Čokoládový dort vegan – zdravý a snadný

Je to jednoduchý čokoládový dort, který zvládne i úplný začátečník. Tento čokoládový dort bez cukru zachutná všem.

Víš, co miluji na tomto našem stravování? Jak moc výživné recepty jsou! Je to lehký veganský čokoládový dort plný výživy!

Vyzkoušej tento rychlý recept a napiš mi do komentářů, jak ti zachutnal. 

Obtížnost           Čas           Počet porcí

Jednoduchá              40 min                   4

recepty-z-ovesných-vloček

Vegan

Zdravé tuky

Výživné

Bílkoviny

Bez cukru

Bez lepku

Ingredience

 • 250g datlí
 • 8 lžic ovesných vloček
 • 4 lžíce kvalitního kakaa
 • 50 g mletých ořechů (já použila lískové)
 • 6 lžic strouhaný kokos
 • voda dle potřeby

Na náplň

 • 1 kelímek zakysaná kokosová smetana vegan z lidlu
 • 2 ks bílé tofu
 • 2 ks banánu
 • 50 g mletých ořechů (já použila lískové)
 • l žíce rýžového sirupu
 • trochu vody
 • 100 g kvalitní čokolády na vaření bez cukru

Na ozdobu:

Můžeme přidat cokoliv chceme. Já použila nastrouhanou čokoládu a pomleté lískové ořechy. Poté jsem přidala v kuse lískové oříšky k ozdobení. Můžeš přidat třeba maliny, ostružiny, kokos. Cokoliv jen budeš chtít. Fantazii se meze nekladou.

TIP: Ještě než přidáš náplň, můžeš si vzít banán, pokud máš nějaký navíc, nakrájet ho na kolečka a poté ho přidat na korpus a až poté přidat náplň. Na dortovou formu budeš potřebovat asi cca 2 ks banánu.

Postup

KROK 1

Jestliže nejsou datle měkké na rozmixování, zalijeme je horkou vodou na 5 minut. Poté je slijeme a popřípadě vypeckujeme. Ujisti se že jsou dobře zbavené vody.

KROK 2

Přidáme namleté ořechy, kokos, ovesné vločky, kakao a vše rozmixujeme. Pokud máme směs moc suchou, přidáme trochu vody. Opravdu ale jen trochu vody – jen tak, aby se dala z toho udělat kompaktní těsto.

KROK 3

Vytvořenou hmotu dobře promačkáme rukama, aby jsme vytvořili kompaktní těsto. Toto těsto si poté přendáme na dortovou formu, která je vystlaná pečícím papírem. Těsto rovnoměrně rozprostřeme rukama. Pořádně jej promačkáme a dáme do lednice ztuhnout na 30 minut.

KROK 4

Do misky vložíme 2 banány a 2 bílé tofu, které společně rozmixujeme. Poté do menšího hrnce dáme zakysanou smetanu a k tomu přidáme z kelímku od této zakysané smetany 1/4 kelímku studené vody. Vložíme rozlámanou čokoládu. Rozehřejeme si hrnec a pomalu mícháme, dokud se nám čokoláda nerozpustí. Až se čokoláda rozpustí, hrnec odstavíme z plotny. Rozmixované tofu s banány vložíme do hrnce a vše ještě společně pořádně rozmixujeme do hladka. 

KROK 5

Z ledničky vyndáme korpus a na něj nalijeme vzniklou náplň, kterou pořádně a rovnoměrně rozprostřeme. (Ještě předtím můžeš na korpus položit na kolečka nakrájené banány, pokud nějaké máš).

KROK 6

Necháme ztuhnout na 2-3 hodiny. Doporučuji však nechat dort přes nos uležet, takhle má pak tu nejlepší chuť.

POVÍDÁNÍ

Je to jednoduchý, levný a výživný dort, který zvládne každý. Pokud se ti nechce dělat nic těžkého a složitého, je tento vegan čokoládový dort ideálním společníkem. Je snadný a pěkně výživný.

Lenka Heczková

Lenka Heczková

Terapeutka a koučka

Lenka Heczková je terapeutka a koučka se specializací na psychologii, vztahy a sexualitu, Ženskou energii, neurovědy, meditace a práce s podvědomím. Zaměřuje se na vztahové poradenství a psychologií, individuální i párové terapie, témata zvládání stresu, emoční inteligence, práce s myšlením. Dále se soustředí se na práci s podvědomím, pozitivní psychologií, používá techniky imaginace, meditace, dechové techniky, a poznatky z neurovědy.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares