určitě vidím, kde mám mezery a prostor pro hubnutí. Děkuju moc A.

   Odpovědět
   • Cesta Relaxace

    To je super to jsme rád Aleno jen do toho 🙂 Není vůbec za co 🙂

    Odpovědět
 2. Aleš

  Musím říct, že jsem z kurzem nadmíru skokojen. Za měsíc co poslouchám nahrávky a používám meditace plus vizualizace, tak jsem zhubl 4 a půl kg. Funguje to skvělé. Díky moc i za velmi přínosný článek plný dobrých tipů.

  Odpovědět
  • Relax

   Děkuji moc za zpětnou vazbu to jsem opravdu potěšen a gratuluji k tak skvělým výsledku za první měsíc. Ano mnoho lidem se daří hubnout a mají úžasné výsledky je to skvěle není za co a přeji mnoho úspěchu v další cestě k vysněné postavě 🙂

   Odpovědět
 3. Nela

  Ahoj myslela jsem, že už nenajdu naději jak zhubnout a konečně se cítit skvělé ve svém těle. Ale tento článek mi změnil život. Začala jsem aplikovat většinu z těchto kroku o kterých píšete v článku a výsledky jsem zaznamenala už za dva týdny. Pochopila jsem, že musíš prvně přijmout samu sebe i se svojí váhou. To bylo nejtěžší, ale povedlo se a teď už na sto procent věřím procesu hubnutí. A opravdu mám velký problém se sebeláskou, ale už na ni pracuji vaše video mi moc pomohlo. Děkuji jsem strašně vděčná za lidi jako jste vy. Přeji mnoho úspěchů a ještě jednou díky.

  Odpovědět
  • Relax

   Tak to je skvěle a super, gratuluji ti k výsledkům a zároveň jsem velice rád, že článek pomohl a hlavně inspiroval ke změně. Mnoho lidí (99%) nezvládne něco udělat pro změnu, ale ty jsi to zvládla je to úžasné můžeš si sama pogratulovat 🙂 Děkujeme moc a taky ti přejeme hodně úspěchu na tvé cestě ke změně a hubnutí )

   Odpovědět
 4. Josef

  Děkuji za skvělý článek, který mi pomohl k proměně. Dostal jsem velkou motivaci změnit svůj životní styl a začal jsem sportovat, zdravě jíst a hlavně pracovat na sobě. Používám afirmace denně a moje váha jde dolu. Jste super díkec.

  Odpovědět
  • Relax

   Není vůbec za co Josefe. To mě těší, že jsi mohl takto změnit svůj život a máš výsledky gratuluji ti ke změně a hlavně se nevzdávej. přeji hodně úspěchu 🙂

   Odpovědět
 5. Adela

  Musím říct, že zmíněné kroky mě skutečně fungují. Článek má pro mě velikou hodnotu děkuji.

  Odpovědět
  • Relax

   To jsem moc rád Adélo, že článek pomohl. Není za co 🙂

   Odpovědět
 6. Magda

  Velmi uzitecne cteni dekujem mockrat. Souhlasim snad se vsim co je zde psano velmi dobre napsany clanek.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Magdo jsme velmi rád, že se vám článek líbí. Tak snad vám to pomůže k transformaci a zhubnutí 🙂

   Odpovědět
 7. Nataša

  Wow to je velmi výborně napsaný článek. Děkuji určitě to pomůže i mě z hubnutím. Jen tak dál máte velmi kvalitní články.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Natašo 🙂 Jen do toho a přeji mnoho úspěchu v hubnutí 🙂

   Odpovědět
 8. Naďa

  Děkuji inspirující

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Naďo 🙂

   Odpovědět
 9. Emil

  Skvely clanok

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Emile 🙂

   Odpovědět
 10. Jan

  Pozoruhodný článek. Líbí se mi jeho hloubka promyšlenost atd. Je zde asi snad vše co je potravě vědět o tom jak zhubnout. Málo kdy narazím na tak kvalitní čtení. Klobouk dolů.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Honzo toho si moc cením 🙂 Taky mi ten článek zabral více než týden 🙂

   Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Radku 🙂

   Odpovědět
 11. anezka

  ahoj myslim ze to vazne funguje. Po dvou tydnech 3 kila dole. Nejlepsi clanek jak zhubnout diky ti!

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Anežko 🙂 Wow super gratuluji k výkonu 🙂 Děkujeme moc 🙂

   Odpovědět
 12. Milena

  Moc děkuji za kurz. Už se těším na změnu a nahrávky jsou úžasné hlavně ta motivační. Ještě jednou děkuji. Přeji vám jen to nelepší.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Není za co Mileno 🙂 Jsme rád, že se vám náš kurz líbí a hlavně, že vám pomáhá 🙂 Gratuluji k úžasným výsledkům 🙂 Děkujeme vám také přejeme mnoho úspěchu 🙂

   Odpovědět
 13. Pavel

  Díky moc budou další články na toto téma?

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Není za co Pavle 🙂 Časem určitě ano, ale v blízké době asi ne 🙂

   Odpovědět
 14. Alenka

  Ahoj dekuji za inspiraci v hubnuti. Urcite tyto rady zacnu praktikovat. Jen nevim jak vyresit dusevni pricinu nadvahy.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Alenko 🙂 Duchovní příčina je spojena se sebeláskou, když vydržíte pár dni, tka si můžete nově zakoupit náš online kurz a jaka dárek získáte bonus, který zveřejníme v čas. Sledujte náš youtube kanál CestaZaSnem 🙂

   Odpovědět
 15. Renata

  Děkuji těším se na další clanky

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Není za co Renato 🙂 To jsem rád 🙂

   Odpovědět
 16. Mirek

  Úžasná inspirace myslím, že os nového roku půjdu do hubnutí naplno. Moje předsevzetí je zhubnout 15 kg tak snad se to povede.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Mirku 🙂 Super, ale doporučuji začít hned a nečekat až na nový rok. Odkládaní je nebezpečné a nakonec člověk odkládá vše a pořad. Na nic nečekej a začni hned přeji mnoho úspěchu 🙂

   Odpovědět
 17. Adam

  Výborný článek

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Adame 🙂

   Odpovědět
 18. Martina

  Skvělý článek,protože jsem pochopila jak to funguje. Málo kde se člověk docte takové věci a ještě tak do hloubky. Moc děkuji za článek.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Rádo se stalo, jsem rád, že článek pomohl 🙂 A děkujeme za zpětnou vazbu 🙂

   Odpovědět
 19. Daniel

  Pecka skvělý článek. Jen by mě zajímalo jde toto programování mysli použít i pro v sportování postavy a získání svalové hmoty? A pokud ano tak jakým způsobem? Děkuji předem za odpověď.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkujeme za zpětnou vazbu 🙂 Určitě tyto nástroje a principy lze použit na tyto účely. Princip je stejný jako u hubnutí. V tomto případě bych doporučil vytvořit nahrávky na míru v kombinaci s koučinkem, pokud by jste měl zájem, tak mě kontaktujte a domluvíme se 🙂

   Odpovědět
 20. Jarka

  Dobrý den,
  zaujal mne Váš článek.
  Už přes 20 let se snažím zhubnout, bylo mi 60 let.
  Vážím asi 88 kg ted, ale měla jsem i 94 kg.
  Vaše stránky jsem objevila dnes.
  Zkusím nejprve relaxační hudbu…. moc pěkné.
  Třeba budu ještě štastnější a možná zaznamenám pokles na váze a hlavně kéž bych zlepšila cukrovku a psychiku.
  Zatím moc děkuji, s pozdravem, Jarka

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Jarko, Děkuji za tvou zpětnou vazbu a jsme moc rád, že se článek líbí. Pokud máš problémy s psychikou a ještě k tomu cukrovku, tak je potřeba tyto problémy řešit všechny a to celostním přístupem a do hloubky. Tady je nutné změnit celý životní styl včetně a hlavně stravovaní, změnit myšlení, zaměřit se na sebelásku, která je příčinou nadváhy i cukrovky – jednoduše se naučit mít ráda samu sebe taková jaká jsi a to jak své tělo, i svůj vnitřek. Dále se zbavit stresu a uzdravit psychiku a mnoho dalšího. Klidně se můžeme spolu domluvit a spolupracovat na vyřešení a trvalém uzdravení. Stačí nás kontaktovat přes email, nebo lépe kontaktní formulář. přeji hezký den a mnoho úspěchů 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

44 Komentářů
 1. Martina

  Děkuji za velice inspirativní článek o hubnutí. Jde vidět, že opravdu víte o čem mluvíte a máte toto téma velice dobře zpracované do hloubky.

  Odpovědět
  • Relax

   Není za co jsem rád, že vám článek pomohl a doufám, že vás dostane i k výsledkům. Ano nemá smysl psát povrchové články bez hodnoty, proto vše zpracováváme do hloubky a propojujeme vše se vším. Děkuji moc 🙂

   Odpovědět
  • Alena

   Super článek určitě vidím, kde mám mezery a prostor pro hubnutí. Děkuju moc A.

   Odpovědět
   • Cesta Relaxace

    To je super to jsme rád Aleno jen do toho 🙂 Není vůbec za co 🙂

    Odpovědět
 2. Aleš

  Musím říct, že jsem z kurzem nadmíru skokojen. Za měsíc co poslouchám nahrávky a používám meditace plus vizualizace, tak jsem zhubl 4 a půl kg. Funguje to skvělé. Díky moc i za velmi přínosný článek plný dobrých tipů.

  Odpovědět
  • Relax

   Děkuji moc za zpětnou vazbu to jsem opravdu potěšen a gratuluji k tak skvělým výsledku za první měsíc. Ano mnoho lidem se daří hubnout a mají úžasné výsledky je to skvěle není za co a přeji mnoho úspěchu v další cestě k vysněné postavě 🙂

   Odpovědět
 3. Nela

  Ahoj myslela jsem, že už nenajdu naději jak zhubnout a konečně se cítit skvělé ve svém těle. Ale tento článek mi změnil život. Začala jsem aplikovat většinu z těchto kroku o kterých píšete v článku a výsledky jsem zaznamenala už za dva týdny. Pochopila jsem, že musíš prvně přijmout samu sebe i se svojí váhou. To bylo nejtěžší, ale povedlo se a teď už na sto procent věřím procesu hubnutí. A opravdu mám velký problém se sebeláskou, ale už na ni pracuji vaše video mi moc pomohlo. Děkuji jsem strašně vděčná za lidi jako jste vy. Přeji mnoho úspěchů a ještě jednou díky.

  Odpovědět
  • Relax

   Tak to je skvěle a super, gratuluji ti k výsledkům a zároveň jsem velice rád, že článek pomohl a hlavně inspiroval ke změně. Mnoho lidí (99%) nezvládne něco udělat pro změnu, ale ty jsi to zvládla je to úžasné můžeš si sama pogratulovat 🙂 Děkujeme moc a taky ti přejeme hodně úspěchu na tvé cestě ke změně a hubnutí )

   Odpovědět
 4. Josef

  Děkuji za skvělý článek, který mi pomohl k proměně. Dostal jsem velkou motivaci změnit svůj životní styl a začal jsem sportovat, zdravě jíst a hlavně pracovat na sobě. Používám afirmace denně a moje váha jde dolu. Jste super díkec.

  Odpovědět
  • Relax

   Není vůbec za co Josefe. To mě těší, že jsi mohl takto změnit svůj život a máš výsledky gratuluji ti ke změně a hlavně se nevzdávej. přeji hodně úspěchu 🙂

   Odpovědět
 5. Adela

  Musím říct, že zmíněné kroky mě skutečně fungují. Článek má pro mě velikou hodnotu děkuji.

  Odpovědět
  • Relax

   To jsem moc rád Adélo, že článek pomohl. Není za co 🙂

   Odpovědět
 6. Magda

  Velmi uzitecne cteni dekujem mockrat. Souhlasim snad se vsim co je zde psano velmi dobre napsany clanek.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Magdo jsme velmi rád, že se vám článek líbí. Tak snad vám to pomůže k transformaci a zhubnutí 🙂

   Odpovědět
 7. Nataša

  Wow to je velmi výborně napsaný článek. Děkuji určitě to pomůže i mě z hubnutím. Jen tak dál máte velmi kvalitní články.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Natašo 🙂 Jen do toho a přeji mnoho úspěchu v hubnutí 🙂

   Odpovědět
 8. Naďa

  Děkuji inspirující

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Naďo 🙂

   Odpovědět
 9. Emil

  Skvely clanok

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Emile 🙂

   Odpovědět
 10. Jan

  Pozoruhodný článek. Líbí se mi jeho hloubka promyšlenost atd. Je zde asi snad vše co je potravě vědět o tom jak zhubnout. Málo kdy narazím na tak kvalitní čtení. Klobouk dolů.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Honzo toho si moc cením 🙂 Taky mi ten článek zabral více než týden 🙂

   Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Radku 🙂

   Odpovědět
 11. anezka

  ahoj myslim ze to vazne funguje. Po dvou tydnech 3 kila dole. Nejlepsi clanek jak zhubnout diky ti!

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Anežko 🙂 Wow super gratuluji k výkonu 🙂 Děkujeme moc 🙂

   Odpovědět
 12. Milena

  Moc děkuji za kurz. Už se těším na změnu a nahrávky jsou úžasné hlavně ta motivační. Ještě jednou děkuji. Přeji vám jen to nelepší.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Není za co Mileno 🙂 Jsme rád, že se vám náš kurz líbí a hlavně, že vám pomáhá 🙂 Gratuluji k úžasným výsledkům 🙂 Děkujeme vám také přejeme mnoho úspěchu 🙂

   Odpovědět
 13. Pavel

  Díky moc budou další články na toto téma?

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Není za co Pavle 🙂 Časem určitě ano, ale v blízké době asi ne 🙂

   Odpovědět
 14. Alenka

  Ahoj dekuji za inspiraci v hubnuti. Urcite tyto rady zacnu praktikovat. Jen nevim jak vyresit dusevni pricinu nadvahy.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Alenko 🙂 Duchovní příčina je spojena se sebeláskou, když vydržíte pár dni, tka si můžete nově zakoupit náš online kurz a jaka dárek získáte bonus, který zveřejníme v čas. Sledujte náš youtube kanál CestaZaSnem 🙂

   Odpovědět
 15. Renata

  Děkuji těším se na další clanky

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Není za co Renato 🙂 To jsem rád 🙂

   Odpovědět
 16. Mirek

  Úžasná inspirace myslím, že os nového roku půjdu do hubnutí naplno. Moje předsevzetí je zhubnout 15 kg tak snad se to povede.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Mirku 🙂 Super, ale doporučuji začít hned a nečekat až na nový rok. Odkládaní je nebezpečné a nakonec člověk odkládá vše a pořad. Na nic nečekej a začni hned přeji mnoho úspěchu 🙂

   Odpovědět
 17. Adam

  Výborný článek

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkuji Adame 🙂

   Odpovědět
 18. Martina

  Skvělý článek,protože jsem pochopila jak to funguje. Málo kde se člověk docte takové věci a ještě tak do hloubky. Moc děkuji za článek.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Rádo se stalo, jsem rád, že článek pomohl 🙂 A děkujeme za zpětnou vazbu 🙂

   Odpovědět
 19. Daniel

  Pecka skvělý článek. Jen by mě zajímalo jde toto programování mysli použít i pro v sportování postavy a získání svalové hmoty? A pokud ano tak jakým způsobem? Děkuji předem za odpověď.

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Děkujeme za zpětnou vazbu 🙂 Určitě tyto nástroje a principy lze použit na tyto účely. Princip je stejný jako u hubnutí. V tomto případě bych doporučil vytvořit nahrávky na míru v kombinaci s koučinkem, pokud by jste měl zájem, tak mě kontaktujte a domluvíme se 🙂

   Odpovědět
 20. Jarka

  Dobrý den,
  zaujal mne Váš článek.
  Už přes 20 let se snažím zhubnout, bylo mi 60 let.
  Vážím asi 88 kg ted, ale měla jsem i 94 kg.
  Vaše stránky jsem objevila dnes.
  Zkusím nejprve relaxační hudbu…. moc pěkné.
  Třeba budu ještě štastnější a možná zaznamenám pokles na váze a hlavně kéž bych zlepšila cukrovku a psychiku.
  Zatím moc děkuji, s pozdravem, Jarka

  Odpovědět
  • Cesta Relaxace

   Ahoj Jarko, Děkuji za tvou zpětnou vazbu a jsme moc rád, že se článek líbí. Pokud máš problémy s psychikou a ještě k tomu cukrovku, tak je potřeba tyto problémy řešit všechny a to celostním přístupem a do hloubky. Tady je nutné změnit celý životní styl včetně a hlavně stravovaní, změnit myšlení, zaměřit se na sebelásku, která je příčinou nadváhy i cukrovky – jednoduše se naučit mít ráda samu sebe taková jaká jsi a to jak své tělo, i svůj vnitřek. Dále se zbavit stresu a uzdravit psychiku a mnoho dalšího. Klidně se můžeme spolu domluvit a spolupracovat na vyřešení a trvalém uzdravení. Stačí nás kontaktovat přes email, nebo lépe kontaktní formulář. přeji hezký den a mnoho úspěchů 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares